Sudecki Oddział Terenowy PZK
  Welcome to: Sudecki Oddział Terenowy PZK [Guest] Strona GłównaKontaktPortal ZG PZKCzłonkowie SOT PZKRR ITUHistoria SOT wg SP6BGF
21 Sierpień 2019 12:45  
Dyplom Polska

Online
Gości Online: 8
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 168
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp6sow
Nawigacja
Strona Główna

Kontakt
Statut PZK
Portal ZG PZK
Wstąp do PZK
Członkowie SOT PZK
Kodeks Krótkofalowca
Informacje składkowe
Odznaki Honorowe PZK
Częstotliwości lokal UKF

Linki
SR6J
Kluby
SR6JG
RR ITU
Download
DX cluster
Kodeks pracy DX
Etyka i procedury
Saga braci Odyńców
Pionierzy Radiotechniki -----Polskiej

FAQ
Egzaminy UKE 2019
Zawody KF UKF 2019r.

Silent Key
Historia SOT wg SP6BGF
Krótkofalowiec
New Page 1

Krótkofalowiec Polski Nr 09/2019 - kliknij

Tygodnik Krótkofalowca

kliknij celem pobrania

Czas lokalny
Zegar Polska
Propagacja
New Page 1

Tropo Europa - kliknij

Tropo Europa

Propagacja

Propagacja

Solar - kliknij

Radio Amateur Sat.

AMSAT

Polecamy

Dolnośląska Amatorska Sieć Ratownicza

Warto odwiedzić

Radar meteo

Radar meteorologiczny - kliknij

Radar meteo - opady

  Komunikat sekretariatu ZG PZKSubmit News Submit Article Visit our Forum 
1.Posiedzenie Prezydium ZG PZK.
W dniu 27 października odbyło się kolejne posiedzenie Prezydium ZG PZK. Po raz pierwszy odbyło się ono w siedzibie SP3PKK w Poznaniu. Prezydium przyjęło materiały na Posiedzenie ZG PZK mające się odbyć w Warszawie w dniu 17.11.07. w tym proponowaną korektę prowizorium budźetowego na 2007 rok oraz projekt budżetu PZK na 2008 rok.
Prezydium zaopiniowało pozytywnie propozycję zorganizowania XVI Zjazdu PZK w dniach 17-18 maja 2008 w Szczyrku. Szefem komitetu organizacyjnego Zjazdu będzie Tadeusz SP9HQJ Wiceprezes PZK.
Prezydium zajęło się także projektem „Medalu im. Braci Odyńców za Zasługi dla Krótkofalarstwa”. Dalsze parce i uzgodnienia dotyczące tego odznaczenia będzie prowadził Tadeusz SP9HQJ.
Przyjęto wstępnie założenia do planu pracy na 2008 rok oraz propozycję obniżenia składek członkowskich PZK dla osób uczących się w wieku do 25 lat.
Prezydium przeanalizowało także sprawę Ordynacji Wyborczej na XVI Zjazd PZK w kontekście wystąpienia Kol. Witolda SP5UHW, pozostawiając ten temat do rozstrzygnięcia na Posiedzeniu ZG PZK jako jedynego właściwego organu statutowego PZK.


2. Walne Zebranie Poznańskiego OT PZK OT08.
Również w dniu 27 października w przepięknej sali kominkowej poznańskiego zamku odbyło się Walne Zebranie OT 08. Frekwencja dopisała było obecnych ponad 50 osób ze 126 osobowego OT. Uroczytym akcentem zebrania było wręczenie ZOH PZK kol. Julianowi Jarzombkowi SP3PL, a OH PZK Kol. Stanisławowi Małyszce SP3HC. Zebranie w głosowaniu tajnym wybrało dwóch delegatów na XVI Zjazd PZK są nimi Kol. Kazimierz SP3FLQ oraz Bogdan SP3IQ, zastępcami delegatów są Kol. Jan SP3AMZ oraz Wojtek SP3IK. Władze naczelne PZK reprezentował Piotr SP2JMR
Delegatom i ich zastępcom gratulujemy wyboru.


3. Walne Zebranie OT 03.
W dniu 27.10. w Wólce Milanowskiej odbył się Zjazd Świętokrzyskiego OT PZK. O Zjeździe wiemy tylko tyle, że nowym Prezesem OT03 został Kol. Paweł SP7SP. Dalsze informacje po ich otrzymaniu od Zarządu OT 03. Tu władze naczelne PZK reprezentował kol. Bohdan SP9VJ członek GKR.
Nowemu Prezesowi jak i Zarządowi OT 03 serdecznie gratuluję wyboru.


4. Posiedzenie ZG PZK 17.11.07.
W dniu 17.11.07 w sali konferencyjnej UKE w Warszawie odbędzie się Posiedzenie ZG PZK. Początek godzina 10.00. Posiedzenie jak każde ma charakter otwarty, ale głos w trakcie jego trwania zabierają wyłącznie członkowie ZG lub ich zastępcy.


5. Walne zebranie OT 28.
Tarnowski OT PZK (OT nr 28)- na 11 listopada w pomieszczeniach Komendy Hufca ZHP w Tarnowie przy ul. Konarskiego 17 , początek godz. 09.30


6. Walne Zebranie OT18. w dniu 25.11.2007 r o godz. 9,30 w Liceum przy ul. Ks. Jałowego w Rzeszowie odbędzie się zebranie sprawozdawczo-wyborcze oddziału NR-18 w Rzeszowie.


7. Nowy TRX dla SP2PAQ.
Zarząd Klubu SP2PAQ w Białych Błotach k. Bydgoszczy informuje, że dzięki hojności Sołtysa wsi Białe Błota oraz Wójtowa i Rady Gminy Białe Błota została zakupiona i przekazana do eksploatacji radiostacja FT897 , która posłuży członkom klubu do szkolenia i popularyzacji krótkofalarstwa. To zadanie jest szczególnie ważne do wykonania wśród dzieci starszych i młodzieży. To wspaniały przykład aktywności naszych krótkofalowców w nawiązywaniu kontaktów i współpracy z władzami lokalnymi. Władze klubu w osobach Krzysztofów SP2NAT oraz SP2IHI zasługują na najwyższe uznanie za aktywność. Gratulujemy.8. SP QSL Kolekcja PZK
SP-QSL-Kolekcja PZK (SP-QSL-K PZK) powstała w 1995 r. z inicjatywy Redakcji MK QTC i przy wsparciu PZK. Celem jest systematyczne gromadzenie kart QSL polskich stacji klubowych, nadawców indywidualnych (w tym stacji okolicznościowych) i nasłuchowców. Aktualnie zasoby SP-QSL-K liczą około 10.000 różnych kart QSL. Posiadane karty są doskonałym źródłem informacji o polskim krótkofalarstwie, stanowiąc niezwykle barwną historię naszego ruchu. Szczególnie wartościowe są karty dokumentujące pierwsze łączności radiowe realizowane w latach trzydziestych, a także QSL współczesnych stacji okolicznościowych. Dzięki uprzejmości wielu krótkofalowców, zasoby SP-QSL-K stale są uzupełniane o nowe pozycje. Ostatnio dobrym zwyczajem stało się przekazywanie kolekcji QSL po zmarłych krótkofalowcach. Dzięki temu dorobek sportowy kilku zmarłych OPs został już zabezpieczony i utrwalony.
Na początku października br. uszyła akcja „Skanowanie” mająca na celu utrwalenie w postaci elektronicznej wszystkich kart. Zasoby te stosownej obróbce umieszczone zostaną w Internecie, stanowiąc tym samym znakomitą prezentację polskiego krótkofalarstwa. W pracach tych biorą już udział: SP8BDF SQ2MMP SQ5CSF i SQ7B. Inni chętni mile widziani!
Zachęcamy do uporządkowania własnych zbiorów i odnalezienia duplikatów QSL, które niepotrzebnie zajmują miejsce, a mogłyby uzupełnić zasoby SP-QSL-K!
Przypominamy, że chodzi wyłącznie o karty polskich krótkofalowców, nadawców stale lub czasowo przebywających poza granicami kraju i ekspedycji DX-owych organizowanych przez SP-HAMs lub też biorących w nich udział Polaków.
Do SP-QSL-K przyjmujemy przede wszystkim oryginalne karty, a także (w wyjątkowych przypadkach) ich obrazki zapisane w postaci elektronicznej.
Wszelkie materiały związane z kolekcją należy przesyłać na adres:
Redakcja MK QTC, SP-QSL-Kolekcja, ul. Wielmoży 5b, Suchacz-Zamek, 82-340 Tolkmicko; qtc@post.pl
SP-QSL-K jest unikalnym zbiorem wymagającym trwałego zachowania dla przyszłych pokoleń nadawców i nasłuchowców. Stanowi także cenny wkład w światowe krótkofalarstwo. Dobrym wzorem jest Międzynarodowa Kolekcja Kart QSL (QSL Collection) utworzona i prowadzona przez austriackich krótkofalowców. Planuje się, że w przyszłości polska kolekcja zostanie włączona do światowych zasobów, oczywiście na zasadach pełnego partnerstwa. Nie przewidujemy jednak fizycznego przekazania kart, które powinny pozostać w kraju, za wyjątkiem wymiany duplikatów.
Apelujemy o współpracę i pomoc w prowadzeniu SP-QSL-K. Pracy jest sporo, każdy chętny będzie mile widziany, stając się tym samym członkiem programu SP-QSL-K. Zachęcamy!

Redakcja MK QTC


9. PGA – program dyplomowy MK QTC i PZK
Zapowiedź rozpoczęcia prac nad programem dyplomowym (PGA) „Polskie Gminy Award” wywołała bardzo duże zainteresowanie wśród SP-HAMs. Otrzymaliśmy w tej sprawie kilkadziesiąt listów z opiniami i propozycjami. Oznacza to, że program znajdzie swoich zwolenników i stanie się okazją do operatorskich działań. Przypominamy kilka istotnych informacji o tym przedsięwzięciu.
PGA to programem dyplomowym adresowany do licencjonowanych krótkofalowców w kraju i na świecie. Podstawowym celem jest zaliczanie łączności radiowych z różnymi polskimi gminami. Dyplom podstawowy przyznawany byłby już za QSOs ze 100 różnymi gminami, klasa najwyższa za 2478 czyli za wszystkie polskie gminy. W programie jest jeszcze kilka innych dyplomów, które – zdaniem pomysłodawców – znajdą zwolenników nie tylko w naszym kraju.
Program dostępny będzie już wkrótce. Przewidujemy, że nastąpi to na początku przyszłego roku. W tej chwili trwają prace nad projektem graficznym dyplomu, strony WWW i regulaminem. Po zakończeniu całość opublikowana zostanie na łamach MK QTC, na portalu PZK i QTC OnLine.
Wszelkie pytania i ewentualne propozycje programowe można jeszcze zgłaszać pod adres: qtc@post.pl10. KRÓTKOFALOWCY BIS
Przypominam, że redakcja cyklicznie nadawanego programu telewizyjnego Krótkofalowcy Bis realizuje emisję na żywo, zawsze o 22.00 z większym transferem, który zdecydowanie poprawił jakość odbieranego sygnału Alternatywnej Telewizji z Wrocławia. Jest to szybkość około 384 kb/sek.
By w 100% odbierać programy nadawane na żywo na portalu www.videoexpres.pl, warto koniecznie zwiększyć transfer łącza do 1 Mb/s..
UWAGA !!!
Od 1.XI. do 7 bm o 22.00 specjalne - nowe wydanie programu telewizyjnego Krótkofalowcy Bis, tym razem z ostatniego IX Zjazdu Technicznego UKF i Mikrofal w Zieleńcu, na którym było wielu ciekawych i znanych polskich krótkofalowców oraz licznych czołowych nadawców z Czech i Niemiec
Spotkanie odbyło się jak co roku w Hotelu AGAL w górskim Zieleńcu k/Dusznik Zdroju.
Warto to koniecznie zobaczyć prawie godzinne wydanie nowego programu w Telewizji Internetowej na stronie www.videoexpres.pl
Reportaż jest powtarzany w całości tylko przez najbliższy tydzień. Dla zainteresowanych, oryginalna całość do nabycia, tylko na płytach VCD.
W Archiwum ATV znajdzie się tylko 10% fragment reportażu ze tego spotkania.
Henryk Pacha ATV SP6ARR www.videoexpres.pl


11. Walne Zebranie OT 29.
Walne zebranie sprawozdawcze OT 29 połączone z wyborem delegata na zjazd PZK odbędzie się w dniu 1-go Grudnia 2007,pierwszy termin godz 15.00
Miejsce zebrania- OŚRODEK KULTURY ANDALUZJA
PIEKARY SLĄSKIE –BRZOZOWICE KAMIEŃ
u.OŚWIECIMSKA 45
Serdecznie zapraszamy.
Proponowany porządek obrad wkrótce na stronie internetowej OT 29.
Vy 73
Romuald Jursza
Prezes OT 29


12. Nowe Serie znaków wywoławczych.
Na trwającej obecnie konferencji WRC 2007 ustalono dodatkowe serie znaków dla poniższych krajów

Call sign series Allocated to
T9A-T9Z Bosnia and Herzegovina
YTA-YUZ Serbia and Montenegro
YZA-YZZ Serbia and Montenegro
4NA-4OZ Serbia and Montenegro

Call sign series Allocated to
E5A-E5Z New Zealand – Cook Islands
E7A-E7Z Bosnia and Herzegovina
XXA-XXZ China (People’s Republic of) – Macao
YTA-YUZ Serbia (Republic of)
4OA-4OZ Montenegro (Republic of)


Info. przekazał Krzysztof SP5HS, który uczestniczy w tym arcyważnym zgromadzeniu z ramienia MON SP.13. Listopadowe QTC
Z listopadowego wydania MK QTC będą na pewno zadowoleni ... krótkofalowcy. Z tego powodu, że jak zawsze wszystkie 36 stron wypełniają informacje wyłącznie na tematy amatorskiej radiokomunikacji. Dużo jest więc o zawodach, dyplomach, sporo miejsca poświęcone jest wiadomościom z kraju i ze świata, jest też co nieco informacji technicznych. Szczególnie ta ostatnia być może pomoże niektórych naszym Czytelnikom w podjęciu decyzji o zakupie transceivera. Wszystkiego jest dużo i każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego na długie listopadowe wieczory.14. Skrócony spis treści listopadowego QTC

3V8CB & 3V8ST
Ciekawe znaki i aktywności
Regulaminy i wyniki zawodów oraz komentarze.
9-Pasmowy Ranking RDA
Anteny na latawcach!
CQ WW DX Contest 2006 wyniki – wyniki
CQ WW DX CW Contest 2006 – komentarz
DXING.PL
DX-owanie na 160m
EME-QSO na 13 cm
Goran – Mistrz nad Mistrzami
GPS dla krótkofalowca
Ham Spirit HF i VHF 2007 – wyniki
Historia Krótkofalarstwa na Śląsku
HS na WARC i Top Band
Jaki wybrać transciever? K3 czy ....
JI DX Contest 2007
JOTA 2007
JOTA w Egipcie
Jubileuszowe spotkanie
Kuźniecka Przygoda
MK QTC 2008 – warunki prenumeraty
Na początku był IS-3
North Pole-35
Olimpiada Wojskowa
Posłuchaj się sam
Poszukiwane adresy
QSL, QSL
Relacja z Wysp Morza Koralowego
Rocznica wielkiej bitwy
Russian Baltic Award
Silent Keys
SP7VVK w SPCWC
Spotkanie w MON
SP-QSL-Kolekcja w obróbce
Statystyka 3B7C
UE pomoże
W Księdze GinessaTyle informacji na dzisiaj
Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK


Komunikat Sekretariatu ZG PZK na 7 listopada 2007


Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje, zaczynam od bardzo, bardzo smutnych:


1. Jerzy Szczepaniak SP3CDQ Silent key
1938 – 2007

Z głębokim żalem informujemy, że w niedzielę 4 listopada 2007r. odszedł
z naszego grona kolega Jurek Szczepaniak SP3CDQ.
Pogrzeb odbył się w środę 7 listopada 2007r. na cmentarzu komunalnym we Wrześni.
Msza św. pogrzebowa za spokój duszy ś.p. Zmarłego odprawiona zostanłae
w dniu pogrzebu w kościele p.w. św. Królowej Jadwigi we Wrześni.
Jurek był naszym starszym kolegą, miłośnikiem telegrafii i Dxów.
Był członkiem OT 23 PZK i SPDXC # 143.
Od wielu lat jeździł na Zjazdy SPDXC. Dużo kolegów zdążył poznać osobiście, dużo znał tylko z eteru. Mimo skromnego wyposażenia z zapałem zdobywał nowe country i nowe
punkty do Maratonu. Nieuleczalna choroba nowotworowa nie pozwoliła mu zrealizować
dalszych zamierzeń. To wszystko potoczyło się tak szybko...
Ostatnie dni spędził we własnym mieszkaniu w otoczeniu rodziny i najbliższych.
Odszedł z godnością, cicho i spokojnie, pojednany z Bogiem i bliskimi.
Cześć Jego Pamięci.
Koledzy z Wrześni.
Informację przekazał Marek SP3DIK.
SP5EQO silent key. Odszedł od nas 4 listopada 2007r. Marek Stecewicz SP5EQO
Inżynier elektronik, który z krótkofalarstwa i związanymi z nim problemami uczynił pasję swojego życia. Przyjaciel wszystkich, którzy ją podzielali. Bezinteresownie służył pomocą techniczną kolegom krótkofalowcom. Ostatnio budował wiele współczesnych przyrządów pomiarowych niezbędnych w praktyce amatorskiej. Naprawiał kolegom nieodpłatnie beznadziejnie uszkodzone transceivery. Ostatnio członek SP5KAB. Zmarł po ciężkiej i długiej chorobie.
Pogrzeb kol. Marka odbędzie się w dniu 9 11 2007r w Ursusie o godzinie 13 [Warszawa - Ursus]
Koledzy i przyjaciele z SP5KAB.


2. Egzaminy, Egzaminy.
Od 14 kwietnia 2007 r. egzaminy na świadectwa Klasy A, B, C i D operatora. urządzeń radiowych w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej przeprowadzane są w formie testowej.
Sprawdź siebie - weź udział w quizie na serwisie ŚR. W naszym quizie zawarliśmy wszystkie pytania egzaminacyjne (zestaw wszystkich testów na Świadectwa Radioamatorskie Klasy A,B,C i D), do każdego z nich podajemy trzy odpowiedzi, z których tylko jedna jest poprawna. Podczas prawdziwego egzaminu testy są generowane losowo z całego zbioru podanych przez nas pytań, indywidualnie dla każdego egzaminowanego - 5 pytań dla każdego z czterech przedmiotów egzaminacyjnych, łącznie 20 pytań. Przez cały listopad każdy zarejestrowany użytkownik naszego serwisu ma możliwość uczestniczenia w quizie dowolną ilość razy po to, aby w grudniu wziąć udział w wielkim sprawdzianie z nagrodami. Weź udział w quizie na naszym serwisie:
http://www.swiatradio.com.pl/virtual/modules.php?name=Quizz
Wszelkie niezbędne informacje o egzaminach: href="http://www.bip.urtip.gov.pl/bipurtip/index.jsp?place=Lead07&news_cat_id=23&news_id=20&layout=11&page=text">Biuletyn Informacji Publicznej UKE
Uwaga, materiały egzaminacyjne zostały udostępnione przez Urząd Komunikacji Elektronicznej w celach informacyjno-edukacyjnych, bez możliwości ich odstępowania dla osób trzecich lub wykorzystywania w celach zarobkowych.
Redakcja Świat Radio: www.swiatradio.com.pl


3. Coś dla entuzjastów contestingu
Ukazała się nowa wersja (1.23) programu SH5 do analizy wyników uzyskiwanych w zawodach krótkofalarskich. Jest to doskonałe narzędzie obrazujące m.in. w formie graficznej rezultat każdego naszego startu. Program jest bezpłatny i można go pobrać ze strony: http://rescab.nm.ru
SH5 opisywany był w jednym z numerów MK QTC i znalazł kilkudziesięciu chętnych wśród SP-HAMs.


4. Najbliższe Walne Zebrania OT.
Tarnowski OT PZK (OT28) –11 listopada.
Rzeszowski OT PZK (OT18)-25 listopada
OT PZK w Piekarach Śląskich –OT29 – 1 grudnia
Sudecki OT PZK (OT 13) –8 grudnia.

Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Piotr SP2JMR
Prezes PZK

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sq3lmr
28 listopad 2018
zapraszamy do udziału w akcji dyplomowej qrz.com/db/so100pw

sp6dwb
18 kwiecień 2018
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę wielu DXów potwierdzonych kartami QSL

SP5U
20 grudzień 2017
Wesołych Świąt oraz szczęśliwego 2018 życzę Wam Koleżanki i Koledzy oraz Waszym najbliższym. Mirek SP5U & SP6LTC

sp6dwb
18 kwiecień 2017
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę worek DXów

sp6dmq
14 kwiecień 2017
14/04/2017 20:46 Wesołych Świąt Wielkanocnych, mokrego dyngusa oraz duzo zdrowia !!! życzy Mariusz

sq3lmr
23 marzec 2017
Z okazji "Stulecia Harcerskiego Ruchu Wodnego" Radio-Klub Krobia będzie pracował od kwietnia do sierpnia pod znakiem HF100HRW . zapraszamy do odwiedzenia naszej strony klubowej sp3pgs.pl .

sp3p
08 wrzesień 2016
Góra Szybowcowa czy Burzenin. W tym roku Burzenin. Prośba do organizatorów, aby w miarę możliwości uwzględniać terminy dużych imprez krótkofalarskich.

sq6oxm
15 maj 2016
Fotki ze spotkania na górze szybowcowej w dniu 14.05.2016 sq6oxm.hopto.me/sq6oxm/20
16_05_14_Spotkanie_SOT.zi
p


sp6fig
10 wrzesień 2015
sp9cp Korzystam z 2m paraboli / wys. 300 m npm./oraz LNA 18db/0,8/+IC9100.

sp6fig
10 wrzesień 2015
Odbieram codziennie. Siła sygnału od S1 do S9... Świetne info co się dzieje na kierunku południowo-zachodnim. Dobrze , że ma małą moc . Pozdrawiam Krzysiek sp9cp

Archiwum
Krótkofalowcy BIS

RBI
SP6LB Poradnik UKF

kliknij celem pobrania

Callbook`s

Ciekawe informacje
SP5ZCC - news
SP-QRP - news
Zobacz
New Page 1

Szybka przeglądarka Maxthon

SOT PZK
Copyright © 1997 - 2019
zalecana rozdzielczość 1024x768
Aktualizacja 20.08.2019 21:22

Informujemy, że ta strona internetowa używa pliki cookie.
Można je wyłączyć poprzez zmianę ustawień przeglądarki.
Korzystanie z niniejszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
regulamin cookies

   Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Comstock by:
1933040 Unikalnych wizyt   

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu