Sudecki Oddział Terenowy PZK
  Welcome to: Sudecki Oddział Terenowy PZK [Guest] Strona GłównaKontaktPortal ZG PZKCzłonkowie SOT PZKRR ITUHistoria SOT wg SP6BGF
22 Lipiec 2019 02:49  
Dyplom Polska

Online
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 168
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp6sow
Nawigacja
Strona Główna

Kontakt
Statut PZK
Portal ZG PZK
Wstąp do PZK
Członkowie SOT PZK
Kodeks Krótkofalowca
Informacje składkowe
Odznaki Honorowe PZK
Częstotliwości lokal UKF

Linki
SR6J
Kluby
SR6JG
RR ITU
Download
DX cluster
Kodeks pracy DX
Etyka i procedury
Saga braci Odyńców
Pionierzy Radiotechniki -----Polskiej

FAQ
Egzaminy UKE 2019
Zawody KF UKF 2019r.

Silent Key
Historia SOT wg SP6BGF
Krótkofalowiec
New Page 1

Krótkofalowiec Polski Nr 07/2019 - kliknij

Tygodnik Krótkofalowca

kliknij celem pobrania

Czas lokalny
Zegar Polska
Propagacja
New Page 1

Tropo Europa - kliknij

Tropo Europa

Propagacja

Propagacja

Solar - kliknij

Radio Amateur Sat.

AMSAT

Polecamy

Dolnośląska Amatorska Sieć Ratownicza

Warto odwiedzić

Radar meteo

Radar meteorologiczny - kliknij

Radar meteo - opady

 Komunikat Sekretariatu ZG PZK na 2 i 9 września 2009.Submit News Submit Article Visit our Forum 
Komunikat ZG PZK


Komunikat Sekretariatu ZG PZK na 2 września 2009.

Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:

1. Obchody 80 rocznicy powstania PZK.
Honorowy Patronat nad obchodami objęła Pani Anna Streżyńska Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. W ramach obchodów, które przypadają na rok 2010 planujemy szereg przedsięwzięć m.in. akcję dyplomową ( szczegóły do ustalenia) uroczystą sesję ok 1-2 godz. w okolicach 24 lutego 2010. Przed XIX NKZD
Ogólnopolskie spotkanie krótkofalowców podczas ŁOŚ 2010 z prelekcjami, prezentacjami etc. Ważnym punktem będzie wyprawa krótkofalarska na Howerlę organizowana przy współpracy z LKK i PK UKF z okazji również 80 rocznicy pierwszej polskiej wyprawy DX-owej, z ramienia PZK całość koordynuje Wiesław SQ5ABG. Być może takim ważnym z kolei sportowym akcentem będą organizowane w Skierniewicach Mistrzostwa R1 IARU w Szybkiej Telegrafii, ale decyzja w tej sprawie zapadnie na posiedzeniu Grupy Roboczej HST R1 IARU .
Oczywiście temat obchodów jest otwarty i możliwe są najróżniejsze inicjatywy i propozycje, na które czekamy2. Zintegrowany system informacji o Oddziałach Terenowych.
Jest on w zasadzie gotowy do stosowania. System umożliwi. m.in edytowanie bazy np. „skarbnicy OT”, „sekretarze OT” etc., a także bieżące aktualizowanie danych teleadresowych oddziałów terenowych PZK oraz członków ich zarzadów, które z przyczyn obiektywnych mogą ulegać zmianom. Aby uruchomić system konieczne jest przekazanie uprawnień do aktualizacji danych osobom wyznaczonym przez zarządy poszczególnych OT.
W związku z tym proszę prezesów OT o przekazanie na mój adres sp2jmr@pzk.org.pl danych osób, które będą tę sprawę realizowały w ramach poszczególnych OT.
(sp2jmr)3. Akcja No More War rozpoczęta.
Od wczoraj, 01.09.2009 dwadzieścia cztery staje pracują w eterze w akcji No More War. Zapraszamy do nawiązywania łączności i wypełniania warunków dyplomu. Akcja trwać będzie do 06.10.2009.
Więcej informacji na stronie: www.nmw.pzk.org.pl . Czesław SP2UKB4. Awards SP- zmiany.
... chyba już wszyscy zauważyli, że portal dyplomowy PZK http://awards.pzk.org.pl już funkcjonuje. Długa była przerwa bo 3-tyodniowa a to ze względu na to, że przejął go Award Manager PZK Andrzej SQ7B i tworzył stronę całkowicie od początku i dlatego trochę to musiało potrwać. No i będzie wyłącznie on ją prowadził. I tak powinno być - człowiek od dyplomów powinien prowadzić stronę o dyplomach. Na początku strony jest informacja, że „strona w budowie” ale widzę, że jest już bardzo rozbudowana. Napisał mi nawet, że podstron jest prawie 100, regulaminów ponad 220, a obrazków dyplomów ponad 600. Ale najważniejsze jest to, że są wszystkie nasze PZK-owskie dyplomy i to w pełnych informacjach. Ustaliliśmy z Andrzejem prowadzącym portal, że będą tam tylko sprawy dyplomowe, bo od aktualności bieżących jest portal pzk.org.pl. Podoba mi się też to, że nasze dyplomy nie są bezimienne tylko, że to konkretna osoba zdobyła. Przy każdym dyplomie PZK Andrzej porobił listy zdobywców dyplomów i chyba nie tylko mnie się to podoba bo każdy może zobaczyć i sprawdzić. Wykazy są teraz na bieżąco aktualizowane. Jest na stronie dużo dyplomów ze świata i tu moja prośba, jako prezesa PZK, prośba do kolegów, żeby odpowiedzieli na apel Andrzeja i nadsyłali Mu skany swoich ciekawych dyplomów, a On je z całą pewnością umieści na stronie. Niech inni widzą, że w SP są „dyplomowani” krótkofalowcy z ambicjami! Szczególnie skany takich ciekawych dyplomów, których w Internecie nie ma. Na końcu strony Award Manager napisał, że oczekuje na wasze uwagi. A więc piszcie do Niego, co powinno być i wysyłacie informacje czy jakieś Waszym zdaniem ciekawe materiały, a nasz PZK-owski portal będzie interesującym dla każdego i nie tylko dla kolegów z SP. Myślę, że jest to jest nasza Związkowa sprawa. (SP2JMR)5. Komunikat programu KRÓTKOFALOWCY BIS
Informuję wszystkich zainteresowanych, że program KRÓTKOFALOWCY BIS nada na www.videoexpres.pl w niedzielę 6.09.br. o 22.00 specjalne wydanie programu telewizyjnego z XXI Zjazdu PK OTC z Chomiąży Szlacheckiej, koło Biskupina.
Zobaczymy przy okazji w programie jedyne chyba w Polsce Muzeum Kolei Wąskotorowej oraz zabytkową osadę w Biskupinie.
Reportaż powstał przy okazji pobytu na ostatnim zjeździe Polskiego Klubu OTC PZK.
Warto zerknąć również do Archiwum Video ATV, gdzie znajdują się nowe pozycje, z poprzednich zjazdów i spotkań warte zobaczenia.
Na stronie głównej w części aktualności portalu www.videoexpres.pl zamieszczona jest oczekiwana książka w wersji elektronicznej, a wydana staraniem Zarządu PK OTC o polskich krótkofalowcach.
Są to wspomnienia niektórych krótkofalowców, którzy nadesłali swoje przemyślenia do autora tej publikacji, Ryszarda Reicha SP4BBU z Olsztyna.
Jak zapewnia autor, książka będzie również wydana w postaci skromnej książki.
Do zobaczenia w TV INTERNET na stronie www.videoexpres.pl
Henryk Pacha ATV SP6ARR6. Jodłówka Tuchowska czyli „Krótkofalarska Jesień na Pogórzu 2009”.
Oddział Terenowy PZK nr 28 w Tarnowie, serdecznie zaprasza na 24 już spotkanie w Jodłówce Tuchowskiej, pod hasłem "Krótkofalarska Jesień na Pogórzu". Spotkanie już za kilka dni, bo to: 11-12-13 września br. Program spotkania stały. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy. Więcej informacji na naszej stronie internetowej - www.sp9pta.w.interia.pl
Stanisław SQ9AOR
To największe na południu Polski spotkanie krótkofalowców znane z możliwości spotkania ciekawych ludzi, zakupu potrzebny w krótkofalarstwie elementów. Przede wszystkim jest to piekne krajobrazowo miejsce, chyba jedno z najpiękniejszych w SP w których odbywają się nasze środowiskowe spotkania.7. III Warsztaty QRP, które odbędą się 12/13 września. Szczegóły są na naszym Portalu QRP - www.sp-qrp.pl .
Zaprasza do odwiedzenia tej jedynej w swoim rodzaju imprezy Włodek Salwa SP5DDJ.
Wszyscy Ci, którzy lubią QRP, lubią sami coś zbudować i czerpać radość z wykonanej przez siebie pracy działając na własnej produkcji urządzeniu znajdą tam coś dla siebie. Dziękuję za zaproszenie.8. SN0PL.
Chciałem poinformować o kolejnej mojej inicjatywie i naszej aktywności w eterze, a przy tym promcji krókofalarstwa jaka jest realizowana przez łukowskie środowisko krótkofalowców. Są to członkowie OT PZK w Lublinie oraz klubu PGA-C PZK. Tu zamieściłem http://www.qrz.com/db/SN0PL szczegółowe informacje na temat stacji SN0PL.
Pozdrawiam
VY 73!
Krzysztof "Chris" SP5KP/SN5N9. XXI Zjazd SPOTC.
W dniach 29 i 30 sierpnia br. uczestniczyłem w XXI Zjeździe Klubu Seniorów Polskiego Związku Krótkofalowców. Do malowniczo położonego na Pałukach OW Relaks przyjechało ponad 70 członków i sympatyków Klubu Seniorów.
Obrady Zjazdu otworzył i prowadził prezes SP OTC kolega Ryszard SP2IW. Na wstępie minutą ciszy uczczono pamięć tych, którzy w przeciągu ostatniego roku odeszli do krainy wiecznych DX’ ów. Kolega Ryszard SP4BBU przedstawił swoje działania zmierzające do napisania, co zadeklarował na Zjeździe SP OTC w Borkach, książki zawierającej wspomnienia seniorów polskiego krótkofalarstwa. Niestety mimo wielkiego zapału i aplauzu dla tego pomysłu nie udało się zebrać materiału na kilkuset stronicową książkę. Pierwszy jeszcze ciepły egzemplarz, przywieziony przez kolegę SP7DDD, publikacji pt. „Krótkofalarstwo moją pasją” Ryszard zaprezentował wieczorem na uroczystej kolacji. Książka w wersji elektronicznej jest dostępna na płycie CD, którą otrzymał każdy uczestnik spotkania. Uczestnicy Zjazdu długo dyskutowali nad koniecznością udokumentowania działalności polskich krótkofa-lowców. Kolega Henryk SP6ARR twórca internetowego programu KRÓTKOFALOWCY-BIS szeroko przedstawił ten program i jego globalny zasięg. Jest to wspaniała robota na rzecz propagowania krótkofalarstwa w kraju i zagranicą. Kolega Tomek SP6T przedstawił krótką relację z I-go Europejskiego Spotkania Zespołów HQ oraz pracę i wyniki polskiego zespołu HQ. W swoim wystąpieniu przedstawiłem zebranym aktualne zadania realizowane przez Prezydium Zarządu Głównego naszego Związku. Omówiłem między innymi następujące tematy, stan prac nad nowym statutem Związku, przygotowania do obchodów w przyszłym roku 80 – lecia Związku, współpraca Związku z MON, MEN i UKE, przygotowania do posiedzenia Zarządu Głównego PZK oraz nasz udział w konsultacjach nad projektem rozporządzeń Ministra Środowiska.
Zjazd przebiegał w bardzo miłej koleżeńskiej atmosferze. (SP2JLR)Tyle informacji na dzisiaj !
Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK


Komunikat ZG PZK


Komunikat sekretariatu ZG PZK na 9 września 2009

Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:


1. Zaproszenie z DARC.
Zaproszenie do udziału w Ham Radio Meeting Yiadrina!
Szanowni Państwo!
Spotkanie odbędzie się w tym roku w dniu 19 września w Halach Targowych we Frankfurcie nad Odrą. Początek godz. 10:00 czasu miejscowego.
Organizatorzy: Dystrykty Brandenburg (Y) i Berlin (D) Klubu Deutscher-Amateur-Radio-Club (DARC), Wspólnota Robocza QRP i Konstrukcje Własne w Krótkofalarstwie (DL-QRP-AG) i czasopismo specjalistyczne krótkofalarstwa FUNKAMATEUR.
Zapraszamy Państwa serdecznie do udziału, jak i wszystkich amatorów i kluby krótkofalarstwa, wspólnoty zainteresowań i robocze krótkofalarstwa.
Na tegorocznej Yiadrinie oferowane są liczne wykłady i dyskusje na tematy specjalistyczne i krótkofalarstwa, przeprowadzone będą łączności krótkofalarskie różnymi emisjami, a na dużym pchlim targu krótkofalarstwa, tak jak w ubiegłych latach znajdą się liczne międzynarodowe oferty sprzętu i akcesoriów. Na specjalnej wystawie krótkofalowcy przedstawią swoje samodzielnie skonstruowane urządzenia krótkofalarskie, kto chciałby, może uczestniczyć ze swoimi pracami w konkursie konstrukcji własnych.
Dalsze szczegóły znajdują się na stronach internetowych Dystryktów Brandenburgii i Berlina. W sprawie pytań i zgłoszeń udziału jesteśmy do dyspozycji pod adresem dl9sau@darc.de , dl2rsf@darc.de i dl2fi@dl-qrp-ag.de .

Z serdecznymi pozdrowieniami: Thomas DL9SAU, Wolfgang DL2RSF, Peter DL2FI2. „Syrenka Warszawska” i „Zamki w Polsce”.
Otrzymałem zaproszenie na uroczyste podsumowanie zawodów krótkofalarskich „Zamki w Polsce” i o Statuetkę „Syrenki Warszawskiej, które odbędą się w dniu 20 września 2009 roku o godzinie 12:00 na terenie Klubu DGW, Wał Miedzeszyński 381.3. Komunikat programu KRÓTKOFALOWCY BIS
Informuję wszystkich zainteresowanych, że program KRÓTKOFALOWCY BIS na www.videoexpres.pl o 22.00 powtarzane jest specjalne, wydanie programu telewizyjnego z XXI Zjazdu PK OTC z Chomiąży Szlacheckiej, koło Biskupina na życzenie kolegów. Przypominam, że zobaczymy w programie jedyne chyba w Polsce Muzeum Kolei Wąskotorowej oraz zabytkową osadę w Biskupinie. Reportaż powstał przy okazji pobytu na ostatnim zjeździe Polskiego Klubu OTC PZK. Jest również na www.videoexpres.pl zamieszczona oczekiwana książka w wersji elektronicznej o polskich krótkofalowcach.
Do zobaczenia w TV INTERNET na stronie www.videoexpres.pl Henryk Pacha ATV SP6ARR4. Program spotkania „antenowego” 17 października 2009.
Temat spotkania : wyjaśnienie aktualnego stanu prawnego związanego z wymaga- niami Prawa Ochrony Środowiska oraz Prawa Budowlanego oraz zasady korzystania z pliku „Raport / Zgłoszenie instalacji”.

Termin spotkania : 17 października 2009 r. godz. 11:00 do ok. 17:00

Miejsce spotkania : siedziba POT PZK; Wał Międzyszyński 381; Warszawa

Główny organizator : Prezes PZK – Piotr SP2JMR przy pomocy Wiesława SQ5ABG

Prowadzący spotkanie : SP6IEQ Dionizy Studziński

Uczestnicy spotkania : wytypowane przez OT PZK osoby odpowiedzialne za pomoc przy wdrażaniu wymagań Prawa Ochrony Środowiska na terenie własnego OT.

Program spotkania :

Godzina Temat
1. 11:00 Otwarcie spotkania
2. 11:15 Prezentacja „Ham’s a prawo”
3. 12:30 Dyskusja na temat stanu prawnego
4. 13:00 Przerwa na obiad
5. 13:30 Omówienie struktury pliku Raport / Zgłoszenie instalacji
6. 14:00 Zasady pracy z plikiem Raport / Zgłoszenie instalacji
7. 14:30 Ćwiczenia w obsłudze pliku Raport / Zgłoszenie instalacji
8. 16:00 Dyskusja, propozycje, wnioski, zasady uzupełniania danych w pliku
9. 17:00 Zamknięcie spotkania


Uwagi ogólne :
1. Dla sprawnego przeprowadzenia spotkania, zalecane jest aby wszyscy uczestnicy posiadali własne laptopy na których będą prowadzone indywidualne ćwiczenia.
2. Uczestnicy spotkania otrzymają materiały włącznie z najnowszą wersją pliku Raport / Zgłoszenie instalacji ( wersja testowa ). (SP6IEQ)5. Dyplom okolicznościowy.
Radiokub SP8PRL z Chełma z okazji 40 lecia swego istnienia wyda dyplom okolicznościowy, którego regulamin stanowi załącznik do niniejszego komunikatu. Grafika dyplomu jest bardzo interesująca, wręcz klasyczna i na prawdę warto go zdobyć.Tyle informacji na dzisiaj.

Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZKZałącznik do komunikatu:


REGULAMIN DYPLOMU "SP8PRL - 40 LAT"


1. Wydawcą dyplomu "SP8PRL - 40 LAT" jest Chełmski Klub Krótkofalowców SP8PRL z siedzibą pod adresem: 22-100 Chełm ul. Aleja 3-go Maja 4/12.
2. Celem dyplomu jest upamiętnienie 40-lecia powstania klubu SP8PRL.
3. Do uzyskania dyplomu liczą się łączności/nasłuchy w okresie od 01-10-2009 do 31-12-2009 r.
4. Warunkiem uzyskania dyplomu jest uzyskanie minimum 40 pkt za łączności ze stacjami jak w p. 5 Regulaminu.
5. Wykaz stacji zaliczanych do dyplomu”SP8PRL – 40 lat” oraz ilość punktów uzyskanych za nawiązanie łączności z tymi stacjami:
- Sylwia SQ8MXN - 5 pkt
- Marek SQ8MFM - 5 pkt
- Marek SQ8MXS - 5 pkt
- Andrzej SP8FNA - 5 pkt
- Wiktor SP8ENS - 5 pkt
- Tomek SQ8TWP - 5 pkt
- Robert SQ8RAR - 5 pkt
- Radek SQ8HNB - 5 pkt
- Stacja Klubowa SP8PRL - 25 pkt – łączność obowiązkowa.
6. Stacje zagraniczne obowiązuje taka sama ilość punktów co stacji polskich.
7. Dyplom dla stacji nasłuchowych wydawany jest za zrobienie nasłuchów dających łącznie minimum 40 pkt. w tym obowiązkowy nasłuch stacji SP8PRL.
8. Stacje – byli członkowie Klubu SP8PRL – otrzymają dyplom za spełnienie jednego warunku tj. łączności ze stacją klubową SP8PRL, podając w zgłoszeniu okres członkowstwa w klubie SP8PRL.
9. Pasma i emisje dowolne. Łączności przez przemienniki są zaliczane do Dyplomu.
10. Dyplom w formie elektronicznej (PDF) jest darmowy. Papierowa wersja dyplomu, obejmująca koszt koperty i znaczka pocztowego będzie wysyłana po przesłaniu znaczków pocztowych o wartości 6 PLN.
11. Format logów dowolny. Log powinien zawierać: znak korespondenta, znak stacji przyznającej punkty, datę oraz czas przeprowadzonej łączności, pasmo, rodzaj emisji.
12. Zgłoszenia na dyplom w formie elektronicznej prosimy przesyłać na adres sp8prl@kfchelm.pl
13. Zgłoszenia w formie papierowej prosimy przesyłać na adres Chełmski Klub Krótkofalowców 22-100 Chełm ul. Aleja 3-go Maja 4/12.
14. Termin przesyłania zgłoszeń do 28-02-2008 r.
15. Potwierdzenia łączności w formie kart QSL nie są wymagane jednak bardzo mile widziane z uwagi na reaktywację klubu po długim okresie.
16. Rozsyłanie dyplomów będzie odbywało się systematycznie wraz z nadsyłaniem zgłoszeń. Zakończenie rozsyłania dyplomów z dniem 31-03-2010 r.
17. Informacje o klubie SP8PRL można uzyskać na stronie organizatora www.kfchelm.pl lub www.qrz.com
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sq3lmr
28 listopad 2018
zapraszamy do udziału w akcji dyplomowej qrz.com/db/so100pw

sp6dwb
18 kwiecień 2018
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę wielu DXów potwierdzonych kartami QSL

SP5U
20 grudzień 2017
Wesołych Świąt oraz szczęśliwego 2018 życzę Wam Koleżanki i Koledzy oraz Waszym najbliższym. Mirek SP5U & SP6LTC

sp6dwb
18 kwiecień 2017
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę worek DXów

sp6dmq
14 kwiecień 2017
14/04/2017 20:46 Wesołych Świąt Wielkanocnych, mokrego dyngusa oraz duzo zdrowia !!! życzy Mariusz

sq3lmr
23 marzec 2017
Z okazji "Stulecia Harcerskiego Ruchu Wodnego" Radio-Klub Krobia będzie pracował od kwietnia do sierpnia pod znakiem HF100HRW . zapraszamy do odwiedzenia naszej strony klubowej sp3pgs.pl .

sp3p
08 wrzesień 2016
Góra Szybowcowa czy Burzenin. W tym roku Burzenin. Prośba do organizatorów, aby w miarę możliwości uwzględniać terminy dużych imprez krótkofalarskich.

sq6oxm
15 maj 2016
Fotki ze spotkania na górze szybowcowej w dniu 14.05.2016 sq6oxm.hopto.me/sq6oxm/20
16_05_14_Spotkanie_SOT.zi
p


sp6fig
10 wrzesień 2015
sp9cp Korzystam z 2m paraboli / wys. 300 m npm./oraz LNA 18db/0,8/+IC9100.

sp6fig
10 wrzesień 2015
Odbieram codziennie. Siła sygnału od S1 do S9... Świetne info co się dzieje na kierunku południowo-zachodnim. Dobrze , że ma małą moc . Pozdrawiam Krzysiek sp9cp

Archiwum
Krótkofalowcy BIS

RBI
SP6LB Poradnik UKF

kliknij celem pobrania

Callbook`s

Ciekawe informacje
SP5ZCC - news
SP-QRP - news
Zobacz
New Page 1

Szybka przeglądarka Maxthon

SOT PZK
Copyright © 1997 - 2019
zalecana rozdzielczość 1024x768
Aktualizacja 8.07.2019 20:45

Informujemy, że ta strona internetowa używa pliki cookie.
Można je wyłączyć poprzez zmianę ustawień przeglądarki.
Korzystanie z niniejszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
regulamin cookies

   Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Comstock by:
1821094 Unikalnych wizyt   

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu