Sudecki Oddział Terenowy PZK
  Welcome to: Sudecki Oddział Terenowy PZK [Guest] Strona GłównaKontaktPortal ZG PZKCzłonkowie SOT PZKRR ITUHistoria SOT wg SP6BGF
22 Lipiec 2019 02:12  
Dyplom Polska

Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 168
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp6sow
Nawigacja
Strona Główna

Kontakt
Statut PZK
Portal ZG PZK
Wstąp do PZK
Członkowie SOT PZK
Kodeks Krótkofalowca
Informacje składkowe
Odznaki Honorowe PZK
Częstotliwości lokal UKF

Linki
SR6J
Kluby
SR6JG
RR ITU
Download
DX cluster
Kodeks pracy DX
Etyka i procedury
Saga braci Odyńców
Pionierzy Radiotechniki -----Polskiej

FAQ
Egzaminy UKE 2019
Zawody KF UKF 2019r.

Silent Key
Historia SOT wg SP6BGF
Krótkofalowiec
New Page 1

Krótkofalowiec Polski Nr 07/2019 - kliknij

Tygodnik Krótkofalowca

kliknij celem pobrania

Czas lokalny
Zegar Polska
Propagacja
New Page 1

Tropo Europa - kliknij

Tropo Europa

Propagacja

Propagacja

Solar - kliknij

Radio Amateur Sat.

AMSAT

Polecamy

Dolnośląska Amatorska Sieć Ratownicza

Warto odwiedzić

Radar meteo

Radar meteorologiczny - kliknij

Radar meteo - opady

 Komunikat sekretariatu ZG PZK na 11.11.2009Submit News Submit Article Visit our Forum 

1. Walne Zebranie SOT (OT13 PZK).
Zarząd Sudeckiego Oddziału Terenowego PZK w Jeleniej Górze zaprasza na Walne Zebranie członków SOT PZK, które odbędzie się w dniu 14 listopada 2009 roku w hotelu "Cieplice" W Jeleniej Górze -Cieplicach. Początek zebrania godzina 10.00.2. Nadzwyczajne Walne Zebranie WOT (OT25 PZK).
Zarząd Warszawskiego Oddziału Terenowego PZK zwołuje Nadzwyczajne Walne Zebranie Sprawozdawczo –wyborcze w dniu 21 listopada godz.10.00 pierwszy termin, godz.10.30 drugi termin. Zebranie odbędzie się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 279 przy ul. Cyrklowej 1 (Praga Południe- Gocław).3. Posiedzenie Komisji Łączności i Informatyki przy ZG LOK.
W dniu 27 listopada odbędzie się posiedzenie Komisji Łączności przy ZG LOK. Początek godz.10.00. Posiedzenie odbędzie się w sali tradycji LOK przy ul. Chocimskiej 14.
Tematem posiedzenia będzie m. in. podsumowanie udziału zawodników LOK w zawodach HST oraz naszej reprezentacji z ich udziałem w Mistrzostwach HST R1 IARU oraz wspólna organizacja Mistrzostw R1 IARU HST w Skierniewicach w 2010 roku. Z uwagi na ważność poruszanych tematów w posiedzeniu będzie uczestniczył Bogdan SP3IQ oraz ja czyli Piotr SP2JMR.4. Walne Zebranie Zachodniopomorskiego OT PZK (OT 14).
W dniu 12 grudnia 2009r. w KLUBIE GARNIZONOWYM w Szczecinie przy ul. Wawrzyniaka odbędzie się WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE ZACHODNIOPOMORSKIEGO ODDZIAŁU TERENOWEGO PZK. Godzina rozpoczęcia zebrania 10.30./pierwszy termin/.
Zarząd ZOT PZK zaprasza wszystkich członków ZOT PZK na Walne Zebranie.
W imieniu Zarządu ZOT PZK Prezes Janusz SP1TMN5. Forum organizacji pozarządowych i innych partnerów społecznych działających na rzecz obronności Państwa.
Zgodnie z zapowiedzią w sobotę 7 listopada w Centralnej Bibliotece Wojskowej im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbyła się konferencja, w której wzięło udział ponad 120 przedstawicieli różnych organizacji oraz Kuratoriów Oświaty i Wychowania. Konferencję otworzył Pan Pułkownik Jerzy Gutowski Dyrektor departamentu Wychowania i promocji obronności MON. Była ona podzielona na dwie części. W pierwszej przedstawiciele resortu w sposób bardzo syntetyczny poinformowali zebranych o zmianach w sposobach i zakresie współpracy resortu z partnerami społecznymi oraz o sytuacji w resorcie ON. Druga była przeznaczona na wystąpienia i prezentacje poszczególnych organizacji.
Najważniejsza informacja po konferencji to zawrócenie uwagi na nowe możliwości współpracy na wszelkich szczeblach zarówno ze strony MON jak i organizacji. Jest to związane z nową rzeczywistością w naszej armii w tym z uzawodowieniem wojska. Całość jest opisana w decyzji nr 187 Ministra Obrony Narodowej. Tekst oraz wszelkie informacje pomocnicze dostępne są na stronie www.wojsko-polskie.pl w zakładce „współpraca z organizacjami pozarządowymi”
Całość była bardzo dobrze zorganizowana i podziękowania należą się zarówno pracownikom Departamentu W i PO jak i Pani dr Aleksandrze Skrabacz Dyrektorowi C.B.W, gospodarzowi Forum. Więcej informacji w następnym komunikacie oraz w MKQTC i KP 1/2010.6. NO MORE WAR .
Objęta Honorowym Patronatem Ministra Obrony Narodowej i dofinansowana z dotacji MON akcja „No More War” trwała od 01.09.2009 do 06.10.2009. Zakończyła się sukcesem, który potwierdza aktywność członków PZK.
Na początku zakładaliśmy zrobienie 25000 - 30000 QSO. Okazało się, że 24
stacje biorące udział w akcji aktywnie uczestniczyło w propagowaniu idei
No More War na wielu pasmach. W sumie zostało przeprowadzonych prawie 60000 QSO. Poniżej zestawienie ilości QSO’s zrobionych przez poszczególne stacje wg otrzymanych logów
HF70A 3780
HF70E 1983
HF70M 1670
HF70N 1323
HF70NMW 2015
HF70O 1090
HF70R 1452
HF70W 5467
SN70A 1196
SN70E 890
SN70M 478
SN70N 1680
SN70NMW 2611
SN70O 770
SN70R 694
SN70W 3984
SO70A 9111
SO70E 1244
SO70M 1553
SO70N 2350
SO70NMW 2555
SO700 5916
SO70R 1393
SO70W 1695

W trzeciej dekadzie listopada rozpoczniemy rozsyłanie dyplomów i kart QSL za łączności ze stacjami akcji.
Lista stacji zgłoszonych do dyplomu znajduje się na stronie akcji No More War: www.nmw.pzk.org.pl
--
73's, Czesław, SP2UKB koordynator akcji.7. SP9KAT w Bydgoszczy.
W dniu dzisiejszym miało miejsce spotkanie przedstawicieli radioklubu SP9KAT z Bielska Białej z sekretarzem PZK Tadeuszem SP9HQJ oraz z piszącym te słowa Piotrem SP2JMR prezesem PZK.
Ze strony SP9KAT udział wzięli Roman SP9BFC, Sebastian SP9BXU, Mirek SP9ONC
Spotkanie poświęcone było sprawom organizacyjnym i wzajemnym relacjom klub PZK. Dało także możliwość poznania pracy sekretariatu ZG PZK. W pierwszej części spotkania uczestniczył w nim Ryszard SP2WXV zajmujący się archiwum PZK. Omówiono plany funkcjonowania klubu jak i zacieśnienie współpracy z PZK.
SP9KAT jest i będzie jednym z najaktywniejszych ośrodków krótkofalarskich na obszarze Podbeskidzia.8. Regulamin przyznawania białych koszulek SN0HQ. (skorygowany)

1.Białe koszulki "Worked all SN0HQ stations" będą nagrodą dla wszystkich operatorów, którzy spełnią następujące warunki:
a) Przeprowadzą ze stacją SN0HQ 12 QSO (na 6 pasmach i obu emisjach) w jednej z edycji IARU HF Contest
b) Wyślą zgłoszenie po nagrodę, które powinno zawierać:
- wyciąg z logu 12 QSO z SN0HQ
- adres pocztowy do wyslania nagrody
- rozmiar koszulki dla operatora (M, L, XXXL itp.)
2. Naczelną zasadą pozostaje weryfikacja zgłoszonych przez operatora łączności z zapisami w logu SN0HQ.
Pełna zgodność wpisów w obu logach zatwierdza zgłoszenie.
3. Koszulki są fundowane przez ZG PZK i indywidualnych sponsorów
4. Termin przyjmowania zgłoszeń: do dnia poprzedzającego rozpoczęcie zjazdu SPDXC, kiedy to będzie ogłaszona lista nagrodzonych
5. Adres wysyłki zgłoszeń:
6. Koszulki będą wysłane do nagrodzonych w ciągu 8 tygodni od ogłoszenia listy
7. Komunikaty o regulaminie i przyznanych nagrodach będą ogłaszane na stronach
http://www.sn0hq.org.pl/
http://pzk.org.pl/news.php
8. Na powyższych zasadach będą przyznawane koszulki za łączności również z lat 2008 i 2009. Za te lata zgłoszenia przyjmowane są do 31.12.2009
9. Operatorzy - członkowie zespołu SN0HQ są wyłączeni z udziału w nagrodach.
10.Koordynatorem wszelkich spraw związanych z nagrodami wyznaczono Bogdana, SP5WA9. Komunikat programu KRÓTKOFALOWCY BIS
Informuję wszystkich zainteresowanych, że program KRÓTKOFALOWCY BIS emitowany do tej pory codziennie na żywo na www.videoexpres.pl o 22.00 zmienia z dniem ogłoszenia swoje dotychczasowe zasady funkcjonowania.
Program na żywo o 22.00 będzie od tego momentu, nadawany tylko w przypadku emisji aktualności nie cierpiących zwłoki.
Jego emisja na żywo, będzie od tego momentu zawsze czytelnie sygnalizowana, na portalu www.videoexpres.pl i specjalnie zapowiadana w formie widocznego komunikatu.
Najnowsze premierowe wydania programu KRÓTKOFALOWCY BIS , będą zamieszczane pod nową planszą graficzną już istniejącą z charakterystycznym testem ATV.
Trzeba na nią każdorazowo kliknąć, by program samemu wystartować o dowolnej porze dnia i nocy, bez czekania na emisję na żywo jak do tej pory o 22.00.
Program od tego momentu nawet z lepszą jakością i bez technicznych problemów, będzie odbierany także przy pomocy najsłabszych łącz. To powinno zadowolić znaczną część widzów.
Nie ukrywam, że problemy techniczne odbioru ATV u niektórych stałych widzów, były powodem do zmiany dotychczasowych metod nadawania programu KRÓTKOFALOWCY BIS.
Dziękuję za życzliwość i proszę o korespondencję w tej sprawie do Redakcji KRÓTKOFALOWCÓW BIS.
Autor i redaktor programu
Henryk Pacha ATV SP6ARR
www.videoexpres.pl10. Egzaminy na Świadectwo Operatorskie w Amatorskiej Służbie Radiokomunikacyjnej . Organizatorom egzaminów przypominam, że w poniedziałek 16 listopada br. mija termin zgłaszania terminów egzaminów do UKE. W zgłoszeniu należy podać termin, miejsce i godzinę sesji egzaminacyjnej. Należy również poinformować UKE, że miejsce planowanej sesji odpowiada wymaganiom określonym w zał. nr 6 do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 4 listopada 2008 w sprawie świadectw operatora urządzeń radiowych( tj. zabezpieczenie pomieszczenia do przeprowadzenia egzaminu pisemnego i pomieszczenia dla potrzeb pracy komisji). Zgłoszenie można wysłać pocztą na adres UKE lub na skrzynkę elektroniczną uke@uke.gov.pl . Harmonogram sesji egzaminacyjnych na 2010 rok ogłoszony będzie na stronie UKE w terminie do 31 grudnia 2009. Prezes UKE Może wyznaczyć sesję dodatkowa nie będącą w harmonogramie np. podczas obozów etc., w których to przypadkach ciężko byłoby mówić o terminie.


SQ2AJI s.k. W dniu 6.11.09 odszedł do krainy wiecznych dx-sów Kol.SQ2AJI Zygfryd Haftkowski członek PZK w Żuławskim OT PZK (OT16)
Był długoletnim , bardzo aktywnym telegrafistą ze Stegny !!!
Ś.P. Czesław był Wice Prezesem klubu SP2PHA!!!
Cześć Jego Pamięci!!!!
info. Czesław SP2QCR
SP6CRU – silent key W dniu 3 listopada 2009r. po długiej chorobie zmarł Kolega Józek Cichorz SP6CRU (SP6AMK). Licencję otrzymał w 1957 roku. Nadajnikiem z lampą 6L6 w PA i anteną LW „zrobił ponad 100 krajów DXCC. Jako odbiornik służył mu wtedy radiofoniczny lampowy "Nokturn" z dorobionym BFO. Na wykonanym przez siebie BARTKU zaliczył wszystkie powiaty do dyplomu SPPA. Józek był doskonałym telegrafistą, członkiem SP-CW-Club. Był też bardzo dobrym radiomechanikiem i niezwykle prawym i uczynnym kolegą. Wielu z nas korzystało z Jego pomocy. Wykonane przez Niego skrzynki antenowe, trapy do anten, zasilacze do dziś służą bezawaryjnie na niejednej amatorskiej radiostacji. Przez ostatnie lata zmagał się z chorobą i nieżyczliwością sąsiadów do jego krótkofalarskiej pasji. Spowodowało to, że zaniechał krótkofalarska aktywność. Będzie nam Ciebie bardzo brakowało Józku. W ostatniej drodze na cmentarzu Grabiszyńskim we Wrocławiu Józkowi SP6CRU towarzyszyli Jego starsi i młodsi przyjaciele i koledzy.
CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI
W imieniu wrocławskich krótkofalowców Stanisław SP6IXU

Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sq3lmr
28 listopad 2018
zapraszamy do udziału w akcji dyplomowej qrz.com/db/so100pw

sp6dwb
18 kwiecień 2018
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę wielu DXów potwierdzonych kartami QSL

SP5U
20 grudzień 2017
Wesołych Świąt oraz szczęśliwego 2018 życzę Wam Koleżanki i Koledzy oraz Waszym najbliższym. Mirek SP5U & SP6LTC

sp6dwb
18 kwiecień 2017
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę worek DXów

sp6dmq
14 kwiecień 2017
14/04/2017 20:46 Wesołych Świąt Wielkanocnych, mokrego dyngusa oraz duzo zdrowia !!! życzy Mariusz

sq3lmr
23 marzec 2017
Z okazji "Stulecia Harcerskiego Ruchu Wodnego" Radio-Klub Krobia będzie pracował od kwietnia do sierpnia pod znakiem HF100HRW . zapraszamy do odwiedzenia naszej strony klubowej sp3pgs.pl .

sp3p
08 wrzesień 2016
Góra Szybowcowa czy Burzenin. W tym roku Burzenin. Prośba do organizatorów, aby w miarę możliwości uwzględniać terminy dużych imprez krótkofalarskich.

sq6oxm
15 maj 2016
Fotki ze spotkania na górze szybowcowej w dniu 14.05.2016 sq6oxm.hopto.me/sq6oxm/20
16_05_14_Spotkanie_SOT.zi
p


sp6fig
10 wrzesień 2015
sp9cp Korzystam z 2m paraboli / wys. 300 m npm./oraz LNA 18db/0,8/+IC9100.

sp6fig
10 wrzesień 2015
Odbieram codziennie. Siła sygnału od S1 do S9... Świetne info co się dzieje na kierunku południowo-zachodnim. Dobrze , że ma małą moc . Pozdrawiam Krzysiek sp9cp

Archiwum
Krótkofalowcy BIS

RBI
SP6LB Poradnik UKF

kliknij celem pobrania

Callbook`s

Ciekawe informacje
SP5ZCC - news
SP-QRP - news
Zobacz
New Page 1

Szybka przeglądarka Maxthon

SOT PZK
Copyright © 1997 - 2019
zalecana rozdzielczość 1024x768
Aktualizacja 8.07.2019 20:45

Informujemy, że ta strona internetowa używa pliki cookie.
Można je wyłączyć poprzez zmianę ustawień przeglądarki.
Korzystanie z niniejszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
regulamin cookies

   Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Comstock by:
1820953 Unikalnych wizyt   

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu