GORZOWSKIE SPOTKANIE KRÓTKOFALOWCÓW
Dodane przez sotpzk dnia 23 kwiecień 2014


Spotkania są otwartą imprezą o charakterze targowo-piknikowym, na której prezentowane są techniki i technologie łączności radiowej.
Rozszerzona zawartość newsa


Spotkania są otwartą imprezą o charakterze targowo-piknikowym, na której prezentowane są techniki i technologie łączności radiowej. W czasie imprezy zorganizowane będą stoiska techniczne i wydawnicze, wystawy, giełda itp. Prowadzone będą prezentacje w formie odczytów i pokazów.
Zależy nam na wspólnym zaprezentowaniu osiągnięć profesjonalistów i amatorów. Naszym celem jest podnoszenie społecznej wiedzy politechnicznej w dziedzinie łączności i elektroniki. Pragniemy propagować radioamatorstwo jako pożyteczne i potrzebne społecznie hobby, dające wymierny efekt w czasie klęsk żywiołowych i innych zagrożeń. Dążymy także do integracji środowiska użytkowników fal eteru poprzez wspólne z profesjonalistami prezentowanie stosowanych technologii łączności. Dlatego w tegorocznej edycji wzbogacamy spotkania o prezentacje służb profesjonalnych, wykorzystujących łączność radiową przy ratowaniu życia ludzkiego i mienia. W tym gronie, już dziś, swój udział zapowiedziały: 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana Wojska Polskiego z Międzyrzecza, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej i Komenda Wojewódzka Policji z Gorzowa Wlkp.
W czasie spotkań nastąpi podpisanie porozumienia o partnerskiej współpracy pomiędzy Oddziałem Telewizji Polskiej S.A. w Gorzowie Wielkopolskim a Polskim Związkiem Krótkofalowców.

Zapraszamy w gościnne progi Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego "Słowianka". Impreza odbędzie się na zadaszonym, wielofunkcyjnym boisku-lodowisku oraz na terenie do niego przyległym,. Będą tam wydzielone miejsca dla wystawców i ustawione giełdowe stoliki. Postaramy się zapewnić odpowiednią ilość miejsca dla każdego wystawcy. Będzie także miejsce do prowadzenia prelekcji oraz dyskusji. Istnieje możliwość zorganizowania własnych stoisk wystawowych dających szanse zaprezentowania klubów, firm, instytucji czy nawet regionu lub miasta. Szczególnie zapraszamy wszystkie kluby pragnące zaprezentować swoje osiągnięcia i działalność. Pisząc "kluby" mamy na myśli zarówno ogólnopolskie stowarzyszenia miłośników różnej działalności krótkofalarskiej, jak i niewielkie kluby działające w swoich środowiskach lokalnych.
Dodatkowo zaprezentujemy kilka wystaw. Między innymi kolekcjonerzy ze Szczecina zaprezentują stare odbiorniki radiowe, kolekcjoner ze Skwierzyny pokaże historyczny sprzęt wojskowy, a klub SP3YPR przedstawi współczesny, radioamatorski sprzęt komunikacyjny. Będzie także wystawa dziecięcych prac plastycznych o tematyce krótkofalarsko-radiowej (z Gorzowa i Dębna), wystawa fotografii i stoiska prezentujące różne techniki łączności. Planujemy także loterię fantowa.
Spotkania odbędą się w Gorzowie Wielkopolskim, przy ulicy Słowiańskiej 14, w drugą sobotę maja, czyli 10 maja 2014 r., oficjalne rozpoczęcie o godzinie 11. Udział w imprezie jest bezpłatny zarówno dla wystawców jak i odwiedzających. Jednocześnie czynna będzie cała baza usług rekreacyjnych i gastronomicznych „Słowianki”.
Organizatorem Spotkań jest Klub Krótkofalowców "Klon" SP3YPR z Gorzowa Wielkopolskiego działający jako klub Polskiego Związku Krótkofalowców.
Współorganizatorami są: Telewizja Polska S.A. Oddział w Gorzowie Wlkp., Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne "Słowianka" oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie Wlkp. Partnerem zagranicznym jest okręg Brandenburgii niemieckiego stowarzyszenia krótkofalowców DARC (Distrikt Brandenburg Deutscher Amateur-Radio-Club e.V.). Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

Bieżące informacje organizacyjne są umieszczane na stronie www.gsk4.sp3ypr.pl