XII Zjazd Techniczny UKF 13-15.08.2010
Dodane przez sotpzk dnia 20 sierpień 2010
Zjazd TechnicznyJak co roku o tej porze w pensjonacie „Agal” w Zieleńcu spotkało się czesko-niemiecko-polskie grono krótkofalowców zainteresowanych techniką mikrofalową. Zjazd jak zwykle był perfekcyjnie przygotowany przez organizatorów w osobach Stasiów SP6MLK i SP6GWB
oraz Bartka SQ5NF.

Rozszerzona zawartość newsa


Zjazd był w sumie 2 dniowy, albowiem pierwsze referaty miały już miejsce w piątek. Trudno jest określić, który z nich był najciekawszy. Tematyka prezentacji obejmowała zarówno tematy historyczne jak i bardzo techniczne. Niektóre z nich faktycznie w sposób nowatorski traktowały o zagadnieniach pozornie poznanych jak np. wykorzystanie falowodów do pracy na różnych częstotliwościach po za ich danymi katalogowymi. Była też jedna prezentacja długofalowa. Marcin SQ2BXI w piątkowy wieczór opowiadał o łącznościach na falach długich tj. 137 kHz, a nawet 9 kHz. Ten referat był także dobrze przygotowany i zebrani z zainteresowaniem zapoznali się z techniką prowadzenia łączności na falach długich- czyli VLF, LF i MF.
Oczywiście jak każdy tak i ten Zjazd był okazją do rozmów na różne tematy w tym także organizacyjne. W kulminacyjnym momencie Zjazdu tj w sobotę w południe w zjeździe uczestniczyło ponad 120 osób.

Poniżej link do strony Zjazdu /referaty, fotki/

http://hamradio.pl/sp6kbl/klub/news.php?readmore=168