Sudecki Oddział Terenowy PZK
  Welcome to: Sudecki Oddział Terenowy PZK [Guest] Strona GłównaKontaktPortal ZG PZKCzłonkowie SOT PZKRR ITUHistoria SOT wg SP6BGF
22 Lipiec 2019 03:27  
Dyplom Polska

Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 168
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp6sow
Nawigacja
Strona Główna

Kontakt
Statut PZK
Portal ZG PZK
Wstąp do PZK
Członkowie SOT PZK
Kodeks Krótkofalowca
Informacje składkowe
Odznaki Honorowe PZK
Częstotliwości lokal UKF

Linki
SR6J
Kluby
SR6JG
RR ITU
Download
DX cluster
Kodeks pracy DX
Etyka i procedury
Saga braci Odyńców
Pionierzy Radiotechniki -----Polskiej

FAQ
Egzaminy UKE 2019
Zawody KF UKF 2019r.

Silent Key
Historia SOT wg SP6BGF
Krótkofalowiec
New Page 1

Krótkofalowiec Polski Nr 07/2019 - kliknij

Tygodnik Krótkofalowca

kliknij celem pobrania

Czas lokalny
Zegar Polska
Propagacja
New Page 1

Tropo Europa - kliknij

Tropo Europa

Propagacja

Propagacja

Solar - kliknij

Radio Amateur Sat.

AMSAT

Polecamy

Dolnośląska Amatorska Sieć Ratownicza

Warto odwiedzić

Radar meteo

Radar meteorologiczny - kliknij

Radar meteo - opady

 Komunikat sekretariatu ZG PZK na 21 października 2009Submit News Submit Article Visit our Forum 
Komunikat ZG PZK
Szkolenie antenowe.
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią w sobotę dnia 17 października br. w siedzibie Praskiego OT PZK- OT 37 odbyło się tak bardzo potrzebne szkolenie z przepisów dotyczących anten. Inicjatorem był Dionizy SP6IEQ, a zorganizowane zostało przez Wiesława SQ5ABG prezesa POT PZK oraz przeze mnie. W szkoleniu wzięła udział dużo większa grupa krótkofalowców niż wynikałoby to ze zgłoszeń wstępnych. W sumie szkolących się było 58 osób w tym 4 w podwójnej roli szkolących się i organizatorów. Reprezentowana była większość OT PZK. Zabrakło przedstawicieli OT 03, OT04, OT10, OT18, OT21, OT27, OT29, OT32. Można by wywnioskować, że w tych OT nie występują problemy z eksploatacją anten (?).
Szkolenie podzieliliśmy na dwie części. Pierwszą dotyczącą zagadnień formalno –prawnych prowadziłem osobiście podając i komentując w zarysie przepisy prawa nas obowiązujące. Druga część prowadzona przez Dionizego SP6IEQ w całości traktowała o sprawach związanych z przepisami dot. ochrony środowiska. To zajęło nam ponad 4 godziny. Oczywiście była okazja do ćwiczenia obliczeń z wykorzystaniem słynnych już „Tablic Dionizego”, które w najnowszej wersji znakomicie ułatwiają sprawdzenie naszej instalacji pod kątem zgodności z normami ochrony środowiska. Wszyscy uczestnicy zostali zaopatrzeni w materiał wyjściowy do obliczeń wg w. wym. tablic oraz w wyciągi z nas obowiązujących przepisów.
Część dot. precedensów prawnych oraz opinii związanych z postępowaniami na drodze cywilno prawnej uczestnicy otrzymają w najbliższym czasie na płytach CD, bez możliwości ich powielania czy publikacji ze względu na zawarte tamże dane teleadresowe osób postronnych.
Dionizemu serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i przekazaną nam podczas szkolenia wiedzę,
Specjalne podziękowania należą się opiekującym się nami członkom Praskiego OT PZK w osobach Karoliny SQ5LTZ, Ewy SP5HEN, Piotra SP5DUZ, oraz Wiesława SQ5ABG Prezesa POT, dzięki któremu mieliśmy wspaniałe warunki do przeprowadzenia szkolenia. To był bardzo pracowicie spędzony czas. (SP2JMR)No More War.
Zakończyła się akcja „No More War”. Na podsumowanie musimy jeszcze chwilę poczekać. Natomiast ważne jest, aby zgłoszenia na dyplom przesyłać w formie elektronicznej na adres zgodny z regulaminem tj. nmw@pzk.org.pl , ograniczając do minimum wersje papierowe. Koordynator akcji Czesław SP2UKB.Spotkanie w OT51.
Jesienny zjazd członków i sympatyków Staropolskiego Oddziału Terenowego Polskiego Związku Krótkofalowców odbędzie się 24 października 2009 roku w Nowej Słupii w restauracji "Pod Skałką".
Początek spotkania godz.11.00
W programie informacje o funkcjonowaniu OT51, informacje najważniejszych sprawach w PZK, sprawozdania, informacja o budowie przemiennika SR7O, prezentacja filmów i zdjęć z rejsu oddziałowego po Adriatyku, ognisko. Info. SP7SP.Skrócony spis treści ŚR11/2009
AKTUALNOŚCI: Wiadomości DX-owe dla krótkofalowców, Zawody
TEST: Transceiver Icom IC-7600, Nowe CB Yosana, Albrecht AE6890
ŚWIAT KF/UKF: Z życia klubów i oddziałów PZK
ŁĄCZNOŚĆ: Zakłócenia w sieciach bezprzewodowych, Amatorskie łączności z rozpraszaniem widma sygnału, 90 lat Zegrzyńskiego Ośrodka Łączności
RADIO RETRO: Odbiornik dywizyjny ROD
WYWIAD: Ocalić od zapomnienia (SP4BBU)
HOBBY: Analizator widma SP8BAI (2)
DIGEST: Układy lampowe kontra tranzystorowe
FORUM CZYTELNIKÓW: Listy, Porady
LISTA OBECNOŚCI
RYNEK I GIEŁDA
DODATEK: Katalog podzespołów: MC3361 i MC3362KRÓTKOFALOWIEC POLSKI 11/2009
50 lat SPDXC –pełna relacja oraz fotoreportaż
Krótkofalarska Jesień na Pogórzu
5 Obóz Szkoleniowy PZK w Sportach Obronnych
Copernicus Project – z głową ponad chmurami (SP2SGF)
100 lat Daru Pomorza
Obecny stan prawny dot. naszych anten
Podsumowanie 1-ego Mitingu zespołów HQ (kapitan SN0HQ Tomek SP6T)
Fotoreprtaż z Holic 2009
ZOH dla SP2CMD
„Cień Błyskawicy”
PLT w GB w tłumaczeniu Krzysztofa SP5HSCW, CW, CW.
Na spotkaniu miłośników QRP w Burzeninie zrodziła się inicjatywa powołania do życia grupy konwersacji radiotelegraficznej. Po mojej krótkiej niespodziewanej prelekcji okazało się, że jest wiele koleżanek i wielu kolegów żywo zainteresowanych tym tematem. Dużą ciekawość wzbudziły informacje dotyczące nabycia i doskonalenia umiejętności szybkiego odbioru tekstów logicznych, które są niezbędne do swobodnej "radiotelegraficznej rozmowy”. Wspólnie stwierdziliśmy, że zdecydowana większość dzisiejszej korespondencji radiotelegraficznej ogranicza się do wymiany raportów. Praca w zawodach owszem jest przyjemna, ale od niej nie przybywa umiejętności odbioru tekstów logicznych - konwersacyjnych.To samo jeżeli chodzi o szybką telegrafię, której istotą jest odbiór z zapisem przypadkowych zbiorów liter, cyfr lub ich mieszanki.
Nam chodzi o zupełnie inną umiejętność - swobodną konwersację tekstem otwartym, logicznym z coraz to większym tempem bez konieczności zapisu - słyszysz i wszystko wiesz na "żywca". W Polsce jest zaledwie garstka prawdziwych mistrzów tej umiejętności. Czas to zmienić. Wielokrotnie słyszałem i słyszę kolegów z SP wołających CQ SP niedaleko siebie przez kilka minut bezskutecznie. Następnie znikając bez spotkania. Czas to uporządkować !!!
Myślimy o audycjach radiotelegraficznych (teksty logiczne otwarte z różnymi prędkościami) nadawanych cyklicznie na paśmie dla początkujących i bardziej zaawansowanych operatorów w konwersacji.
Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przeczytali moją informację dotyczęcą "konwersacji radiotelegraficznych" zamieszczoną na stronie Polskiego Związku Krótkofalowców, a szczególnie tym którzy zareagowali na nią komentarzem, mailem lub też telefonem.
Cieszę się,że temat spotkał się z szerszym niż przypuszczałem zainteresowaniem. Są chętni do podjęcia inicjatywy.
Informację umieściłem na trzech forach o tematyce krótkofalarskiej. Mimo tego myślę, że nie dotarła do wszystkich potencjalnych " konwersatorów". Dlatego postanowiłem, że rozpowszechnię ją indywidualnie do wszystkich stacji, które można spotkać w zawodach, części telegraficznej.
Wydaje się, że najlepszą częstotliwością spotkań byłaby częstotliwość 3.570 kHz. Wynika to z obfitego zbioru doświadczeń praktycznych kolegów w kraju i poza jego granicami, obecnych realnych uwarunkowań i nie tak wcale jak mogłoby się wydawać szerokiego odcinka dla CW .
Taka moja propozycja. Od czegoś musimy zacząć, a to sprawa absolutnie priorytetowa.
Wielu kolegów mówi o ustaleniu konkretnych dni i godzin naszej największej aktywności. Oczywiście ustalenie takowych nie wyklucza możliwości spotkań o każdej dowolnej porze dnia i nocy. Dla tych jednak, którzy mają niewiele wolnego czasu na uprawianie naszego pięknego hobby, a pewnie dziś jest nas większość, takie rozwiązanie znacznie zwiększa szansę spotkania eterowego korespondenta krajowego lub polskojęzycznego. Nasze grono nie jest tak liczne
( jak na razie) jak grono operatorów z Niemiec, Włoch czy też Wielkiej Brytanii i dlatego musimy koniecznie zaczynać każdą nasza aktywność eterową od ustawienia się na częstotliwości 3.570 khz.
Nic nie zaszkodzi zawsze tu rozpoczynać, a diametralnie zwiększa to szansę spotkania rodaka.
!!!!!! Najważniejsze, że zawsze ta sama częstotliwość monitora 3.570 kHz !!!!!!
Oczywiście " musimy " wynika z naszej niczym nie krępowanej woli.
Bardzo proszę o propozycje dni i godzin, w których będziemy sie spotykali, kiedy nasza aktywność będzie największa. Proszę to przemyśleć. Koniecznie przedstawcie swoje opinie. Na tej podstawie ustalimy najbardziej optymalne dla nas rozwiązanie.
Na tą chwilę ustalamy 3.570 kHz i już od dziś możemy działać.
Myślę, że musimy uzbroić się w odrobinę cierpliwości. Każda informacja musi krążyć przez jakiś czas nim stanie się znana szerzej opinii publicznej (nim wejdzie do zbiorowej krótkofalarskiej świadomości ).
Pozdrawiam !!!!! I jeszcze raz proszę o opinie i sugestie z komentarzem, e -mailem lub telefonem.
Mój tel. 601 288 477
e-mail : sp7vvk@gmail.com
Vy ! 73
Maciej Czerniawski SP7VVKKrzysztofowi SP2OFI naszemu wspaniałemu koledze składam w imieniu prezydium ZG PZK, Zarządu i członków Bydgoskiego OT PZK kondolencje z powodu zgonu Małżonki.
Krzysiu ! Jesteśmy z Tobą w tych trudnych chwilach.
SP2JMR & SP2IW

Pogrzeb śp. Żony Krzysztofa odbędzie się w sobotę 24.10. br na cmentarzu na Bartodziejach w Bydgoszczy o godz.11.00.Tyle informacji na dzisiaj
Vy 73! Piotr SP2 JMR prezes PZKLogowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sq3lmr
28 listopad 2018
zapraszamy do udziału w akcji dyplomowej qrz.com/db/so100pw

sp6dwb
18 kwiecień 2018
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę wielu DXów potwierdzonych kartami QSL

SP5U
20 grudzień 2017
Wesołych Świąt oraz szczęśliwego 2018 życzę Wam Koleżanki i Koledzy oraz Waszym najbliższym. Mirek SP5U & SP6LTC

sp6dwb
18 kwiecień 2017
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę worek DXów

sp6dmq
14 kwiecień 2017
14/04/2017 20:46 Wesołych Świąt Wielkanocnych, mokrego dyngusa oraz duzo zdrowia !!! życzy Mariusz

sq3lmr
23 marzec 2017
Z okazji "Stulecia Harcerskiego Ruchu Wodnego" Radio-Klub Krobia będzie pracował od kwietnia do sierpnia pod znakiem HF100HRW . zapraszamy do odwiedzenia naszej strony klubowej sp3pgs.pl .

sp3p
08 wrzesień 2016
Góra Szybowcowa czy Burzenin. W tym roku Burzenin. Prośba do organizatorów, aby w miarę możliwości uwzględniać terminy dużych imprez krótkofalarskich.

sq6oxm
15 maj 2016
Fotki ze spotkania na górze szybowcowej w dniu 14.05.2016 sq6oxm.hopto.me/sq6oxm/20
16_05_14_Spotkanie_SOT.zi
p


sp6fig
10 wrzesień 2015
sp9cp Korzystam z 2m paraboli / wys. 300 m npm./oraz LNA 18db/0,8/+IC9100.

sp6fig
10 wrzesień 2015
Odbieram codziennie. Siła sygnału od S1 do S9... Świetne info co się dzieje na kierunku południowo-zachodnim. Dobrze , że ma małą moc . Pozdrawiam Krzysiek sp9cp

Archiwum
Krótkofalowcy BIS

RBI
SP6LB Poradnik UKF

kliknij celem pobrania

Callbook`s

Ciekawe informacje
SP5ZCC - news
SP-QRP - news
Zobacz
New Page 1

Szybka przeglądarka Maxthon

SOT PZK
Copyright © 1997 - 2019
zalecana rozdzielczość 1024x768
Aktualizacja 8.07.2019 20:45

Informujemy, że ta strona internetowa używa pliki cookie.
Można je wyłączyć poprzez zmianę ustawień przeglądarki.
Korzystanie z niniejszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
regulamin cookies

   Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Comstock by:
1821244 Unikalnych wizyt   

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu