Sudecki Oddział Terenowy PZK
  Welcome to: Sudecki Oddział Terenowy PZK [Guest] Strona GłównaKontaktPortal ZG PZKCzłonkowie SOT PZKRR ITUHistoria SOT wg SP6BGF
22 Lipiec 2019 15:45  
Dyplom Polska

Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 168
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp6sow
Nawigacja
Strona Główna

Kontakt
Statut PZK
Portal ZG PZK
Wstąp do PZK
Członkowie SOT PZK
Kodeks Krótkofalowca
Informacje składkowe
Odznaki Honorowe PZK
Częstotliwości lokal UKF

Linki
SR6J
Kluby
SR6JG
RR ITU
Download
DX cluster
Kodeks pracy DX
Etyka i procedury
Saga braci Odyńców
Pionierzy Radiotechniki -----Polskiej

FAQ
Egzaminy UKE 2019
Zawody KF UKF 2019r.

Silent Key
Historia SOT wg SP6BGF
Krótkofalowiec
New Page 1

Krótkofalowiec Polski Nr 07/2019 - kliknij

Tygodnik Krótkofalowca

kliknij celem pobrania

Czas lokalny
Zegar Polska
Propagacja
New Page 1

Tropo Europa - kliknij

Tropo Europa

Propagacja

Propagacja

Solar - kliknij

Radio Amateur Sat.

AMSAT

Polecamy

Dolnośląska Amatorska Sieć Ratownicza

Warto odwiedzić

Radar meteo

Radar meteorologiczny - kliknij

Radar meteo - opady

 Kominkat sekretariatu ZG PZK z dnia 12 grudnia 2007Submit News Submit Article Visit our Forum 


Witam wszystkich odbiorców naszego komunikatu. A o to wiadomości. Zaczynam niestety od smutnych:
SP6GQP Silnet Key - Roman Lipa SP6GQP był starym wieloletnim druhem - kompanem Henryka SP6FID ( legendy UKF sk 2004-06-21 z góry Chełmiec ), z którym to przez wiele , wiele lat rozpracowywali wszystkie techniczne nowinki dotyczące UKF -u .
Kol. Roman odszedł do krainy wiecznych DX-ów w poniedziałek 10 grudnia 2007 po długotrwałej chorobie, która od kilku lat uniemożliwiała Jemu jakąkolwiek bytność na pasmach. Cześć jego pamięci.
Stanisław SP6BGFSP9ANH Silent Key - Jan Różycki. Odszedł od nas w dniu 11.12.2007. Do niedawna bardzo aktywny krótkofalowiec i konstruktor. O śmierci Kol. Jana SP9ANH powiadomił nas jego syn dzisiaj rano telefonicznie. Pogrzeb odbędzie się w piątek 14 grudnia po mszy żałobnej w kościele pod wezwaniem Św. Barbary w Bielsku Białej. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 14.00.


1. Walne zebranie OT 04
Zgodnie z zapowiedzią w sobotę w dniu 8 grudnia odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze OT 04. Początek był bardzo uroczysty. Zebranie uczciło minutą ciszy pamięć kolegów, którzy nas w ostatnim roku opuścili. Następnie był czas na wręczenie OH PZK dla Pani Grażyny Czelej byłego urzędnika PIR, PAR, URT w Bydgoszczy zajmującego się krótkofalowcami, a później CB radiowcami także. Kolejna OH została przypięta super Mistrzowi w wielu kategoriach na świecie Kazikowi SP2FAX.
Sportowym akcentem było wręczenie Pucharu Prezesa PZK koledze. Irkowi SP2DKI za I miejsce w kat „mixed low power all band” w SPDXC 2007 . Wręczenia dokonał Kol. Bogdan SP3IQ, który reprezentował władze centralne PZK.
Po moim czyli prezesa PZK wystąpieniu była kolej na sprawozdania z działalności Zarządu OT 04.
Walne zebranie dokonało wyboru delegatów na XVI Zjazd PZK. Delegatami zostali Kazimierz SP2FAX oraz Piotr SP2JMR. Zastępcami delegatów są Ryszard SP2IW oraz Janusz SP2CNW.
W zebraniu udział wzięło 56 na 151 członków Bydgoskiego OT PZK czyli frekwencja wynosiła 37% .


2.Walne Zebranie Sudeckiego Oddziału Terenowego PZK w Jeleniej Górze
8 grudnia o godzinie 10.30 w hotelu „Cieplice” w Cieplicach koło Jeleniej Góry odbyło się Walne Zebranie Sudeckiego Oddziału Terenowego PZK, w którym na ogólną liczbę 104 członków Oddziału uczestniczyło 37 osób, co stanowi 29 %. Prezes Oddziału – Robert SP6RGB zapoznał zebranych z wynikami pracy Oddziału za ostatni rok, zwracając między innymi uwagę na dużą aktywność Sudeckiego Klubu Mikrofalowego SP6KBL w Kłodzku, który był organizatorem IX Zjazdu Technicznego UKF. Klub ten był silnie reprezentowany na zebraniu pod przewodnictwem małżeństwa krótkofalarskiego tj. Stanisława SP6BTV i Jego małżonki Romy SP6RYL. Gratulujemy osiągnięć temu zespołowi, który powinien mieć swoich naśladowców w innych klubach w kraju. Prezes Oddziału zapoznał również zebranych z planem zamierzeń Oddziału na rok 2008. Z ramienia Prezydium ZG PZK w Zebraniu uczestniczył Tadeusz SP9HQJ, który zapoznał zebranych z listem Prezesa PZK SP2JMR skierowanym do zebranych, po czym poinformował o aktualnej sytuacji w PZK. Dyskusja dotyczyła istotnych spraw związanych z funkcjonowaniem Oddziału, w tym między innymi obrotu kart QSL. Nowo wybrany Manager QSL. – Stanisław SP6BGF doskonale radzi sobie z tym przedsięwzięciem i na podkreślenie i wyróżnienie zasługuje fakt minimalizowania kosztów związanych z obrotem kart QSL, ponieważ niemal bezkosztowo rozprowadza karty wśród nadawców. Dyskusja i rozmowy kuluarowe były doskonałą okazją dla przedstawiciela Prezydium ZG PZK do poznania specyfiki tego lokalnego środowiska, do wsłuchiwania się w oczekiwania i zamierzenia ambitnych nadawców i całych zespołów klubowych. Doświadczenia wyniesione z tego spotkania będą miały niewątpliwie wpływ na poprawę pracy Prezydium ZG PZK w zakresie stwarzania warunków dla funkcjonowania oddziałów i klubów PZK w kraju. W głosowaniu tajnym zebraniu wybrali dwóch delegatów na Zjazd Krajowy PZK tj. Roberta SP6RGB i Dionizego SP6IEQ oraz dwóch zastępców delegatów tj. Romka SP6RZ i Kazimierz SQ6GGT.
W drugiej części zebrania kol. Roman SP6RZ przedstawił działalność i osiągnięcia klubu SP6YRZ. Później wszyscy z zaciekawieniem wysłuchali interesującego wykładu Dionizego SP6IEQ „Prawo budowlane a anteny stacji amatorskich” - Dionizy podzielił się swymi doświadczeniami w tym zakresie i odpowiadał na liczne pytania.
Opracował : Tadeusz SP9HQJ


3.Walne Zebrania OT.
- OT 12 - 27 grudnia 2007 w Karkowie
- OT 49 –5 stycznia 2008 w Toruniu
- OT 14- 15 grudnia 2007 w Szczecinie
- OT 16- 13 stycznia 2008 w Malborku
- OT 35- 11 stycznia 2008 w Malborku

4.Walne OT 14.
Na prośbę Zarządu OT14 podaję informację o Walnym Zebraniu. –
W dniu 15 grudnia o godz. 10.00 / II termin 10.15 / odbędzie się Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Zachodniopomorskiego Oddziału Terenowego PZK /OT-14/ w Klubie Garnizonowym w Szczecinie ul. Wawrzyniaka 5.
Zarząd ZOT PZK
Władze centralne będzie reprezentował Bogdan SP3IQ sekretarz generalny PZK.


5.Opłatkowe spotkanie „mikrofalowców” z SP6KBL.
Ci z odbiorców naszych komunikatów, którzy zajmują się mikrofalami wiedzą, ze SP6KBL i skupieni wokół niego krótkofalowcy (mikrofalowcy) mają spore osiągnięcia w prowadzeniu łączności na pasmach 10, 24, 47 GHz. Tu w czołówce znaleźć można SP6GWB, SP6BTV, SP6RYL. W niedzielę 16 grudnia odbędzie się spotkanie opłatkowe członków klubu. Na spotkanie zostali zaproszeni goście w osobach Zdzisława SP6LB UKF Managera PZK, Tadeusza SP6LDV Prezesa PK UKF, Roberta SP6RGB Prezesa SOT PZK, Henryka SP6ARR oraz mnie czyli Piotra SP2JMR.
Spotkanie zapowiada się bardzo interesująco. Niestety z przyczyn obiektywnych (QRL) nie będę mógł w nim uczestniczyć. Bardzo dziękuję organizatorom za zaproszenie.


6. NKP 2007
9 grudnia br. rozegrane zostały krajowe zawody NKP Contest zorganizowane dla upamiętnienia pierwszego potwierdzonej kartą QSL łączności stacji polskiej ze stacją zagraniczną. Odnotowano dobrą frekwencję, a duża ilość zawodników startujących na CW zasługuje na szczególne wyróżnienie. Zawody zorganizowała redakcja MK QTC, a bezpośredni patronat nad nimi sprawował Prezes PZK – Piotr Skrzypczak, SP2JMR. Bezpośredni, ponieważ ww. osobiście wziął udział w tych zawodach. (SP2FAP)


7. DX Maraton 2008
1 stycznia jest datą startową wielu współzawodnictw operatorskich. W najbliższym wydaniu MK QTC opublikujemy regulamin ciekawego Maratonu DX organizowanego przez amerykański miesięcznik "CQ" dla nadawców indywidualnych. Przedstawimy również regulamin dla stacji klubowych SP opracowany zgodnie z zaleceniami organizatora. (SP2FAP)


8.RKZ 2008
Ranking Krajowych Zawodów HF – RKZ 2008 będzie miał na celu wyłonienie najbardziej popularnych krajowych zawodów krótkofalarskich. Zasady opracowano pod kątem organizatorów. (SP2FAP)


9. Wspólne spotkanie opłatkowe OT 25 Warszawskiego Oddziału Terenowego PZK i OT 37 Praskiego OT PZK.
Odbędzie się w siedzibie Praskiego OT PZK ul. Wał Miedzyszyński 381 w sobotę 15 grudnia początek godzina 15.00.
Organizatorom dziękuję za zaproszenie.


Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sq3lmr
28 listopad 2018
zapraszamy do udziału w akcji dyplomowej qrz.com/db/so100pw

sp6dwb
18 kwiecień 2018
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę wielu DXów potwierdzonych kartami QSL

SP5U
20 grudzień 2017
Wesołych Świąt oraz szczęśliwego 2018 życzę Wam Koleżanki i Koledzy oraz Waszym najbliższym. Mirek SP5U & SP6LTC

sp6dwb
18 kwiecień 2017
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę worek DXów

sp6dmq
14 kwiecień 2017
14/04/2017 20:46 Wesołych Świąt Wielkanocnych, mokrego dyngusa oraz duzo zdrowia !!! życzy Mariusz

sq3lmr
23 marzec 2017
Z okazji "Stulecia Harcerskiego Ruchu Wodnego" Radio-Klub Krobia będzie pracował od kwietnia do sierpnia pod znakiem HF100HRW . zapraszamy do odwiedzenia naszej strony klubowej sp3pgs.pl .

sp3p
08 wrzesień 2016
Góra Szybowcowa czy Burzenin. W tym roku Burzenin. Prośba do organizatorów, aby w miarę możliwości uwzględniać terminy dużych imprez krótkofalarskich.

sq6oxm
15 maj 2016
Fotki ze spotkania na górze szybowcowej w dniu 14.05.2016 sq6oxm.hopto.me/sq6oxm/20
16_05_14_Spotkanie_SOT.zi
p


sp6fig
10 wrzesień 2015
sp9cp Korzystam z 2m paraboli / wys. 300 m npm./oraz LNA 18db/0,8/+IC9100.

sp6fig
10 wrzesień 2015
Odbieram codziennie. Siła sygnału od S1 do S9... Świetne info co się dzieje na kierunku południowo-zachodnim. Dobrze , że ma małą moc . Pozdrawiam Krzysiek sp9cp

Archiwum
Krótkofalowcy BIS

RBI
SP6LB Poradnik UKF

kliknij celem pobrania

Callbook`s

Ciekawe informacje
SP5ZCC - news
SP-QRP - news
Zobacz
New Page 1

Szybka przeglądarka Maxthon

SOT PZK
Copyright © 1997 - 2019
zalecana rozdzielczość 1024x768
Aktualizacja 8.07.2019 20:45

Informujemy, że ta strona internetowa używa pliki cookie.
Można je wyłączyć poprzez zmianę ustawień przeglądarki.
Korzystanie z niniejszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
regulamin cookies

   Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Comstock by:
1823356 Unikalnych wizyt   

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu