Sudecki Oddział Terenowy PZK
  Welcome to: Sudecki Oddział Terenowy PZK [Guest] Strona GłównaKontaktPortal ZG PZKCzłonkowie SOT PZKRR ITUHistoria SOT wg SP6BGF
21 Sierpień 2019 12:48  
Dyplom Polska

Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 168
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp6sow
Nawigacja
Strona Główna

Kontakt
Statut PZK
Portal ZG PZK
Wstąp do PZK
Członkowie SOT PZK
Kodeks Krótkofalowca
Informacje składkowe
Odznaki Honorowe PZK
Częstotliwości lokal UKF

Linki
SR6J
Kluby
SR6JG
RR ITU
Download
DX cluster
Kodeks pracy DX
Etyka i procedury
Saga braci Odyńców
Pionierzy Radiotechniki -----Polskiej

FAQ
Egzaminy UKE 2019
Zawody KF UKF 2019r.

Silent Key
Historia SOT wg SP6BGF
Krótkofalowiec
New Page 1

Krótkofalowiec Polski Nr 09/2019 - kliknij

Tygodnik Krótkofalowca

kliknij celem pobrania

Czas lokalny
Zegar Polska
Propagacja
New Page 1

Tropo Europa - kliknij

Tropo Europa

Propagacja

Propagacja

Solar - kliknij

Radio Amateur Sat.

AMSAT

Polecamy

Dolnośląska Amatorska Sieć Ratownicza

Warto odwiedzić

Radar meteo

Radar meteorologiczny - kliknij

Radar meteo - opady

 Komunikat Internetowy Sekretariatu ZG PZK na 8 sierpnia 2009Submit News Submit Article Visit our Forum 
Komunikat ZG PZK
1.APRS.APRS.APRS.
Polska Grupa APRS zaprasza na Bieszczadzki Rajd APRS, który odbędzie się w dniach od 4 do 6 września 2009. W programie spotkania przewidziane są prezentacje, dyskusje, ognisko i przejazd malowniczą trasą nad Zalew na Solinie. Po drodze zostaną rozmieszczone stacje małej mocy wysyłające beacony APRS, co pozwoli na wypróbowanie sprzętu oraz umiejętności nawigatorsko - operatorskich. Zakwaterowanie i posiłki w ośrodku „Słoneczny Brzeg” w okolicach Dubiecka. Więcej informacji na stronie www.aprs.pl/rajd09.htm
Zgłoszenia należy nadsyłać do 29 sierpnia br.
Zapraszamy do wspólnej zabawy,
w imieniu organizatorów Bogdana SP8BRE i Bogdana SP8NFE,
Prezes Polskiej Grupy APRS, Andrzej SP3LYR


2.XXV jubileuszowy Zjazd PKRVG.
W dniach 21-23 sierpnia w Chomiąży Szlacheckiej w ośrodku „Relaks” k. Inowrocławia odbędzie się Zjazd Polskiego Klubu Radiovideografii, ogólnopolskiego klubu PZK. PKRVG jest jedynym klubem, którego obecny Prezes Wojciech SP2JPG pełni tą funkcję od chwili powstania klubu i był jego założycielem. Zjazd zapowiada niezwykle interesująco. Szczegóły na stronie PKRVG. Zgłoszenie i ewentualne informacje u organizatora Grzegorza Walichnowskiego SP3CSD na sp3csd@02.pl tel. 0604 -245- 357.


3.Pierwsze Międzynarodowe Spotkanie Reprezentacji w Mistrzostwach HF IARU.
Odbędzie się ono w dniach 21-23 sierpnia w miejscowości Janików k. Jelcza. Organizatorem jest Tomasz SP6T Kapitan Zespołu SN0HQ. To bezprecedensowe spotkanie służyć będzie wymianie doświadczeń oraz wzajemnemu poznaniu się. Swój przyjazd zapowiedziało ponad 10 reprezentacji.


4.XXI Zjazd SPOTC.
Odbędzie się także w Chomiąży Szlacheckiej tak jak i XXV Zjazd PKRVG lecz w terminie 28, 29,30 sierpnia 2009. Szczegółowe informacje na stronie: http://sp0otc.qrz.pl .Miejsce.


5. 48 Zjazd PK UKF czyli Stowarzyszenia Miłośników Łączności Radiowych na Falach Ultrakrótkich oraz XI Techniczny Zjazd UKF.
Miejsce to Zieleniec k. Dusznik. Termin 14-15 sierpnia br. Pełna informacja na http://www.pk-ukf.org.pl/fusion_pages/index.php?page_id=98
Zjazd zapowiada się niezwykle interesująco. Techniczne Zjazdy UKF są organizowane od 11 lat przez Kłodzki radioklub SP6KBL. Niedawno z grona organizatorów odszedł do krainy wiecznych dx-ów Stanisław SP6BTV pionier w wykorzystaniu mikrofal do łączności na coraz to dłuższe dystanse i na coraz wyższych częstotliwościach.
ZG PZK będzie na tych Zjazdach reprezentował Tadeusz SP9HQJ Sekretarz PZK. Podczas Zjazdu będzie okazja do odznaczeń i wyróżnień członków PK UKF oraz Sudeckiego OT PZK, na którego terenie Zjazdy się odbywają.


6.XXV Jubileuszowe Międzynarodowe Spotkanie Krótkofalowców na Kopie Biskupiej.
1-2 sierpnia 2009 w pięknej okolicy w Górach Opawskich odbyło się kolejne tym razem jubileuszowe spotkanie krótkofalowców. Nie zabrakło nikogo. Obecni byli przede wszystkim główni opiekunowie domku krótkofalarskiego i pozostałych urządzeń znajdujących się jak wiadomo na granicy Czech i Polski, czyli: Pan Mirosław Petrik –Kasztelan „Biskupskiej Kupy” oraz Pan Stanisław Jurecki Nadleśniczy Nadleśnictwa Prudnik. Obydwaj wspaniali zasłużeni dla rozwoju krótkofalarstwa goście naszego spotkania otrzymali od ZG PZK okolicznościowe grawertony. Specjalne dyplomy okolicznościowe z tej okazji otrzymali organizatorzy spotkań : Tadeusz SP6MRC główny organizator oraz gospodarz naszych urządzeń na Kopie Biskupiej, Mieczysław SP6EZ, Andrzej SP6OUX oraz Ryszard SP6AKL. Media były reprezentowane przez TVP-3 Opole oraz przez lokalną telewizję z Prudnika.
Samo przedsięwzięcie związane z budową domku i instalacji krótkofalarskich na granicy Polsko-Czeskiej nie ma precedensu w historii naszego krótkofalarstwa. Czytając o nim trzeba sobie zdać sprawę z tego, że początki naszej działalności w tym miejscu sięgają okresu PRL i Czechosłowacji, kiedy to ta granica jak i każda inna była bardzo dokładnie strzeżona, a władze niechętnie patrzyły na wszelkie przejawy aktywności w tym rejonie, w szczególności krótkofalarskiej. Tym większy podziw i uznanie należą się naszym Kolegom, którzy doprowadzili do powstania instalacji krótkofalarskich oraz organizowania corocznych spotkań w tym pięknym miejscu wprost wymarzonym dla krótkofalowców, a dla UKF-owców w szczególności.
Cała inwestycja nie jest zakończona obecnie trwają niezmiernie trudne prace przy budowie 21 metrowego masztu antenowego o konstrukcji kratowej z trzema poziomami odciągów. Kto nie próbował niczego w górach budować, może nie zdawać sobie sprawy z trudności z tym związanych. Najpierw trzeba wszystko zawieźć lub zanieść na wysokość prawie 900 m. Następnie jest montaż czyli sama budowa. Tu trzeba poradzić sobie z posadowieniem masztu oraz kotw do odciągów. Podczas kopania czy raczej wyrąbywania stosownego otworu często natrafia się na tzw. „monolit” czyli niezwykle twardą litą skałę. W takiej sytuacji bez pomocy z zewnątrz wszelkie prace utknęłyby w miejscu. Pomagają koledzy mający dostęp do specjalistycznego sprzętu, ale przede wszystkim nasi opiekunowie Pan Mirosław Petrik Kasztelan i Stanisław Jurecki Nadleśniczy. Do grona budowniczych dołączają kolejni koledzy jak np. zespół z klubu SP9KDA w tym Marek SP9UO główny organizator tegorocznego ŁOŚ-a. W Głubczycach powstało kilkanaście lat temu Stowarzyszenie Krótkofalowców Pogórza Opawskiego, którego członkowie z Arkiem SP6OUJ na czele także uczestniczą w tych działaniach. Koledzy ze SKPO zabezpieczali m.in. pracę stacji HF25KB.
Wszystkich wymienić nie sposób, tym niemniej wszystkim tym Kolegom, którzy włączyli się w to bardzo ciekawe przedsięwzięcie należą się gratulacje z okazji XXV jubileuszowego spotkania i podziękowania za aktywność co jako prezes PZK niniejszym czynię.
Na zakończenie kilka słów o samej imprezie.
Najważniejsze to pogoda, która w tym roku wyjątkowo dopisała. Na niebie nie było ani jednej chmurki, a temperatura przekraczała znacznie 20 stopni. Część oficjalna miała miejsce w samo południe przy specjalnie ustawionym namiocie, wtedy też miałem okazję wręczyć wymienione wcześniej wyróżnienia i podziękować organizatorom spotkania i budowniczym instalacji za ich wkład w rozwój Krótkofalarstwa Polskiego.
W spotkaniu uczestniczyło ok. 100 krótkofalowców z Czech, Niemiec i Polski. Rozmowy o krótkofalarstwie i planach na przyszłość przeciągnęły się do późnych godzin nocnych czemu jak już wspomniałem sprzyjała wyjątkowo pomyślna aura oraz iście ojcowska opieka Pana Kasztelana.
Na Kopę Biskupią w imieniu organizatorów zaprosił mnie Marek SP9UO, któremu dziękuję za zaproszenie i pomoc w dotarciu do tego bardzo ładnego i jakże ważnego dla nas krótkofalowców miejsca. Wszyscy Ci z Was, którzy chcieliby skorzystać z domku i instalacji antenowej proszeni są o kontakt z Tadeuszem SP6MRC , Ryszardem SP6AKL lub Markiem SP9UO.
Fotoreportaż zamieszczony będzie w Krótkofalowcu Polskim nr 9/2009.
Piotr SP2JMR


7. X Jubileuszowy Zakopiański Zlot Krótkofalowców w Gliczarowie Górnym
W ostatni weekend tj. 1 – 2 sierpnia br. w Gliczarowie Górnym k. Zakopanego, z inicjatywy Zarządu Małopolskiego Oddziału Terenowego PZK w Krakowie odbył się X Jubileuszowy Zlot Krótkofalowców, w którym tylko w pierwszym dniu uczestniczyło ponad 100 osób. Idea tego typu spotkań zrodziła się w 2000 roku, kiedy to zmieniono lokalizację przemiennika UKF SR9X z Lubonia na Gubałówkę k. Zakopanego. Wtedy to odbyło się pierwsze spotkanie integracyjne, na którym to proboszcz z pobliskiej parafii ks. Szczepan Gacek SP9VRJ poświęcił przemiennik. Przez 4 lata spotkania integracyjne odbywały się w Towarzystwie Gimnastycznym „Sokół” w Zakopanem, a od 2004 roku za sugestią ks. S. Gacka SP9VRJ na terenie parafii pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Gliczarowie Górnym.
W sobotę odbył się egzamin na licencje krótkofalarskie, w których wzięło udział 31 osób, z czego z wynikiem pozytywnym zdało 30 osób. Jak Oświadczył jeden z członków komisji egzaminacyjnej, stan przygotowania do egzaminu z każdym rokiem poprawia się. W Gliczarowie Górnym ponad 20 % uczestników egzaminu odpowiedziało na pytania testowe i już po paru minutach opuszczało salę. Zatem opublikowanie pytań egzaminacyjnych na stronach internetowych okazało się trafnym posunięciem. Jako ciekawostkę należy podać fakt, iż jednym z egzaminowanych był młody zakonnik, który niebawem wyjedzie na misje do Papui Gwinei, skąd po otrzymaniu licencji zamierza pracować z tamtego rejonu i ma nadzieję na nawiązywanie łączności z polskimi korespondentami.
W sobotę w godzinach rannych licznie zebrani uczestnicy spotkania ( SP3, SP5, SP7, SP8 i SP9 ) prowadzili długie Polaków rozmowy przy kawie i wyrobach cukierniczych dostarczonych za sugestią ks. S. Gacka przez mieszkańców Gliczarowa. Po obiedzie miały miejsce referaty techniczne.
W niedzielę odbyła się msza święta, w której wzięło udział wielu krótkofalowców z kraju, a następnie wspólne zdjęcie i po obiedzie uczestnicy spotkania rozjechali się do swych domów.
Spotkanie to było dobrą okazją do integracji środowiska krótkofalarskiego, nawiązywania nowych kontaktów, jak też podtrzymania wieloletnich więzów przyjaźni. Nad przebiegiem spotkania panowała prezes Małopolskiego Stowarzyszenia Krótkofalowców w Krakowie Kol. Bożena SP9MAT, a pomagali Jej : Andrzej SP9MAX, Paweł SP9XUM, Wojciech SP9IKN i inni. Dopisująca pogoda sprawiła, że dobry nastrój udzielał się wszystkim uczestnikom spotkania.
Opracował : Tadeusz SP9HQJ

SP5BAK silent key.
SP5BAK Andrzej Żelaźnicki w dniu 17 lipca 2009 odszedł do krainy wiecznych DX-ów. Znakomity dx-man, Kolega i Przyjaciel wielu z nas. Członek SP DX Clubu od 1969 roku. Wybitny konstruktor mechanik, twórca wielu konstrukcji dla radioamatorów. Pogrzeb odbył się w dniu 20 lipca na cmentarzu Brudnowskim w Warszawie.
Zmarł w wieku 64 lat. Cześć jego pamięci!

W dniu dzisiejszym odszedł do krainy wiecznych DX-ów jeden z najaktywniejszych krótkofalowców Górnego Śląska , a także SP - Ginter Kupka SP9ZW.
Był znany przede wszystkim jako Prezes Klubu SP9KRT oraz organizator wielu wspaniałych spotkań i imprez krótkofalarskich.
Więcej informacji w miarę ich otrzymywania.
Cześć Jego pamięci!

Tyle informacji na dzisiaj !
Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sq3lmr
28 listopad 2018
zapraszamy do udziału w akcji dyplomowej qrz.com/db/so100pw

sp6dwb
18 kwiecień 2018
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę wielu DXów potwierdzonych kartami QSL

SP5U
20 grudzień 2017
Wesołych Świąt oraz szczęśliwego 2018 życzę Wam Koleżanki i Koledzy oraz Waszym najbliższym. Mirek SP5U & SP6LTC

sp6dwb
18 kwiecień 2017
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę worek DXów

sp6dmq
14 kwiecień 2017
14/04/2017 20:46 Wesołych Świąt Wielkanocnych, mokrego dyngusa oraz duzo zdrowia !!! życzy Mariusz

sq3lmr
23 marzec 2017
Z okazji "Stulecia Harcerskiego Ruchu Wodnego" Radio-Klub Krobia będzie pracował od kwietnia do sierpnia pod znakiem HF100HRW . zapraszamy do odwiedzenia naszej strony klubowej sp3pgs.pl .

sp3p
08 wrzesień 2016
Góra Szybowcowa czy Burzenin. W tym roku Burzenin. Prośba do organizatorów, aby w miarę możliwości uwzględniać terminy dużych imprez krótkofalarskich.

sq6oxm
15 maj 2016
Fotki ze spotkania na górze szybowcowej w dniu 14.05.2016 sq6oxm.hopto.me/sq6oxm/20
16_05_14_Spotkanie_SOT.zi
p


sp6fig
10 wrzesień 2015
sp9cp Korzystam z 2m paraboli / wys. 300 m npm./oraz LNA 18db/0,8/+IC9100.

sp6fig
10 wrzesień 2015
Odbieram codziennie. Siła sygnału od S1 do S9... Świetne info co się dzieje na kierunku południowo-zachodnim. Dobrze , że ma małą moc . Pozdrawiam Krzysiek sp9cp

Archiwum
Krótkofalowcy BIS

RBI
SP6LB Poradnik UKF

kliknij celem pobrania

Callbook`s

Ciekawe informacje
SP5ZCC - news
SP-QRP - news
Zobacz
New Page 1

Szybka przeglądarka Maxthon

SOT PZK
Copyright © 1997 - 2019
zalecana rozdzielczość 1024x768
Aktualizacja 20.08.2019 21:22

Informujemy, że ta strona internetowa używa pliki cookie.
Można je wyłączyć poprzez zmianę ustawień przeglądarki.
Korzystanie z niniejszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
regulamin cookies

   Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Comstock by:
1933051 Unikalnych wizyt   

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu