Sudecki Oddział Terenowy PZK
  Welcome to: Sudecki Oddział Terenowy PZK [Guest] Strona GłównaKontaktPortal ZG PZKCzłonkowie SOT PZKRR ITUHistoria SOT wg SP6BGF
22 Lipiec 2019 15:55  
Dyplom Polska

Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 168
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp6sow
Nawigacja
Strona Główna

Kontakt
Statut PZK
Portal ZG PZK
Wstąp do PZK
Członkowie SOT PZK
Kodeks Krótkofalowca
Informacje składkowe
Odznaki Honorowe PZK
Częstotliwości lokal UKF

Linki
SR6J
Kluby
SR6JG
RR ITU
Download
DX cluster
Kodeks pracy DX
Etyka i procedury
Saga braci Odyńców
Pionierzy Radiotechniki -----Polskiej

FAQ
Egzaminy UKE 2019
Zawody KF UKF 2019r.

Silent Key
Historia SOT wg SP6BGF
Krótkofalowiec
New Page 1

Krótkofalowiec Polski Nr 07/2019 - kliknij

Tygodnik Krótkofalowca

kliknij celem pobrania

Czas lokalny
Zegar Polska
Propagacja
New Page 1

Tropo Europa - kliknij

Tropo Europa

Propagacja

Propagacja

Solar - kliknij

Radio Amateur Sat.

AMSAT

Polecamy

Dolnośląska Amatorska Sieć Ratownicza

Warto odwiedzić

Radar meteo

Radar meteorologiczny - kliknij

Radar meteo - opady

 Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 17 października 2007Submit News Submit Article Visit our Forum 


Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszego komunikatu. A oto informacje:
1. Spotkanie w MON.
W dniach 12-13 września br. W Jachrance k. Warszawy odbyło się kolejne spotkanie organizowane przez Departament Wychowania i Promocji Obronności z organizacjami poza rządowymi współpracującymi z MON. PZK od siedmiu lat z pożytkiem dla przyszłych krótkofalowców współpracuje z MON wykonując tzw. zadania zlecone dotowane przez MON. W naszym przypadku to Obozy Szkoleniowe w Sportach Obronnych oraz Mistrzostwa w ARS w 2003 i 2005 roku, a także młodzieżowe w 2001 i 2006 r. Dzięki wsparciu ze strony MON wyszkoliliśmy ponad 100 przyszłych krótkofalowców, a także podnieśliśmy poziom sportowy naszych zawodników w ARS. Podczas narady wyjaśniano nowe zasady współpracy pomiędzy MON i organizacjami. Ze strony PZK w naradzie uczestniczył Bogdan SP3IQ Sekretarz Generalny PZK.


2. Posiedzenie Prezydium ZG PZK.
Z ważnych przyczyn obiektywnych, a także ze względu na wybory termin posiedzenia Prezydium ZG PZK został przesunięty na 27.10.2007. Posiedzenie odbędzie się w Poznaniu w siedzibie klubu SP3PKK ul. Święty Marcin 80-82 –Centrum Kultury Zamek, zaraz po Walnym Zebraniu OT 08 . Planowany początek ok. godz.12.00-12.30.


3. Uroczystość z okazji XXX-lecia powstania OT PZK w Pile czyli Nadnoteckiego Oddziału PZK.
W dniu 14 października o godzinie 10 w pomieszczeniach PSM w Pile odbyło się spotkanie członków OT23 oraz tych wszystkich, którzy w minionym okresie 30 lat przyczynili się do rozwoju krótkofalarstwa w tym północnym regionie Wielkopolski. Zarząd OT 23 wysłał ponad 250 zaproszeń, a uroczystość zgromadziła ponad 70 uczestników. Najważniejszymi gośćmi byli Paweł Dahlke Wice Prezydent Piły oraz Pan Tadeusz Walewski Szef LOK w Pile. Po powitaniu zebranych przez Romana SP3DQL historię krótkofalarstwa na ziemi pilskiej oraz historię OT 23 zaprezentował Józek SP3AMY. Prezentacja była ilustrowana przez Romana SP3DQL slajdami. Następnie czas na swoje wystąpienia mieli Pan Prezydent oraz piszący te słowa Piotr SP2JMR.
W dalszej części oficjalnej nadszedł czas na wręczanie okolicznościowych grawertonów oraz dyplomów. Wśród wyróżnionych znaleźli się kol. Józef SP3AMY pierwszy prezes OT , Zenon SP-2051-PI, Bogusław SP3LYO, Krzysztof SP3GVL, Jerzy SP3DBD, Roman SP3DQL, Adam SP3EAX, Lech SP3EPK, Kazimierz SP3MFC, Staniusłąw SP3IBS oraz Kol. Jadwiga SP-2075-PI, Włodzimierz SP3AGE, Wojciech SP3BTK, Jarosław SP3CGK, Józef SP3EFG, Czesław SP3EOL, Marek SP3JDX, Szczepan SP3JDY, Marek SP3TUT, Wiesław SP3UY, Ryszard SP3VPP, Rafał SP3WXH, Bogdan SQ3EYI, Jacek SP3LYN, Bogdan SP3EPX, Kluby : SP3KHJ, SP3ZBZ, SP3ZBY. Wyróżnienia otrzymali także Pan Lucjan Szutkowski Prezes Zarzadu PSM w Pile oraz Pan Tadeusz Walewski Szef Pilskiego LOK. Uroczystość trwała ok. 2 godzin i była wspaniałym uwieńczeniem obchodzonego od początku roku 2007 jubileuszu. Na uwagę i wyróżnienie zasługują członkowie Zarządu OT 23 Jarek SP3CMA i Roman SP3DQL, którzy zadali sobie trud wyszukania wszystkich, którzy na przestrzeni 30 lat wnieśli swój wkład w istnienie i rozwój tego Oddziału PZK.


4. ŁOŚ 2008.
Organizatorzy zjazdu ŁOŚ 2008 uprzejmie informują że kolejne spotkanie krótkofalowców na granicy okręgów SP6,SP7 i SP9 odbędzie się 31.05.-01.06.08. Już teraz serdecznie zapraszamy na weekend na górce w Jaworznie k/Wielunia a program tego spotkania prześlemy nieco później ponieważ jest ciągle poszerzany i uatrakcyjniany.73, Marek SP9UO


5. Maraton Jarosławski.
Zarząd Oddziału PZK w Jarosławiu, Międzyzakładowy klub Krótkofalowców PZK przy Burmistrzu Miasta Jarosławia SP8PEF oraz Burmistrz Miasta Jarosławia organizują w dniach 19-21 października 2007 „Maraton Jarosławski” . Regulamin stanowi załącznik do niniejszego komunikatu. Do udziału serdecznie zapraszam występując w roli członka honorowego OT 35 oraz posiadacza dyplomu Jarosław o numerze A-050. Piotr SP2JMR.


6. Nowy Oddział PZK w Gliwicach
W dniu 11 października br. z inicjatywy Andrzeja SP9ENO i Romana SP9MRN w Klubie SP9KAG w Gliwicach odbyło się zebranie 21 – osobowej Grupy Inicjatywnej zakładającej Gliwicki Oddział Terenowy PZK w Gliwicach. Na zaproszenie organizatorów, w spotkaniu wziął udział Vice Prezes PZK Tadeusz SP9HQJ. Wśród zaproszonych gości był między innymi Prezes Rybnickiego Oddziału PZK Antoni SP9FRZ wraz z sekretarzem OKR w Rybniku Henrykiem SQ9ZM. Andrzej wraz z Romanem przedstawili argumenty uzasadniające utworzenia Oddziału w Rybniku zwracając uwagę między innymi dużą liczebnością lokalnego środowiska krótkofalarskiego w Gliwicach i okolicy, gdzie powstanie oddziału terenowego przyczynić się może do aktywizacji i integracji tego środowiska. W trakcie dyskusji udzielano odpowiedzi na wiele nurtujących pytań, po czym przystąpiono do głosowań. Zebrani jednogłośnie podjęli uchwałę o powołaniu oddziału, jak też o powołaniu Komitetu Założycielskiego w następującym składzie :
 Przewodniczący – Roman Bal SP9MRN,
 Sekretarz – Andrzej Chałubiec SP9ENO,
 Skarbnik – Krzysztof Michalok SQ9DXN
oraz o powołaniu Komisji Rewizyjnej w następującym składzie :
 Przewodniczący – Jerzy Śmietański SP9AUV,
 Członek OKR – Marek Dzierko SP9OHT,
 Członek OKR Jacek Furmanik SP9MDS.
Funkcję Oddziałowego QSL Managera pełnić będzie Andrzej Pater SP9NRD.
Marzeniem Komitetu Założycielskiego jest umiejscowienie na pozycji nr 50 w wykazie oddziałów terenowych PZK. Na dobry początek Vice Prezes PZK Tadeusz SP9HQJ przekazał Komitetowi Założycielskiemu proporczyk PZK, życząc powodzenia na nowej drodze życia i aktywności na niwie krótkofalarskiej.

Opracował : Tadeusz SP9HQJ


7. Spotkanie w Czechach
W ostatnią sobotę tj. 13 października br., z inicjatywy Janka OK2BIQ z Tyry, w restauracji „U Liberdy” w Tyrze koło Trzyńca odbyło się XIV Okolicznościowe Spotkanie, w którym wzięło udział około 50 polskich i czeskich krótkofalowców. W krótkim przemówieniu powitalnym Janek przekazał, iż tego typu spotkania mają swoje wieloletnie tradycje i służą zbliżeniu amatorów polskich i czeskich w tym transgranicznym rejonie. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż w wyniku działań administracyjnych w latach powojennych dokonano ostatecznej korekty granicy polsko – czeskiej, w wyniku czego część polskich nadawców znalazła się na terytorium Czech i nosi dziś znaki OK, choć na co dzień czują się Polakami i kultywują polskie tradycje. Jednym z nich jest Janek OK2BIQ, swoisty ambasador polskości na tych ziemiach.
Zarząd Główny PZK reprezentował Tadeusz SP9HQJ – Vice Prezes PZK, który wręczył Jankowi proporczyk oraz folder PZK, przygotowany na tegoroczny Ham Fest we Friedrichsafen, a także 2 najnowsze płyty CD pod nazwą „Krótkofalowcy”. W krótkim wystąpieniu Tadeusz przekazał najnowsze informacje o pracach Zarządu Głównego PZK na na najbliższe miesiące, które w głównej mierze koncentrują się na ochronie interesów polskich krótkofalowców.
Spotkanie zaszczycił swą obecnością znany konstruktor przemienników ATV - Bogdan z Berlina DL7AKQ / SP9RVF, który w Siemianowicach, wraz z kolegami z Klubu SP9KJM, zbudował pierwszy na Śląsku i działający dziś przemiennik ATV – SR9TVS. Poza Bogdanem, w spotkaniu wzięło udział 2 nadawców z Niemiec tj. DJ3DM ex SP5CRS, i DL4EAD. W wąskich kołach zainteresowań Bogdan podzielił się swymi doświadczeniami w zakresie budowy przemienników i spotkało się to z ogromnym zainteresowaniem.
W tym roku z niepokojem stwierdzono małą reprezentację amatorów czeskich, bowiem w zdecydowanej mierze przeważali amatorzy polscy. Silnie reprezentowana była grupa członków i sympatyków Stowarzyszenia Krótkofalowców Jury Krakowsko – Częstochowskiej – sympatyków Klubu SP9PGB, jak też z okręgu SP9.
Zebrani zwrócili uwagę na fakt, iż w przyszłości dla uatrakcyjnienia, należałoby zmienić formułę spotkania między innymi poprzez wykorzystanie nagłośnienia, jak też przy wykorzystaniu sprzętu multmedialnego wzbogacić spotkanie o ciekawe odczyty. Sprawą tą w przyszłym roku zajmie się zespół siemianowickiego Klubu SP9KJM.
Spotkanie należało do udanych, a czeskie knedliczki z napojem chmielowym poprawiały humory wszystkich uczestników. Pełna dokumentacja fotograficzna ze spotkania znajduje się na stronie www.skjkc.pl
oraz niebawem ukaże się na stronie www.sp9kjm.slask.pl
Opracował : Tadeusz SP9HQJ


8. KRÓTKOFALOWCY BIS
Przypominam, że redakcja cyklicznie nadawanego programu telewizyjnego
Krótkofalowcy Bis realizuje emisję na żywo, zawsze o 22.00 z większym transferem, który zdecydowanie poprawił jakość odbieranego sygnału alternatywnej telewizji z Wrocławia. Jest to szybkość około 384 kb/sek.
Fragmenty najciekawszych programów są zamieszczane jak zwykle na serwerze Studia VIDEOEXPRES Wrocław w postaci skompresowanej, na stronie głównej w Archiwum-ATV, portalu www.videoexpres.pl.
By w 100% odbierać programy nadawane na żywo o 22.00 warto koniecznie zwiększyć transfer łącza do około 1 Mb/s..
Proszę jednocześnie tych wszystkich widzów, którzy mają odpowiednie łącza do kontaktu telewizyjnego, ze studiem, po każdej emisji, przy pomocy komunikatora SKYPE lub na 3,730 Mhz.
Na liście stałych korespondentów są między innymi Romek LA7YJA z miejscowości Bode w Norwegii oraz Piotr SQ6VY z Wrocławia.
UWAGA !!!
W najbliższą niedzielę 21 bm o 22.00 specjalne - premierowe wydanie programu z ostatniego spotkania Klubu OTC, na którym było wielu ciekawych i znanych polskich krótkofalowców. Warto zobaczyć !
Będzie również nadany w tym dniu, kolejny najnowszy reportaż z Norwegii od Romka LA7YJA z Bode.
W minioną sobotę 13 bm zakończył się w Tyrze, kolejny zjazd San Beskido, którego organizatorem był OK2BIQ.
Szczegóły emisyjne i dodatkowe informacje w tej sprawie, na portalu www.videoexpres.pl . Program będzie powtarzany na żywo przez cały kolejny tydzień. Henryk Pacha ATV SP6ARR
www.videoexpres.pl

Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK


Załacznik.
POLSKI ZWIĄZEK KRÓTKOFALOWCÓW
ZARZĄD ODDZIAŁU TERENOWEGO W JAROSŁAWIU
MIĘDZYZAKŁADOWY KLUB PZK
PRZY BURMISTRZU MIASTA JAROSŁAWIA
ORAZ BURMISTRZ MIASTA JAROSŁAWIA

O R G A N I Z U J Ą

M A R A T O N J A R O S Ł A W S K I

z okazji
855-tej Rocznicy Pierwszej Pisemnej
Wzmianki o Jarosławiu

R E G U L A M I N

1. Maraton Organizowany jest dla upamiętnienia 855-tej Rocznicy Pierwszej
Pisemnej Wzmianki o Jarosławiu oraz promocji Miasta Jarosławia.
2. Do udziału w Maratonie zaprasza się operatorki i operatorów radiostacji
indywidualnych i klubowych z SP, udział stacji zagranicznych mile widziany.
3. Maraton odbędzie się w dniach od 19.IX.2007 r do 21.IX.2007 r. w godzinach
19.IX.2007 r. piątek – od 17,00 do 20,00. czasu lokalnego.
20.IX.2007 r. sobota – od 7,00 do 20,00. czasu lokalnego.
21.IX.2007 r. niedziela – od 7,00 do 20,00. czasu lokalnego.
4. Pasmo 3,5 MHz – emisja SSB.
5. Punktacja :
a- za nawiązanie łączności z okolicznościową stacją organizatora 3Z 855 JR
- 15 pkt.
b- za nawiązanie łączności z Członkiem OT PZK w Jarosławiu - 10 pkt.
c- za nawiązanie łączności ze stacjami posiadającymi Dyplom
„JAROSŁAW” - 5 pkt.

UWAGA : Rozdawanie punktów możliwe tylko w jednej grupie, bez
możliwości ich łączenia .
6. Raporty:
- Stacje dające punkty w Maratonie podają raport RS oraz :
a- Stacja organizatora podaje- JA np. 59-JA.
b- Członkowie OT PZK w Jarosławiu podają numer swego oddziału – 35 np. 59-35.
c- Stacje posiadające Dyplom „JAROSŁAW” podają jego numer np. 59-021 lub 59-A 021.
- 2 -
7. Klasyfikacja :
a- Radiostacje indywidualne YL.
b- Radiostacje indywidualne OM.
c- Radiostacje indywidualne posiadające Dyplom „JAROSŁAW”
d- Radiostacje Klubowe
e- Członkowie OT PZK nr.35.

UWAGA – Klasyfikacja w grupach przy udziale minimum 5-ciu stacji
w grupie.

8. Wywołanie : Wywołanie w Maratonie Jarosławskim .
9. Nagrody:
a- za zajęcie I-go miejsca w poszczególnych grupach – Okolicznościowy MEDAL BURMISTRZA MIASTA JAROSŁAWIA .
b- za zajęcie od I-go do III miejsca w każdej grupie - DYPLOM
c- za zajęcie od IV-go do 10-go miejsca w każdej grupie DYPLOM za udział w Maratonie.
10. Wyniki Maratonu ogłoszone zostaną w terminie trzech miesięcy od
zakończenia zawodów i podane do wiadomości w masowych środkach
przekazu obowiązujących w PZK a nagrody i dyplomy wręczone zostaną na
planowanym okolicznościowym spotkaniu lub wysłane bezpośrednio do
uczestników Maratonu.
11. Uczestnicy Maratonu proszeni są o przesłanie w terminie do dnia 30.IX.2007r.
czytelnego zestawienia przeprowadzonych łączności , które winno zawierać
grupę klasyfikacyjną , wykaz stacji datę i czas łączności (lokalny) raport
nadany i odebrany.
12. Zestawienia z obliczona punktacją należy przesłać na adres: Klub
Łączności SP8PEF 37-500 Jarosław , skr.poczt.127. lub pocztą elektroniczną
E-mail : ot35 @ o2.pl
13. Decyzje komisji są ostateczne.
14. Komisja w składzie:
Przewodniczący - Zbigniew Guzowski SP 8 AUP
Członkowie - Tadeusz Lewko SP 8 IE
- Benedykt Brodowicz SP 8 IQQ

VY-73! SP8AUP

Adresatów niniejszego Regulaminu prosimy bardzo o jego rozpropagowanie.

Organizatorzy.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sq3lmr
28 listopad 2018
zapraszamy do udziału w akcji dyplomowej qrz.com/db/so100pw

sp6dwb
18 kwiecień 2018
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę wielu DXów potwierdzonych kartami QSL

SP5U
20 grudzień 2017
Wesołych Świąt oraz szczęśliwego 2018 życzę Wam Koleżanki i Koledzy oraz Waszym najbliższym. Mirek SP5U & SP6LTC

sp6dwb
18 kwiecień 2017
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę worek DXów

sp6dmq
14 kwiecień 2017
14/04/2017 20:46 Wesołych Świąt Wielkanocnych, mokrego dyngusa oraz duzo zdrowia !!! życzy Mariusz

sq3lmr
23 marzec 2017
Z okazji "Stulecia Harcerskiego Ruchu Wodnego" Radio-Klub Krobia będzie pracował od kwietnia do sierpnia pod znakiem HF100HRW . zapraszamy do odwiedzenia naszej strony klubowej sp3pgs.pl .

sp3p
08 wrzesień 2016
Góra Szybowcowa czy Burzenin. W tym roku Burzenin. Prośba do organizatorów, aby w miarę możliwości uwzględniać terminy dużych imprez krótkofalarskich.

sq6oxm
15 maj 2016
Fotki ze spotkania na górze szybowcowej w dniu 14.05.2016 sq6oxm.hopto.me/sq6oxm/20
16_05_14_Spotkanie_SOT.zi
p


sp6fig
10 wrzesień 2015
sp9cp Korzystam z 2m paraboli / wys. 300 m npm./oraz LNA 18db/0,8/+IC9100.

sp6fig
10 wrzesień 2015
Odbieram codziennie. Siła sygnału od S1 do S9... Świetne info co się dzieje na kierunku południowo-zachodnim. Dobrze , że ma małą moc . Pozdrawiam Krzysiek sp9cp

Archiwum
Krótkofalowcy BIS

RBI
SP6LB Poradnik UKF

kliknij celem pobrania

Callbook`s

Ciekawe informacje
SP5ZCC - news
SP-QRP - news
Zobacz
New Page 1

Szybka przeglądarka Maxthon

SOT PZK
Copyright © 1997 - 2019
zalecana rozdzielczość 1024x768
Aktualizacja 8.07.2019 20:45

Informujemy, że ta strona internetowa używa pliki cookie.
Można je wyłączyć poprzez zmianę ustawień przeglądarki.
Korzystanie z niniejszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
regulamin cookies

   Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Comstock by:
1823396 Unikalnych wizyt   

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu