Komunikat sekretariatu ZG PZK na 22 kwietnia 2009.
Dodane przez sotpzk dnia 23 kwiecień 2009
Komunikat sekretariatu ZG

Komunikat sekretariatu ZG PZK na 22 kwietnia 2009.
Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto najnowszy komunikat.
Rozszerzona zawartość newsa
1.Krótkofalowcy, a Ministerstwo Środowiska.
Trwa akcja protestacyjna całego naszego środowiska skierowana przeciwko projektom dwóch rozporządzeń, których wprowadzenie w życie skutkować może ograniczeniem lub nawet prawie całkowitą likwidacją krótkofalarstwa w SP. Cały czas odbywają się liczne spotkania i rozmowy z Posłami i Senatorami ze wszystkich ugrupowań tworzących nasz Parlament. Jak już wcześniej informowaliśmy prezydium ZG PZK powołało zespół koordynujący te działania. Na jego czele stanął Witek SP9MRO , który jest także Wiceprzewodniczącym GKR. Witek ma wszelkie pełnomocnictwa w przedmiotowych sprawach. Proszę wszystkich podejmujących działania w obronie naszych interesów o informowanie o nich Witolda SP9MRO na adres: wonacz@box.zag.pl jako koordynatora i oczywiście mnie jako prezesa PZK.2.Zmiany w KRS.
Postanowieniem Sądu Rejonowego dla m. ST. Warszawy XII Wydz. KRS z dnia 14 kwietnia 2009 w dokumentach rejestrowych PZK KRS 0000088401 zostały dokonane zmiany adresów oraz aktualizacja nazw niektórych oddziałów PZK co w pełni odzwierciedla stan faktyczny. Sąd zmienił także skład Głównej Komisji Rewizyjnej uzupełniając go o Marka Kulińskiego SP3AMO w miejsce Marka Ruszczaka SP5UAR po Jego rezygnacji w listopadzie 2008.3.Nowa siedziba radioklubu „Lambda” SP3PKC.
Od Roberta SP3SLD otrzymałem bardzo krzepiącą wiadomość. Klub SP3PKC ma nową siedzibę. I to nie byle gdzie bo w remizie Państwowej Straży pożarnej w Śremie. Klub ma dwa wspaniałe pomieszczenia skąd już pracuje klubowa radiostacja. SP3PKC jest klubem promującym miasto Śrem i jego region, a pomieszczenia otrzymała dzięki przychylności Pana Sławomira Drozda Komendanta PSP w Śremie. Staraniem członków liczącego sobie już 18krótkofalowców klubu w telewizji „relaks” ukazał się krótki film opowiadający o klubie oraz w skrócie o historii Polskiego krótkofalarstwa. Link do filmu poniżej.
http://tvrelax.pl/s/f/player.swf?&vdo=/v/200903_051.flv&advert=/v/r-wiadomosci.flv&autoplay=true&sound=80&tracker=informacje/wiadomosci/573&
Robertowi SP3SLD i pozostałym członkom SP3PKC gratuluję i życzę dalszego rozwoju oraz wspaniałej działalności.
Piotr S.4.Spotkanie w Olsztynie. W dniu 18-04-2009r.
z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca odbyło się na terenie Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie integracyjne spotkanie członków i sympatyków Olsztyńskiego Oddziału Polskiego Związku Krótkofalowców. Uczestnicy spotkania spędzili miło czas przy ognisku i grillu, a dwunastu śmiałków skorzystało z możliwości czterech przelotów samolotem Wilga, podziwiając i fotografując z powietrza miasto i okolice Olsztyna. Niestety porywisty wiatr uniemożliwił nam latanie szybowcami i motolotnią. Nie popsuło to naszych humorów, a ostatni uczestnicy opuszczali teren lotniska po zmierzchu. Podczas spotkania Prezes Oddziału PZK Andrzej Korczin SP4KA odznaczył Kolegę Adama Cioska SP4CUF Odznaką Honorową Polskiego Związku Krótkofalowców.
W imieniu uczestników spotkania dziękuję władzom Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie za umożliwienie nam zorganizowania wspaniałej imprezy.
Prezes ZO PZK w Olsztynie
Andrzej Korczin SP4KA.5.Zaproszenie do LAA w Austrii.
Otrzymaliśmy zaproszenie na wystawę i targi radiowe, które odbywają się co roku w Laa. W tym roku odbywają się w dniach 22-23 maja 2009. Zaproszenie podpisała Pani Renate Tugendsam. Dziękujemy.
PZK nie planuje stoiska w tym skądinąd ciekawym miejscu.
6.Skrócony spis treści Świata Radio 5/09

AKTUALNOŚCI: Wiadomości DX-owe dla krókofalowców, Zawody
ANTENY: Systemy NVIS
TEST: Urządzenia audio W2IHY
PREZENTACJA: Albrecht 6890
ŚWIAT KF/UKF: Z życia klubów i oddziałów PZK
ŁĄCZNOŚĆ: Cyfrowa gwiazda (D-Star), Złote medale Intertelecom 2009,
FlexCal w urządzeniach Anritsu
RA DIO RETRO: Odbiornik MCR-1
WYWIAD: Zapraszam na Puchar Europy HST 2009 (SP7HOR)
HOBBY: Druh-2008 na pasmo 80 m
DIGEST: Amatorskie układy minitranceiverów HF
FORUM CZYTELNIKÓW: Listy, Porady
LISTA OBECNOŚCI: Wielopasmowe anteny HF
RYNEK I GIEŁDA
DODATEK: Bandplan UKF7.KRÓTKOFALOWIEC POLSKI 5/09
Polsko-Niemieckie spotkanie
Krótkofalowcy, a Ministerstwo Środowiska
Krótkofalarski ruch esperancki czyli reaktywacja SPILERA
Wyprawa na Howerlę
Generał Józef Bem znów w Tarnowie
Zawody zamkowe 2009
Nowy program Zielone Dni.8.3Z0LH .
W dniach od 30 kwietnia do 8 maja 2009 z Wyspy Chełminek -SZ18 Lokator JO73GQ na Zalewie Szczecińskim będzie pracowała stacja 3Z0LH ,teren Chełminka należy do gminy STEPNICA -GL06.
Znak 3Z0LH związany jest z pracą stacji z latarni morskich wg programu ARLHS. Wyciąg polskich latarni z World List of Lights /WLOL/ można znależć w MK QTC Nr5/2007 srt.11.
Operatorami stacji będą SP1DOZ ,SP1DPA ,SP1FFC,SP1TMN,SQ1EUG.
JANUSZ SP1TMN9.Zmiana Band Planu IARU dla 40 m.
Nastąpiła zmiana band planu stacji broadcastingowych. Po 29 marca 2009 powinny one i opuścić segment 7100 - 7200 kHz. W nawiązaniu do tych zmian dokonano też zmian band planu IARU dla 40 m.
Zgodnie z nowym band planem SSB zaczyna się od 7050 a nie 7040.
Poza tym w zawodach jest teraz dużo więcej miejsca bo do 7200 już dla wszystkich krajów. Ja regularnie przesłuchuję odcinek 7100 - 7200 i jest teraz zdecydowanie mniej stacji broadcastingowych, aczkolwiek nie wszyscy przestrzegają przepisów międzynarodowych i nie opuścili jeszcze całkiem pasma dla amatorów.
Jednak w związku z tym , że kolejny 24 cykl słoneczny się nie chce zacząć i aktywność Słońca jest praktycznie żadna warto, aby więcej stacji pracowało na 40m. Przy okazji może inni opuszczą definitywnie nowy fragment pasma przeznaczonego dla nas.
Link do strony IARU:
http://www.iaru-r1.org/index.php?option=com_content&view=article&id=215:40-meter-extended&catid=53:spectrum&Itemid=161 .
Info SP6RGB10.Powrót z 3B8 i 3B9.
W czwartek 16 kwietnia zakończyła się nasza tj Sławka SP2JMB i moja Piotra SP2JMR aktywność z 3B8 i 3B9. Była to pierwsza polska aktywność z wyspy Rodriguez czyli 3B9. Dotychczas nikt z SP z 3B9 nie nadawał.
Wszystko było jak należy oprócz propagacji, która była słaba lub b. słaba. W cazsie naszej bytności na Mauritiusie odbyliśmy spotkanie z Zarządem MARS.
Więcej informacji w MK QTC oraz w Krótkofalowcu Polskim nr 6/2009.11.Pielgrzymka krótkofalowców.
"Grono krótkofalowców ziemi częstochowskiej zaprasza wszystkich krótkofalowców , nasłuchowców oraz sympatyków zaprasza na kolejną VII Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 9 maja 2009 r..Informacje szczegółowe na stronie klubowej
www.sp9kaj.com "
Z pozdrowieniami Bohdan SP9VJ12.Komunikat programu KRÓTKOFALOWCY BIS
Informuję wszystkich zainteresowanych, że program KRÓTKOFALOWCY BIS od dnia 22.04.2008r emituje o 22.00 specjalne wydanie programu.
Tym razem można zobaczyć pierwszy reportaż TV realizowany z jadącego wózka akumulatorowego, po starówce zabytkowego Torunia.
Reportaż powstał przy okazji pobytu na ostatnim zjeździe Polskiego Klubu OTC PZK.
Zapraszam – warto ten eksperyment realizacyjny zobaczyć.
Do zobaczenia w TV INTERNET na stronie www.videoexpres.pl
Henryk Pacha ATV SP6ARR13. WARD-2009
W ramach Światowego Dnia Krótkofalowca (WARD) PGA-C PZK i Redakcja MK QTC były organizatorami trzech następujących akcji operatorskich:
- uruchomionych zostało 11 radiostacji o specjalnych znakach wywoławczych z sufiksem „WARD”. W ciągu trzech dni wszystkie one przeprowadziły ok. 15,000 QSO.
- Wydany został pamiątkowy dyplom WARD 2009 Award. Warunki jego otrzymania spełniło już blisko 100 stacji.
- Rozegrane zostały krajowe zawody HF WARD Contest. Sklasyfikowano w nich 215 stacji, w tym 10 zasilanych z niezależnych źródeł.
Informacje dot. wymienionych imprez zostały opisane na portalu PGA, a szczegółowe relacje i dane opublikowane będą już w najbliższym wydaniu MK QTC. Będzie np. relacja z ekspedycji zorganizowanej przez nowosądecki klub PZK SP9PNS (SN0WARD) QRV także w ramach akcji IARU Region 1 GlobalSet.
Warto dodać, iż wszystkie te imprezy operatorskie odbywały się pod patronatem Prezesa PZK.Stanisław Jaroszewski SP3AOT Silent Key.
Z wielkim żalem informujemy, że dnia 16 kwietnia 2009 r. odszedł z grona krótkofalowców członek naszego Oddziału i jednocześnie członek Poznańskiego Klubu Krótkofalowców SP3PKK - Kolega Stanisław Jaroszewski SP3AOT. Msza św. pogrzebowa odbyła się w kościele garnizonowym przy ulicy Szamarzewskiego w Poznaniu we wtorek, 21 kwietnia br. o godz. 8:00. Pogrzeb odbył się o godz. 14:35 na cmentarzu komunalnym Poznań - Junikowo. Cześć Jego Pamięci.
73 Bogdan, sp3iq.


Tyle informacji na dzisiaj

Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK.