Sudecki Oddział Terenowy PZK
  Welcome to: Sudecki Oddział Terenowy PZK [Guest] Strona GłównaKontaktPortal ZG PZKCzłonkowie SOT PZKRR ITUHistoria SOT wg SP6BGF
22 Lipiec 2019 19:12  
Dyplom Polska

Online
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 168
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp6sow
Nawigacja
Strona Główna

Kontakt
Statut PZK
Portal ZG PZK
Wstąp do PZK
Członkowie SOT PZK
Kodeks Krótkofalowca
Informacje składkowe
Odznaki Honorowe PZK
Częstotliwości lokal UKF

Linki
SR6J
Kluby
SR6JG
RR ITU
Download
DX cluster
Kodeks pracy DX
Etyka i procedury
Saga braci Odyńców
Pionierzy Radiotechniki -----Polskiej

FAQ
Egzaminy UKE 2019
Zawody KF UKF 2019r.

Silent Key
Historia SOT wg SP6BGF
Krótkofalowiec
New Page 1

Krótkofalowiec Polski Nr 07/2019 - kliknij

Tygodnik Krótkofalowca

kliknij celem pobrania

Czas lokalny
Zegar Polska
Propagacja
New Page 1

Tropo Europa - kliknij

Tropo Europa

Propagacja

Propagacja

Solar - kliknij

Radio Amateur Sat.

AMSAT

Polecamy

Dolnośląska Amatorska Sieć Ratownicza

Warto odwiedzić

Radar meteo

Radar meteorologiczny - kliknij

Radar meteo - opady

 Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 10 października 2007Submit News Submit Article Visit our Forum 
Komunikat ZG PZK


Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:

Zaczynam od smutnej:

SP6YF S.K.
Ze smutkiem informuję, że w dniu 4 października 2007r. odszedł do Krainy Wiecznych DX-ów nasz nieodżałowany Kolega Mieczysław Wojtowicz -SP6YF, znany wieloletni krótkofalowiec i członek OT-01 PZK.
Pogrzeb Mietka SP6YF odbył się we wtorek 9 października we Wrocławiu.
CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI.
Staszek SP6BCC - prezes OT-01


1. Uroczystość z okazji XXX lecia powstania Nadnoteckiego Oddziału PZK w Pile. Rocznicowe spotkanie odbędzie się w dniu 14 października 2007 o godz.10.00 w siedzibie Pilskiej spółdzielni Lokatorsko własnościowej w Pile przy ul. Sikorskiego 33. Przewidziany jest udział władz miasta , władz spółdzielni, członków zarządów współpracujących organizacji oraz klubów. ZG PZK będę reprezentował osobiście.


2. Walne zebrania OT PZK.
Zgodnie z uchwałą wiosennego Posiedzenia ZG PZK OT PZK powinny odbyć wyborcze zebrania lub zjazdy w celu wybrania delegatów na XVI Krajowy Zjazd PZK. W terminie zgodnym z uchwałą ZG otrzymałem zaproszenia na następujące Walne Zebrania OT
-Poznański OT PZK ( OT 08) – na 27 października godz. 09.30 w „Centrum Kultury Zamek” w Poznaniu przy ul . Święty Marcin 80/82
-Świętokrzyski OT PZK (OT03)– na 27 października w Wólce Milanowskiej , początek godzina 11.00
-Tarnowski OT PZK (OT nr 28)- na 11 listopada w pomieszczeniach Komendy Hufca ZHP w Tarnowie przy ul. Konarskiego 17 , początek godz. 09.30


3. Posiedzenie Prezydium ZG PZK.
Kolejne posiedzenie Prezydium ZG PZK odbędzie się w dniu 21 października w pomieszczeniach sekretariatu ZG PZK w Bydgoszczy przy ul. Modrzewiowej 25. Początek godz.10.30.
- projekt prowizorium budżetowego na 2008 r
-wykonanie budżetu na 2007 za 9 mcy
-propozycje do planu pracy 2008 r
-XVI Zjazd krajowy PZK -propozycje organizacyjne
-Medal im. Braci Odyńców
-OH i ZOH
-Materiały na posiedzenie ZG PZK 17.11.07
-sprawy bieżące.


4. Informacje na forach dyskusyjnych.
Zdarza się, że czytam informacje „przeforwardowane” z różnych forów dyskusyjnych przez życzliwych mi kolegów. Piszę „przeforwardowane” ponieważ nie zawsze mam czas śledzić dyskusje na bieżąco. W ostatnim czasie na jednym z nich toczy się akcja informacyjna na temat działalności klubu SP9KRT oraz Kol. Gintera SP9ZW. W związku z tym oświadczam po raz kolejny, że sekretariat ZG PZK przekazuje wszelkie informacje nadsyłane przez członków PZK i nie raz nie członków jednakże nie ponosi za ich treść odpowiedzialności, podobnie jak prasa nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczane tamże informacje pochodzące od osób trzecich. Zawsze też podajemy ich źródło (OT PZK, klub, prywatny krótkofalowiec). Dotyczyło to także informacji przekazywanych z klubu SP9KRT i podpisanych przez kol. Gintera SP9ZW.
O wszelkich istotnych dla PZK sprawach zasadą jest informowanie po ich wyjaśnieniu i zakończeniu.
Jednocześnie oświadczam, że ponosimy odpowiedzialność wyłącznie za akcje organizowane w uzgodnieniu z prezydium ZG PZK.
Polski Związek Krótkofalowców zgodnie ze Statutem nie może być arbitrem w rozstrzyganiu sporów pomiędzy krótkofalowcami SP, chyba , że dotyczą one spraw ujętych w zapisach obowiązującego Statutu PZK. SP2JMR


5. Warsztaty APRS Marianówka 6-7.10. 2007.
Uwzględniając życzenia oraz potrzeby krótkofalowców zajmujących się APRS zamieszkałych na południu i południowym zachodzie Polski, Koledzy z SP6 zorganizowali Warsztaty APRS w Kotlinie Kłodzkiej. Głównymi organizatorami byli Robert SP6VWX, Piotr SP6VWH. Oczywiście część merytoryczną warsztatów w znacznym stopniu prowadził Andrzej SP3LYR Prezes PG APRS. Nie zabrakło kolegów, którzy wiodą prym w tej tak potrzebnej społeczeństwu dziedzinie, a mianowicie Darka SP2BZW koordynatora sieci APRS SP, Radka SQ3FOA konstruktora mini komputera dla APRS tzw. „FOA PACKA” i „FOA PACKA +” i wielu innych dzięki którym sieć bramek APRS coraz pełniej ogarnia nasz kraj. Sieć jest tworzona przez poszczególne oddziały i kluby PZK oraz przez indywidualnych sys-opów. Wsparcie PZK polega głównie na ułatwianiu dostępu do najlepszych dla tego celu lokalizacji w tym obiektów TP „Emitel” oraz PTC „ERA”. Ten stan rzeczy może nie długo ulec zmianie i PZK włączy się do rozbudowy sieci w sposób bardziej aktywny również finansowo.
Jednym z głównych punktów spotkania była gra terenowa o dość znacznym stopniu trudności bo rozgrywana w rejonie górskim.
Po za tematami związanymi z rozwojem sieci APRS był czas także na rozmowy z Mariuszem SQ6IU Szefem Inspektoratu Łączności GK ZHP dotyczące sposobów aktywizacji młodzieży, która na obozach i kursach uzyskuje świadectwa radiooperatora w służbie amatorskiej. Drugi ważny nurt rozmów to dyskusje z Krystianem SQ2KL na tematy edukacyjne w szerszym wymiarze czyli łączności z ISS oraz związane z wykorzystaniem pierwszego polskiego satelity naukowo badawczego. Satelita mający na pokładzie także transponder amatorski będzie najprawdopodobniej umieszczony na orbicie w 2009 lub 2010 roku.
Przez cały czas trwania warsztatów była czynna radiostacja pracująca pod znakiem SN0APRS.
W warsztatach uczestniczyło ponad 70 osób z czego większość była obecna przez cały czas ich trwania. Bazą tych warsztatów był ośrodek Hufca ZHP w Bystrzycy Kłodzkiej położony u podnóża góry „Igliczna”. Pogoda dopisała, a organizatorom oraz gospodyni ośrodka Pani Dorocie należą się serdeczne podziękowania. Sądzę, że wszyscy uczestnicy warsztatów czuli się tam znakomicie. SP2JMR


6. SN720ZS z Ząbkowic Śląskich
W dniach 10.10.2007 r. - 21.10.2007 r.na pasmach KF pracowała będzie, stacja okolicznościowa SN720ZS, z okazji 720 rocznicy lokacji miasta Ząbkowice Śląskie. Karty QSL via SP6KYU - biuro 01, lub direct.
Wszystkie łączności będą potwierdzone okolicznościową kartą QSL.
Dla uatrakcyjnienia eterowej zabawy wśród wszystkich przeprowadzonych łączności wylosujemy 15 upominków dla naszych korespondentów.
Termin losowania i wykaz szczęśliwców zamieszczony będzie na naszej stronie www.sp6kyu.ziebice.pl
Zapraszam do łączności. "
Vy73! Jurek SQ6FHP


7. Stacja okolicznościowa HF100SK.
W okresie od 01 października do 31 grudnia 2007 roku wznawia aktywność stacja HF100SK pracująca dla uczczenia setnej rocznicy powstania skautingu. Wszystkich zbierających punkty do dyplomów skautowskich zapraszają do łączności harcerki i harcerze Hufca ZHP w Skierniewicach. Karty QSL proszę kierować do SP7ZIA biuro nr 24.
Andrzej SP7HQ


8. Mikrofale i rekord na 47 GHZ.
Ta informacja zainteresuje zwłaszcza mikrofalowców. Informuję, że w dniu 6 października 2007 roku, będąc na Czarnej Górze JO80JG (1130 m asl) przeprowadziliśmy wraz z SP6RYL i SP6BTV rekordowe QSO w paśmie 47 GHz z OK1FPC na odległość 128 km (JN79NU). Informacja na temat sprzętu oraz szczegóły QSO na stronie SP6KBL http://hamradio.pl/sp6kbl/klub/news.php
Nieco wcześniej mój ODX ustaliłem na 100 km z OK1UFL (JO70SQ) , a po 20
minutach na 128 km. Dzięki współpracy członków i sympatyków SP6KBL coraz więcej stacji polskich pracuje na wysokich mikrofalach, co jest tendencją
ogólnoeuropejską.
Wynik uzyskany w zawodach zamieszczę w livescore, ale już teraz mogę napisać, że aktywność była wyjątkowa, mimo dość kiepskich warunków pogodowych.
Na 10 GHz przeprowadziłem 35 QSO (nie było RS), na 24 GHz 12 QSO , na 47
GHz 9 QSO . Przez to nie było czasu do pracy na niższych pasmach.
73's de Staszek SP6GWB


9. Wyniki zawodów Puchar Wielkopolskiej PYRY z dnia 09 września 2007.

W zawodach udział wzięło 66 stacji, z tego w grupie A - stacje wielkopolskie 12 uczestników, w grupie B - pozostałe stacje - 54 uczestników w grupie C - stacje nasłuchowe 3 uczestników.

Do dnia 20 października, komisja oczekiwała na dzienniki zawodów. Po sprawdzeniu otrzymanych dzienników okazało się, że 7 stacji, wymienionych co najmniej przez trzech uczestników, nie przesłało dzienników.

Zgodnie z decyzją pięciu uczestników, ich dzienniki zostały użyte do kontroli.

Po raz pierwszy w tym roku czas zawodów został ograniczony do jednej godziny zegarowej. Obawy, że może to spowodować mniejsze zainteresowanie uczestników, okazały się nieuzasadnione. W stosunku do roku poprzedniego ilość zawodników była większa, a osiągnięte wyniki, ilości QSO, są na zbliżonym poziomie.

Przy sporządzaniu tabeli wyników przy równej ilości punktów, skorzystano z regulaminowego zapisu o uwzględnieniu ilości QSO na CW, co stanowiło podstawę do ustalenia zajętego miejsca.

Dziękujemy za wszystkie zgłoszone uwagi, które zapewne zostaną uwzględnione przy uwzględnione podczas opracowywania regulaminu zawodów na rok 2007, jeśli oddział zdecyduje się na dalsze organizowanie tych zawodów.

W poszczególnych grupach, za pierwsze trzy miejsca zostały przyznane dyplomy, a dla zwycięzców puchary i dodatkowo nagrody rzeczowe, którymi są pamięci masowe typu PENDRIVE o pojemności 1 GB.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zawodach, i jednocześnie zapraszamy do następnej edycji w roku 2008.
Krotoszyn, dnia 06 października 2006
Za komisję zawodów: Zdzisław, SP3GIL
Wyniki w załączniku do niniejszego komunikatu

Tyle informacji na dzisiaj .
Vy 73! Piotr SP2JMR Prezes PZK

Załącznik

Wyniki zawodów
Puchar Wielkopolskiej PYRY
z dnia 09 września 2007W zawodach udział wzięło 66 stacji, z tego w grupie A - stacje wielkopolskie 12 uczestników, w grupie B - pozostałe stacje - 54 uczestników w grupie C - stacje nasłuchowe 3 uczestników.

Do dnia 20 października, komisja oczekiwała na dzienniki zawodów. Po sprawdzeniu otrzymanych dzienników okazało się, że 7 stacji, wymienionych co najmniej przez trzech uczestników, nie przesłało dzienników.

Zgodnie z decyzją pięciu uczestników, ich dzienniki zostały użyte do kontroli.

Po raz pierwszy w tym roku czas zawodów został ograniczony do jednej godziny zegarowej. Obawy, że może to spowodować mniejsze zainteresowanie uczestników, okazały się nieuzasadnione. W stosunku do roku poprzedniego ilość zawodników była większa, a osiągnięte wyniki, ilości QSO, są na zbliżonym poziomie.

Przy sporządzaniu tabeli wyników przy równej ilości punktów, skorzystano z regulaminowego zapisu o uwzględnieniu ilości QSO na CW, co stanowiło podstawę do ustalenia zajętego miejsca.

Dziękujemy za wszystkie zgłoszone uwagi, które zapewne zostaną uwzględnione przy uwzględnione podczas opracowywania regulaminu zawodów na rok 2007, jeśli oddział zdecyduje się na dalsze organizowanie tych zawodów.

W poszczególnych grupach, za pierwsze trzy miejsca zostały przyznane dyplomy, a dla zwycięzców puchary i dodatkowo nagrody rzeczowe, którymi są pamięci masowe typu PENDRIVE o pojemności 1 GB.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zawodach, i jednocześnie zapraszamy do następnej edycji w roku 2008.


Krotoszyn, dnia 06 października 2006 Za komisję zawodów:

Zdzisław, SP3GIL
Wyniki zawodów Puchar Wielkopolskiej PYRY


Grupa B pozostałe stacje Grupa A stacje wielkopolskie
LP Znak stacji wynik LP Znak stacji Wynik
1 SQ9E 726 1 SP3KWA 1008
2 SP4KHM 640 2 SQ3JPV 588
3 SP4PBI 620 3 SP3KPN 585
4 SQ5M 580 4 SQ3LMV 559
5 SP9UMJ 504 5 SP2DMB/3 530
6 SP3PJY 500 6 SP3BQC 516
7 SP2DNI 490 7 SQ3LMY 420
8 SP2KFW/2 468 8 SP3MY 380
9 SQ1OD 420 9 SP3GTG 319
10 SQ9CWO 414 10 SP3GAD 270
11 SP9DTE 410 11 SP3BOL 216
12 SP2FAV 387 12 SP3AMZ 96
13 SN4R 378
14 SP5HFS 342
15 SN20PSM 336
16 SP5UHW 336
17 SP4FVS 328
18 SP5FLB 312
19 SP7ZIA 306
20 SP8QJM 296
21 SP4ICP 294
22 SP8DWI 287 Grupa C stacje SWL
23 SP4ICD 273 LP Znak stacji Wynik
24 SQ7UTF 260 1 SP1058 48
25 SP5NHK 240 2 SP0201RZ 44
26 SP9FRZ 217 3 SP308107 38
27 SP1AEN 216
27 SP9QJ 216
28 SP3C 216
29 SP5G 216
30 SN6G 210 Dzienniki do kontroli
SN0UKF, SP4LVK, SP7FBQ, SP9PTA/9, SQ2AJI
31 SQ6IYS 200
32 SP9IQO 196
33 SP5UAR/5 192
34 SQ5NAE 185
35 SP5CGN 152 Brak dzienników
SN8M, SP4PBL, SP6GCU, SP7TF/8, SP9KDA, SQ9C, SQ9CI
36 SP2FGO 147
37 SP5GQI 132
38 SQ9LBC 115
40 SP7FGA 60
41 SP5BYC/6 40
42 SP8MI 36
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sq3lmr
28 listopad 2018
zapraszamy do udziału w akcji dyplomowej qrz.com/db/so100pw

sp6dwb
18 kwiecień 2018
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę wielu DXów potwierdzonych kartami QSL

SP5U
20 grudzień 2017
Wesołych Świąt oraz szczęśliwego 2018 życzę Wam Koleżanki i Koledzy oraz Waszym najbliższym. Mirek SP5U & SP6LTC

sp6dwb
18 kwiecień 2017
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę worek DXów

sp6dmq
14 kwiecień 2017
14/04/2017 20:46 Wesołych Świąt Wielkanocnych, mokrego dyngusa oraz duzo zdrowia !!! życzy Mariusz

sq3lmr
23 marzec 2017
Z okazji "Stulecia Harcerskiego Ruchu Wodnego" Radio-Klub Krobia będzie pracował od kwietnia do sierpnia pod znakiem HF100HRW . zapraszamy do odwiedzenia naszej strony klubowej sp3pgs.pl .

sp3p
08 wrzesień 2016
Góra Szybowcowa czy Burzenin. W tym roku Burzenin. Prośba do organizatorów, aby w miarę możliwości uwzględniać terminy dużych imprez krótkofalarskich.

sq6oxm
15 maj 2016
Fotki ze spotkania na górze szybowcowej w dniu 14.05.2016 sq6oxm.hopto.me/sq6oxm/20
16_05_14_Spotkanie_SOT.zi
p


sp6fig
10 wrzesień 2015
sp9cp Korzystam z 2m paraboli / wys. 300 m npm./oraz LNA 18db/0,8/+IC9100.

sp6fig
10 wrzesień 2015
Odbieram codziennie. Siła sygnału od S1 do S9... Świetne info co się dzieje na kierunku południowo-zachodnim. Dobrze , że ma małą moc . Pozdrawiam Krzysiek sp9cp

Archiwum
Krótkofalowcy BIS

RBI
SP6LB Poradnik UKF

kliknij celem pobrania

Callbook`s

Ciekawe informacje
SP5ZCC - news
SP-QRP - news
Zobacz
New Page 1

Szybka przeglądarka Maxthon

SOT PZK
Copyright © 1997 - 2019
zalecana rozdzielczość 1024x768
Aktualizacja 8.07.2019 20:45

Informujemy, że ta strona internetowa używa pliki cookie.
Można je wyłączyć poprzez zmianę ustawień przeglądarki.
Korzystanie z niniejszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
regulamin cookies

   Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Comstock by:
1823994 Unikalnych wizyt   

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu