Sudecki Oddział Terenowy PZK
  Welcome to: Sudecki Oddział Terenowy PZK [Guest] Strona GłównaKontaktPortal ZG PZKCzłonkowie SOT PZKRR ITUHistoria SOT wg SP6BGF
22 Lipiec 2019 15:06  
Dyplom Polska

Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 168
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp6sow
Nawigacja
Strona Główna

Kontakt
Statut PZK
Portal ZG PZK
Wstąp do PZK
Członkowie SOT PZK
Kodeks Krótkofalowca
Informacje składkowe
Odznaki Honorowe PZK
Częstotliwości lokal UKF

Linki
SR6J
Kluby
SR6JG
RR ITU
Download
DX cluster
Kodeks pracy DX
Etyka i procedury
Saga braci Odyńców
Pionierzy Radiotechniki -----Polskiej

FAQ
Egzaminy UKE 2019
Zawody KF UKF 2019r.

Silent Key
Historia SOT wg SP6BGF
Krótkofalowiec
New Page 1

Krótkofalowiec Polski Nr 07/2019 - kliknij

Tygodnik Krótkofalowca

kliknij celem pobrania

Czas lokalny
Zegar Polska
Propagacja
New Page 1

Tropo Europa - kliknij

Tropo Europa

Propagacja

Propagacja

Solar - kliknij

Radio Amateur Sat.

AMSAT

Polecamy

Dolnośląska Amatorska Sieć Ratownicza

Warto odwiedzić

Radar meteo

Radar meteorologiczny - kliknij

Radar meteo - opady

 Komunikat Sekretariatu ZG PZK na 14 listopada 2007.Submit News Submit Article Visit our Forum 


Witam serdecznie wszystkich odbiorców komunikatów. A oto informacje.
1.Posiedzenie ZG PZK.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w sobotę 17 listopada w sali konferencyjnej UKE w Warszawie odbędzie się jesienne Posiedzenie ZG PZK. Wezmą w nim udział z głosem decydującym Członkowie ZG PZK. Oraz z głosem doradczym Członkowie Głównej Komisji Rewizyjnej PZK, goście tj Prezesi Klubów specjalistycznych PZK, Prezesi stowarzyszeń członków wspierających PZK oraz managerowie PZK.


2. Walne Zebrania OT PZK .
OT 18 25.11.2007 r o godz. 9,30 w Liceum przy ul. Ks. Jałowego w Rzeszowie odbędzie się zebranie sprawozdawczo-wyborcze oddziału NR-18
OT 14 . Zarząd Zachodniopomorskiego Oddziału Terenowego Polskiego Związku Krótkofalowców zawiadamia, że Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze ZOT PZK odbędzie się w dniu 15 grudnia 2007 r. o godz. 10.00 / II termin 10.15 / w Klubie Garnizonowym w Szczecinie ul. Wawrzyniaka 5 / sala w łączniku /.
OT29 OT PZK w Piekarach Śląskich –OT29 – 1 grudnia
OT13 Sudecki OT PZK w dniu 8 grudnia w Jeleniej Górze
OT04 . Walne zebranie OT 04 odbędzie się w dniu 8 grudnia 2007 w klubie POW przy ul. Sułkowskiego w Bydgoszczy. Początek godz.10.00
Walne zebrania odbyły się już w OT 03 –Świętokrzyskim, OT 08 –Poznańskim, OT28 –Tarnowskim.


3. Jubileusz 50 lat Lubelskiego OT PZK ( OT 20).
Zjazd Jubileuszowy OT 20 odbędzie się w dniu 25 listopada 2007 w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Początek godzina 10.30. Zapowiadany jest udział Władz Wojewódzkich i Miejskich oraz instytucji i organizacji współpracujących z OT 20.


4. EmCom.
Trzecie manewry w łączności bezpieczeństwa I Regionu IARU mamy już za sobą odbyły się one w dniu 11 listopada 2007. Regulamin i informację zamieszczałem w poprzednich komunikatach. Do manewrów zgłosiły się stacje SP3KWA, SP3ZAC, SP2PZH, SP0PZK oraz stacja z Wrocławia ( brak znaku klubowego). Do dzisiaj mamy informacje od SP3ZAC oraz SP2PZH. SP3KWA wycofała się w przeddzień spotkania. SP0PZK pracowała jako stacja centralna z operatorem Markiem SQ2GXO (ex SQ4GXO) , który nie formalnie pełni funkcje operatora stacji SP0PZK w EmCom , koordynatora i sprawozdawcy międzynarodowych spotkań EmCom. Z ramienia prezydium sprawami tymi zajmują się Bogdan SP3IQ i Piotr SP2JMR przy współpracy Wiesława SP2DX Oficera Łącznikowego PZK IARU. Więcej informacji za tydzień.


5. Zawody NSN.
Z powodu awarii komputera uprzejmie proszę wszystkich
uczestników zawodów Narodowe Święto Niepodległości, które
odbyły się 11.11.2007 o ponowne przesłanie logów pocztą
elektroniczną na adres sp7pbc@wp.pl
Serdecznie przepraszam w imieniu organizatorów jak i własnym
za zaistniałą sytuację.
Vy 73 Andrzej SP7HQ


6. Informacje z SP9KRT. W załączniku do komunikatu zamieszczam informacje z radioklubu SP9KRT w Piekarach Śląskich. Jak widać grupa kolegów z SP9KRT aktywnie działa na rzecz rozwoju krótkofalarstwa. Przekazując te i inne informacje o akcjach i działaniach klubowych przypominam, że za wynikające z nich zobowiązania PZK nie ponosi odpowiedzialności.

Tyle informacji na dzisiaj
Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK
Załącznik: INFO z SP9KRT


Szanowni Przyjaciele!

Po raz pierwszy od chwili naszego powstania zwróciliśmy się bezpośrednio drogą pocztową wysyłając ponad 50 listów pocztą priorytetową i publikując na stronie internetowej naszego klubu prośbę i propozycję odnośnie współpracy naszego klubu z tymi, którzy wykażą zainteresowanie w pomocy i ew. we współpracy w udziale w różnych zawodach krótkofalarskich organizowanych tradycyjnie i zgodnie a regulaminami opublikowanymi w periodykach m.in. w Magazynie QTC, Świat Radio oraz amerykańskim QST.
Ponownie zwracamy się z prośbą-apelem, aby zainteresowani skorzystali z możliwości poszerzenia wiadomości i podniesienia swoich umiejętności w pracy w różnych zawodach KF, UKF, krajowych i międzynarodowych i to z pomocą bardzo dobrych [wysokiej klasy operatorów-krótkofalowców, zaangażowanych w imprezy tego typu organizowane przez ZG PZK i wiele innych organizacji zagranicznych].Kilkakrotne uczestnictwo osobiste w takich „praktykach stacyjnych” i branie udziału wg swoich możliwości daje gwarancję uzyskania dobrego poziomu operatorskiego oraz nie tylko udziału indywidualnego, ale również i udziału w zespołach innych klubów.

Trzeba podkreślić, że dotychczasowa praca i zaangażowanie wielu doświadczonych kolegów pozwoliło stworzyć w klubie SP9KRT warunki do szkolenia i pracy przygotowywującej do uzyskania potrzebnych umiejętności do uzyskania dobrych wyników w konkurencji z innymi w zawodach KF i UKF.

A oto najbliższe propozycje:

16-18 listopada YO DX Contest
LZ DX Contest
EU CW Party
RSGB 160m Contest
24-25 listopada CQ WW DX Contest CW

W klubie SP9KRT przygotowane będą miejsca do pracy i wypoczynku. Oczekujemy na zgłoszenia chętnych.
Amatorskie 73! Leszek SQ9MLC Ginter SP9ZW Andrzej SP9ADUKlub Radiokomunikacji i Telewizji Amatorskiej Miejskiego Domu Kultury w Piekarach Śląskich
skr. poczt. 85, 41-940 Piekary Śląskie
Telefon: 032 768 62 67 wew. 14 lub 0503 343 802
www.klubsp9krt.piekary.pl

„Doszkalanie w SP9KRT”


Od ponad 10-ciu lat organizujemy w naszym klubie „doszkalanie przedegzaminacyjne”, które, choć krytykowane w różnych środowiskach [zazdrość?], to jednak przysparza wiele nowych licencji i to licencji aktywnych – często na czołowych miejscach w wynikach zawodów widzimy szereg znaków naszych „kursantów”. Często jest to też jedyna możliwość uzyskania licencji, zwłaszcza dla adeptów mieszkających z dala od środowisk krótkofalarskich.

Na czym to „doszkalanie” polega?

Dawnymi czasy do egzaminu przygotowywały kursy stacjonarne obejmujące około 200 – 240 godzin zajęć kursowych. Dziś, gdy czas jak gdyby „przyspieszył”, mało kto może sobie pozwolić na wygospodarowanie takiego wycinka czasu z życia rodzinnego czy też czasu przeznaczonego np. na naukę szkolną.
Z drugiej strony powszechniejszy dostęp do źródeł informacji [podręczniki, Internet, czasopisma fachowe, itp.] pozwala na samodzielne przygotowanie się do egzaminu państwowego w UKE [Urzędzie Komunikacji Elektronicznej].

Samodzielnie przygotowywujący się często mają obawy przed przystąpieniem do egzaminu:
- czy przerobili już całość potrzebnego materiału,
- czy ich poziom wiedzy jest wystarczający.

Kandydaci mają też często trudności z dostępem do pewnych wycinków informacji np. w zakresie przepisów i ustaleń międzynarodowych.

Wychodząc naprzeciw „zapotrzebowaniu” kontynuujemy już od ponad 10 lat organizację szybkich „doszkalań przedegzaminacyjnych”. Szybkich – bo z konieczności 2-3 dniowych, ale za to bardzo intensywnych. Zajęcia trwają od czwartku w godzinach od 16.00 do 21.00 oraz w piątek od wczesnego rana do wieczora w siedzibie klubu SP9KRT, a w sobotę kończą się egzaminem w siedzibie Śląskiego Oddziału UKE w Siemianowicach-Bytkowie, ul. Wróblewskiego 75 [obok TV Katowice].
Mamy ku temu warunki, gdyż klub mieści się w hotelu miejskim (jest możliwość rezerwacji zakwaterowania, pełnego wyżywienia w bufecie/stołówce hotelowej, praktyki na radiostacji klubowej, itp.).
Mamy też kadrę sprawdzonych wykładowców, objaśniających tajniki krótkofalarstwa w sposób przystępny. Opracowaliśmy i drukujemy na bieżąco podręcznik kursowy, zawierający m.in. wszystkie pytania egzaminacyjne i odpowiedzi na nie [otrzymują wszyscy kursanci]. Bezpośrednio po zakończeniu „doszkalania” (w piątek) jest egzamin (w sobotę rano).
System taki sprawdził się w praktyce. Już na pierwszej serii „kursów” doszkoliliśmy 98 kandydatów na krótkofalowców – obecnie organizujemy 2 – 3 razy w roku „doszkalania” przed każdym egzaminem w UKE gromadząc każdorazowo kilkunastu zainteresowanych, którzy z reguły wszyscy zdają na kategorie A, B, C lub D.
Podkreślić trzeba, że takie „doszkalania” przeznaczone są wyłącznie dla już zaawansowanych i mają na celu jedynie powtórzenie materiału i ewentualne uzupełnienie luk.
Jest oczywistym, że w ciągu 2 dni nie można np. nauczyć się telegrafii, ale można uzupełnić braki, np. znajomość znaków przestankowych: kropka, przecinek {zresztą błędnie podanych w większości publikacji].

Najbliższe „doszkalanie” odbędzie się 15-16 listopada 2007 r., zaś egzamin 17 listopada 2007 r.

Zgłoszenia na „doszkalanie”:
Listowne: Krótkofalowcy, skr. Poczt. 85, 41-940 PIEKARY ŚLĄSKIE
E-mail: sp9krt@o2.pl
Telefoniczne: 032 768 6267
lub 0503 34 3802
Dalsze informacje na stronie internetowej klubu:
www.klubsp9krt.piekary.pl
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sq3lmr
28 listopad 2018
zapraszamy do udziału w akcji dyplomowej qrz.com/db/so100pw

sp6dwb
18 kwiecień 2018
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę wielu DXów potwierdzonych kartami QSL

SP5U
20 grudzień 2017
Wesołych Świąt oraz szczęśliwego 2018 życzę Wam Koleżanki i Koledzy oraz Waszym najbliższym. Mirek SP5U & SP6LTC

sp6dwb
18 kwiecień 2017
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę worek DXów

sp6dmq
14 kwiecień 2017
14/04/2017 20:46 Wesołych Świąt Wielkanocnych, mokrego dyngusa oraz duzo zdrowia !!! życzy Mariusz

sq3lmr
23 marzec 2017
Z okazji "Stulecia Harcerskiego Ruchu Wodnego" Radio-Klub Krobia będzie pracował od kwietnia do sierpnia pod znakiem HF100HRW . zapraszamy do odwiedzenia naszej strony klubowej sp3pgs.pl .

sp3p
08 wrzesień 2016
Góra Szybowcowa czy Burzenin. W tym roku Burzenin. Prośba do organizatorów, aby w miarę możliwości uwzględniać terminy dużych imprez krótkofalarskich.

sq6oxm
15 maj 2016
Fotki ze spotkania na górze szybowcowej w dniu 14.05.2016 sq6oxm.hopto.me/sq6oxm/20
16_05_14_Spotkanie_SOT.zi
p


sp6fig
10 wrzesień 2015
sp9cp Korzystam z 2m paraboli / wys. 300 m npm./oraz LNA 18db/0,8/+IC9100.

sp6fig
10 wrzesień 2015
Odbieram codziennie. Siła sygnału od S1 do S9... Świetne info co się dzieje na kierunku południowo-zachodnim. Dobrze , że ma małą moc . Pozdrawiam Krzysiek sp9cp

Archiwum
Krótkofalowcy BIS

RBI
SP6LB Poradnik UKF

kliknij celem pobrania

Callbook`s

Ciekawe informacje
SP5ZCC - news
SP-QRP - news
Zobacz
New Page 1

Szybka przeglądarka Maxthon

SOT PZK
Copyright © 1997 - 2019
zalecana rozdzielczość 1024x768
Aktualizacja 8.07.2019 20:45

Informujemy, że ta strona internetowa używa pliki cookie.
Można je wyłączyć poprzez zmianę ustawień przeglądarki.
Korzystanie z niniejszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
regulamin cookies

   Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Comstock by:
1823195 Unikalnych wizyt   

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu