Sudecki Oddział Terenowy PZK
  Welcome to: Sudecki Oddział Terenowy PZK [Guest] Strona GłównaKontaktPortal ZG PZKCzłonkowie SOT PZKRR ITUHistoria SOT wg SP6BGF
22 Lipiec 2019 15:09  
Dyplom Polska

Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 168
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp6sow
Nawigacja
Strona Główna

Kontakt
Statut PZK
Portal ZG PZK
Wstąp do PZK
Członkowie SOT PZK
Kodeks Krótkofalowca
Informacje składkowe
Odznaki Honorowe PZK
Częstotliwości lokal UKF

Linki
SR6J
Kluby
SR6JG
RR ITU
Download
DX cluster
Kodeks pracy DX
Etyka i procedury
Saga braci Odyńców
Pionierzy Radiotechniki -----Polskiej

FAQ
Egzaminy UKE 2019
Zawody KF UKF 2019r.

Silent Key
Historia SOT wg SP6BGF
Krótkofalowiec
New Page 1

Krótkofalowiec Polski Nr 07/2019 - kliknij

Tygodnik Krótkofalowca

kliknij celem pobrania

Czas lokalny
Zegar Polska
Propagacja
New Page 1

Tropo Europa - kliknij

Tropo Europa

Propagacja

Propagacja

Solar - kliknij

Radio Amateur Sat.

AMSAT

Polecamy

Dolnośląska Amatorska Sieć Ratownicza

Warto odwiedzić

Radar meteo

Radar meteorologiczny - kliknij

Radar meteo - opady

 Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 19.09.2007Submit News Submit Article Visit our Forum Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:
1. Spotkanie w Marianówce.

JESIENNE SPOTKANIE APRS W MARIANÓWCE
Polska Grupa APRS zaprasza wszystkich krótkofalowców, a także drużyny harcerskie do wzięcia udziału w Jesiennym Spotkaniu w Marianówce koło Bystrzycy Kłodzkiej w dniu 6 października 2007.
Celem spotkania jest propagowanie systemu APRS, który jest narzędziem przekazywania aktualnych informacji o pozycji stacji bazowych i ruchomych, przekazywania danych telemetrycznych, danych pogodowych, a także jest narzędziem ułatwiającym nawiązywanie łączności pomiędzy stacjami.
Spotkanie w Marianówce jest organizowane przez Roberta Pola SP6VWX i Arkadiusza Zająca SQ6XL pod patronatem Prezesa Polskiego Związku Krótkofalowców Piotra Skrzypczaka SP2JMR, oraz szefa Inspektoratu Łączności Kwatery Głównej Związku Harcerstwa Polskiego Mariusza Milki SQ6IU i kwatermistrzowskim wsparciu Hufca Bystrzyca Kłodzka.
Program obejmuje zarówno wyprawę w teren z praktycznym zastosowaniem urządzeń do pracy APRS, jak też prelekcje i prezentacje pozwalające na zgłębienie tajników tego rodzaju aktywności radioamatorskiej, oraz czas na dyskusje i wzajemną wymianę doświadczeń.
Szczegółowe informacje www.aprs.pl/mar.htm
Formularz zgłoszenia udziału w spotkaniu www.aprs.pl/um07.htm
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nawigacją radioamatorską!
W imieniu organizatorów,
Andrzej Bartosz SP3LYR
Prezes PG APRS

2. Zjazd SPDXC czyli Miłośników Dalekosiężnych Łączności Radiowych.
Mamy przyjemność zaprosić Członków i Sympatyków Stowarzyszenia SPDXC na kolejny Zjazd naszego Stowarzyszenia. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w dniach 21 - 23 wrzesień w Hotelu "Ameliówka", położonym w Górach Świętokrzyskich, w dolinie rzeki Lubrzanki. Miejsce zjazdu znajduje się 12 km od Centrum Kielc i tylko 8 km od Łysicy (612 m n p m), najwyższego wzniesienia Gór Świętokrzyskich. Obiekt jest położony blisko dróg dojazdowych do Warszawy i Krakowa (nr 77) oraz Łodzi i Lublina (nr 74).
Mamy nadzieję, że tak dogodne położenie Hotelu sprawi oraz atrybuty tego miejsca sprawią, że spotkamy się w licznym gronie. Niektóre osoby (szczególnie z północnych terenów Polski) będą musiały pokonać wiele kilometrów, aby uczestniczyć w Zjeździe, jednakże jesteśmy przekonani, że atmosfera Zjazdu, zjazdowe wydarzenia i możliwość spotkania przyjaciół z nawiązką zrekompensują przebyte kilometry. Zależy nam na tym, aby spotkać się w jak najliczniejszym gronie. Jest to tym bardziej istotne, że tegoroczny Zjazd jest Zjazdem Sprawozdawczo-Wyborczym.
------------------------------------------------
Uwaga: Informujemy, że Hotel już nie dysponuje miejscami w budynku hotelowym. Pozostały tylko miejsca w Pawilonie (także w bardzo dobrym standardzie). Prosimy wziąć to pod uwagę dokonując opłat za pobyt. Najlepiej porzed dokonaniem wpłaty skontaktować się z Recepcją Hotelu: 041 311-07-97 . Tomasz SP5UAF Prezes SPDXC

3. VI Kaszubskie Spotkania Krótkofalowców „Klif” 2007.
30 września 2007, godz. 14:00 – 19:00
Jak zwykle od pięciu lat jesienią odbywają się z inicjatywy Pomorskiego Oddziału Terenowego PZK plenerowe Kaszubskie Spotkania Krótkofalowców. Ostatnio trzy razy spotykaliśmy się w lasach oliwskich na pięknej polanie „Borodziej”. Utarło się powiedzenie, że.. „spotykamy się na Borodzieju”.
W tym roku, dzięki pomocy Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych trafiliśmy na Ośrodek Wypoczynkowy „Klif”, prowadzony przez Stowarzyszenie „Razem”. Położony jest w Gdyni – Redłowo, w leśnej dolinie , na skraju Rezerwatu Przyrody „Kępa Redłowska”. Niedaleki, słynny Klif Orłowski, oddalony o 700m zachęca do spaceru w to atrakcyjne miejsce i spojrzenie na Zatokę Gdańską z wysokości kilkudziesięciu metrów.
Dostępność miejsca jest chyba lepsza niż w Borodzieju, a szczególnie dla niezmotoryzowanych, ponieważ dojście spacerkiem od przystanku kolejowego Gdynia Orłowo zajmuje 10 minut . Samochodem dojazd jest bezpośrednio do Ośrodka „Klif” ulicą Armatorów w pobliżu Instytutu Medycyny Tropikalnej.
Na spotkaniu tym będzie okazja podzielić się ze wszystkimi tegorocznymi naszymi osiągnięciami, a przede wszystkim najlepszą wiadomością : POT PZK MA WRESZCIE SWÓJ LOKAL. Znajduje się na terenie rozbudowywanego Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni. Kończymy właśnie jego urzadzanie. Od początku października rozpoczynamy tam oficjalnie działalność. Więcej na temat działalności I współpracy w ramach tego wielkiego przedsięwzięcia opowiemy na spotkaniu „KLIF”.
Oczywiście będzie szereg atrakcji, konkursów; będzie ognisko i pieczenie kiełbasek, a także wspaniały bigos itp. Oferty giełdowe też są mile widziane.
Na stronie internetowej naszego Oddziału znajduje się informacja o tym spotkaniu wraz z dokładną mapą z wyczerpującymi info jak dojść, lub dojechać.
Spotkanie nasze jest otwarte dla wszystkich krótkofalowców – I tych zrzeszonych I nie zrzeszonych - z XYL i harmonicznymi - naszego Oddziału, a także i z innych, którzy bedą w tym czasie na Wybrzeżu.
Serdecznie zapraszamy !!
Zbigniew Ejtminowicz SP2AVE – Prezes POT PZK


4. XVI Mistrzostwa I Regionu IARU w ARS.
W sobotę 15 września w późnych godzinach wieczornych zakończyła się ta ogromna międzynarodowa impreza, w której uczestniczyło 256 zawodników z 22 krajów. Najdalszym krajem była Korea, która w przyszłym roku będzie organizatorem Mistrzostw Świata w tej dyscyplinie. Zawodnicy Korei startowali gościnnie po za konkursem jako, że Korea jest w III Regionie IARU. Celem ich udziału było zapoznanie się z organizacją tej rangi zawodów.
Wyniki tegorocznych Mistrzostw są umieszczone na stronie www.ardf.pl . Widać z nich, że większość medali zdobyli zawodnicy trzech potęg w tej dyscyplinie, a mianowicie Rosji, Czech i Ukrainy. Jest tak głównie dlatego, że w tych krajach ARS jest sportem zawodowym.
Nasi zawodnicy zdobyli łącznie trzy medale: dwa srebrne i jeden brązowy.
Szersza relacja i fotoreportaż będzie zamieszczony w Krótkofalowcu Polskim.

Poniżej załączam tekst podziękowania od Przewodniczącego Grupy Roboczej ARDF Reinera Flesera DL5NBZ przesłane na ręce Jacka SP2LQC Prezesa Klubu Radiolokacji Sportowej i głównego organizatora Mistrzostw.

„Z upoważnienia Grupy Roboczej ARDF 1 Regionu IARU, przesyłam na Twoje ręce podziękowania za bardzo dobre przeprowadzenie przez Klub Radiolokacji Sportowej PZK 16-tych Mistrzostw ARDF 1 Regionu IARU.

Mistrzostwa swym rozmiarem i problemami organizacyjnymi przewyższyły poprzednie tego rodzaju zawody.Mimo drobnych niedociągnięć, impreza została jednak przez uczestniczące stowarzyszenia uznana za bardzo udaną. Wysoko oceniono doskonałe warunki zakwaterowania i wyżywienia, uroczystość otwarcia, i uroczystość dekoracji zwycięzców, szczególnie w drugim dniu zawodów. Wyrazy najwyższego uznania otrzymał sędzia rozprowadzający Staszek Wilczyński SP2FLE za znakomite rozlokowanie nadajników w podbydgoskich lasach.

Myślę, że Polska będzie mogła w swoim czasie śmiało pokusić się o organizację Mistrzostw Świata ARDF. Na razie dwa najbliższe Mistrzostwa Świata są już ulokowane (2008 w Republice Korei i 2010 w Chorwacji). Ale przyszłość jest przed nami.

Nie sposób mi wymienić wszystkich członków zespołu organizacyjnego Mistrzostw w Bydgoszczy, ofiarnie pracujących nieraz całymi rodzinami. Przekaż wszystkim podziękowania i pozdrowienia w imieniu Przewodniczącego Grupy Roboczej ARDF Rainera Floessera DL5NBZ i moim.

73, Krzysztof Słomczyński SP5HS
ARDF Manager PZK
Członek Grupy Roboczej ARDF 1 Regionu IARU
Sędzia Międzynarodowy ARDF”


5. Warsztaty QRP w Tomaszowie Mazowieckim.

W dniach 14 – 16 września br. w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się Warsztaty QRP, w których wzięło udział ponad 40 nadawców z kraju oraz przedstawiciela Słowacji – Alex OM3TY. Gwoli wyjaśnienia : SP QRP to klub specjalistyczny, zrzeszający w swych szeregach ponad 70 pasjonatów zajmujących się konstruowaniem i pracą, głównie emisją CW, na urządzeniach małej mocy. W tym szacownym gronie znaleźć można znanych konstruktorów i doskonałych operatorów - telegrafistów, posiadających na swym koncie imponujące wyniki. Jako przedstawiciel ZG PZK, miałem okazję poznać czołowych przedstawicieli tego klubu, ich pasje i imponujące doświadczenia. W życiu codziennym są skromnymi ludźmi i nie obnoszą się swoimi osiągnięciami. Z przyczyn obiektywnych, na spotkanie to nie przybył zapowiadany wcześniej redaktor naczelny „Świata Radio” Andrzej Janeczek SP5AHT. Spotkanie zaszczycił swą obecnością Tomek Ciepielewski SP5CCC. Uważne oko korespondenta wypatrzyło krótkofalarską parę krótkofalarską ze Skierniewic tj. Tomka SP7BCA wraz z małżonką Elą SP7RFE, Zygmunta SP5AYY z Warszawy wraz z małżonką, jak też Kazimierza SP9LLA ze Skawiny wraz z małżonką Ewą, która co prawda nie jest krótkofalowcem, ale dzielnie sekundowała mężowi – konstruktorowi urządzeń małej mocy i doskonale orientuje się w zawiłościach naszego hobby. W piątek w godzinach popołudniowych docierali kolejni uczestnicy spotkania, którym sprawnie zaopiekował się zespół pod wodzą Włodka SP5DDJ. Po kolacji nastał czas na integracyjne ognisko z kiełbaskami, w czasie którego rozlegał się gwar toczących się rozmów i wymiany doświadczeń. Bolek SP4JFR z Kętrzyna dał popis swoich umiejętności muzycznych i wokalnych przygrywając na akordeonie i gitarze, a także nucąc bogaty repertuar piosenek biesiadnych. Oficjalnego otwarcia spotkania dokonał w mojej obecności Włodek SP5DDJ, przedstawiając porządek spotkania. W krótkim wystąpieniu przedstawiłem najnowsze zagadnienia, nad którymi pracuje Prezydium ZG PZK, zwracając uwagę na wysiłki Prezydium w kierunku ochrony interesów polskich krótkofalowców. Odniosłem się również do problemów antenowych, z jakimi borykają się niektórzy koledzy w kraju i za krzepiący należy uznać wyrok Sądu Okręgowego w Opolu, utrzymujący w mocy wyrok Sądu Rejonowego w Nysie i przyznający Koledze SP6AKZ. prawo do utrzymania anten i realizowania swych zamierzeń krótkofalarskich. Przekazałem informację o zespole roboczym PZK, przygotowującym swoisty przewodnik – ściągę w sprawie warunków montowania anten nadawczo – odbiorczych, zawierający aspekty prawne i praktyczne, zwłaszcza w zakresie prawa budowlanego. Informacja ta spotkała się z żywym zainteresowaniem zebranych, oczekujących na produkt finalny w postaci przewodnika – ściągi. Sobota miała już charakter merytoryczny i poświęcona była zagadnieniom poświeconym pracy na urządzeniach małej mocy. Przed wystąpieniami poszczególnych mówców, znani konstruktorzy prezentowali swoje cacka. Włodek SP5DDJ przedstawił między innymi swoje najnowsze urządzenie, dotychczas nie publikowane tj. transceiver „Libra”, który wzbudzał powszechny podziw. Swoje urządzenia zaprezentowali między innymi : znany konstruktor urządzeń, współtwórca repliki radiostacji powstańczej „Burza” - Zygmunt SP5AYY z Warszawy, Ryszard SP6IFN z Wrocławia, Kazimierz SP9LLA ze Skawiny i wielu innych nadawców. Prelekcje wygłosili między innymi : Włodek SP5DDJ nawiązując do opracowanego przez siebie „Aquariusa”, „Taurusa” i najnowszego dzieła tj. „Libry”. A tak na marginesie : te tajemnicze nazwy urządzeń QRP odnoszą się do znaków zodiaku członków rodziny Włodka. Łukasz SQ2DYL przekazał garść informacji na temat portalu internetowego www.sp-qrp.pl , Marcin SP5NJW na temat anten i ich wpływu na skuteczność prowadzonych łączności. W dalszej kolejności zabierali głos : Piotr SP9LVZ na temat praktycznych aspektów urządzeń małej mocy, Artur SP2QCA na temat e bay, jakl też Alex OM3TY, który podzielił się swoimi doświadczeniami w sprawie urządzeń QRP. SP3SWJ zapoznał zebranych z problematyką pomiarów anten. Na uwagę zasługuje fakt perfekcyjnego przygotowania merytorycznego wszystkich prelegentów, doskonale znających przedmiot rzeczy. Z uwagi na fatalną pogodę, zrezygnowano z kolejnego sobotniego ogniska, choć rozmowy w kołach zainteresowań trwały do późnych godzin nocnych. Niedzielne przedpołudnie to praktyczne aspekty urządzeń małej mocy, bowiem od rana nawiązywano łączności QRP, mierzono anteny, jednym słowem był to pokaz sprawności urządzeń QRP. Powszechne zaciekawienie i podziw wywołała antena wykonana z dwóch rur kanalizacyjnych, pracująca w polaryzacji pionowej, wsparta odciągami. Jak powiedział niegdyś Vice Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski : polscy piloci potrafią latać nawet na wrotach od stodoły. W tym miejscu należałoby powiedzieć : prawdziwi polscy pasjonaci QRP potrafią nawiązać łączność nawet przy użyciu rury kanalizacyjnej. Przez cały czas spotkania pracowała radiostacja pod znakiem okolicznościowym 3Z0ILQ. Janusz SP7Q z Łodzi zadbał o mini giełdę przywożąc swym pojazdem wiele ciekawych rzeczy z demobilu, jak też współczesnych elementów, przydatnych do konstruowania urządzeń. Po obiedzie nastąpił czas rozstania z zapowiedzią częstszych tego typu spotkań. W tym miejscu szczególne słowa uznania należą się Włodkowi SP5DDJ, który dwoił się i troił, aby spotkanie wypaliło na piątkę i uczestnicy spotkania nie zawiedli się na Włodku, jak też na Grzegorzu SP5EIN, Arturze SQ2DYL i innych organizatorach, którzy spisali się na medal. Wszystkim udzieliła się atmosfera niezwykłej życzliwości i wzajemnego szacunku. Spotkanie to należy uznać za niezwykle udane, bowiem wniosło wiele treści w życiu krótkofalarskim. Moje obserwacje tego środowiska i wewnętrzne przekonanie podpowiada mi, że środowisko pasjonatów QRP nie spocznie i zadziwi nas jeszcze najnowszymi cackami. Zatem tak trzymać i wypada życzyć powodzenia w konstruowaniu nowych urządzeń QRP.

Opracował : Tadeusz SP9HQJ, Vice Prezes PZK

6. Ham-Radio-Viadrina.
15 września po raz drugi spotkaliśmy się na Ham –Radio-Viadrina. Koordynacją tegorocznego spotkania zajęli się Roland DH2UAI i Peter DL2FI, DL2NIKoraz DL-QRP-AG. Na Ham-Radio zaproszono przedstawiciela Polskiego Związku Krótkofalowców
PZK we Frankfurcie /Odrą reprezentowała ponownie vice Prezes Ewa SP1LOS. Były kwiaty od organizatorów i proporczyk PZK dla organizatorów. Ham –Radio- Viadrina jest wspaniałym miejscem na spotkania Krótkofalowców ze środkowej i wschodniej Europy.
Na targi przybyło kilkuset krótkofalowców z Niemiec i grupa krótkofalowców z Polski. Na salach targowych sprzedawano, kupowano i rozmawiano na tematy techniczne. Ham-Radio –Viadrina to nie tylko targi, to także miejsce osobistych spotkań łączących się na co dzień w eterze krótkofalowców. W salach wykładowych DF2YQ mówił o aktywnych antenach, DL2FI przedstawił nowości ze świata QRP, DL6UDR mówił o pomnikach wojskowo technicznych, a DL3BQA o budżecie ekspedycji.
Na Prezydium w Choczewie rozmawiano o podjęciu rozmów na temat łączności kryzysowej z przedstawicielami DARC. Zadania tego podjęła się Ewa SP1LOS. We Frankfurcie odbyły się rozmowy pomiędzy przedstawicielem PZK, a referentem Notfunk (Łączności kryzysowej) Distriktu Berlińskiego DARC Michaelem DJ9OZ na temat łączności amatorskiej w razie zagrożenia kryzysowego. W rozmowie uczestniczyli także Jurgen DM2CNE (wspaniały tłumacz), sekretarz OT14 Janusz SP1TMN oraz prezes OT32 Marek SP3AMO . Mówiono o tym ,że jest trudno współpracować z władzami na szczeblu państwowym i że najlepiej stworzyć sieć łączności kryzysowej w województwach przygranicznych.
Ronald DH2UAI w rozmowie z vice Prezes PZK mówił o przyszłorocznym Ham-Radio-Viadrina .O współpracy polsko-niemieckiej , o obustronnym poznaniu się i przedstawieniu wielostronności naszego hobby, o tym żeby zaprosić polskich wystawców , uczestników ekspedycji, że organizatorzy chcieliby widzieć także pokazy różnego rodzaju łączności amatorskiej, ciekawych prelegentów. Myślą o tym aby w przyszłości spotkania były dwu dniowe. To jednak zależy od sponsorów oraz ilości osób odwiedzających Ham-Radio.
Odjeżdżaliśmy z Frankfurtu z przeświadczeniem ,że w przyszłym roku znowu spotkamy się w tym pięknym i przyjaznym mieście.

Ewa SP1LOS


7. Znak okolicznościowyHF130KR.
Klub Krótkofalowców SP6ZJP uruchamia od 20.09.2007r. do 19.11.2007r. znak
okolicznościowy HF130KR z okazji 130-ej rocznicy powstania kolei w
Racławicach Śląskich.
Węzeł Racławice Śląskie jest najstarszym na południu woj. opolskiego.
Obchody tej rocznicy odbędą się 29 września (sobota) na peronie dworca w
Racławicach Śląskich.
Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia nas na tej imprezie bądź nawiązania z
nami łączności.
Z tej też okazji zostaje wydany okolicznościowy dyplom.
Regulamin jest zamieszczony na stronie OT-11 ( www.ot11.pzk.org.pl) oraz
będzie w ŚR.
Na www.qrz,com jest już zamieszczona okolicznościowa karta QSL oraz
regulamin dyplomu w języku ang. ( TNX za tłumaczenie Henrykowi SP9JPA).

73! Arek sp6ouj


8. Braki na listach członkowskich.
Pan Tomasz Ludwikowski prowadzący ewidencję członków PZK informuje o braku list członkowskich:
OT-28 lista 7 z 21.08 na 160 zł
OT-35 lista z 10.08 na 50 zł
OT-15 lista 6 z 13.08 na 1920 zł.
Prosimy o jak najszybsze uzupełnienie, co umożliwi umieszczenia na wykazach znajdujących się tamże członków PZK.


Tyle informacji na dzisiaj !
Vy 73! Piotr SP2JMR
Prezes PZK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sq3lmr
28 listopad 2018
zapraszamy do udziału w akcji dyplomowej qrz.com/db/so100pw

sp6dwb
18 kwiecień 2018
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę wielu DXów potwierdzonych kartami QSL

SP5U
20 grudzień 2017
Wesołych Świąt oraz szczęśliwego 2018 życzę Wam Koleżanki i Koledzy oraz Waszym najbliższym. Mirek SP5U & SP6LTC

sp6dwb
18 kwiecień 2017
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę worek DXów

sp6dmq
14 kwiecień 2017
14/04/2017 20:46 Wesołych Świąt Wielkanocnych, mokrego dyngusa oraz duzo zdrowia !!! życzy Mariusz

sq3lmr
23 marzec 2017
Z okazji "Stulecia Harcerskiego Ruchu Wodnego" Radio-Klub Krobia będzie pracował od kwietnia do sierpnia pod znakiem HF100HRW . zapraszamy do odwiedzenia naszej strony klubowej sp3pgs.pl .

sp3p
08 wrzesień 2016
Góra Szybowcowa czy Burzenin. W tym roku Burzenin. Prośba do organizatorów, aby w miarę możliwości uwzględniać terminy dużych imprez krótkofalarskich.

sq6oxm
15 maj 2016
Fotki ze spotkania na górze szybowcowej w dniu 14.05.2016 sq6oxm.hopto.me/sq6oxm/20
16_05_14_Spotkanie_SOT.zi
p


sp6fig
10 wrzesień 2015
sp9cp Korzystam z 2m paraboli / wys. 300 m npm./oraz LNA 18db/0,8/+IC9100.

sp6fig
10 wrzesień 2015
Odbieram codziennie. Siła sygnału od S1 do S9... Świetne info co się dzieje na kierunku południowo-zachodnim. Dobrze , że ma małą moc . Pozdrawiam Krzysiek sp9cp

Archiwum
Krótkofalowcy BIS

RBI
SP6LB Poradnik UKF

kliknij celem pobrania

Callbook`s

Ciekawe informacje
SP5ZCC - news
SP-QRP - news
Zobacz
New Page 1

Szybka przeglądarka Maxthon

SOT PZK
Copyright © 1997 - 2019
zalecana rozdzielczość 1024x768
Aktualizacja 8.07.2019 20:45

Informujemy, że ta strona internetowa używa pliki cookie.
Można je wyłączyć poprzez zmianę ustawień przeglądarki.
Korzystanie z niniejszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
regulamin cookies

   Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Comstock by:
1823210 Unikalnych wizyt   

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu