Sudecki Oddział Terenowy PZK
  Welcome to: Sudecki Oddział Terenowy PZK [Guest] Strona GłównaKontaktPortal ZG PZKCzłonkowie SOT PZKRR ITUHistoria SOT wg SP6BGF
22 Lipiec 2019 15:28  
Dyplom Polska

Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 168
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp6sow
Nawigacja
Strona Główna

Kontakt
Statut PZK
Portal ZG PZK
Wstąp do PZK
Członkowie SOT PZK
Kodeks Krótkofalowca
Informacje składkowe
Odznaki Honorowe PZK
Częstotliwości lokal UKF

Linki
SR6J
Kluby
SR6JG
RR ITU
Download
DX cluster
Kodeks pracy DX
Etyka i procedury
Saga braci Odyńców
Pionierzy Radiotechniki -----Polskiej

FAQ
Egzaminy UKE 2019
Zawody KF UKF 2019r.

Silent Key
Historia SOT wg SP6BGF
Krótkofalowiec
New Page 1

Krótkofalowiec Polski Nr 07/2019 - kliknij

Tygodnik Krótkofalowca

kliknij celem pobrania

Czas lokalny
Zegar Polska
Propagacja
New Page 1

Tropo Europa - kliknij

Tropo Europa

Propagacja

Propagacja

Solar - kliknij

Radio Amateur Sat.

AMSAT

Polecamy

Dolnośląska Amatorska Sieć Ratownicza

Warto odwiedzić

Radar meteo

Radar meteorologiczny - kliknij

Radar meteo - opady

 Komunikat sekretariatu ZG PZK na dzień 10.02.2010Submit News Submit Article Visit our Forum 
Komunikat specjalny o satelitarnej emisji programu KRÓTKOFALOWCY BIS
Społeczna Redakcja cyklicznego programu o krótkofalowcach, prócz emisji w TV INTERNET na www.videoexpres.pl rozpoczyna w tym roku regularne emisje ze studia edukacyjnego TV EDUSAT w dniu 14 lutego 2010 roku po godzinie 20-tej. z jakością studyjną w TV SAT na satelitach CANAL + oraz HOBBIRD, platformach cyfrowych i prawie wszystkich sieciach telewizji kablowej w Polsce.
Specjalną decyzją Zarządu Stacji Satelitarnej EDUSAT, premierowe wydanie programu KRÓTKOFALOWCY BIS, będzie w następnych dniach kilka razy powtórzone.
Godziny powtórek w TV EDUSAT, będą podane w oddzielnych komunikatach ZG PZK, RBI i na stronie www.videoexpres.pl.
W programie między innymi, wystąpienie Prezesa ZG PZK Piotra Skrzypczaka SP2JMR, reportaż z jedynej w Polsce satelitarnej stacji edukacyjnej oraz reportaż z najlepszej w naszym kraju amatorskiej, naziemnej stacji do łączności satelitarnej.
Będzie to premierowe 30 minutowe wydanie specjalnego - okolicznościowego programu z okazji 80 lat Polskiego Związku Krótkofalowców.
Program będzie nadawany dwa razy w miesiącu, zawsze w niedzielę po godzinie 20-tej. Następna emisja 28 lutego 2010 roku o tej samej porze.
Będzie on równolegle nadawany o tej samej porze z jakością profesjonalną w TV INTERNET na portalu www.videoexpres.pl.
Można go będzie sobie pobrać do tworzenia, własnego archiwum o ludziach amatorskiej anteny w Polsce.
Powiadomcie o tym fakcie wszystkich waszych przyjaciół, bliskich w kraju i za granicą, by już teraz zaczęli śledzić lokalne warunki odbioru, przyjaznej nam stacji satelitarnej.
TV EDUSAT ma zasięg światowy, dociera prawie do wszystkich środowisk polonijnych na świecie.
Po tym komunikacie zamieszczonym w mediach ZG PZK czyli SP80PZK oraz Radiowym Biuletynie Informacyjnym, a także na portalu www.videoexpres.pl warto koniecznie zapoznać się parametrami technicznymi odbioru TV EDUSAT.
Warto te dane zamieścić we wszystkich klubach krótkofalowców i nie tylko.
Powinni się dowiedzieć o naszej pożytecznej działalności równiej nasi sąsiedzi, jak również ludzie życzliwych nam mediów krajowych i polonijnych.
Podaję parametry odbioru TV EDUSAT :
1. Odbiór bezpośredni: Satelita HOT BIRD 9, Pozycja 13 stopni E, Nazwa EDUSAT
Transponder 114
Częstotliwość 10.796 GHz, Polaryzacja V
Symbol Rate 27500, FEC Rate ¾, PID Video 166, PID Audio 104
PID PCR 166, SID 15707, PID PMT 1007
2. Odbiór poprzez platformy (jeśli ktoś posiada):
CYFRA + pozycja dekodera 166, "n" pozycja dekodera 153
3. Poprzez sieci kablowe: ok.170 stacji kablowych w całym kraju.

Liczę na wymierną współpracę wszystkich zainteresowanych.
Autor i redaktor programu
Henryk Pacha ATV SP6ARR
www.videoexpres.pl

1. Słońce wyszło z trzyletniej "śpiączki".
Trwający około trzy lata bezprecedensowy okres niezwykle małej aktywności Słońca zakończył się. Jak poinformował wiodący brytyjski ośrodek astrofizyczny - Laboratorium Rutheford Appleton (hrabstwo Oxfordshire), w tym tygodniu otrzymano dane o pojawieniu się na Słońcu licznych plam. - Nauka światowa z ulgą odetchnęła. Słońce wyszło z zagadkowego dla naukowców okresu długotrwałej "śpiączki" powiedział pracownik Laboratorium prof. Richard Harrison. W połowie 2007 roku nasza gwiazda zakończyła okres zwiększonej aktywności, której towarzyszyły potężne i częste zaburzenia pól magnetycznych, a także gigantyczne wytryski w otwartą przestrzeń kosmicznej rozżarzonej plazmy. Następnie w latach 2008 i 2009 Słońce wykazywało niezwykłą bierność - w okresie tym zarejestrowano 250 dni, w których nie dostrzeżono na nim plam. Czegoś takiego nie notowano od 1913 roku.
Niektórzy naukowcy ogłosili hipotezę, że Słońce szybko stygnie i mieszkańcy Ziemi powinni przygotować się na nowe i potężne katastrofy naturalne. Jednakże w tym tygodniu z satelitów uzyskano dane o wznowieniu aktywności Słońca. Wszystko wskazuje na to, że rozpoczął się nowy cykl aktywności słonecznej, której szczyt przypadnie na 2012 rok - poinformował prof. Harrison.
Info: Tadeusz SP7HT za MK QTC.

2. Zamieszanie na listach składkowych. W imieniu prezydium ZG PZK oraz Pana Tomasza Ludwikowskiego prowadzącego ewidencję członków przepraszam wszystkich zainteresowanych, którzy nie zawsze na czas widzieli swój znak na listach członków PZK. Powodem zakłóceń w funkcjonowaniu ewidencji była awaria systemu informatycznego. (SP2JMR)

3. Posiedzenie prezydium ZG PZK. Odbędzie się 11 lutego 2010 godz.15.00. Miejsce: siedziba sekretariatu ZG PZK ul. Modrzewiowa 25 Bydgoszcz.
Porządek obrad:
1. Sprawy organizacyjne.
2. XIX NKZD-2010 .
3. Przyjęcie projektu budżetu na 2010 rok.
4. Sprawy różne wniesione przez członków prezydium i GKR.

W przedmiocie XIX NKZD prezydium omówi opinię na temat projektu Statutu PZK otrzymaną z organu nadzoru. Z opinii tej wynika, że jedynym gremium mogącym decydować o jego kształcie jest Zjazd Delegatów PZK. Opinia ta znajdzie się w dokumentach na XIX NKZD PZK.
Sam projekt Statutu był już uprzednio przedmiotem konsultacji prawniczych pod kątem jego zgodności z prawem.
Prezydium zajmie także stanowisko wobec zalecenia GKR w sprawie trybu oraz terminu zwołania XIX NKZD.

4. Dyplom 80 lat PZK, 85 lat IARU raz jeszcze. Ogromną pracę wykonali nasi koledzy Piotr SP5PB oraz Janusz SP5JXK.
Na portalu PZK na samej górze z lewej jego strony w zakładce pod dyplomem 80 lat PZK można znaleźć regulamin dyplomu w przekładzie na 22 języki. Przeczytać regulamin można klikając na odpowiednią flagę.
Pomysł przedni, a realizacja jego wymagała ogromnej pracy. O popularności tej zakładki świadczy najlepiej ilość odwiedzin, która już przekroczyła 5000, a akcja dyplomowa trwa dopiero 7 dni.
Zarówno pomysłodawcy i realizatorzy tej formy propagowania dyplomu jak i wszyscy, którzy pomogli w tłumaczeniach otrzymali już lub otrzymają w najbliższym czasie dyplomy honorowe.
Oczywiście Piotr SP5PB i Janusz SP5JXK otrzymali dyplomy honorowe 80 lat PZK i 85 lat IARU z numerem 1 i 2.
Zapraszam do odwiedzin zarówno tej strony i jak i strony naszego Award Managera Andrzeja SQ7B rPZK & World Awardsr1;, gdzie znajduje się regulamin w naszym ojczystym języku. (SP2JMR)

5. Zamki w Polsce. Pełnej realizacji doczekał się zamkowy program dyplomowy, będący wynikiem niezależnej inicjatywy krótkofalowców SP przy wsparciu PZK.
Dyplomy są wydrukowane i czekają na zdobywców. Regulamin stanowi załącznik do komunikatu. Dyplomy będą opublikowane w Krótkofalowcu Polskim nr 4/2010.

6. EPC info. W związku z pracami konserwacyjnymi bazy danych programu dyplomowego klubu EPC przeprowadzanymi przez Heinza DK5UR, zablokowane do odwołania jest generowanie aplikacji dyplomowych.
Piotr SP9TPZ, PLPA/PLPXPA Award Manager

7. PDXA. "Poznański Klub Radio Nadawców PZK" Pragnie przekazać informację, że z inicjatywy naszych członków przebywających na stałe zagranicą powołana została Kapituła przyznająca Dyplomy "POLONIA DX AWARD", które zostały ufundowane przez kol. Artura M0PLK-SQ2PLK i Marcina M0GQU- SP2QOU z Wielkiej Brytanii.
Dyplom Polonia DX Award (w skrócie PDXA) jest to międzynarodowy program mający na celu zintegrowanie stacji krótkofalarskich, których operatorami są krótkofalowcy polscy lub pochodzenia polskiego, oraz zainteresowanie innych krótkofalowców nawiązaniem łączności z tymi stacjami. Dodatkowo ma on zachęcić do aktywacji krajów gdzie nie ma czynnie pracujących polonijnych stacji krótkofalarskich.
Regulamin PDXA znajduje się na witrynie klubowej www.sp3poz.qrz.pl Z okazji inauguracji programu PDXA od 1 lutego 2010 roku uruchomiona została radiostacja z okolicznościowym znakiem wywoławczym 3Z0PDXA.
Nasza aktywność na pasmach, a szczególnie wiele radiostacji olonijnych stanowić będzie uczestnictwo w jubileuszu 80-cio lecia istnienia i działalności Polskiego Zwiazku Krótkofalowców.
Zapraszamy Koleżanki i Kolegów krótkofalowców do udziału w polowaniu na wszystkich pasmach na łączności z krótkofalowcami polonijnymi i polskojęzycznymi celem spełnienia warunków PDXA.
Z serdecznymi VY 73 ! Prezes PKRN Julian Jarzombek SP3PL

SP5CZA s.k. Dnia 2 lutego 2010 roku w godzinach rannych zmarł po długiej chorobie Jerzy Góźdź - śruba r11; czacza - SP5CZA. Pilot, legenda LOT-u, instruktor na Boeingach, szybownik, baloniarz, wspaniały krótkofalowiec, bardzo aktywny w latach 60 aż do stanu wojennego. Pogodny zawsze pełen radości życia, zapału, dusza towarzystwa w każdej sytuacji. W stanie wojennym zaryzykował całą swoją karierą zdając rzetelną informację o słynnym tragicznym locie zakończonym w Lesie Kabackim dla podziemnego Tygodnika Mazowsze. Ostatnio pojawił sie na pasmach, mając ambitne plany krótkofalarskie. Choroba je pokrzyżowała.

sp5awy-Włodek

PS. Pogrzeb odbył się dzisiaj tj. 10 lutego na Powązkach w kościele św. Jozafata. Z ramienia ZG PZK w uroczystościach pogrzebowych uczestniczył Jan SP2JLR Wiceprezes PZK.

Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK


Załącznik.

PROGRAM DYPLOMOWY ZAMKI w POLSCE
Regulamin programu
1. Program dyplomowy ZAMKI w POLSCE ma na celu zachęcanie do poznawania historii Polski oraz do odwiedzania miejsc historycznych.

2. W programie dyplomowym mogą uczestniczyć licencjonowani nadawcy i nasłuchowcy.

3. Do dyplomu ZAMKI w POLSCE zaliczane są potwierdzone łączności / nasłuchy z zamkami i innymi obiektami ujętymi w wykazie przeprowadzone na wszystkich pasmach amatorskich i wszystkimi rodzajami emisjami. Łączności przeprowadzone przez przemienniki są zaliczane.

4. Program dyplomowy ZAMKI w POLSCE obejmuje trzy rodzaje dyplomów:
- DYPLOM SZLACHECKI za łączności / nasłuchy ze stacjami pracującymi z miejscowości, gdzie znajdują się miejsca historyczne ujęte w wykazie Zamki w Polscer,
- DYPLOM RYCERSKI za łączności/nasłuchy ze stacjami pracującymi z miejsc ujętych w wykazie Zamki w Polsce,
- DYPLOM KASZTELAŃSKI dla operatorów pracujących z miejsc ujętych w wykazie Zamki w Polsce,

5. Podwyższenie klasy dyplomu uzyskuje się poprzez dokładane do dyplomu pieczęcie. Wymagane ilości przeprowadzonych łączności/nasłuchy na poszczególne klasy dyplomów pokazuje poniższa tabela - wymogi odpowiednio dla stacji z SP oraz z poza SP.


Klasa SZLACHECKI RYCERSKI KASZTELAÑSKI SP z poza SP SP z poza SP SP z poza SP
podstawowa 100 50 50 25 10 5
V 150 100 75 50 25 10
IV 200 150 100 75 50 15
III 300 200 200 100 100 20
II 400 250 300 125 200 25
I 600 300 400 150 250 30
Korona 900 350 600 175 300 35

Poszczególne klasy dyplomów nie muszą być zdobywane po kolei, czyli można wystąpić o wyższą klasę z pominięciem niższych.

6. Wymogiem ubiegania się o dyplom jest posiadanie odpowiedniej ilości QSO-s potwierdzonych kartami QSL, dopuszcza się e-QSL.
Łączności przeprowadzone w trakcie ZAWODÓW ZAMKOWYCH ze stacjami pracującymi z zamków a także ze stacjami pracującymi z miejscowości, w których znajdują się zamki są zaliczone do dyplomów na podstawie otrzymanych logów z zawodów bez konieczności posiadania kart QSL.

7. Łączności/nasłuchy ze stacjami nadającymi z zamków są zaliczane do dyplomu Szlacheckiego.

8. Wśród stacji biorących udział w rProgramie dyplomowymr1; prowadzone jest współzawodnictwo. Dotyczy ono dyplomów rSzlacheckiegor1; i rRycerskiegor1; z podziałem na stacje indywidualne, klubowe i nasłuchowe, oraz rKasztelańskiegor1; z podziałem na stacje indywidualne i klubowe.
Dane będą uaktualniane w miarę napływania zgłoszeń i publikowane na stronie WWW.zamkiSP.pl

9. Opłaty za dyplomy odpowiednio wynoszą:
- dla członków PZK - 10 zł
- dla pozostałych stacji polskich - 15 zł
- dla stacji zagranicznych - 10f8; lub 10 IRC
- pieczęć potwierdzająca wyższą klasę dyplomu r11; 5 zł
- pieczęć potwierdzająca wyższą klasę dyplomu dla stacji zagranicznych - 5$ lub 5 IRC

10. Zgłoszenie oraz wpłaty na dyplom lub pieczęć zawierające wykaz przeprowadzonych łączności przesłać na adres Award Managera.
Ireneusz Kołodziej SP6TRX,
ul. Konrada I 25/15, 67-200 Głogów lub na adres poczty elektronicznej dyplom@zamkisp.pl
Wpłaty można również dokonać na rachunek bankowy nr:
14 2130 0004 3001 0246 4691 0002 Ireneusz Kołodziej
11. Award Manager ma prawo zażądać przedstawienia do wglądu dowolnej karty lub kart QSL z wykazanych w zgłoszeniu.
INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE:
1. Nadawcy ubiegający się o Dyplom Kasztelański winni pracować głównie na pasmach KF. Za stację pracującą z zamku uważa się zainstalowanie na terenie obiektu z listy lub w bezpośrednim sąsiedztwie w odległości nie większej niż 500m. Jeżeli zamek jest oznaczony jako miejsce po zamku, a lokalizacja jego jest nieznana, możliwa jest praca z dowolnego miejsca na terenie tej miejscowości.
2. Nadający z zamków zobowiązują się do potwierdzania łączności kartą QSL.
3. Ubiegający się o dyplom rKasztelańskir1; powinni po każdej pracy z zamku wypełnić formularz zawarty na stronie internetowej www.zamkiSP.pl.
Przesłanie zgłoszenia z pracy z zamku powoduje automatycznie zaliczenie tego zamku do dyplomu Kasztelańskiego.
4. Zaleca się aby krótkofalowcy planujący wyprawy zamkowe wpisywali na rstronę zamkową WWW.zamkiSP.pl informację o swej aktywności z podaniem nazwy zamku, jego oznaczenia oraz daty, czasu pracy i pasma. Ułatwi to nawiązanie łączności osobom zainteresowanym.
Planujący pracę ze stacjami zagranicznymi powinni swoją aktywność zgłosić na stronie: http://sites.google.com/site/castlesonair/
Rada Bractwa ZamkowegoLogowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sq3lmr
28 listopad 2018
zapraszamy do udziału w akcji dyplomowej qrz.com/db/so100pw

sp6dwb
18 kwiecień 2018
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę wielu DXów potwierdzonych kartami QSL

SP5U
20 grudzień 2017
Wesołych Świąt oraz szczęśliwego 2018 życzę Wam Koleżanki i Koledzy oraz Waszym najbliższym. Mirek SP5U & SP6LTC

sp6dwb
18 kwiecień 2017
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę worek DXów

sp6dmq
14 kwiecień 2017
14/04/2017 20:46 Wesołych Świąt Wielkanocnych, mokrego dyngusa oraz duzo zdrowia !!! życzy Mariusz

sq3lmr
23 marzec 2017
Z okazji "Stulecia Harcerskiego Ruchu Wodnego" Radio-Klub Krobia będzie pracował od kwietnia do sierpnia pod znakiem HF100HRW . zapraszamy do odwiedzenia naszej strony klubowej sp3pgs.pl .

sp3p
08 wrzesień 2016
Góra Szybowcowa czy Burzenin. W tym roku Burzenin. Prośba do organizatorów, aby w miarę możliwości uwzględniać terminy dużych imprez krótkofalarskich.

sq6oxm
15 maj 2016
Fotki ze spotkania na górze szybowcowej w dniu 14.05.2016 sq6oxm.hopto.me/sq6oxm/20
16_05_14_Spotkanie_SOT.zi
p


sp6fig
10 wrzesień 2015
sp9cp Korzystam z 2m paraboli / wys. 300 m npm./oraz LNA 18db/0,8/+IC9100.

sp6fig
10 wrzesień 2015
Odbieram codziennie. Siła sygnału od S1 do S9... Świetne info co się dzieje na kierunku południowo-zachodnim. Dobrze , że ma małą moc . Pozdrawiam Krzysiek sp9cp

Archiwum
Krótkofalowcy BIS

RBI
SP6LB Poradnik UKF

kliknij celem pobrania

Callbook`s

Ciekawe informacje
SP5ZCC - news
SP-QRP - news
Zobacz
New Page 1

Szybka przeglądarka Maxthon

SOT PZK
Copyright © 1997 - 2019
zalecana rozdzielczość 1024x768
Aktualizacja 8.07.2019 20:45

Informujemy, że ta strona internetowa używa pliki cookie.
Można je wyłączyć poprzez zmianę ustawień przeglądarki.
Korzystanie z niniejszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
regulamin cookies

   Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Comstock by:
1823289 Unikalnych wizyt   

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu