Sudecki Oddział Terenowy PZK
  Welcome to: Sudecki Oddział Terenowy PZK [Guest] Strona GłównaKontaktPortal ZG PZKCzłonkowie SOT PZKRR ITUHistoria SOT wg SP6BGF
22 Lipiec 2019 16:11  
Dyplom Polska

Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 168
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp6sow
Nawigacja
Strona Główna

Kontakt
Statut PZK
Portal ZG PZK
Wstąp do PZK
Członkowie SOT PZK
Kodeks Krótkofalowca
Informacje składkowe
Odznaki Honorowe PZK
Częstotliwości lokal UKF

Linki
SR6J
Kluby
SR6JG
RR ITU
Download
DX cluster
Kodeks pracy DX
Etyka i procedury
Saga braci Odyńców
Pionierzy Radiotechniki -----Polskiej

FAQ
Egzaminy UKE 2019
Zawody KF UKF 2019r.

Silent Key
Historia SOT wg SP6BGF
Krótkofalowiec
New Page 1

Krótkofalowiec Polski Nr 07/2019 - kliknij

Tygodnik Krótkofalowca

kliknij celem pobrania

Czas lokalny
Zegar Polska
Propagacja
New Page 1

Tropo Europa - kliknij

Tropo Europa

Propagacja

Propagacja

Solar - kliknij

Radio Amateur Sat.

AMSAT

Polecamy

Dolnośląska Amatorska Sieć Ratownicza

Warto odwiedzić

Radar meteo

Radar meteorologiczny - kliknij

Radar meteo - opady

 Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 13.01.2010Submit News Submit Article Visit our Forum 
Komunikat ZG PZK
1. Tragedia na Haiti. W związku z trzęsieniem ziemi na Haiti proszę o pozostawienie wolnych (czystych) częstotliwości 7045 kHz oraz 3720 kHz.
Będą one wykorzystywane dla łączności bezpieczeństwa przez stacje amatorskie pracujące w rejonie kataklizmu oraz współpracujące przy organizowaniu pomocy humanitarnej dla ludności Haiti. Informację r11;apel przekazał koordynator łączności bezpieczeństwa II Reg IARU Arnie Coro, CO2KK, (SQ2GXO)

2. Coraz nas więcej w PZK. Poniżej ilość członków PZK na 31 grudnia 2009
nadawcy - 3970
nasłuchowcy - 211
kluby - 433
Dla porównania na 31 grudnia 2008 było 3502 tylko nadawców
31 grudnia 2007 było 3208 tylko nadawców.
Tak jak już wcześniej się przymierzaliśmy to przy ok 4500 nadawców możliwe jest wydawanie Krótkofalowca Polskiego z wysyłką do domu dla wszystkich członków PZK przy zachowaniu składki członkowskiej na poziomie zbliżonym do obecnego.

3. Finanse PZK. Informuję także, że mamy jako PZK dobrą sytuację finansową
w i to w znacznym stopniu na skutek bardzo wielkiej rozwagi i ostrożności w
wydawaniu naszych środków ze strony Sławka SP2JMB skarbnika PZK.
Na koncie PZK bieżącym znajduje się ponad 28.000 zł oraz ponad 68.000 na
lokacie (HF80JMR)

4. Echolink. Sprawa komunikatora rEcholinkr1; nie jest nowa. W SP jest kilkuset krótkofalowców nim zainteresowanych. Od kilku miesięcy prowadzę konsultacje w naszym środowisku oraz w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej zmierzające do legalizacji pracy z wykorzystaniem rEcholinkur1;. Prognozy są dla nas dość pomyślne. Po zakończeniu rozmów natychmiast poinformuję całe nasze środowisko poprzez komunikat sekretariatu ZG PZK. Informację tą podaję dlatego, aby uprzedzić dalsze zapytania na ten temat kierowane do mnie drogą elektroniczną oraz telefoniczną i uspokoić wszystkich zainteresowanych. Pamiętam o Was!!!
Serdecznie dziękuję Koledze Mieczysławowi Czarneckiemu SP3CMX za przesłanie bardzo obszernej kwerendy na temat pracy z wykorzystaniem tego komunikatora w różnych krajach. Materiał okazał się bardzo przydatny. (HF80JMR)

5. R-140 dla radioklubów. Informuję wszystkie kluby ( P, K, Z, Y), że istnieje możliwość pozyskania dla celów krótkofalarskich wojskowych radiostacji typu R-140 oraz R-137 na samochodach Star 660. Radiostacje byłyby dla klubów przekazane nieodpłatnie.
Proszę o zgłoszenia na mój adres email sp2jmr@pzk.org.pl zapotrzebowań na taki sprzęt z podaniem rzeczywistej lokalizacji klubu.
Istnieje możliwość użyczenia takiego sprzętu dla nadawców indywidualnych.
Po skompletowaniu zapotrzebowań dalsze działania przeprowadzi sekretariat ZG PZK. Do zgłaszającego zapotrzebowanie należało będzie zorganizowanie odbioru sprzętu z jednostki wojskowej.
PZK pozyskało już 5 takich zestawów i obecnie trwają przygotowania do ich odbioru. (HF80JMR)

6. Posiedzenie prezydium ZG PZK. Zaplanowane jest na 17 stycznia 2010, o ile warunki atmosferyczne uczynią je możliwym. Miejsce to Dom Kultury rChemikr1;r w Siemianowicach Śl. Siedziba Śląskiego OT PZK(OT 06) planowany początek godz.14.00. Prezydium zajmie się sprawami organizacyjnymi.

7. Komunikat specjalny programu KRÓTKOFALOWCY BIS
Społeczna Redakcja cyklicznego programu o krótkofalowcach, prócz emisji w TV INTERNET inauguruje w lutym br. regularne emisje w TV SAT na satelitach i platformach cyfrowych ze studia edukacyjnego TV EDUSAT.
Program KRÓTKOFALOWCY BIS będzie również od tego momentu, dostępny prawie we wszystkich sieciach Telewizji Kablowej w Polsce.
Programy będą emitowane jak dawniej w ostatnią niedzielę każdego miesiąca, między godziną 20.00 a 21.30.
Inauguracja programu odbędzie się wyjątkowo w 2 niedzielę lutego tj. 14.02.2010 r. w okresie bezpośrednio poprzedzającym 80 rocznicę powstania naszej organizacji.
Powiadomcie o tym fakcie wszystkich waszych przyjaciół w kraju i za granicą, by już teraz zaczęli śledzić lokalne warunki odbioru przyjaznej nam stacji satelitarnej. TV EDUSAT ma zasięg światowy, dociera prawie do wszystkich środowisk polonijnych na świecie.

Podaję parametry odbioru TV EDUSAT :
1.Odbiór bezpośredni :
Satelita HOT BIRD 9
Pozycja 13 stopni E
Nazwa EDUSAT
Transponder 114
Częstotliwość 10.796 GHz
Polaryzacja V
Symbol Rate 27500
FEC Rate 3/4
PID Video 166
PID Audio 104
PID PCR 166
SID 15707
PID PMT 1007
2.Odbiór poprzez platformy (jeśli ktoś posiada) :
CYFRA + pozycja dekodera 166
"n" pozycja dekodera 153
3. Poprzez sieci kablowe :
ok.170 stacji kablowych w całym kraju
Liczę na wymierną współpracę wszystkich zainteresowanych jak również czekam na propozycje firm i instytucji zainteresowanych promowaniem sprzętu radiokomunikacyjnego oferowanego nie tylko dla krótkofalowców.
Autor i redaktor programu
Henryk Pacha ATV SP6ARR www.videoexpres.pl

8. Walne OT16. Dnia 10 stycznia 2010 roku odbyło się Walne Zebranie członków Żuławskiego Oddziału Terenowego PZK. Pomimo bardzo niesprzyjającej pogody frekwencja wyniosła 44%, więc zebranie zaczęło się w drugim terminie. Zgodnie z zatwierdzonym porządkiem obrad Prezes Oddziału powitał zebranych. Chwilą ciszy uczczono pamięć zmarłych kolegów - członków Komisji rewizyjnej SP2CCO i SQ2AJI. Dalszą część spotkania poprowadził wybrany przewodniczący SP2HOU. Powołano komisję mandatową, która stwierdziła prawomocność obrad.
Wybrano nową Komisję Rewizyjną Oddziału:
- SQ2EEQ kol. Stanisław Leszczyna - przewodniczący,
- SP2AQP kol. Piotr Szweda,
- SP2XDQ kol. Sławomir Pasierb.
Prezes odczytał sprawozdanie z działalności Zarządu. Następnie głos zabrał QSL manager, który omówił działalność naszego biura QSL.
Zgodnie z postawionym wnioskiem przedłużono kadencję Zarządu Oddziału do końca stycznia 2011 roku. Odbyło się formalne głosowanie ( za 21 głosów, przeciw 0, wstrzymał się 1), wniosek przeszedł.
W dyskusji poruszono sprawę organizacji obchodów 80 rocznicy PZK, uczestnictwa w "ŁOSIU" oraz uruchomienie przemiennika 70 - cm w Kwidzynie.
Po Walnym Zebraniu w klubie SP2ZFT odbyło się coroczne spotkanie Noworoczne naszego Oddziału.
Wen SP2WN

9. Informacje z OT 28. Pisałem już, że SP8YAY - Szkolny Klub Łączności w Podgrodziu działa w szkole, która jest pierwszą szkołą podstawową i gimnazjum w Polsce umieszczoną na Europejskiej liście ARISS. Klub prowadzi Kol. Hubert SQ9AOL.
http://www.podgrodzie.edu.pl/sgsjoom/index.php?option=com_content&task=view&id=111&Itemid=2 < to dla przypomnienia.
Obecnie chcę przybliżyć inne działania krótkofalarskie w tym Klubie organizowane w ramach programu szkolnego. Jako że Kol. Hubert dba o bieżące umieszczanie informacji na szkolnej stronie - zapraszam do źródeł http://www.podgrodzie.edu.pl/sgsjoom/index.php?option=com_content&task=view&id=113&Itemid= 2 <

Od siebie dodam, że objawy wirusa krótkofalarskiego są widoczne u Dyrektora Szkoły w Podgrodziu, jak i Kierownika Schroniska Młodzieżowego w Głobikowej. Niech ich trzyma jak najdłużej i nie opuszcza.
Vy 73. Staszek sq9aor sekretarz OT PZK nr 28 w Tarnowie.
Czekamy na informacje od innych klubów.

10. 100 lat ZHP. Harcerski Klub Łączności SP5ZIP jako organizator akcji dyplomowej 100 lat Harcerstwa Polskiego uruchomił witrynę http://www.sn100hp.waw.pl, na której znajdują się informacje na temat dyplomu 100 lecia oraz aktywności stacji okolicznościowych.

pozdrawiam 73, czuwaj
hm. Jarosław Szymaniak
Kierownik HKŁ SP5ZIP
Inspektor Łączności Chorągwi Stołecznej ZHP

11. Zjazd sprawozdawczy OT 18
Zgodnie z podjętą uchwałą Zarządu Oddziału Terenowego nr 18 PZK w Rzeszowie
mam zaszczyt zaprosić kolegów na Zjazd Sprawozdawczy.
Odbędzie się on w dniu 24 stycznia 2010r. o godzinie 10:00 w II Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie, przy ul. Ks. J. Jałowego 22.
Wszystkich Członków i Sympatyków OT18 Serdecznie Zapraszamy!!
Wszystkiego najlepszego w nadchodzącym Nowym 2010 Roku!!!

Pozdrawiam i do zobaczenia '73
Łukasz SP8TJU
Sekretarz OT18
www.ot18.pzk.org.pl

12. PGA INFO
1. W sobotnich (9 stycznia br.) PGA TEST sklasyfikowano 188 stacji, co jest rekordem ilościowym w tych zawodach. Na uwagę zasługuje zwiększająca się z miesiąca na miesiąc ilość stacji zagranicznych r11; sympatyków programu dyplomowego PGA. Wyniki zawodów podane będą na portalu PGA: http://www.pga.pzk.pl

2. Wg wstępnej oceny w HNY Party 2010 brało udział ok. 500 polskich krótkofalowców. Za udział, każdy kto spełnił regulaminowe wymogi otrzyma pamiątkowy certyfikat z wydrukowanymi znakami wywoławczymi operatorów.

3. Z okazji 2. rocznicy istnienia programu dyplomowego PGA wydany został pamiątkowy dyplom PGA 2010 Award. Warunki jego otrzymania spełniło do tej pory 105 nadawców. Szczegóły na portalu PGA.

4. Pracująca z tej samej okazji stacja okolicznościowa klubu PGA-C PZK o znaku wywoławczym 3Z02PGA ma już na swoim koncie ok. 2000 QSO. Jej praca potrwa jeszcze do końca bm.

5. Wydanych już zostało 149 dyplomów WFF-H Award za potwierdzone łączności z różnymi obszarami SPFF. Faworytem jest Jan, SQ9CWO mający na swoim koncie dyplom z wyróżnieniem rWKD 21 SPFFr1;.

6. Łącznie Zespół PGA wydał 171 wyczynowych dyplomów serii PGA Awards. Najbardziej wartościowy r11; PGA-H 1000 Award (za 1000 różnych gmin SP) jest w posiadaniu wspomnianego SQ9CWO.

7. Akcja dyplomowa PGA 2010 Award spowodowała dalsze zainteresowanie programem PGA. Klub PGA-C PZK zasiliło kolejnych 7 nowych członków. Aktualnie klub liczy 136 krótkofalowców.

Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Piotr SP2JMR (HF80JMR) prezes PZK

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sq3lmr
28 listopad 2018
zapraszamy do udziału w akcji dyplomowej qrz.com/db/so100pw

sp6dwb
18 kwiecień 2018
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę wielu DXów potwierdzonych kartami QSL

SP5U
20 grudzień 2017
Wesołych Świąt oraz szczęśliwego 2018 życzę Wam Koleżanki i Koledzy oraz Waszym najbliższym. Mirek SP5U & SP6LTC

sp6dwb
18 kwiecień 2017
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę worek DXów

sp6dmq
14 kwiecień 2017
14/04/2017 20:46 Wesołych Świąt Wielkanocnych, mokrego dyngusa oraz duzo zdrowia !!! życzy Mariusz

sq3lmr
23 marzec 2017
Z okazji "Stulecia Harcerskiego Ruchu Wodnego" Radio-Klub Krobia będzie pracował od kwietnia do sierpnia pod znakiem HF100HRW . zapraszamy do odwiedzenia naszej strony klubowej sp3pgs.pl .

sp3p
08 wrzesień 2016
Góra Szybowcowa czy Burzenin. W tym roku Burzenin. Prośba do organizatorów, aby w miarę możliwości uwzględniać terminy dużych imprez krótkofalarskich.

sq6oxm
15 maj 2016
Fotki ze spotkania na górze szybowcowej w dniu 14.05.2016 sq6oxm.hopto.me/sq6oxm/20
16_05_14_Spotkanie_SOT.zi
p


sp6fig
10 wrzesień 2015
sp9cp Korzystam z 2m paraboli / wys. 300 m npm./oraz LNA 18db/0,8/+IC9100.

sp6fig
10 wrzesień 2015
Odbieram codziennie. Siła sygnału od S1 do S9... Świetne info co się dzieje na kierunku południowo-zachodnim. Dobrze , że ma małą moc . Pozdrawiam Krzysiek sp9cp

Archiwum
Krótkofalowcy BIS

RBI
SP6LB Poradnik UKF

kliknij celem pobrania

Callbook`s

Ciekawe informacje
SP5ZCC - news
SP-QRP - news
Zobacz
New Page 1

Szybka przeglądarka Maxthon

SOT PZK
Copyright © 1997 - 2019
zalecana rozdzielczość 1024x768
Aktualizacja 8.07.2019 20:45

Informujemy, że ta strona internetowa używa pliki cookie.
Można je wyłączyć poprzez zmianę ustawień przeglądarki.
Korzystanie z niniejszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
regulamin cookies

   Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Comstock by:
1823462 Unikalnych wizyt   

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu