Sudecki Oddział Terenowy PZK
  Welcome to: Sudecki Oddział Terenowy PZK [Guest] Strona GłównaKontaktPortal ZG PZKCzłonkowie SOT PZKRR ITUHistoria SOT wg SP6BGF
22 Lipiec 2019 02:23  
Dyplom Polska

Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 168
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp6sow
Nawigacja
Strona Główna

Kontakt
Statut PZK
Portal ZG PZK
Wstąp do PZK
Członkowie SOT PZK
Kodeks Krótkofalowca
Informacje składkowe
Odznaki Honorowe PZK
Częstotliwości lokal UKF

Linki
SR6J
Kluby
SR6JG
RR ITU
Download
DX cluster
Kodeks pracy DX
Etyka i procedury
Saga braci Odyńców
Pionierzy Radiotechniki -----Polskiej

FAQ
Egzaminy UKE 2019
Zawody KF UKF 2019r.

Silent Key
Historia SOT wg SP6BGF
Krótkofalowiec
New Page 1

Krótkofalowiec Polski Nr 07/2019 - kliknij

Tygodnik Krótkofalowca

kliknij celem pobrania

Czas lokalny
Zegar Polska
Propagacja
New Page 1

Tropo Europa - kliknij

Tropo Europa

Propagacja

Propagacja

Solar - kliknij

Radio Amateur Sat.

AMSAT

Polecamy

Dolnośląska Amatorska Sieć Ratownicza

Warto odwiedzić

Radar meteo

Radar meteorologiczny - kliknij

Radar meteo - opady

 Komunikat sekretariatu ZG PZK na dzień 17.02.2010.Submit News Submit Article Visit our Forum 
1. SN0HQ na 3 miejscu w Mistrzostwach HF IARU 2009.
Serdeczne podziękowania i gratulacje kieruję na ręce Kapitana Zespołu SNOHQ Tomka SP6T oraz do wszystkich zawodników naszej reprezentacji za III miejsce w Mistrzostwach HF IARU 2009.

Nasz zespół spisał się na medal. W warunkach ogromnej konkurencji oraz wymagań najwyższego poziomu technicznego i operatorskiego uzyskanie takiego wyniku jest naprawdę ogromnym osiągnięciem.

Wielkie znaczenie dla uzyskania takiego wyniku miała aktywność stacji z SP nawiązujących łączności ze stacja SN0HQ. Było ich sporo i tą drogą wszystkim operatorom tych stacji dziękuję i zapraszam do przeprowadzania QSO’ s z naszą reprezentacją w najbliższych Mistrzostwach 2010.

Jednym z najistotniejszych aspektów mających wpływ na klasyfikację w tych mistrzostwach jest sprawa tzw. łączności mnożnikowych. Tu SNOHQ uzyskało najwyższą sumę mnożników w 2009 roku. I to jest prawdziwy powód do dumy, ponieważ ten wyróżnik świadczy o najwyższym poziomie operatorskim i technicznym naszej ekipy. W uzyskaniu takiego rezultatu ogromne znaczenie miała „polityka dydaktyczna” Kazika SP2FAX, który wyjaśniał wszystkim wątpiącym znaczenie mnożników. Kazik SP2FAX ze swojej lokalizacji wypracował w tej edycji najwyższą sumę mnożników.

Tomku, Kaziku i cały nasz wspaniały zespole.
W imieniu ZG PZK, GKR PZK, Prezydium ZG PZK jeszcze raz serdecznie Wam za zajecie III. miejsca w Mistrzostwach HF IARU 2009. Dziękuję.

Piotr SP2JMR prezes PZK

2. Zmiana terminu XIX NKZD. Przepraszam wszystkich zainteresowanych, a przede wszystkim delegatów na KZD PZK w imieniu prezydium ZG PZK za zamieszanie spowodowane nie do końca formalnym podejściem do zwołania XIX NKZD.
Prezydium zaniedbało starannego sprawdzenia zgodności Statutu PZK z Regulaminem Głosowania Elektronicznego.
Zgodnie z par. 14 ust 9 Statutu PZK ZG PZK jest zobowiązany podjąć uchwałę o zwołaniu NKZD w ciągu 30 dni od daty przedstawienia ZG wniosku o jego zwołanie wraz z projektem uchwały podpisanego przez prezydium.
Natomiast Regulamin Głosowania Elektronicznego umożliwia podjęcie prawomocnej uchwały w minimalnym terminie 14 dni (wniesienie uwag do projektu uchwały) +14 (głosowanie elektroniczne) +7 (na wniesienie protestów) = 35 dni. Tak więc zwołanie NKZD w oparciu o obecnie obowiązujący RGE jest sprzeczne ze Statutem PZK.
Nasze wątpliwości dotyczące innych uchybień formalnych zawarłem w wystąpieniu do organu nadzoru, które jak i protokół z posiedzenie prezydium znajduje się na naszym portalu.
Biorąc pod uwagę wystąpienie Głównej Komisji Rewizyjnej skierowane w dniu 10 lutego do prezydium oraz groźbę zaskarżenia na drodze sądowej samej uchwały przez jednego z członków ZG jak i zwołanego na jej podstawie Nadzwyczajnego Zjazdu Delegatów PZK prezydium podjęło poniższą uchwałę.
Wniosek o zwołanie XIX NKZD będzie przedstawiony przez prezydium ZG PZK na najbliższym wiosennym Posiedzeniu ZG PZK.
"2. XIX NKZD-2010 – wniosek do ZG o zwołanie NKZD referował wiceprezes PZK Jan Dąbrowski SP2JLR. Wniosek został przedyskutowany.
Prezydium ZG PZK na posiedzeniu w dniu 11.02.2010 stwierdza następujące nieprawidłowości w trybie i procesie podejmowania uchwały przez ZG PZK w głosowaniu elektronicznym zwołującej XIX NKZD PZK na 27 lutego 2010.
Nieprawidłowości te polegają na niezgodności trybu zwoływania Zjazdu Nadzwyczajnego, o którym mówi paragraf 14 ust. 7 Statutu PZK oraz na błędnej dacie głosowania elektronicznego, a także na opóźnieniu o 1 dzień rozesłania zał. nr 2 do Regulaminu Głosowania Elektronicznego PZK do członków ZG PZK. W związku z powyższym prezydium stwierdza, że uchwała podjęta niezgodnie ze Statutem PZK jest z mocy prawa nieważna. W związku z powyższym XIX NKZD PZK w dniu 27 lutego 2010 nie odbędzie się. " (SP2JMR).

3. Apel o gotowość
W tym roku zima przyniosła szczególnie obfite opady śniegu. Za oknem piękne widoki, ale grube warstwy śniegu niosą ze sobą niebezpieczeństwo w przypadku gwałtownego ocieplenia i roztopów. Ze względu na potencjalne zagrożenie powodziowe z tym związane apelujemy do wszystkich aktywnych krótkofalowców o zwiększenie swej gotowości do pracy w warunkach kryzysowych.
Szczególnie zachęcamy do sprawdzenia systemów alternatywnego zasilania
stacji: naładowania akumulatorów czy testowego uruchomienia generatora. Jeśli dysponujemy zestawem antenowym do pracy terenowej również warto sprawdzić jego sprawność.
Gorąco zachęcamy również lokalne grupy łączności kryzysowej do organizowania krótkich ćwiczeń w eterze.

Marek SQ2GXO EmCom Mananger PZK
-------------------------------------

4. Komunikat specjalny o dodatkowej – inauguracyjnej satelitarnej emisji programu KRÓTKOFALOWCY BIS.
Społeczna Redakcja cyklicznego programu o krótkofalowcach, prócz emisji w TV INTERNET na www.videoexpres.pl zainaugurowała w tym roku, regularne emisje ze studia edukacyjnego TV EDUSAT co drugą niedzielę miesiąca o godzinie 21.00 z jakością studyjną w TV SAT na satelitach CANAL + oraz HOTBIRD na platformach cyfrowych i prawie wszystkich sieciach telewizji kablowej w Polsce.
Specjalną decyzją Zarządu Stacji Satelitarnej EDUSAT, premierowe wydanie programu KRÓTKOFALOWCY BIS nadane 14 bm, uwaga!!! - będzie ponownie nadane w najbliższą niedzielę o godzinie 21.00 czasu polskiego.
W programie między innymi, wystąpienie Prezesa ZG PZK Piotra Skrzypczaka SP2JMR, reportaż z jedynej w Polsce satelitarnej stacji edukacyjnej oraz reportaż z najlepszej w naszym kraju amatorskiej, naziemnej stacji do łączności satelitarnej.
Następna emisja kolejnego nowego wydania programu K BIS nastąpi 28 lutego 2010 roku o godzinie 21.00
Będzie on równolegle nadawany o tej samej porze z jakością profesjonalną w TV INTERNET na portalu www.videoexpres.pl.
Można go będzie sobie pobrać do tworzenia, własnego archiwum o ludziach amatorskiej anteny w Polsce.
Powiadomcie o tym fakcie wszystkich waszych przyjaciół, bliskich w kraju i za granicą, by już teraz zaczęli śledzić lokalne warunki odbioru, przyjaznej nam stacji satelitarnej.
TV EDUSAT ma zasięg światowy, dociera prawie do wszystkich środowisk polonijnych na świecie.
Warto te dane zamieścić we wszystkich klubach krótkofalowców i nie tylko.
Powinni się dowiedzieć o naszej pożytecznej działalności równiej nasi sąsiedzi, jak również ludzie życzliwych nam mediów krajowych i polonijnych.

Podaję parametry odbioru TV EDUSAT:
1. Odbiór bezpośredni: Satelita HOT BIRD 9, Pozycja 13 stopni E,
Nazwa EDUSAT
Transponder 114, częstotliwość 10.796 GHz
Polaryzacja V
Symbol Rate 27500, FEC Rate ¾, PID Video 166
PID Audio 104
PID PCR 166
SID 15707
PID PMT 1007
2. Odbiór poprzez platformy (jeśli ktoś posiada):
CYFRA + pozycja dekodera 166, "n" pozycja dekodera 153
3. Poprzez sieci kablowe: ok.170 stacji kablowych w całym kraju
Liczę na wymierną współpracę wszystkich zainteresowanych.
Autor i redaktor programu
Henryk Pacha ATV SP6ARR
www.videoexpres.pl

PS. Tam gdzie telewizje kablowe jeszcze nie retransmitują TV EDUSAT (program KRÓTKOFALOWCY BIS) informujcie ich właścicieli, że tę stację można nadawać w sieci za darmo, bez logowania i specjalnych ograniczeń.
Vy 73! Henryk SP6ARR

5. Walne zebranie OT05. Zarząd Oddziału Podkarpackiego Polskiego Związku Krótkofalowców w Krośnie informuje, że w dniu 21 marca 2010 r. o godz. 10:00 odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Oddziału.
Miejsce spotkania to świetlica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5
(Elektryk) w Krośnie-Turaszówce, ul. Rzeszowska 10.
Vy 73! Wiesław SP8NFZ Prezes OT05

6. Ważny lokalny akcent obchodów 80 lat PZK. Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu przy współpracy Radioklubu Sądeckiego PZK SP9PNS zorganizowało wystawę "Nowy Sącz na falach krótkich". Otwarcie wystawy nastąpi 26-03-2010.
Wystawa będzie czynna w dniach 26-03 do 16-05-2010 w pomieszczeniach Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu "Dom Gotycki" ul. Lwowska 3
Szczegóły podam troszkę później.

VY 73 Paweł SQ9DEN
Sekretarz Radioklubu Sądeckiego SP9PNS

7. INTERTELECOM 2010 i 80 lat PZK. Uprzejmie informuję, że w związku z obchodami 80-lecia PZK, Łódzki Oddział Terenowy Polskiego Związku Krótkofalowców będzie dysponował podczas XXI Międzynarodowych Targów Komunikacji Elektronicznej INTERTELECOM 2010, które będą miały miejsce w hali EXPO w Łodzi w dniach 13 - 15 kwietnia br. własnym stoiskiem. Dzięki uprzejmości Dyrekcji Targów Łódzkich otrzymaliśmy nieodpłatnie powierzchnię wystawową, na której chcemy pokazać nasze krótkofalarskie osiągnięcia w okresie od zarania dziejów polskiego krótkofalarstwa do chwili obecnej. Jednocześnie w okresie 11-18 kwietnia br. będzie pracowała stacja pod okolicznościowym znakiem HF 21 ITC. Zapowiada się wiele atrakcji w postaci prezentacji sprzętu, dyplomów, kart QSL. Przewidziane są również odczyty i spotkania.

Jurek SP7CBG prezes Łódzkiego OT PZK

8. Skrócony spis treści ŚR3/2010
AKTUALNOŚCI: Wiadomości DX-owe dla krótkofalowców, Zawody
ANTENY: Antena Fuchsa inaczej
TEST: AT-200 Pro Autotuner
ŚWIAT KF/UKF: Z życia klubów i oddziałów PZK
Łączność: Internetowe odbiorniki SDR. Radiotelefony CB. Co to jest rozpraszanie widma?
RA­DIO RETRO: Odbiornik PZT CW3
WYWIAD: Fascynuje mnie telegrafia
HOBBY: Minitransceiver Jędrek 5 W. Przełączniki sekwencyjne N/O
DIGEST: Interesujące rozwiązania radiowe
DYPLOMY: Nowe dyplomy PZK i jubileuszowe
FORUM CZYTELNIKÓW: Listy, porady
Lista obecności: Ranking transceiverów HF
RYNEK i GIEŁDA
DODATEK: Hybrydowe wzmacniacze mocy

9. KRÓTKOFALOWIEC POLSKI 3/2010
1% na PZK jako OPP
Historia krótkofalarstwa w SP cz II (SQ5LTZ)
Relacje ze spotkań klubowych i oddziałowych
Dyplom „Batalion Parasol”
Silent VY OLD KEYS (wg SP3KX s.k.)
Silent Key’s

Tyle informacji na dzisiaj!

Vy 73! Piotr SP2JMR


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sq3lmr
28 listopad 2018
zapraszamy do udziału w akcji dyplomowej qrz.com/db/so100pw

sp6dwb
18 kwiecień 2018
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę wielu DXów potwierdzonych kartami QSL

SP5U
20 grudzień 2017
Wesołych Świąt oraz szczęśliwego 2018 życzę Wam Koleżanki i Koledzy oraz Waszym najbliższym. Mirek SP5U & SP6LTC

sp6dwb
18 kwiecień 2017
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę worek DXów

sp6dmq
14 kwiecień 2017
14/04/2017 20:46 Wesołych Świąt Wielkanocnych, mokrego dyngusa oraz duzo zdrowia !!! życzy Mariusz

sq3lmr
23 marzec 2017
Z okazji "Stulecia Harcerskiego Ruchu Wodnego" Radio-Klub Krobia będzie pracował od kwietnia do sierpnia pod znakiem HF100HRW . zapraszamy do odwiedzenia naszej strony klubowej sp3pgs.pl .

sp3p
08 wrzesień 2016
Góra Szybowcowa czy Burzenin. W tym roku Burzenin. Prośba do organizatorów, aby w miarę możliwości uwzględniać terminy dużych imprez krótkofalarskich.

sq6oxm
15 maj 2016
Fotki ze spotkania na górze szybowcowej w dniu 14.05.2016 sq6oxm.hopto.me/sq6oxm/20
16_05_14_Spotkanie_SOT.zi
p


sp6fig
10 wrzesień 2015
sp9cp Korzystam z 2m paraboli / wys. 300 m npm./oraz LNA 18db/0,8/+IC9100.

sp6fig
10 wrzesień 2015
Odbieram codziennie. Siła sygnału od S1 do S9... Świetne info co się dzieje na kierunku południowo-zachodnim. Dobrze , że ma małą moc . Pozdrawiam Krzysiek sp9cp

Archiwum
Krótkofalowcy BIS

RBI
SP6LB Poradnik UKF

kliknij celem pobrania

Callbook`s

Ciekawe informacje
SP5ZCC - news
SP-QRP - news
Zobacz
New Page 1

Szybka przeglądarka Maxthon

SOT PZK
Copyright © 1997 - 2019
zalecana rozdzielczość 1024x768
Aktualizacja 8.07.2019 20:45

Informujemy, że ta strona internetowa używa pliki cookie.
Można je wyłączyć poprzez zmianę ustawień przeglądarki.
Korzystanie z niniejszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
regulamin cookies

   Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Comstock by:
1820996 Unikalnych wizyt   

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu