Sudecki Oddział Terenowy PZK
  Welcome to: Sudecki Oddział Terenowy PZK [Guest] Strona GłównaKontaktPortal ZG PZKCzłonkowie SOT PZKRR ITUHistoria SOT wg SP6BGF
22 Lipiec 2019 02:27  
Dyplom Polska

Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 168
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp6sow
Nawigacja
Strona Główna

Kontakt
Statut PZK
Portal ZG PZK
Wstąp do PZK
Członkowie SOT PZK
Kodeks Krótkofalowca
Informacje składkowe
Odznaki Honorowe PZK
Częstotliwości lokal UKF

Linki
SR6J
Kluby
SR6JG
RR ITU
Download
DX cluster
Kodeks pracy DX
Etyka i procedury
Saga braci Odyńców
Pionierzy Radiotechniki -----Polskiej

FAQ
Egzaminy UKE 2019
Zawody KF UKF 2019r.

Silent Key
Historia SOT wg SP6BGF
Krótkofalowiec
New Page 1

Krótkofalowiec Polski Nr 07/2019 - kliknij

Tygodnik Krótkofalowca

kliknij celem pobrania

Czas lokalny
Zegar Polska
Propagacja
New Page 1

Tropo Europa - kliknij

Tropo Europa

Propagacja

Propagacja

Solar - kliknij

Radio Amateur Sat.

AMSAT

Polecamy

Dolnośląska Amatorska Sieć Ratownicza

Warto odwiedzić

Radar meteo

Radar meteorologiczny - kliknij

Radar meteo - opady

 Komunikat Sekretariatu ZG PZK na 25 listopada i 2 grudnia 2009Submit News Submit Article Visit our Forum 
Komunikat ZG PZK
1. Ważne dla organizatorów zawodów!!!

Redakcja "Świata Radio" zamierza także na przyszły rok tj. 2010 -jubileuszowy dla PZK i IARU wydać kalendarz krótkofalowca z podanymi datami zawodów.
Bez aktualnej listy jest to niemożliwe lub część zawodów po prostu nie będzie tam umieszczona, co nie pozostanie bez wpływu na ilość ich uczestników.
Komplet informacji o zawodach powinien znaleźć sie u wydawcy 1 grudnia 2009
W związku z tym przekazuję poniższy apel skierowany przez wiceprezesa ds sportowych PZK Bogdana SP3IQ

„Kazimierz SP2FAX, Contest Manager PZK, apeluje o zgłaszanie zawodów do Kalendarza Zawodów Krajowych PZK na rok 2010. Niestety, co roku notuje się, że większość zgłoszeń wysyłana jest przez Organizatorów w ostatniej chwili, to jest w dniu 30 listopada. Przypominamy, że wcześniejsze zgłoszenie do Kalendarza Zawodów Krajowych PZK, poza ułatwieniem dla Zespołu ds Contestingu, daje Organizatorom prawo pierwszeństwa do zgłoszonego terminu.
Regulamin Zawodów Krajowych PZK został przyjęty do stosowania przez Prezydium ZG PZK jesienią 2007 roku. Tekst regulaminu jest opublikowany na www.pzk.org.pl w dziale "Zawody”.
Przypominamy, że przyjęty Kalendarz Zawodów Krajowych PZK jest po terminie 30 listopada przesyłany do redakcji Świat Radio celem publikacji w styczniowym numerze miesięcznika Świat Radio 1/2010.
Viceprezes PZK ds sportowych, Bogdan sp3iq.”2. Zarządy Oddziałów Terenowych Polskiego Związku Krótkofalowców.

Pismo okólne dotyczące obchodów Jubileuszu 80 lat PZK oraz 85 lat IARU

Koleżanki i koledzy!
Zbliżający się rok jubileuszowy 2010 może i powinien być znakomitą okazją do działalności na rzecz propagowania krótkofalarstwa, a także doinformowania społeczeństwa o naszym wspaniałym hobby. Powinien być także okazją do jak najszerszego zaprezentowania społeczeństwu naszego dorobku, naszych osiągnięć, a także planów na przyszłość.
Skuteczność naszych poczynań medialnych poskutkuje większym stopniem świadomości w społeczeństwie co przełoży się chociażby na mniejszą ilość spowodowanych nieżyczliwością i barkiem wiedzy na nasz temat problemów z instalowaniem i eksploatacją anten.
W celu nawiązania kontaktów powinniśmy wykorzystać do maksimum możliwości dotarcia do mediów tych lokalnych i tych ogólnokrajowych. Musimy dotrzeć wszędzie tam gdzie tylko ktoś nas wysłucha i zaprezentuje program czy artykuł o krótkofalarstwie, krótkofalowcach i o Polskim Związku Krótkofalowców.
To na ile nam się to powiedzie zależy od waszej i naszej (prezydium ZG) aktywności.
Na szczeblu centrali zorganizujemy akcję dyplomową, spotkanie z osobami , które nam pomogły w realizacji naszych celów, powołamy Komitet Honorowy naszych obchodów , a także wspomożemy realizację centralnego punktu obchodów w ramach Ogólnopolskiego Spotkania Krótkofalowców na styku trzech województw: Łódzkiego, Opolskiego i Śląskiego ŁOŚ 2010 29-30 maja 2010.
Oczywiście będą i inne ważne akcenty inspirowane lub organizowane na szczeblu centralnym.
Na tym oczywiście nie można poprzestać. W związku z tym dla pełnego obrazu obchodów Jubileuszy proszę o przekazanie do sekretariatu ZG PZK z formie elektronicznej na adres: sp2jmr@pzk.org.pl lub listownie informacji o zamierzeniach Waszych OT związanych z tą okazją. Informacja zbiorcza ukaże się w Krótkofalowcu Polskim nr 1/2010 oraz uzupełniająca w Krótkofalowcu polskim nr 2/2010. Informacja ta będzie także przedmiotem publikacji na naszym portalu.
Aby umożliwić publikację w KP1/2010 informacja musi dotrzeć do nas najpóźniej 6 grudnia 2009 , a dla publikacji w numerze 2/2010 odpowiednio do 6 stycznia 2010.

W informacji należy podać proponowaną datę i miejsce ewentualnych spotkań rocznicowych, ekspozycji, pracy stacji okolicznościowych, nazwę publikatora etc.
Oczywiście w razie potrzeby udostępnimy materiały informacyjne na temat naszej i IARU historii, a także inne materiały o charakterze informacyjnym i propagandowym.
Uważam, że tylko od Waszej aktywności zależeć będzie ogólnospołeczny efekt tych doniosłych jubileuszy.
Vy 73! Piotr Skrzypczak SP2JMR Prezes PZK3. Walne OT 37.
Zarząd Praskiego Oddziału Terenowego Polskiego Związku Krótkofalowców zawiadamia, że w związku z upływająca kadencją odbędzie się w dniu 12 grudnia 2009r. o godz. 10.00 (I termin), o godz. 10.30 (II termin)
Walne Zebranie Praskiego Oddziału Terenowego PZK.
Miejsce obrad: Ośrodek Dowództwa Garnizonu Warszawa ul. Wał Miedzyszyński 381 Warszawa
Serdecznie zapraszamy
Zarząd Praskiego Oddziału Terenowego
Polskiego Związku Krótkofalowców4. Spotkanie na Słowacji.
Od piątku 20.10 do niedzieli 22.10.09 w Tatrzańskich Matliarach w Wysokich Tatrach na Słowacji odbywał się międzynarodowy zjazd krótkofalowców, na którym spotkać można było wielu kolegów z OM, SP, OK, LY, HA , OE .
Przyjęci w komfortowych warunkach z doskonałym wyżywieniem i przepięknymi widokami na wysokie Tatry na długo zapamiętamy znakomitą atmosferę spotkania.
Naszą ( SP ) społeczność reprezentowały silne grupy z Rzeszowa, Nowego Sącza, Tarnowa , a zachodnią Polskę dwójka delegatów z klubu SP9KDA.
Bardzo ciekawy program zawierający cały cykl prelekcji na różne tematy jak i potężna giełda sprawiły że nikt ze zgromadzonych nie miał prawa się nudzić a najnowsze urządzenia wystawione przez firmę ICOM powodowały wypieki na twarzach wielu z nas.
Największą niespodziankę zaprezentowała jednak firma „ANICO” z Węgier , która zaszokowała wszystkich niskimi cenami , a sprzedawane przez nich radia rozeszły się pierwszego dnia.
Na sobotni wieczór zaplanowano bankiet , na początku którego zobaczyliśmy trzy piękne panie przez dwadzieścia minut tańczące „taniec brzucha” w dobrze przygotowanym układzie choreograficznym. Zaraz po tym występujący w roli konferansjera Jozef OM6AM odczytał zgromadzonym pozdrowienia , które jako jedyny nadesłał prezes PZK Piotr SP2JMR . Sala nagrodziła to burzą oklasków i przyznać trzeba, że był to niezwykle miły akcent całego spotkania. Następnie rozpoczęto loterię i zabawę taneczną która trwała do dnia następnego. Na koniec jeszcze raz potwierdziła się stara maksyma, która brzmi: „najdłużej trwają rozstania”. Wielka grupa 240 przyjaciół z eteru długo żegnała się stojąc przed hotelem i obiecując że zawitamy tu znów za rok. Organizatorom spotkania bardzo serdecznie dziękujemy za przyjęcie i gratulujemy znakomitej organizacji.
73, SP6MQO i Marek SP9UO5. Szanowne Koleżanki, szanowni Koledzy – Członkowie Honorowi i sympatycy Lwowskiego Klubu Krótkofalowców.
W dniu 22 listopada 2009 r. na Zebraniu LKK we Lwowie, w którym ze strony SP uczestniczyli: SP5VJO, SQ5HAU, SP8AQA i SP8MI - omówiono bieżącą działalność LKK, m. innymi sprawy związane z planowaną na maj 2010 r. aktywnością mikrofalową. Zakłada się, że z Połoniny Wetlińskiej (1253 m.n.p.m.) w Bieszczadach pracować będą operatorzy z SP i OK. Trwają poszukiwania dogodnej lokalizacji w UR. Chodzi o znalezienie takiego miejsca, aby anteny wzajemnie się „widziały”. Sprawy te ze strony SP koordynuje Tomek SP5CCC.
Kolejnym ważnym wydarzeniem będzie polsko – ukraińska wyprawa na Howerlę (2061 m.n.p.m.) w północno-zachodniej części pasma Czarnohory. Wyprawa planowana jest na lipiec 2010 r.
Informacje na temat obydwu przedsięwzięć są dostępne na oficjalnej stronie LKK http://www.lkk.do.am/ i będą na bieżąco uzupełniane.
Nowa wysokość składki członkowskiej została ustalona na kwotę 60 U.Gr. rocznie. Wysokość składek, wprawdzie jest ustalona, lecz zwyczajowo członkowie honorowi z SP płacą uznaniowo dowolne kwoty. I tak dla przykładu składki opłacone przez w/w wahają się od 25 do 50,-PLN.
W imieniu Zarządu LKK zwracam się z apelem o uregulowanie zaległych składek i za rok bieżący, a także o udzielenie Klubowi pomocy materialnej, np. w formie darowizn (sprzęt radiowy i komputerowy, akcesoria, podzespoły i t.p.). Wszelkie formy pomocy są mile widziane, gdyż sytuacja finansowa LKK jest trudna i wymaga pomocy i wsparcia ze strony ludzi dobrej woli. Na zebraniu 22.11.2009 r. Kol. Kol. SP8AQA i SP5VJO przekazali roczniki pism o tematyce krótkofalarskiej, a SP8MI przekazał monitor komputerowy.
Sądzę, że w sprawie sposobu przekazywania środków pieniężnych i ewentualnej pomocy materialnej najlepiej będzie kontaktować się bezpośrednio ze Skarbnikiem LKK Georgijem UY5XE na adres:
Георгий Артемович Члиянц UY5XE
а/я 19
Львов 79000
УКРАИНА
тел. home 2378180, mob. 8066 2271425
E-mail: uy5xe@rambler.ru

Niniejszą informacją przekazuję poczta elektroniczną na ręce Kol. Piotra SP2JMR - Prezesa PZK z prośbą o publikacją w najbliższych Komunikatach ZG PZK
Korzystając z okazji przesyłam Wam i Waszym Rodzinom najlepsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku 2010.
73! Wojtek SP8MI Członek Zarządu LKK #007/H

P.S. Poniżej aktualny wykaz Członków Honorowych LKK
( Stan na dzień 21.11.2009 r. ):
1 G3PTN - SK- Zygmunt Howaniec
2 VA3UA - Alex Malikov
3 SP8NFE - Bogdan Sagan
4 SP7L - SK - Tadeusz Kokoszka
5 SP2B - Jan Gimiński
6 SP8AUP - Zbigniew Guzowski
7 SP8MI - Wojciech W. Geło
8 SP8AQA - Jerzy Gąbka
9 SQ7DCA - SK - Andrzej Wołcz
10 UR3WDX - Yevgenij Pletnev
11 SP8HXU - Lesław Gruszkiewicz
12 SP5VJO - Jerzy Ostrowski
13 SQ8JLA - Marek Szczurowski
14 SQ5ABG - Wiesław Paszta
15 SP5QWJ - Slawomir Bulajewski
16 SQ8JQX - Tadeusz Habil
17 SQ5HAU - Krzysztof Wieczerzyński
18 RA3CC - Valerij Gromov
19 SP2SGF - Maciej Jakimiec
20 DL6ZFG - Rolf Rahne
21 SP3IQ - Bogdan Machowiak
22 SQ9CWI - Witold Segeth
23 VE6JO - SK - Vitalij Machacin
24 UR7UJ - Michail Judkovskij
25 UR3LL - Viktor Kurilenko
26 SP8IQQ - Benedykt Brodowicz
27 SP8AJC - Wilhelm Wrona
28 SP9JPA - Henryk Zwolski
29 SP4OZ - Eugeniusz Pacuk
30 SP5CCC - Tomasz Ciepielowski
31 SP8NFZ - Wiesław Such
32 SP8HAU - Stanisław Kozakiewicz
33 SQ5MO - Małgorzata Ostrowska
34 SQ7B - Andrzej Buras
35 SP9IQO – Tadeusz Maciejowski
36 SP6SNL – Zygrfryd Littman
37 UR5LCV – Igor Zeldin
38 SP5XVY – Robert Luśnia6. LISTOPADOWE ĆWICZENIA DASR PZK
Ostatnie ćwiczenia DASR PZK, które odbyły się dn. 14.11.2009 r. trwały przez 1 godzinę, stacje pracowały na częstotliwościach:
KF –nasłuch prowadzili SP6GVU oraz SQ6IYR, UKF –na przemiennikach dyżurowali: SR6R Wrocław –SQ6OCZ, SR6G Góra Ślęża –SQ6IYR, SR6J Jelenia Góra –SP6GVU, SR6A Brzeg –3Z6AET oraz na SR6S Wielka Sowa –SQ6VY. Ponadto na APRS komunikaty odbierała stacja SP6ZWR.
Rolę stacji sztabowej pełnił Studencki Klub Krótkofalowców Politechniki Wrocławskiej SP6PWT, której operatorami byli: SQ8MZW, SP6QNU oraz SWL Wojtek, którym dziękujemy za wzorowe wywiązanie się z powierzonych obowiązków. Atutem stacji sztabowej była bardzo dobra lokalizacja umożliwiająca wielu uczestniczącym stacjom nawiązanie bezpośredniej łączności na częstotliwości 145.350 MHz i przekazanie komunikatu.
Niezwykle ważną rolę w ćwiczeniach DASR PZK odegrała stacja terenowa pracująca ze szczytu Kalenica (964 m.n.p.m.) w Górach Sowich, przekazująca komunikaty od stacji, które nie były w stanie nawiązać bezpośredniej łączności ze stacją sztabową.
Operatorami stacji terenowej byli: SQ6NLV, SQ6RGG oraz SQ6RGB, którzy mimo trudnych warunków atmosferycznych oraz późnej godziny zdecydowali się na tą wyprawę. Ich zaangażowanie okazało się tym bardziej cenne z uwagi na praktyczne doświadczenie dla całej sieci.
Stacja terenowa pracując z zasilania alternatywnego swoim zasięgiem bez problemu pokrywała cały okręg SP6 spisując się porównywalnie do możliwości lokalnych przemienników jednocześnie mając stałą łączność ze stacją sztabową zlokalizowaną we Wrocławiu.
Po ćwiczeniach Kolega Michał SQ6NLV (główny operator stacji na szczycie Kalenica) stwierdził, że w razie realnej sytuacji kryzysowej taką stację można zorganizować w ciągu ok. 3 godzin. Jest to bardzo cenna informacja. Wiemy też, że ten szczyt jest jedną z idealnych lokalizacji dla takiej radiostacji.
W kolejnych ćwiczeniach zabiegać będziemy o uruchomienie większej ilości stacji terenowych. Pozwoli to w przyszłości na poprawne rozplanowanie ewentualnego ich rozmieszczenia w razie sytuacji kryzysowych.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział oraz zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych ćwiczeniach łączności kryzysowej DASR PZK.
Bardziej szczegółowe informacje podsumowujące ćwiczenia wraz ze szczegółowym wykazem uczestniczących stacji zostaną opublikowane w najbliższym czasie na stronie www.dasr.pl . Vy 73! de SQ6IYR!7. Targi książki historycznej.
W dniach 26-29 w Warszawie - Arkady Kubickiego Zamek Królewski odbędą się XVIII Targi Książki Historycznej. W dniach 26- 27 ( czwartek - piątek) od godziny 12-18 na stoisku 24a będzie możliwość zakupu książki "Cień Błyskawicy". Zapraszam serdecznie. Wiesław SQ5ABG8. Walne Zebranie WOT PZK (OT-25).
Zgodnie z zawiadomieniami 21 listopada br. w sali gimnastycznej Sz. Podstawowej przy ul. Cyrklowej 1 w Warszawie na Gocławiu odbyło się wale zebranie OT 25.
Zebranie prowadził Marek SP5UAR. W prezydium zasiadł jeszcze Janusz SP5JXK –protokolant oraz goście czyli Piotr SP2JMR i Jerzy SP3GEM.
Z 301 członków uprawnionych do głosowania przybyło 44 czyli frekwencja wyniosła 14,5% . Dla porównania podam, że w styczniu 2008 na poprzednim walnym było obecnych 68 członków WOT.
Po wyborze przewodniczącego zebrania (SP5UAR) protokolanta oraz komisji mandatowej, uchwał i wniosków i skrutacyjnej Prezes WOT Robert SP5XVY omówił sprawozdanie z działalności OT za rok 2008, a zdekompletowana Komisja Rewizyjna WOT PZK złożyła sprawozdanie za swojej działalności z wnioskiem o nieudzielenie absolutorium :
SP5XVY, SP5QA, SP5IYI, SP5JXK, SQ5WWK.
Z powodów formalnych (nie zapłacenie składek PZK w terminie ) w OKR pozostał tylko jeden członek.
W związku z tym oraz biorąc pod uwagę zapisy Statutu PZK dot. OKR ( powinno być co najmniej 3 członków OKR) Walne Zebranie nie przyjęło sprawozdania OKR i co za tym idzie nie można było udzielić bądź nie absolutorium ustępującemu zarządowi.
Walne WOT PZK podjęło uchwałę o przedłużeniu o 6 miesięcy kadencji obecnego zarządu.
Rezygnację z funkcji QSL Managera SP5 i OT 25 złożył Sylwek SP5XOL , który od 10 lat pełnił tą funkcję. Czyli od 1 stycznia 2010 tą działalność powinien podjąć już Jego następca. W tym miejscu podkreślić należy wyjątkową pracowitość, kompetencje i sumienność Sylwestra SP5XOL obsługującego jedno z największych środowisk krótkofalarskich.
Walne Zebranie WOT PZK przeprowadziło wybory OKR (Oddziałowa Komisja Rewizyjna).
Obecny skład przedstawia się następująco:
SP5ELA - przewodniczacy
SP5UAR - sekretarz
SP5IDK - czlonek
SP5OI - czlonek
W dyskusji poruszano m. in tematy przemienników Warszawskich, współpracy pomiędzy Zarządem WOT, a prezydium ZG PZK, a także przyszłości PZK oraz WOT w aspekcie proponowanych zmian w Statucie PZK. Właśnie ten ostatni nurt był najistotniejszy zarówno w wystąpieniu prezesa WOT jak i prowadzącego zebranie.
O bieżącej sytuacji w PZK poinformowałem zebranych osobiście.
Zebranie zakończyło się ok. 15.30.
(info. SP2JMR)9. OT37 zmiany w Internecie.
W związku z problemami technicznymi nie funkcjonuje strona Praskiego Oddziału Terenowego PZK pod adresem www.potpzk.waw.pl oraz adresy e-mail @potpzk.waw.pl. Adres zmieniła równiez nasza strona zamkowa. Od dnia 23-11-2009r. zapraszamy na nową stronę OT pod adresem www.potpzk.org.pl , stronę zamkową pod adresem http://zamki.potpzk.org.pl . Korespondencję e-mail prosimy przesyłać na nowy adres potpzk@potpzk.org.pl
Za utrudnienia przepraszamy.
Zarząd POT PZK Karolina Piszczatowska SQ5LTZ10. Dzień Kolejarza.
Organizatorzy - Grzegorz SQ9JKD i PKP CARGO Tarnowskie Góry - serdecznie zapraszają do udziału w zawodach "Dzień Kolejarza". Zawody odbędą się w czwartek 26.11.2009 roku. I tura HF (SSB-CW) - godz.16-18 UTC; II tura HF (RTTY) - godz. 18-19 UTC. Część VHF (145MHz-FM) - 20-21 UTC. Aktualny regulamin dostępny jest na stronie organizatora www.sq9jkd.prv.pl
Grzegorz SQ9JKD
Pozdrawiam serdecznie
Grzegorz SQ9JKD11. 100 lat przyznania Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki dla Guglielmo Marconiego (1909-2009).
Ambasada Włoch przy współpracy z innymi instytucjami organizuje w dniu 3 grudnia w Brukseli uroczysta sesję naukową poświeconą beneficjentowi, jego odkryciom oraz ich roli w rozwoju nowoczesnej cywilizacji.12. Komisja Łączności ZG LOK.
W dniu 27 listopada 2009 w siedzibie ZG LOK przy ul. Chocimskiej 14 odbędzie się posiedzenie Komisji Łączności i Informatyki przy ZG LOK. W posiedzeniu wezmą udział przedstawiciele głównych ośrodków LOK, zajmujących się działalnością sportową. Ze względu na wiele wspólnych imprez sportowych standardem jest udział w posiedzeniach przedstawicieli PZK. W najbliższym udział wezmą Bogdan SP3IQ wiceprezes PZK oraz Piotr SP2JMR prezes PZK. W trakcie posiedzenia zostaną uzgodnione wzajemne relacje w kontekście przyznanych PZK Mistrzostw HST R1 IARU , a także licznych zwodów krótkofalarskich firmowanych czy organizowanych przez LOK.13. SP8YAY.
Od września 2009 roku w Zespole Szkół w Podgrodziu (powiat dębicki) działa Szkolny Klub Łączności SP8YAY. Klub powstał dzięki inicjatywie nauczyciela informatyki i wielkiej przychylności dyrektora, oraz pomocy lokalnej grupy krótkofalowców zrzeszonej w klubie SP8KKM. W zajęciach klubowych uczestniczy młodzież z tutejszego gimnazjum. Naszej działalności przyglądają się uczniowie szkoły podstawowej i liczymy, że w przyszłości dołączą oni do grona krótkofalowców. Klub prowadzi cotygodniowe zajęcia na których uczniowie zgłębiają tajniki krótkofalarstwa i próbują swoich sił podczas łączności na pasmach KF i UKF. Klub na starcie ma już mały sukces w postaci trzeciego miejsca w zawodach z okazji Dnia Nauczyciela.
Klub od początku działalności podjął współpracę z lokalnym środowiskiem krótkofalarskim. Należy tu wymienić współpracę z OT PZK w Tarnowie, oraz Dębickim Klubem Łączności SP8KKM. Krótkofalowcy zrzeszeni w obydwu klubach tworzą jeden zespół, wspólnie organizując różnorodne akcje.
Klub interesuje się też tematyką ARISS. Zainteresowanie zrodziło się można powiedzieć na dwóch płaszczyznach. Poszukiwaliśmy nowego ciekawego dla uczniów nurtu krótkofalarskiego, który łączyłby się z przedmiotami matematyczno – przyrodniczymi. W międzyczasie zaczęły docierać do nas informacje o programie ARISS, tak więc postanowiliśmy spróbować. Zorganizowaliśmy pierwszy nasłuch łączności z ISS. Udana akcja przeprowadzona została podczas łączności szkoły z Włoch w dniu 20.10.2009. W akcji uczestniczyło kilkunastu uczniów, którzy z zainteresowaniem słuchali łączności na odbiorniku UKF, oraz śledzili przekaz w internecie. To wydarzenie było dla nas przełomowe. Dzięki współpracy z ekipą ARISS-Polska postanowiliśmy pójść dalej. Został przygotowany wniosek o możliwość przeprowadzenia przez naszą szkołę łączności z Międzynarodową Stacją Kosmiczną. Został on pozytywnie rozpatrzony i teraz czekamy na swoja kolejkę. Przed nami mnóstwo pracy w związku z przygotowaniem tego przedsięwzięcia, ale mamy nadzieję że podołamy zadaniu i uda się nawiązać pierwszą na Podkarpaciu łączność z ISS.
Zachęcamy wszystkich do współpracy poprzez propagowanie krótkofalarstwa w szkołach, bo to właśnie tam rosną młodzi krótkofalowcy – nasi następcy. Kontakt z klubem SP8YAY - Opiekun Klubu: Hubert Hajduk SQ9AOL
sq9aol@poczta.onet.pl
Szkolny Klub Łączności SP8YAY
przy Zespole Szkół w Podgrodziu
Podgrodzie 56a, 39 – 200 Dębica
http://www.podgrodzie.edu.pl
e-mail: sp8yay@op.pl .14. GRUDNIOWE QTC
Grudniowy Magazyn QTC niesie jak zwykle dużą porcję wiadomości operatorskich przeznaczonych dla czynnych w eterze krótkofalowców. Jeśli ktoś lubi pracować w zawodach, polować na DX lub zdobywać wyczynowe dyplomy, to właśnie tu znajdzie najwięcej informacji dla siebie. W numerze 12/2009 rozpoczęto serię artykułów edukacyjnych pn. CQ Contest, ale tym razem pod kątem profesjonalnego przygotowania do występów na arenie międzynarodowej. Przewidziano ok. 30 różnego rodzaju porad opracowanych na bazie wypowiedzi najlepszych światowych operatorów. W wydaniu grudniowym pierwsze, praktyczne porady stanowiące w dużym stopniu o sukcesie. Drugim materiałem jaki będzie cyklicznie (co miesiąc) publikowany jest „Leksykon krótkofalowca”, który obejmuje ponad 500 haseł ze wszystkich dziedzin amatorskiej radiokomunikacji.
Na szczególną uwagę w grudniowym wydaniu zasługuje relacja SP5DRH i SP5EAQ z ich Dx-owej wyprawy na Fiji. I takich tekstów jest bardzo dużo. Polecam więc wnikliwą lekturę całego grudniowego wydania MK QTC. (sp2fap)

Spis treści grudniowego MK QTC
100 lat harcerstwa polskiego
2000 prefiksów
3Z400IYA ostatni raz
3Z84NKP w grudniu
4U1AIDS z Genewy
5P15COP z Zealand Island
Awaria u VK4FW
Belgowie na 4m
ContestRank – wyjątkowy serwis dla
Coś dla entuzjastów EME-QSO
Czy wiesz, że
Czym jest WAC?
Dyplom za 1000 stacji ZS
Dyplomy SARL
Falkland Islands DXpedition
Głosowanie
GS2MP co miesiąc
Hall of Fame – wyróżnienie dla ponadprzeciętnych
HNY 2010 Party – noworoczne spotkanie krótkofalowców
III Zlot Kasztelański
INSAT-1 w 2010 r.
ISS w twojej kieszeni
Jubileusz 40-lecia w eterze SP5KP
Kalendarz zawodów HF i VHF
Klub na wyspie
Koniec PLC w Manassas
Krótkofalowcy uprzywilejowani
Ku czci wynalazcy traktora
Leksykon krótkofalowca – część 1
Listopadowy TEST
Łukowskie biegi uliczne
Małe pieniądze, duża wiedza…
Maraton DEN 2009 – wyniki
Nagrody specjalne SN0HQ
NKP 2009 Award – regulamin dyplomu
Nobel dla krótkofalowca
Nowe pasma dla LA HAMs
PC60TROLLEY
Pierwsza lekcja
Pierwszy w SP WAC
Pista w Palau
Podziemna operatownia
Polacy na Fiji – relacja z wypraw 3D2KJ i 3D2MJ
Poradnik CQ Contest – krok po kroku
Railroad Depots on the Air
Regulamin NKP 2009
Regulaminy zawodów HF
SES z Indii
SP QRP Contest 2009 – wyniki
SP9-VHF- Contest
SPFF Hunter Award
Święte oburzenie
To było w listopadzie
Urodziny Puerto Rico
Urodziny satelity
W CQ WW jak w futbolu – żółte i czerwone kartki
W PGA-C PZK
WRTC-2010
Z Apollem w znaku
Zawody Grunwaldzkie 2009 – wyniki
Zawody PGA 2010 r.15. Polskie Zabytkowe Obiekty Kolejowe
Po programie latarniowym, wyspiarskim i przyrodniczym przyszła kolej na ... kolej, a w zasadzie na jej dworce, stacje pasażerskie, terminale towarowe, zajezdnie itp. W USA, z inicjatywy W0JRM powstał specjalny klub (RRDOTA), który podjął się koordynacji działań podobnych sobie entuzjastów pracy krótkofalarskiej z terenu obecnych i byłych terminali kolejowych na terenie USA. Temat jest rozwojowy, bo wiele obiektów kolejowych to autentyczne perełki architektoniczne, warte uwagi. W Polsce także jest sporo takich obiektów, które należałoby w taki sposób popularyzować. To również doskonała okazja do sporządzania dokumentacji fotograficznej i zachowania - chociażby w takiej postaci - pięknych, szczególnie dawnych budowli kolejowych. Taki jest zatem cel powstałej z inicjatywy Zespołu PGA i Redakcji MK QTC grupy krótkofalowców zainteresowanych Polskimi Zabytkowymi Obiektami Kolejowymi (PZOK). Wszystkich, którzy zechcieliby się włączyć do tej akcji sprosimy o kontakt z redakcją: qtc@post.pl16. Uroczystość w Lesznie.
W dniu wczorajszym w Urzędzie miasta Leszna odbyła się uroczystość dekoracji OH PZK Panu Tomaszowi Malepszemu Prezydentowi miasta Leszna. Ze strony ZG PZK w spotkaniu uczestniczył Bogdan SP3IQ wiceprezes PZK, środowisko Leszczyńskich krótkofalowców reprezentowali kol. Ryszard SP3CUG oraz Jan SP3AMZ. Ze strony władz Leszna udział wzięli przedstawiciel Wydziału Zarządzania Kryzysowego oraz komórka PR.
Pan Prezydent wniósł istotny wkład w pomoc przy organizacji Krajowych Zawodów Digi Mode (cyfrowych) organizowanych przez Ryszarda SP3CUG.
Ryszard kończy obecnie opracowanie na temat historii emisji cyfrowych w SP.


SQ9W s.k. 22 listopada zmarł Wojtek Kędzierski SQ 9 W eks SP9EWU.
Ś.P. Wojtek był do ostatniej chwili aktywny na UKF - nadawał z Ogrodzieńca ( wcześniej wiele lat pracował z Będzina - jako SP9EWU ). Pogrzeb odbył się we wtorek 24 listopada 2009,.
Maciek. SP9DQY


Tyle informacji na dzisiaj !
Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK.


Komunikat ZG PZK


Komunikat sekretariatu ZG PZK na 2 grudnia 2009

Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:


Posiedzenie Komisji Łączności przy ZG LOK.
Zgodnie z zapowiedzią w piątek 27 listopada w Sali tradycji LOK w Warszawie odbyło się jesienne posiedzenie Komisji Łączności przy ZG LOK. Spotkanie prowadził Alfred Cwenar SP7HOR w asyście Kierownika WS i SŁ ZG LOK Włodek Karczewski SQ5WWK.
W spotkaniu wzięli udział czołowi działacze LOK reprezentujący zarządy wojewódzkie oraz najaktywniejsze kluby krótkofalarskie LOK. Z ramienia PZK uczestniczyli Bogdan SP3IQ wiceprezes PZK oraz Piotr SP2JMR prezes PZK. Omówiono wszystkie planowane w roku przyszłym łącznościowe imprezy w tym zawody zarówno organizowane przez centralę jak i poszczególne kluby LOK. Najważniejszą imprezą sportową będą organizowane wspólnie z PZK Mistrzostwa I Reg IARU w HST. Odbędą się one w dniach 5-9 października 2010 w Skierniewicach. Te mistrzostwa będą zarazem pięknym i ważnym akcentem sportowym Jubileuszu 80 lat PZK oraz 85 lat IARU. Prawo do ich organizacji przyznała PZK Grupa Robocza ds. Szybkiej Telegrafii R1 IARU we wrześniu br. dzięki staraniom Donaty SP5HNK oraz Marka SP8BVN.
Podczas posiedzenia omówiono szereg szczegółów oraz skompletowano komitet organizacyjny mistrzostw.
W trakcie posiedzenia skonsultowano także projekt porozumienia pomiędzy LOK i PZK dot. współpracy sportowej i organizacyjnej. Ze strony LOK konsultował ten dokument Pan Włodzimierz Melion Dyrektor ds. Sportów Obronnych i Politechnicznych ZG LOK, a ze strony PZK Bogdan Machowiak SP3IQ.
Miałem także okazję na oficjalne podziękowanie Alfredowi SP7HOR prezesowi klubu SP7KMX za reanimację HST w SP po ponad 20 latach jej niebytu. Alfred otrzymał specjalny dyplom z podziękowaniem. (SP2JMR)Zaproszenie na podsumowanie.
Otrzymałem w dniu dzisiejszym z Wydziału Szkolenia i Sportów Łączności zaproszenie na podsumowanie zawodów sportów łączności organizowanych przez Ligę Obrony Kraju, które odbędzie się w dniu 5 grudnia 2009 r. o godzinie 11:00 w Sali Tradycji LOK (sala 114 - I piętro) znajdującej się w siedzibie Zarządu Głównego LOK przy ulicy Chocimskiej 14 w Warszawie.
Niestety z powodów obiektywnych nikt z PZK w tym podsumowaniu nie będzie mógł uczestniczyć. Za zaproszenie dziękujemy.Jubileusz 80 lat PZK i 85 lat IARU.
Tak się składa, że oba okrągłe jubileusze obchodzimy w tych samych latach. PZK został powołany w dniu 24 lutego 1930 r w Warszawie, a IARU w dniu 18 kwietna 1925 r. w Paryżu. Dla uczczenia tych rocznic PZK organizuje m. in akcję dyplomową, której regulamin podamy w jednym z nast., komunikatów oraz w ŚR lub KP 1/2010. Poniżej lista stacji z sufiksami IARU i PZK, które będą dawały największą ilość punktów do dyplomu. Oprócz tego zachęcam wszystkich członków PZK o występowanie do delegatur UKE o znaki okolicznościowe z cyfrą 80 oraz swoim własnym sufiksem(dla przykładu SP2JMR będzie aktywny jako HF80JMR). Te stacje też będą specjalnie punktowane. Poza tym tak jak i w roku 2005 punkty przydzielać będą także wszystkie stacje członków PZK.

Stacje okolicznościowe pracujące z okazji Jubileuszu 80 lat PZK i 85 lat IARU
Maksymalny czas pracy stacji od 1.01.2010 do 31.12.2010. Centrum czasu aktywności to 1 lutego do 30 kwietnia 2010.

SP80PZK- SP0PZK
HF80PZK –SP5PSL
SO80PZK- SP7PCA
SQ80PZK- SP5YGD
SN80PZK- SP5PPA
3Z80PZK – SP4Z
3Z85IARU – SP2JMB
SP85IARU- SP9PNB
SN85IARU- SP4OZ
SQ85IARU - SP3MGM
HF85IARU- SP9YGD
SO85IARU- SP5PPKBłyskawica jeszcze raz.
W "Tygodniku Polskim" 25 listopada ukazał się artykuł o Błyskawicy i Antonim SP7LA. Cieszy nas to, że na antypodach nasi rodacy poczytali także o polskim krótkofalarstwie, a właściwie o jego historii.
Wiesław SQ5ABGTargi książki historycznej w Arkadach Kubickiego w Zamku Królewskim w Warszawie. (26-28.11.09)
Na stoisku 24a były prezentowane obydwa wydawnictwa poświecone historii krótkofalarstwa. To jest „ Zarys dziejów LKK” Tomka SP5CCC oraz „Cień Błyskawicy” Wiesława SQ5ABG. Same targi były ogromnym wydarzeniem kulturalnym w Warszawie. Stoisko 24a także cieszyło się sporym zainteresowaniem co mogę potwierdzić osobiście. Można tam było spotkać wielu krótkofalowców nie tylko z Warszawy.(SP2JMROT28 info.
W ramach Oddziału Terenowego PZK nr 28 w Tarnowie, na Ziemi Sądeckiej działa grupa Kolegów skupiona przy Klubie - SP9KTL.
Koledzy aktywni w wielu zawodach krajowych i międzynarodowych, tak na falach krótkich jak i UKF. Na swoim terenie działają aktywnie w miejscach zamieszkania i środowiskach w których pracują. Promują środowisko krótkofalarskie w rejonie swojego działania. Przychylne im środki masowego przekazu pomagają w tej promocji. Zapraszam do oglądnięcia krótkiego filmiku zrealizowanego
przez Regionalną Telewizję Kablową w Nowym Sączu
http://www.rtk.pl/dnn_rtk/Home/ViewVideo/tabid/63/Default.aspx?id=620
Sekretariat ZG PZK otrzymał również kopię artykułu z Dziennika Polskiego - Dodatek Sądecki
z dnia 24.11.br również o naszym hobby i tej samej grupie.
Info. SQ9AORTPAX.
Dla upamiętnienia 84. rocznicy przeprowadzenia pierwszej potwierdzonej łączności radiowej polskiego krótkofalowca (TPAX) z holenderskim nadawcą N-0PM, Ogólnopolski Klub PGA-C PZK uruchomił okolicznościową radiostację o znaku wywoławczym 3Z84NKP. Stacja będzie QRV do 20 bm.
73 de SP2FAP, SylwesterNarodziny Krótkofalarstwa Polskiego
krajowe zawody HF pod patronatem Prezesa PZK
6 grudnia 2009 r. - 16.00Z-18.00Z
Tadeusz Heftman TPAX był polskim krótkofalowcem, którego przeprowadzona w dniu 6 grudnia 1925 r. łączność ze stacją zagraniczną została potwierdzona kartą QSL. To symboliczne wydarzenie miało bardzo istotne znaczenie dla polskiego ruchu radioamatorskiego. Dało bowiem początek wyczynowemu krótkofalarstwu, w którym potwierdzenia nawiązywanych łączności radiowych świadczą do dziś o dorobku sportowym każdego nadawcy. Historyczne QSO Tadeusza Heftamna z holenderskim nadawcą Ten Kate N-0PM dało początek współzawodnictwu rozgrywanemu w różnych dziedzinach amatorskiego radia. Jedną z ulubionych dyscyplin są zawody krótkofalarskie mające w naszym kraju bardzo wielu zwolenników.
NKP Contest organizowane są dla upamiętnienia pierwszej potwierdzonej kartą QSL łączności. Zachęcamy bardzo serdecznie do licznego udziału, do kolejnej wspólnej przygody w eterze. do usłyszenia! 73!
Piotr Skrzypczak SP2JMR Prezes PZK
Sylwester Jarkiewicz, SP2FAP Redaktor Naczelny MK QTCNKP 2009 Contest nagrody.
Pełny regulamin w załączniku do komunikatu.

- Każdy uczestnik zawodów otrzyma pamiątkowy Certyfikat Udziału w NKP 2009
- Zwycięzcy poszczególnych grup klasyfikacyjnych otrzymują puchary:
Grupa MO-MIX – Puchar Prezesa PZK
Grupa MO-CW – Puchar Redaktora Naczelnego MK QTC
Grupa MO-SSB – Puchar Prezesa PZK
Grupa SO-MIX - Puchar Prezesa PZK
Grupa SO-CW - Puchar Redaktora Naczelnego MK QTC
Grupa SO-SSB - Puchar Prezesa PZK
Grupa SO-QRP-MIX – Puchar Prezesa PZK
Grupa SO-QRP-CW – Puchar Zespołu PGA
Grupa SO-QRP-SSB – Puchar Zespołu PGA
Grupa SO-CW – Nagroda rzeczowa ufundowana przez SP5KP (czapeczka z wyhaftowanym znakiem wywoławczym zdobywcy).
Grupa SO-QRP-CW – Nagroda rzeczowa ufundowana przez SP5KP (czapeczka z wyhaftowanym znakiem wywoławczym zdobywcy).Tyle informacji na dzisiaj .
Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK


Załącznik do komunikatu.

Narodziny Krótkofalarstwa Polskiego - 2009
zawody pod patronatem Prezesa PZK

Organizatorzy: Redakcja MK QTC oraz Ogólnopolski Klub PGA-C PZK.
Termin: 6 grudnia 2009 r. (niedziela) od 16.00 do 18.00 UTC.
Uczestnicy: stacje indywidualne i klubowe, polskie i zagraniczne.
Uwagi: a) Każdy operator, który weźmie udział w zawodach zostanie sklasyfikowany.
b) Wszystkie przeprowadzone i zweryfikowane QSO zostaną zaliczone do programu PGA, bez konieczności posiadania za nie kart QSL. c) Wynik osiągnięty przez uczestnika podany zostanie w rozliczeniu szczegółowym, włącznie z informacją o powodach zaliczenia/niezaliczenia każdego przeprowadzonego QSO.
Pasmo i emisja: 80m, CW i SSB.
Łączności: a) Każda stacja może w danej chwili emitować tylko jeden sygnał (na CW lub SSB).
b) Z tą samą stacją można przeprowadzić daną emisją tylko jedno punktowane QSO.
Wywołanie w zawodach
Na CW – „Test SP”, na SSB – „Wywołanie w zawodach”. Wymiana: RS(T) oraz skrótu gminy np. 599 EL09, 59 WM01 itp. Stacje zagraniczne
podają RS(T) + nr QSO.
Klasyfikacje:
• MO-MIX - stacje klubowe na CW i SSB do 100W
• MO-CW – stacje klubowe na CW do 100W
• MO-SSB – stacje klubowe na SSB do 100W
• SO-MIX - stacje indywidualne na CW i SSB do 100W
• SO-CW - stacje indywidualne na CW do 100W
• SO-SSB - stacje indywidualne na SSB do 100W
• SO-QRP-MIX – stacje indywidualne QRP na CW i SSB (CW do 5W, SSB do 10W)
• SO-QRP-CW – stacje indywidualne QRP na CW (do 5W)
• SO-QRP-SSB – stacje indywidualne QRP na SSB (do 10W)
Uwagi: a) Uczestnik może być sklasyfikowany tylko w jednej grupie. b) W pozycji „CATEGORY” nagłówka pliku Cabrillo należy używać wyłącznie podanych wyżej oznaczeń, czyli np.: MO-MIX lub MO-CW lub MO-SSB lub SO-MIX lub SO-CW lub SO-SSB lub SO-QRP-MIX lub SO-QRP-CW lub SO-QRP-SSB.
Punktacja: Każde bezbłędne QSO - 1 pkt. Punktowane są wyłącznie łączności, podczas których obie stacje poprawnie odebrały znaki wywoławcze i numery kontrolne, a różnica czasów zalogowanych łączności w logach obu korespondentów nie przekracza 3 minut.
Wynik końcowy: Suma punktów za QSO. Wyniku nie należy obliczać samodzielnie ponieważ wykona to komputerowy program sprawdzający.
Logi: - Obowiązują wyłącznie logi elektroniczne, w formacie Cabrillo. - Przed wysyłką logu należy zwrócić baczną uwagę na wygenerowany nagłówek i wszystkie zapisy poszczególnych łączności (patrz przykład). - W temacie listu należy podać TYLKO swój znak wywoławczy.
- Log musi być niespakowanym załącznikiem do listu mającym w nazwie TYLKO znak wywoławczy uczestnika i rozszerzenie .cbr lub .log. (np. log stacji SP4KDX - sp4kdx.cbr, log stacji SP5KP - sp5kp.log, log stacji SQ9NFI/2 – sq9nfi_9.cbr itp.). Logi należy wysłać w ciągu 48 godzin na adres: nkp-contest@pzk.pl Po przesłaniu listu robot serwera PGA automatycznie potwierdzi jego odbiór i poda adres, pod którym znajduje się wykaz otrzymanych, i wstępnie zweryfikowanych logów. Jeśli log znalazł się w pozycji „Logi do wyjaśnienia” należy dokonać poprawek zgodnych z instrukcją robota, i wysłać go ponownie.
Uwagi: a) Informacja robota może mieć charakter tylko techniczny, i w żadnym wypadku nie może sugerować błędu / błędów w wykazie nadesłanych łączności. b) Jakiekolwiek poprawki mogą być dokonywane przez uczestników - wyłącznie w odniesieniu do swoich logów. c) W przypadku trudności z kolejnym dostarczeniem poprawnego logu należy zwrócić się bezpośrednio do dowolnego członka komisji zawodów (SP2FAP lub SP5KP lub SQ9NFI).
Sędziowanie: - Obliczanie wyników odbywa się po wyznaczonym terminie przyjmowania logów, czyli po 48 godzinach od chwili zakończenia zawodów. - W otrzymanych logach komisja nie poprawia żadnych danych związanych z wykazem QSO. Możliwe jest tylko poprawienie grupy klasyfikacyjnej, aby była ona zgodna z regulaminowym standardem. - Rezultaty liczy się są przy pomocy specjalnego programu komputerowego, który sprawdza wykazane we wszystkich otrzymanych logach łączności. - Punktowane są tylko bezbłędne łączności, zalogowane z tolerancją +/- 3 minuty. Oznacza to, że obie korespondujące stacje muszą dbać o poprawność prowadzonego QSO, ponieważ jakikolwiek błąd w jednym lub drugim logu powoduje niezaliczenie danej łączności. - Za łączność niesprawdzalną tzn. w przypadku braku logu korespondenta, otrzymuje się 0 (zero) punktów.- Logi przesłane po terminie nie są brane pod uwagę.
Rezultaty: Wyniki zawodów, w tym szczegółowe rozliczenie każdego uczestnika, będą publikowane na portalu programu dyplomowego PGA (www.skjkc.pl/pga) oraz w Magazynie QTC.
Dyplomy i wyróżnienia: Za pierwsze miejsca w poszczególnych grupach klasyfikacyjnych przyznane będą dyplomy, dla pozostałych – elektroniczne Certyfikaty.
Dyskwalifikacja: Za nieprzestrzeganie postanowień niniejszego regulaminu uczestnik zostaje zdyskwalifikowany. Powodem dyskwalifikacji może być także niesportowe zachowanie zgłoszone przez operatorów (upoważnionych) monitorujących zawody. Zdyskwalifikowany zawodnik zostaje na ½ roku odsunięty od wszystkich imprez sportowych organizowanych przez Zespół PGA.
Uwagi końcowe: a) Udział w NKP-2009 oznacza akceptację niniejszego regulaminu.
b) Wszystkie informacje związane z zawodami publikowane są wyłącznie na oficjalnej stronie programu dyplomowego PGA www.skjkc.pl/pga/ oraz w miesięczniku QTC. c) Uwagi dotyczące przebiegu zawodów, fotografie, karty QSL itp. należy przesyłać odrębnym listem na adres: qtc@post.pl d) Organizator nie odpowiada za żadne szkody powstałe w związku z przygotowaniami do zawodów jak i samym w nich udziale. e) Decyzje organizatora zawodów (Zespołu dyplomowego PGA) są ostateczne i nie podlegają zaskarżeniu.

Zespół PGA zachęca krótkofalowców SP do udziału w zawodach, gwarantując sprawne i sprawiedliwe obliczanie wyników
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sq3lmr
28 listopad 2018
zapraszamy do udziału w akcji dyplomowej qrz.com/db/so100pw

sp6dwb
18 kwiecień 2018
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę wielu DXów potwierdzonych kartami QSL

SP5U
20 grudzień 2017
Wesołych Świąt oraz szczęśliwego 2018 życzę Wam Koleżanki i Koledzy oraz Waszym najbliższym. Mirek SP5U & SP6LTC

sp6dwb
18 kwiecień 2017
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę worek DXów

sp6dmq
14 kwiecień 2017
14/04/2017 20:46 Wesołych Świąt Wielkanocnych, mokrego dyngusa oraz duzo zdrowia !!! życzy Mariusz

sq3lmr
23 marzec 2017
Z okazji "Stulecia Harcerskiego Ruchu Wodnego" Radio-Klub Krobia będzie pracował od kwietnia do sierpnia pod znakiem HF100HRW . zapraszamy do odwiedzenia naszej strony klubowej sp3pgs.pl .

sp3p
08 wrzesień 2016
Góra Szybowcowa czy Burzenin. W tym roku Burzenin. Prośba do organizatorów, aby w miarę możliwości uwzględniać terminy dużych imprez krótkofalarskich.

sq6oxm
15 maj 2016
Fotki ze spotkania na górze szybowcowej w dniu 14.05.2016 sq6oxm.hopto.me/sq6oxm/20
16_05_14_Spotkanie_SOT.zi
p


sp6fig
10 wrzesień 2015
sp9cp Korzystam z 2m paraboli / wys. 300 m npm./oraz LNA 18db/0,8/+IC9100.

sp6fig
10 wrzesień 2015
Odbieram codziennie. Siła sygnału od S1 do S9... Świetne info co się dzieje na kierunku południowo-zachodnim. Dobrze , że ma małą moc . Pozdrawiam Krzysiek sp9cp

Archiwum
Krótkofalowcy BIS

RBI
SP6LB Poradnik UKF

kliknij celem pobrania

Callbook`s

Ciekawe informacje
SP5ZCC - news
SP-QRP - news
Zobacz
New Page 1

Szybka przeglądarka Maxthon

SOT PZK
Copyright © 1997 - 2019
zalecana rozdzielczość 1024x768
Aktualizacja 8.07.2019 20:45

Informujemy, że ta strona internetowa używa pliki cookie.
Można je wyłączyć poprzez zmianę ustawień przeglądarki.
Korzystanie z niniejszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
regulamin cookies

   Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Comstock by:
1821015 Unikalnych wizyt   

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu