Sudecki Oddział Terenowy PZK
  Welcome to: Sudecki Oddział Terenowy PZK [Guest] Strona GłównaKontaktPortal ZG PZKCzłonkowie SOT PZKRR ITUHistoria SOT wg SP6BGF
21 Sierpień 2019 13:23  
Dyplom Polska

Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 168
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp6sow
Nawigacja
Strona Główna

Kontakt
Statut PZK
Portal ZG PZK
Wstąp do PZK
Członkowie SOT PZK
Kodeks Krótkofalowca
Informacje składkowe
Odznaki Honorowe PZK
Częstotliwości lokal UKF

Linki
SR6J
Kluby
SR6JG
RR ITU
Download
DX cluster
Kodeks pracy DX
Etyka i procedury
Saga braci Odyńców
Pionierzy Radiotechniki -----Polskiej

FAQ
Egzaminy UKE 2019
Zawody KF UKF 2019r.

Silent Key
Historia SOT wg SP6BGF
Krótkofalowiec
New Page 1

Krótkofalowiec Polski Nr 09/2019 - kliknij

Tygodnik Krótkofalowca

kliknij celem pobrania

Czas lokalny
Zegar Polska
Propagacja
New Page 1

Tropo Europa - kliknij

Tropo Europa

Propagacja

Propagacja

Solar - kliknij

Radio Amateur Sat.

AMSAT

Polecamy

Dolnośląska Amatorska Sieć Ratownicza

Warto odwiedzić

Radar meteo

Radar meteorologiczny - kliknij

Radar meteo - opady

 Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 05 grudnia 2007Submit News Submit Article Visit our Forum 


Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszych komunikatów.

A o to informacje.


1.XX lat SP3PSM.
W sobotę 1 grudnia w klubie KORONA Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej miała miejsce uroczystość z okazji 50 lat SP3PSM. Rocznicowe obchody miały charakter stricte krótkofalarski. Kol. Marian SP3AFO Prezes SP3PSM powitał gości i uczestników uroczystości oraz odczytał bogatą i dość burzliwą historię klubu. W dalszej części był czas na dyplomy zdobyte w konkursie z okazji 20 lat SP3PSM.
Znak SP3PSM kojarzy się z Poznańską Spółdzielnią Mieszkaniową i słusznie, ponieważ jest Ona głównym sponsorem radioklubu. Spółdzielnia została otrzymała Odznakę Honorową PZK nr 683 , którą w uznaniu jej zasług dla rozwoju krótkofalarstwa w dniu 19 maja 2007 przyznał ZG PZK.
Na uroczystości rocznicowej byli obecni członkowie władz PSM z jej Prezesem Panem Marianem Winiarzem na czele. Nie zabrakło nikogo łącznie z Przewodniczącymi Rady Nadzorczej Spółdzielni i Rady Osiedla Bolesława Śmiałego w Poznaniu.
PZK było reprezentowane przez Bogdana SP3IQ Sekretarza Generalnego PZK, Kazimierza SP3FLQ Prezesa OT 08 oraz przez moja skromną osobę.
Klub SP3PSM działa w nadbudówce 17 piętrowego wieżowca i posiada rewelacyjne warunki lokalowe oraz antenowe. Koledzy z SP3PSM prowadzą aktywną działalność wychowawczą i szkoleniową współpracując z pobliską szkołą oraz domem kultury, co owocuje coraz szerszym udziałem młodych krótkofalowców w życiu klubu.
Klub posiada dużą wyraźną tablicę informacyjną umieszczoną nad wejściem do budynku, w którym się znajduje co ułatwia kontakty z przyszłymi krótkofalowcami.
Sponsoring, a w zasadzie opieka nad działalnością klubu ze strony Spółdzielni jest bezprecedensowa w skali kraju. Spółdzielnia pokrywa koszty funkcjonowania klubu, drukuje karty QSL i dyplomy, a na XX lecie SP3PSM Zarząd Spółdzielni ufundował TRX TS 2000. Członkowie klubu odwdzięczają się środowisku prowadząc działalność społeczną i uczestnicząc w imprezach organizowanych przez spółdzielnię oraz przez miasto Poznań. Jedną z największych była 50 rocznica „Poznańskiego Czerwca 1956-1006” kiedy to podczas obchodów pracowała stacja okolicznościowa wpisana w program jako „Radio Poznań”.
W tej części Poznania nie trzeba nikomu wyjaśniać kim są i czym się zajmują krótkofalowcy. Również nikt z krótkofalowców mieszkających w budynkach PSM nie ma trudności związanych z instalowaniem anten.
Kończąc tą krótką relację dziękuję Kol. Prezesowi Marianowi SP3AFO za zaproszenie oraz za wspaniałą organizację tej ważnej i prestiżowej imprezy.
Piotr SP2JMR


2. Kurs krótkofalarski w SP9KJM.
Klub Łączności SP9KJM informuje, iż w połowie stycznia 2008 roku organizuje kurs na I i II kategorię licencji nadawczej. Zajęcia prowadził będzie doświadczony operator i wykładowca Zbyszek – SP9DAC. Informacja o kursie ukaże się wkrótce na stronie internetowej Klubu tj. www..sp9kjm.slask.pl Kontakt dla zainteresowanych przystąpieniem do kursu :
SQ9NIS – tel. 501126491 – sq9nis@interia.pl
SQ9NIN – tel. 500228518 – sq9nin@interia.pl
Info : SP9HQJ


3. Walne Zebranie Górnośląskiego Oddziału PK w Piekarach Śl.
1 grudnia br. o godz. 15.30 ( w drugim terminie ) w Domu Kultury Kopalni „Andaluzja” w Piekarach Śląskich odbyło się Walne Zebranie Górnośląskiego Oddziału Terenowego PZK w Piekarach Śląskich, w którym wzięło udział 17 osób na ogólną liczbę 35 członków tegoż Oddziału, co stanowi ponad 50 %. Prezydium ZG PZK reprezentował Tadeusz SP9HQJ – Vice Prezes PZK, natomiast GKR reprezentował Maciej SPDQY oraz Bogdan SP9VJ, który tym razem wystąpił jedynie w charakterze członka Oddziału. W Walnym Zebraniu wzięli udział również zaproszeni goście z ościennych oddziałów tj. Jacek SP9IKF – z Oddziału Rybnickiego oraz Romek SP9MRN i Andrzej SP9ENO z nowopowstałego Oddziału Gliwickiego. W sprawozdaniu z działalności Zarządu Oddziału, Prezes Oddziału – Romek SQ9ZM przedstawił dotychczasowe działanie Zarządu, które koncentrowało się na zachowaniu dotychczasowego stanu status quo Oddziału, jak też zwrócił uwagę na nielegalne działania Gintera SP9ZW w postaci zawarcia niekorzystnej dla Oddziału umowy ze spółką telekomunikacyjną, w wyniku której po uprawomocnieniu się wyroku Sądu Gospodarczego w Gliwicach nastąpiło zablokowanie konta oddziałowego i utrata zapłaconych składek członkowskich Oddziału. Jako przedstawiciel ZG PZK, zapoznałem zebranych z treścią listu Prezesa PZK dotyczącego aktualnych działań Prezydium, po czym przedstawiłem zebranym stanowisko i dotychczasowe działania ZG PZK w tej sprawie tj. podjęcie działań prawnych, których wynikiem było uchylenie wyroku Sądu Gospodarczego w Gliwicach, zwrot w całości zajętego konta wraz z kosztami postępowania sądowego, a także wystąpienie do Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przestępstwa w postaci wyłudzenia mienia w celu osiągnięcia korzyści materialnej. W tej ostatniej sprawie Prokuratura Rejonowa w Tarnowskich Górach umorzyła dochodzenie z uwagi na brak cech przestępstwa. Niezależnie od powyższych rozstrzygnięć, w zależności od postawy kol. Gintera SP9ZW ( Prezydium ZG PZK oczekuje na właściwy gest z jego strony ) Prezydium ZG PZK rozważa możliwość wniesienia pozwu cywilnego przeciwko Ginterowi, który swym nieroztropnym zachowaniem naraził na szwank dobre imię i wizerunek PZK – jednym słowem - działał na szkodę PZK. Dalsza dyskusja koncentrowała się wokół istotnych problemów dotyczących PZK, w tym między innymi funkcjonowania biur QSL., dystrybucji kart QSL., jak też wycofania się PZK z OPP. Padało wiele propozycji, w tym między innymi w sprawie komercjalizacji Centralnego Biura QSL. Zebrani wybrali delegata na Zjazd Krajowy PZK tj. Bogdana SP9VJ oraz zastępcę delegata tj. Edwarda SP9CTS.
Opracował : Vice Prezes PZK Tadeusz SP9HQJ


4. KRÓTKOFALOWCY BIS
Cyklicznie emitowany program telewizyjny Krótkofalowcy Bis jest nadawany na żywo, zawsze o 22.00 z większym transferem. Ta nowa szybkość zdecydowanie poprawiła jakość odbieranego sygnału Alternatywnej Telewizji z Wrocławia. Jest to około 384 kb/sek.
Warto pamiętać, by w 100% odbierać programy nadawane na żywo na portalu www.videoexpres.pl, warto koniecznie zwiększyć transfer łącza do 1 Mb/s..
UWAGA !!!
Od 3.XII. do 10 bm o 22.00 Krótkofalowcy Bis, tym razem rozszerzone relacje o telewizji amatorskiej z Klubu SP9KJM w Siemianowicach oraz historycznym przekazie z uruchomienia pierwszego w Polsce przemiennika ATV na Górze Chełmiec k/Wałbrzycha w 1996 roku.
W Archiwum ATV znajdą się tylko fragmenty tych reportaży. Zapraszam !!!
Henryk Pacha ATV SP6ARR

5. Realizacja programu UE w Głubczycach.
Arek SP6OUJ realizujący wspólnie z kilkoma kolegami z SP6ZJP oraz przy współpracy Krzysztofa SP6DVP cykl imprez w Głubczycach informuje, że cały cykl był jak najbardziej udany. W sobotę 1 grudnia miała miejsce Prelekcja Dionizego SP6IEQ, było ponad 100 osób na sali. Prelekcje Leszka SP6CIK i Jarka SP6OJK zgromadziły każdorazowo ponad 60 osób na sali. Były też moje prelekcje przy tych okazjach ale o nich nie piszę, bo nie ja tu byłem najważniejszy. Realizacja programu zbliża się do końca.
Arek SP6OUJ.


6. HST 2008
Międzynarodowe Mistrzostwa 1 Regionu IARU w szybkiej telegrafii (High Speed Telegraphy) odbędą się w dniach 23-26 kwietnia 2008 r. we włoskiej miejscowości Pordenone (Italy). Zainteresowanych zachęcam do odwiedzenia strony www.hst2008.org, a chętnych uczestników do kontaktu z Polskim Klubem Telegrafistów (SPCWC-PZK): qtc@post.pl Wiecej informacji o tej niezwykłej rywalizacji telegrafistów podana będzie w najbliższym (styczniowym) wydaniu MK QTC.


7. PGA Award
Projekt wydawania dyplomu PGA Award spotkał sie z bardzo przychylnym podejściem MSWiA (Ministrstwa Spraw Wewnetrznych i Administracji) skąd otrzymaliśmy m.in. aktualny wykaz wszystkich gmin. Wykaz ten udostępnimy krótkofalowcom na początku 2008 r. Dokument ten będzie zawierał już zmiany administarcyjne jakie obowiązywać będą od 1 stycznia 2008 r.


8. Audycja PR Katowice.
W najbliższą sobotę 8 grudnia QRG 102.2 MHz 16.05-17.00 w cyklu Ligoniowe Radio – Regionalny Magazyn Radia Katowice nadana zostanie audycja poświęcona jubileuszom 80 -lecia krótkofalarstwa Śląskiego i 50 -lecia Śląskiego OT PZK. Zapraszamy. Jacek SP9JCN.


9. Walne zebrania OT.
8. 12.2007 –OT 04 w Bydgoszczy
8.12. 2007 –OT 13 w Jeleniej Górze
21.12.2007 –OT 06 w Siemianowicach Śl.
29.12.2007 –OT 12 w Krakowie.

Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Piotr SP2JMR
Prezes PZK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sq3lmr
28 listopad 2018
zapraszamy do udziału w akcji dyplomowej qrz.com/db/so100pw

sp6dwb
18 kwiecień 2018
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę wielu DXów potwierdzonych kartami QSL

SP5U
20 grudzień 2017
Wesołych Świąt oraz szczęśliwego 2018 życzę Wam Koleżanki i Koledzy oraz Waszym najbliższym. Mirek SP5U & SP6LTC

sp6dwb
18 kwiecień 2017
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę worek DXów

sp6dmq
14 kwiecień 2017
14/04/2017 20:46 Wesołych Świąt Wielkanocnych, mokrego dyngusa oraz duzo zdrowia !!! życzy Mariusz

sq3lmr
23 marzec 2017
Z okazji "Stulecia Harcerskiego Ruchu Wodnego" Radio-Klub Krobia będzie pracował od kwietnia do sierpnia pod znakiem HF100HRW . zapraszamy do odwiedzenia naszej strony klubowej sp3pgs.pl .

sp3p
08 wrzesień 2016
Góra Szybowcowa czy Burzenin. W tym roku Burzenin. Prośba do organizatorów, aby w miarę możliwości uwzględniać terminy dużych imprez krótkofalarskich.

sq6oxm
15 maj 2016
Fotki ze spotkania na górze szybowcowej w dniu 14.05.2016 sq6oxm.hopto.me/sq6oxm/20
16_05_14_Spotkanie_SOT.zi
p


sp6fig
10 wrzesień 2015
sp9cp Korzystam z 2m paraboli / wys. 300 m npm./oraz LNA 18db/0,8/+IC9100.

sp6fig
10 wrzesień 2015
Odbieram codziennie. Siła sygnału od S1 do S9... Świetne info co się dzieje na kierunku południowo-zachodnim. Dobrze , że ma małą moc . Pozdrawiam Krzysiek sp9cp

Archiwum
Krótkofalowcy BIS

RBI
SP6LB Poradnik UKF

kliknij celem pobrania

Callbook`s

Ciekawe informacje
SP5ZCC - news
SP-QRP - news
Zobacz
New Page 1

Szybka przeglądarka Maxthon

SOT PZK
Copyright © 1997 - 2019
zalecana rozdzielczość 1024x768
Aktualizacja 20.08.2019 21:22

Informujemy, że ta strona internetowa używa pliki cookie.
Można je wyłączyć poprzez zmianę ustawień przeglądarki.
Korzystanie z niniejszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
regulamin cookies

   Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Comstock by:
1933155 Unikalnych wizyt   

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu