Sudecki Oddział Terenowy PZK
  Welcome to: Sudecki Oddział Terenowy PZK [Guest] Strona GłównaKontaktPortal ZG PZKCzłonkowie SOT PZKRR ITUHistoria SOT wg SP6BGF
22 Lipiec 2019 15:29  
Dyplom Polska

Online
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 168
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp6sow
Nawigacja
Strona Główna

Kontakt
Statut PZK
Portal ZG PZK
Wstąp do PZK
Członkowie SOT PZK
Kodeks Krótkofalowca
Informacje składkowe
Odznaki Honorowe PZK
Częstotliwości lokal UKF

Linki
SR6J
Kluby
SR6JG
RR ITU
Download
DX cluster
Kodeks pracy DX
Etyka i procedury
Saga braci Odyńców
Pionierzy Radiotechniki -----Polskiej

FAQ
Egzaminy UKE 2019
Zawody KF UKF 2019r.

Silent Key
Historia SOT wg SP6BGF
Krótkofalowiec
New Page 1

Krótkofalowiec Polski Nr 07/2019 - kliknij

Tygodnik Krótkofalowca

kliknij celem pobrania

Czas lokalny
Zegar Polska
Propagacja
New Page 1

Tropo Europa - kliknij

Tropo Europa

Propagacja

Propagacja

Solar - kliknij

Radio Amateur Sat.

AMSAT

Polecamy

Dolnośląska Amatorska Sieć Ratownicza

Warto odwiedzić

Radar meteo

Radar meteorologiczny - kliknij

Radar meteo - opady

 Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 22.08.2007Submit News Submit Article Visit our Forum 


Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszych komunikatów. Oto kolejny elektroniczny komunikat.1. Narada Robocza Zespołu SN0HQ –Jeziorki 18.08.07.
Po Contestowe spotkanie zespołu odbyło się na prywatnej posiadłości Sławka SP2JMB i to głównie dzięki jego XYL Dorocie SP2TO no i samemu Sławkowi spotkanie było doskonale przygotowane pod względem logistycznym. W spotkaniu wzięło udział 28 z ponad 80 członków Zespołu SN0HQ. Naradę otworzył Tomek SP6T Kapitan Zespołu. Powitał wszystkich i osobiście podziękował Dorocie SP2TO–gospodyni zjazdu za wspaniałe przygotowanie spotkania.
Następnie i ja (SP2JMR) miałem swoje 5 minut. W wystąpieniu podziękowałem Kolegom z Zespołu SN0HQ za wysiłek, który włożyli w udział naszej reprezentacji w kolejnych edycjach HF Championship IARU i za uzyskane wyniki w latach 2004 i 2005 II miejsce w 2006 V i w 2007 IV miejsce na świecie. To bardzo wysokie lokaty na kilkadziesiąt startujących ekip. Na spotkaniu nie byłem jedynym członkiem prezydium ZG PZK. We wszystkich spotkaniach zespołu oraz w „Radzie Starszych” bierze aktywny udział Bogdan SP3IQ sekretarz generalny PZK. Bogdan oprócz funkcji w prezydium jest aktywnym członkiem zespołu przeważnie pracującym jako operator na stacji Jurka SP3GEM. Bogdan oczywiście i w tym spotkaniu brał czynny udział.
Zespół jest bezprecedensowym zjawiskiem od czasu jak istnieje PZK. Zjawiskiem na poły spontanicznym, którego celem jest osiągnięcie jak najlepszych wyników sportowych. Tego by nie było gdyby nie autorytet i aktywność Tomka SP6T.
To oczywiste. Lecz jest jeszcze inny aspekt działalności zespołu, nie mniej ważny od osiągnięć sportowych. Przejawia się on w dyskusjach, nie raz prowadzonych w dość ostrym tonie. Jest to aspekt, który ja nazywam edukacyjnym.
Dyskusje owe emanują na zewnątrz postępem w odniesieniu do krótkofalarstwa nie koniecznie wymagającego takiego zaangażowania wiedzy, umiejętności i techniki,- krótkofalarstwa nie wymagającego takiego profesjonalizmu jak start w Mistrzostwach IARU czyli super contestingu.
Znakomitym przykładem emanacji pozytywnych idei czyli pomysłów dotyczących rozmaitych aspektów krótkofalarstwa na zewnątrz zespołu były wizyty dwóch super Contestmanów na III obozie Szkoleniowym w Sportach Obronnych organizowanym przez PZK i KRS, dofinansowanym z dotacji Ministerstwa Obrony Narodowej. Oczywiście chodzi tu o Zygiego SP5ELA i Kaziaka SP2FAX.
Obrady w Jeziorkach koncentrowały się na kilku grupach tematycznych. Pierwszy to oprogramowanie, logowanie, błędy etc. Drugi temat to wykorzystanie potencjału technicznego poszczególnych stacji. Trzeci to przyszłość zespołu, stacje rezerwowe oraz rezerwowa obsada operatorska i informatyczna. Najbardziej znaczący merytoryczny wkład w dyskusję, oprócz Kapitana zespołu Tomka SP6T wnieśli Kazik SP2FAX, Robert SP5XVY oraz Wiesław SP4Z.
Kończąc tą krótką relację ze Zjazdu jeszcze raz dziękuję członkom Zespołu SN0HQ za trud, wyrzeczenia , czas i środki poświecone temu co najwspanialsze- czystej sportowej rywalizacji.
Osobne podziękowania i słowa wdzięczności kieruję do Doroty SP2TO oraz Sławka SP2JMB, którzy już po raz wtóry gościli u siebie ekipę SN0HQ. Wszyscy czuliśmy się wspaniale pod Ich pieczą. Jeszcze raz Doroto i Sławku -wielkie dzięki. Więcej o naradzie oraz fotoreportaż w KP 10/2007.
Piotr SP2JMR

Jak zwykle wrzesień obfituje w wydarzenia i spotkania. Zwracam uwagę na zbitkę terminów w dniach 8-9 września br.: Zjazd PK UKF, Jodłówka Tuchowska, Spotkanie OT 27 oraz Meeting OT 01 i OT 13. To aż 4 imprezy w tym samym terminie.


2. Jodłówka Tuchowska 2007.
Jak co roku na początku września w jednym z najpiękniejszych miejsc Polski odbędzie się kolejne spotkanie pt „Krótkofalarska Jesień na Pogórzu” Oczywiście chodzi tu o organizowane od ponad 20 lat przez OT 28 PZK w Tarnowie spotkanie w Jodłówce Tuchowskiej. W tym roku jest to 7-8-9 września. W programie podsumowanie zawodów Tarnowskich z rozdaniem pucharów i dyplomów, giełda krótkofalarska i bardzo ważne rozmowy i spotkania koleżeńskie.


3. Spotkanie OT 27.
Zapraszamy na spotkanie członków i sympatyków OT 27. Rozpocznie się ono w sobotę 8 września w godzinach przedpołudniowych, planowane jest ognisko od ok. godziny 17:00, do późnego wieczora. Niedziela 09 września to najczęściej kontynuacja wcześniejszych rozmów i powrót do domowego QTH.
Planowane jest spotkanie towarzyskie, członków oddziału ich rodzin i sympatyków, oraz sympatyków naszego oddziału. Jak zawsze, Zarząd Oddziału zakupi kiełbaski na ognisko i pieczywo.
Miejscem spotkania jest teren Jachtklubu Kaliskiego.
Teren jest ogrodzony, oświetlony, na miejscu można rozbić namioty. Istnieje możliwość rezerwacji pokoi (we własnym zakresie). W trakcie spotkania odbędzie się egzamin na świadectwo radiooperatora w służbie radioamatorskiej. Więcej informacji w sprawie spotkania i egzaminu można uzyskać od Bogdana SP3LD - e-mail: sp3ld@poczta.fm.
Dołączam także regulamin zawodów o puchar Wielkopolkiej PYRY.
73! Zdzisław sp3gil


4. Meeting Dolnośląskiego i Sudeckiego Oddziału Terenowego PZK.
Dolnośląski i Sudecki Oddział Terenowy PZK serdecznie zapraszają swoich członków i wszystkich krótkofalowców na I-szy wspólny meeting , który odbędzie się w sobotę 8-go września 2007r. na górze Chełmiec koło Wałbrzycha .
Nasze spotkanie odbędzie się już po raz drugi na górze Chełmiec - siedzibie Europejskiego Centrum Radiokomunikacji Amatorskiej , którym dowodzi Tadeusz SP6HQT.
Gospodarzami spotkania będą koledzy z klubu SP6KCN pod wodzą Tadeusza SP6HQT.

Plan dojazdu będzie dostępny na stronach internetowych DOT PZK : www.ot01.pzk.org.pl i SOT PZK : www.sotpzk.vgh.pl a także w postaci wydruku na najbliższej giełdzie oddziałowej DOT PZK we Wrocławiu w dniu 2-go września br. Ponadto w dniu meetingu od godz. 8.00 LT będzie pracować radiostacja naprowadzająca na QRG 145,500 MHz
W programie spotkania przewidujemy następujące pozycje :
a) Otwarcie spotkania – godz. 11.00
b) Ogłoszenie wyników Zawodów Dolnośląskich KF i UKF oraz wręczenie nagród laureatom
c) Wspomnienia z polskiej wyprawy na St. Brandon –3B7 - prelekcja uczestnika wyprawy kol. Włodka SP6EQZ
d) Wspólne zdjęcia
e) Giełda sprzetowa
f) Wymiana kart QSL
g) Prelekcja na tematy łączności amatorskich na mikrofalach – ta pozycja jest jeszcze w trakcie uzgodnień ze względu na zbieżność terminu naszego meetingu ze spotkaniami kolegów UKF-owców
h) Rozmowy towarzyskie przy piwie i kiełbaskach z grilla.
Powyższy program jest programem wstępnym i może zostać zmodyfikowany
Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową plakietkę , kiełbaskę z grilla i co najmniej kufel dobrego piwa.
Koszt uczestnictwa : członek PZK – 2 zł. ; osoba towarzysząca – 4 zł.

Serdecznie zapraszamy na Chełmiec - Zarząd DOT i SOT PZK.


5. Zaproszenie na kolejny Zjazd PK UKF
Polski Klub UKF – Stowarzyszenie Miłośników Radiowych Łączności na Falach Ultrakrótkich zaprosił mnie na swój 46 Zjazd sprawozdawczo-wyborczy który odbędzie się w Gołuchowie w okolicach Kalisza w dniach 08.09.2007 – 09.09.2007 r. Szczegółowe informacje organizacyjne znajdują się na stronie PK UKF. Tak więc do zobaczenia na zjeździe.
– 09.09.2007 r. Szczegółowe informacje organizacyjne znajdują się na stronie PK UKF. Tak więc do zobaczenia na zjeździe.

6. Zaproszenie do Frankfurtu nad Odrą. Otrzymaliśmy za pośrednictwem Marka SP3AMO Prezesa Lubuskiego OT PZK zaproszenie na spotkanie krótkofalowców DL i SP na uniwersytecie „Viadrina „ we Frankfurcie. Spotkanie odbędzie się 15 września w godzinach od 9.00 do 17.00. Poniżej niemieckojęzyczny oryginał.

Hier eine Info und Einladung für Dich und alle Ham's aus SP. Am 15.09.2007 von 09:00 bis 17:00 Uhr findet das DL/SP Viadrina-Ham-Radio-Meeting in Frankfurt an der Oder statt. Ich würde mich freuen, wenn Ihr daran teilnehmen würdet. Als Besucher oder auch als Aussteller oder wenn sich OM's am Flohmarkt beteiligen würde.
Weitere Infos unter www.ham-radio-viadrina.org/
Sollten noch Fragen sein, bitte mailen.

73 de Roland, DH2UAI


7. Holice 2007.
Na zaproszenie Jaromira Voleś OK1VJV Prezesa Czeskiego Radioklubu w międzynarodowym spotkaniu krótkofalowców Holice 2007 weźmie udział nasza reprezentacja w osobach Bogdan SP3IQ i Andrzej SP3TYC. Koledzy zorganizują stoisko reprezentujące PZK podobnie jak we Friedrichshafen.
Będą służyć informacjami na temat PZK dla gości zagranicznych oraz pomocą dla kolegów z SP odwiedzających Holice.
Tegoroczny Hamfest Holice 2007 odbędzie się w dniach 24-25 sierpnia .

8. Zjazd SPOTC.
Jak już informowałem XIX Zjazd Klubu Seniorów Polskiego Związku Krótkofalowców odbędzie się w dniach 24-26 sierpnia 2007 w Borkach .
Miejsce zjazdu to Ośrodek Sportowo Wypoczynkowy BORKI w Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim oddalonym od Tomaszowa Mazowieckiego około 5 km. Na Zjeździe najprawdopodobniej będzie obecnych dwóch członków prezydium ZG PZK -Tadeusz SP9HQJ Vce Prezes PZK oraz piszący te słowa Piotr SP2JMR. Informacje oragnizacyjne oraz program Zjazdu na stronie www.zjazdotc.webpark.pl .
Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK


Załącznik .


REGULAMIN ZAWODÓW KRÓTKOFALARSKICH „PUCHAR WIELKOPOLSKIEJ PYRY”


1. Organizator: Oddział Terenowy PZK nr 27, Południowej Wielkopolski.
2. Uczestnictwo: do udziału w zawodach zaprasza się polskie i zagraniczne stacje krótkofalarskie: klubowe, indywidualne i nasłuchowe.
3. Termin i czas: zawody odbywają się corocznie w drugą niedzielę września od godz. 05:00 do godz. 06:00, czas UTC. W roku 2007 jest to 09 września.
4. Pasmo i emisje: 3.5 MHz emisje CW i SSB, praca zgodna z band planem IARU.
5. Wywołanie: na SSB - stacje wielkopolskie podają: „Stacja wielkopolska w zawodach”, pozostałe stacje podają: „Wywołanie w zawodach wielkopolskich”, na CW „Test SPWP”
6. Nawiązywanie łączności: stacje pracujące w zawodach nawiązują łączności z innymi stacjami – uczestnikami zawodów. Z tą samą stacją można nawiązać dwie łączności, każda inną emisją. Uwaga: jeśli uczestnikiem zawodów jest stacja czasowo przebywająca na terenie woj. wielkopolskiego zaliczana jest automatycznie do stacji wielkopolskich.
7. Raporty: stacje wielkopolskie podają: RS(T) + skrót powiatu np. 59 KT. Pozostałe stacje polskie podają: RS(T) + skrót województwa np. 59 D, stacje zagraniczne podają RS(T) + litery ZZ np. 59 ZZ.
8. Punktacja: każde poprawne QSO to 1 pkt.
9. Nasłuchowcy: obowiązuje odebranie obu znaków nadawczych i raportów. Punkty dają obydwie stacje w nasłuchu. Znaki stacji nie mogą się powtarzać w dzienniku. Nasłuch stacji można powtórzyć drugą emisją
10. Mnożniki: dla stacji wielkopolskich mnożnikiem są skróty województw bez woj. wielkopolskiego, - maksymalnie 15, dla pozostałych stacji mnożnikiem są skróty powiatów wielkopolskich – maksymalnie 35. Każde województwo lub powiat liczy się do mnożnika tylko raz, niezależnie od rodzaju emisji jaką przeprowadzono QSO.
11. Wynik końcowy: suma punktów za QSO X mnożnik. Dla SWL wynik końcowy to suma punktów.
12. Kategorie uczestnictwa: A - stacje wielkopolskie, B - pozostałe stacje, C - nasłuchowcy.
13. Dzienniki zawodów: wg obowiązujących wzorów, z obliczoną punktacją, oddzielne dla CW i SSB, należy wysłać w ciągu 7 dni po zawodach (decyduje data stempla lub wysyłki e-mail) na adres pocztowy:
Zdzisław Chyba SP3GIL, skr. poczt. 103, 63-700 Krotoszyn,
lub adres e-mail: sp3gil@wp.pl;
Zalecane jest logowanie QSO przy pomocy programu ZAWODY KRAJOWE, autorstwa Tadeusza LA0FX. Dzienniki wysłane elektronicznie powinny mieć postać standardowego pliku np.: .fil, .dbf, .txt lub .doc. QSO nie zalicza się w przypadku różnicy czasu pow. 5 min, odebrania źle znaku lub raportu korespondenta. Dzienniki przysłane po terminie zostaną użyte wyłącznie do kontroli.
14. Nagrody i wyróżnienia: miejsca pierwsze w grupach – specjalne puchary, miejsca 1 – 3 dyplomy. W przypadku równej ilości punktów, o wyższym miejscu decyduje liczba QSO na CW a następnie liczba punktów na CW. Organizator przewiduje nagrody rzeczowe.
15. Ogłoszenie wyników: wyniki zostaną ogłoszone w ciągu miesiąca po zawodach w publikatorach krótkofalarskich i internetowych stronach krótkofalarskich. Wyniki zostaną wysłane do odbiorców poczty elektronicznej. Osoby chcące otrzymać wyniki pocztą powinny dołączyć zwrotnie zaadresowaną kopertę.
16. Dyplom „Wielkopolska” i „Złoto dla Wielkopolski”: jeśli w trakcie zawodów uczestnik spełni warunki wymienionych dyplomów. Należy dołączyć opłatę i wniosek o wydanie dyplomu, a zostanie on wydany bez konieczności potwierdzania zgłoszenia.
17. Decyzje komisji zawodów są ostateczne.

Wykaz mnożników:
Dla stacji Wielkopolskich: B, C, D, F, G, J, K, L, M, O, P, R, S, U, Z.

Dla pozostałych stacji: AL, CO, CR, GB, GQ, GZ, JC, KA, KF, KH, KJ, KT, LE, LS, MH, NN, NV, OD, OF, OI, ON, PH, PO, PW, PX, RW, SI, SP, SR, SX, TK, WF, WH, WT, ZF.
Uwaga 1: zalecane tempo pracy na telegrafii to tempo „egzaminacyjne” 5 grup/minutę.

Uwaga 2: na stronie internetowej www.jt27.webpark.pl znajduje się spakowany log zawodów, skonfigurowany w wersji dla stacji wielkopolskich i pozostałych do pobrania przez uczestników zawodów.

Zapraszamy do udziału w zawodach . OT PZK nr 27 – SP3GIL
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sq3lmr
28 listopad 2018
zapraszamy do udziału w akcji dyplomowej qrz.com/db/so100pw

sp6dwb
18 kwiecień 2018
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę wielu DXów potwierdzonych kartami QSL

SP5U
20 grudzień 2017
Wesołych Świąt oraz szczęśliwego 2018 życzę Wam Koleżanki i Koledzy oraz Waszym najbliższym. Mirek SP5U & SP6LTC

sp6dwb
18 kwiecień 2017
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę worek DXów

sp6dmq
14 kwiecień 2017
14/04/2017 20:46 Wesołych Świąt Wielkanocnych, mokrego dyngusa oraz duzo zdrowia !!! życzy Mariusz

sq3lmr
23 marzec 2017
Z okazji "Stulecia Harcerskiego Ruchu Wodnego" Radio-Klub Krobia będzie pracował od kwietnia do sierpnia pod znakiem HF100HRW . zapraszamy do odwiedzenia naszej strony klubowej sp3pgs.pl .

sp3p
08 wrzesień 2016
Góra Szybowcowa czy Burzenin. W tym roku Burzenin. Prośba do organizatorów, aby w miarę możliwości uwzględniać terminy dużych imprez krótkofalarskich.

sq6oxm
15 maj 2016
Fotki ze spotkania na górze szybowcowej w dniu 14.05.2016 sq6oxm.hopto.me/sq6oxm/20
16_05_14_Spotkanie_SOT.zi
p


sp6fig
10 wrzesień 2015
sp9cp Korzystam z 2m paraboli / wys. 300 m npm./oraz LNA 18db/0,8/+IC9100.

sp6fig
10 wrzesień 2015
Odbieram codziennie. Siła sygnału od S1 do S9... Świetne info co się dzieje na kierunku południowo-zachodnim. Dobrze , że ma małą moc . Pozdrawiam Krzysiek sp9cp

Archiwum
Krótkofalowcy BIS

RBI
SP6LB Poradnik UKF

kliknij celem pobrania

Callbook`s

Ciekawe informacje
SP5ZCC - news
SP-QRP - news
Zobacz
New Page 1

Szybka przeglądarka Maxthon

SOT PZK
Copyright © 1997 - 2019
zalecana rozdzielczość 1024x768
Aktualizacja 8.07.2019 20:45

Informujemy, że ta strona internetowa używa pliki cookie.
Można je wyłączyć poprzez zmianę ustawień przeglądarki.
Korzystanie z niniejszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
regulamin cookies

   Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Comstock by:
1823294 Unikalnych wizyt   

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu