Sudecki Oddział Terenowy PZK
  Welcome to: Sudecki Oddział Terenowy PZK [Guest] Strona GłównaKontaktPortal ZG PZKCzłonkowie SOT PZKRR ITUHistoria SOT wg SP6BGF
22 Lipiec 2019 19:39  
Dyplom Polska

Online
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 168
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp6sow
Nawigacja
Strona Główna

Kontakt
Statut PZK
Portal ZG PZK
Wstąp do PZK
Członkowie SOT PZK
Kodeks Krótkofalowca
Informacje składkowe
Odznaki Honorowe PZK
Częstotliwości lokal UKF

Linki
SR6J
Kluby
SR6JG
RR ITU
Download
DX cluster
Kodeks pracy DX
Etyka i procedury
Saga braci Odyńców
Pionierzy Radiotechniki -----Polskiej

FAQ
Egzaminy UKE 2019
Zawody KF UKF 2019r.

Silent Key
Historia SOT wg SP6BGF
Krótkofalowiec
New Page 1

Krótkofalowiec Polski Nr 07/2019 - kliknij

Tygodnik Krótkofalowca

kliknij celem pobrania

Czas lokalny
Zegar Polska
Propagacja
New Page 1

Tropo Europa - kliknij

Tropo Europa

Propagacja

Propagacja

Solar - kliknij

Radio Amateur Sat.

AMSAT

Polecamy

Dolnośląska Amatorska Sieć Ratownicza

Warto odwiedzić

Radar meteo

Radar meteorologiczny - kliknij

Radar meteo - opady

 Komunikat sekretariatu ZG PZK 6 stycznia 2010Submit News Submit Article Visit our Forum 
1. Komunikat specjalny programu KRÓTKOFALOWCY BIS
Z Nowym 20010 Rokiem, Społeczna Redakcja cyklicznego programu o krótkofalowcach, prócz emisji w TV INTERNET rozpoczyna regularne emisji z jakością studyjną w TV SAT na satelitach CANAL + oraz HOTBIRD ze studia edukacyjnego TV EDUSAT w Warszawie.
Program KRÓTKOFALOWCY BIS będzie również od tego momentu, dostępny prawie we wszystkich sieciach Telewizji Kablowej w Polsce.
Powiadomcie o tym fakcie wszystkich waszych przyjaciół w kraju i za granicą, by już teraz zaczęli śledzić lokalne warunki odbioru przyjaznej nam stacji satelitarnej.
TV EDUSAT ma zasięg światowy, dociera prawie do wszystkich środowisk polonijnych na świecie.
Nigdy nie przypuszczałem, że stanie się to faktem w przeddzień okrągłej 80-tej rocznicy narodzin Polskiego Związku Krótkofalowców.
W najbliższych dniach rozpoczną się rutynowe próby emisyjne pomiędzy EDUSATEM a studiem VIDEOEXPRES.
Po tym komunikacie zamieszczonym w tej chwili w mediach ZG PZK czyli SP80PZK (SP0PZK) i na stronie związkowej PZK, również na portalu www.videoexpres.pl zostaną podane dodatkowe i bardzo szczegółowe informacje, dotyczące technicznych warunków odbioru TV EDUSAT z premierowym i inaugurującym programem KRÓTKOFALOWCY BIS włącznie.

Podaję parametry odbioru TV EDUSAT :
1. Odbiór bezpośredni :
Satelita HOT BIRD 9
Pozycja 13 stopni E
Nazwa EDUSAT
Transponder 114
Częstotliwość 10.796 GHz
Polaryzacja V
Symbol Rate 27500
FEC Rate 3/4
PID Video 166
PID Audio 104
PID PCR 166
SID 15707
PID PMT 1007
2. Odbiór poprzez platformy (jeśli ktoś posiada):
CYFRA + pozycja dekodera 166
"n" pozycja dekodera 153
3. Poprzez sieci kablowe: ok.170 stacji kablowych w całym kraju

Liczę na wymierną współpracę wszystkich zainteresowanych.
Autor i redaktor programu
Henryk Pacha ATV SP6ARR
www.videoexpres.pl


P.S. Koleżanki i koledzy, to co powyżej jest bezprecedensowym wydarzeniem w historii PZK i krótkofalarstwa SP w ogóle. Dzięki aktywności Henryka SP6ARR mamy niepowtarzalną szansę propagowania krótkofalarstwa szerzej niż dotychczas. Myślę, że będzie ona wykorzystana, a możliwość zaprezentowania naszych osiągnięć oraz spraw organizacyjnych zaowocuje wzrostem zainteresowania i doinformowaniem o nas w bardzo szerokich kręgach społeczeństw. Jest to szczególnie istotne ponieważ program ten będzie ukazywał się na kanale edukacyjnym. Tak więc to właśnie młodzież, na której nam tak bardzo zależy będzie największą grupą odbiorców naszych programów.
Specjalne podziękowania kieruję do Zarządu TV Edusat, który podjął decyzję o zwolnieniu nas z opłaty za czas antenowy, który w warunkach komercyjnych wart jest kilku tysięcy zł, za każdą emisję.
Dziękuję także Henrykowi SP6ARR, bez którego zaangażowania tej możliwości by nie było. (SP2JMR)

2. Spotkanie w EmiTelu. W dniu wczorajszym w Warszawskim oddziale TP EmiTel sp. z o.o. odbyło się spotkanie uzgodnieniowe dotyczące umów pomiędzy TP EmiTel, a PZK. Umowy dotyczą naszych krótkofalarskich urządzeń znajdujących się na 27 obiektach TP Emitel. Urządzeń w sumie jest aż 72.
Umowy te sformalizują naszą obecność na obiektach naszego największego sponsora jakim jest właśnie TP EmiTel, który nieodpłatnie udostępnia nam swoje obiekty. Łączny koszt naszej bytności tamże liczony w cenach komercyjnych przekracza 500.000 zł w skali roku.
Zarząd TP EmiTel z Panem Przemysławem Kurczewskim Prezesem spółki na czele bardzo przychylnie podchodzi do naszej działalności. Za to Panu Prezesowi oraz całemu Zarządowi, a także pracownikom odpowiedzialnym TP EmiTel serdecznie dziękujemy.
Umowy, o których piszę nakładają na nas jednak szereg zobowiązań jak np. ubezpieczenie urządzeń, uwiarygodnianie osób mających dostęp do obiektów TP EmiTel. W związku z tym dotyczyć będą wyłącznie instalacji krótkofalarskich , których rsysopamir1; są członkowie naszej organizacji, którzy jak wiadomo od roku mają swoje urządzenia ubezpieczone od odpowiedzialności cywilnej.
Z ramienia PZK w rozmowach uczestniczyli Bogdan SP3IQ oraz Piotr SP2JMR.

3. Jubileusz 80 lat PZK.
Jak już informowaliśmy, Jubileusz 80 lat PZK odbywa się pod patronatem honorowym Pani Anny Streżyńskiej Prezesa UKE. W komitecie honorowym zasiadają Pani dr hab. Aleksandra Skrabacz dyrektor Centralnej Biblioteki Wojskowej im Marszałka Józefa Piłsudskiego, Pan Mieczysław Kasprzak poseł do Sejmu RP, Konstanty Dombrowicz Prezydent m. Bydgoszczy, płk Jerzy Gutowski dyrektor Departamentu Wychowania i Promocji Obronności MON.
W ramach obchodów Jubileuszu 80 lat PZK, 85 lat IARU organizujemy

* akcję dyplomową w dniach 1 lutego do 30 kwietnia. Regulamin dyplomu na portalu PZK oraz w Świat Radio 1/2010

* Pracę radiostacji okolicznościowych przez cały rok 2010

* Spotkanie okolicznościowe przeznaczone głównie dla mediów, członków komitetu honorowego oraz parlamentarzystów, które odbędzie się w dniu 26 lutego 2010. W trakcie spotkania odznaczeni Medalami im. Braci Odyńców za zasługi dla krótkofalarstwa będą Dionizy SP6IEQ oraz Henryk SP6ARR. Przewidujemy także inne wyróżnienia.

* Główny akcent obchodów 80 lat PZK to Ogólnopolskie Spotkanie Krótkofalowców ŁOŚ 2010 w dniach 29-30 maja 2010. Będzie ono szczególnie uroczyste i mamy nadzieję, że frekwencja uczestników będzie rekordowa. Przewidujemy liczne atrakcje oraz możliwość spotkania wielu ciekawych osób.


O lokalnych imprezach okolicznościowych dla uświetnienia naszego jubileuszu poinformowały nas: Jarosławski OT PZK (OT35), Opolski OT PZK (OT11), Bydgoski OT PZK.(OT04), Tarnowski OT PZK (OT28), Świętokrzyski OT PZK (OT03), Praski OT PZK (OT37).

4. Zaproszenie do współpracy.
Jednymi z poważnych zagrożeń dla naszej działalności krótkofalarskiej oraz dla osobistego bezpieczeństwa są :
a) problemy związane z uzyskiwaniem pozwoleń na instalacje antenowe u administratorów obiektów budowlanych;
b) wymagania i bardzo częste ich nie respektowanie a wynikające z prawa budowlanego;
c) wymagania ochrony środowiska i wynikające z tego zagrożenia dla działalności amatorskiej oraz dla zdrowia;
d) niski poziom wiedzy wśród kadr urzędniczych na temat, ogólnie fal radiowych a w szczególności naszej działalności amatorskiej.
Ponieważ sprawy te coraz częściej nas dotykają a informacje o sposobach ich rozwiązywania są bądź trudno osiągalne lub bardzo rozrzucone, wydaje się, że celowym byłoby opracowanie dwóch dokumentów :
1. Ogólny poradnik dla urzędników.
2. Poradnik o prawidłowych działaniach w celu wypełnienia wymagań prawnych i indywidualnego rozwiązywania zaistniałych problemów.
Opracowania takie będą wymagały odpowiedniego nakładu pracy. Aby czas niezbędny na takie opracowanie ograniczyć do minimum niezbędne jest utworzenie zespołu, który będzie nad tym pracował. Do pracy w takim zespole potrzeba bardziej czasu i chęci niż wiedzy merytorycznej. Zakładam, że małe fragmenty merytoryczne zostaną opracowane przez tych którzy się na tym znają.
Oczywiście mile widziane osoby, które mają jakieś doświadczenia w omawianych tematach.
Zapraszam zatem Kolegów chcących poświęcić trochę czasu dla siebie i innych do współpracy w zespole działającym pod patronatem PZK.

Proszę o bezpośredni kontakt telefoniczny lub e-mailowy ze mną.
Tel. 608 45 45 38 e-mail : sp6ieq@vp.pl
Pozdrawiam Dionizy SP6IEQ

5. Zaproszenie do udziału w zawodach WW PMC.
Drodzy koledzy krótkofalowcy i miłośnicy zawodów!
Członkowie klubu krótkofalarskiego S59DCD chcieliby się przedstawić i zaprosić was do udziału w sygnowanych przez nas zawodach World Wide PMC, które odbędą się w najbliższą sobotę i niedzielę - 09/10 stycznia 2010.
Odwiedźcie naszą stronę, gdzie znajdziecie regulamin lub po prostu sprawdźcie kalendarz zawodów SM3CER lub kalendarz zawodów WA7BNM (w oryginale podane linki do odnośnych stron - przyp. tłum.).

Ponieważ wasze miasta LUBLIN, OŚWIĘCIM, PŁOŃSK, WARSZAWA, WIELUŃ oraz WROCŁAW stanowią mnożnik w tych zawodach, prosimy o szczególne poinformowanie miłośników zawodów z tychże miast, ale także z innych.
(Sprawi nam ogromną przyjemność, jeśli ta wiadomość pojawi się na którymś z waszych forów lub list dyskusyjnych, a być może pomocy udzieli wasz KF Manager).

Pozdrowienia / 73 / Szczęśliwego Nowego Roku
Ray, S54X

Tyle informacji na dzisiaj .
Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sq3lmr
28 listopad 2018
zapraszamy do udziału w akcji dyplomowej qrz.com/db/so100pw

sp6dwb
18 kwiecień 2018
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę wielu DXów potwierdzonych kartami QSL

SP5U
20 grudzień 2017
Wesołych Świąt oraz szczęśliwego 2018 życzę Wam Koleżanki i Koledzy oraz Waszym najbliższym. Mirek SP5U & SP6LTC

sp6dwb
18 kwiecień 2017
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę worek DXów

sp6dmq
14 kwiecień 2017
14/04/2017 20:46 Wesołych Świąt Wielkanocnych, mokrego dyngusa oraz duzo zdrowia !!! życzy Mariusz

sq3lmr
23 marzec 2017
Z okazji "Stulecia Harcerskiego Ruchu Wodnego" Radio-Klub Krobia będzie pracował od kwietnia do sierpnia pod znakiem HF100HRW . zapraszamy do odwiedzenia naszej strony klubowej sp3pgs.pl .

sp3p
08 wrzesień 2016
Góra Szybowcowa czy Burzenin. W tym roku Burzenin. Prośba do organizatorów, aby w miarę możliwości uwzględniać terminy dużych imprez krótkofalarskich.

sq6oxm
15 maj 2016
Fotki ze spotkania na górze szybowcowej w dniu 14.05.2016 sq6oxm.hopto.me/sq6oxm/20
16_05_14_Spotkanie_SOT.zi
p


sp6fig
10 wrzesień 2015
sp9cp Korzystam z 2m paraboli / wys. 300 m npm./oraz LNA 18db/0,8/+IC9100.

sp6fig
10 wrzesień 2015
Odbieram codziennie. Siła sygnału od S1 do S9... Świetne info co się dzieje na kierunku południowo-zachodnim. Dobrze , że ma małą moc . Pozdrawiam Krzysiek sp9cp

Archiwum
Krótkofalowcy BIS

RBI
SP6LB Poradnik UKF

kliknij celem pobrania

Callbook`s

Ciekawe informacje
SP5ZCC - news
SP-QRP - news
Zobacz
New Page 1

Szybka przeglądarka Maxthon

SOT PZK
Copyright © 1997 - 2019
zalecana rozdzielczość 1024x768
Aktualizacja 8.07.2019 20:45

Informujemy, że ta strona internetowa używa pliki cookie.
Można je wyłączyć poprzez zmianę ustawień przeglądarki.
Korzystanie z niniejszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
regulamin cookies

   Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Comstock by:
1824092 Unikalnych wizyt   

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu