Nowe Rozporządzenia dotyczące także Radiowej Służby Amatorskiej.
Dodane przez sotpzk dnia 22 lipiec 2010
Nowe rozporządzenia


Nowe Rozporządzenia dotyczące także Radiowej Służby Amatorskiej ukazały się w Dzienniku Ustaw Nr 130 z 20 lipca 2010. Proszę o zapoznanie się z nimi.
Rozszerzona zawartość newsa
Zwracam też uwagę na fakt, że w przypadku Rozporządzenia Ministra Środowiska (Dz. U. 130, poz. 879) w zgłoszeniu dla stacji do 150 W wystarczy podanie adresu. O to walczyli Witek SP9MRO, Dionizy SP6IEQ i Robert SP6RGB, Bogdan SP3IQ z małym moim udziałem jako prezesa największej organizacji radioamatorskiej w SP.
Oczywiście, że byłoby najlepiej gdyby nas to Rozporządzenie nie dotyczyło. Niestety nie jesteśmy Holandią, ale z drugiej strony nikt nie powiedział, że to nasze ostatnie słowo.

Drugie Rozporządzenie jest Rozporządzeniem Rady Ministrów (Dz. U.130, poz. 875) Tu jest tylko jeden punkt który był do załatwienia. Chodziło o to, aby żadna służba nie rekwirowała urządzenia pracującego w sieci alternatywnej To udało się wywalczyć. Byliśmy z Jankiem SP2JLR na ostatniej naradzie konsultacyjnej w MI (o tym szczegółowo informowałem)i tak pozostało. Są jeszcze inne może mniej rzucające się w oczy zapisy, ale ten jest najważniejszy.

Co do Rozporządzenia MŚ (Dz.U. 130, poz. 880) to na prawdę nie można było niczego więcej osiągnąć. Najważniejsze, że przy każdej zmianie anteny nie ma konieczności natychmiastowego zgłaszania tego faktu organom ochrony środowiska. Dotyczy to różnych terenowych QTH także. Myślę, że mamy trochę czasu na analizę i interpretację tych aktów prawnych. Oczywiście także na dalsze działania w tej sprawie.

Nadmieniam że to co uzyskaliśmy w ciągu ostatnich 5 lat jest owocem pracy kolektywnej czyli powołanych przez prezydium ZG PZK zespołów.

Zaś w przypadku Rozporządzenia RM, ogromną pomocą dla Janka SP2JLR i dla mnie wykazał się Zygmunt SP5ELA.

Rozporządzenia te są dostępne na portalu PZK w dziale artykuły jako „Nowe Rozporządzenia”

HF80JMR