Sudecki Oddział Terenowy PZK
  Welcome to: Sudecki Oddział Terenowy PZK [Guest] Strona GłównaKontaktPortal ZG PZKCzłonkowie SOT PZKRR ITUHistoria SOT wg SP6BGF
22 Lipiec 2019 15:43  
Dyplom Polska

Online
Gości Online: 8
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 168
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp6sow
Nawigacja
Strona Główna

Kontakt
Statut PZK
Portal ZG PZK
Wstąp do PZK
Członkowie SOT PZK
Kodeks Krótkofalowca
Informacje składkowe
Odznaki Honorowe PZK
Częstotliwości lokal UKF

Linki
SR6J
Kluby
SR6JG
RR ITU
Download
DX cluster
Kodeks pracy DX
Etyka i procedury
Saga braci Odyńców
Pionierzy Radiotechniki -----Polskiej

FAQ
Egzaminy UKE 2019
Zawody KF UKF 2019r.

Silent Key
Historia SOT wg SP6BGF
Krótkofalowiec
New Page 1

Krótkofalowiec Polski Nr 07/2019 - kliknij

Tygodnik Krótkofalowca

kliknij celem pobrania

Czas lokalny
Zegar Polska
Propagacja
New Page 1

Tropo Europa - kliknij

Tropo Europa

Propagacja

Propagacja

Solar - kliknij

Radio Amateur Sat.

AMSAT

Polecamy

Dolnośląska Amatorska Sieć Ratownicza

Warto odwiedzić

Radar meteo

Radar meteorologiczny - kliknij

Radar meteo - opady

 Komunikat sekretariatu ZG PZK na 17 czerwca 2009Submit News Submit Article Visit our Forum 
Komunikat ZG PZK
1.Debata w UKE.
16 czerwca br. w siedzibie Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Warszawie odbyło się spotkanie na temat identyfikacji stacji amatorskich oraz zasad przydzielania znaków wywoławczych, w szczególności tzw. znaków okolicznościowych.
Na zaproszenie Pani Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej na spotkanie przybyli przedstawiciele Głównej Kwatery ZHP, Społecznej Krajowej Sieci Ratunkowej, Zarządu Głównego LOK, Stowarzyszenia Miłośników Łączności Dalekosiężnych SPDX Club, Stowarzyszenia Miłośników Łączności na Falach Ultrakrótkich PK UKF, Stowarzyszenie Sympatyków Radia „Manufaktura”. Polski Związek Krótkofalowców reprezentował Kol. Janek SP2JLR vice prezes ds. organizacyjnych. Spotkanie prowadził Dyrektor Departamentu Zarządzania Zasobami Częstotliwości UKE - Pan dr Wiktor Sęga.

Naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Morskiej, Lotniczej i Amatorskiej Pan Artur Wojcieszek na wstępie przedstawił „Propozycję sposobu identyfikacji radiostacji amatorskich przez UKE, po rozważeniu uwag i propozycji środowiskowych i informacji z administracji kilku (losowo wybranych) krajów”. Dokument powyższy jest wynikiem ubiegłorocznych prac Urzędu i środowiska amatorskiego. Stanowił on płaszczyznę do dyskusji. Przedstawiciele poszczególnych stowarzyszeń i organizacji przedłożyli swoje propozycje, uwagi i wnioski w tym zakresie. Stanowisko Polskiego Związku Krótkofalowców poniżej.

Podsumowując spotkanie, Dyrektor Departamentu Zarządzania Zasobami Częstotliwości UKE Pan dr Wiktor Sęga, przedstawił plan zamierzeń Urzędu
w omawianym temacie. W ciągu bieżącego roku mają być zrealizowane następujące przedsięwzięcia:
1. Opracowanie procedury rezerwacji znaków okolicznościowych.
2. Opracowanie podstaw prawnych i formuł znaków okolicznościowych.
3. Stworzenie i umieszczenie na stronie Urzędu bazy wydanych znaków identyfikacyjnych stacji amatorskich.
Powyższe zagadnienia po opracowaniu zostaną przedstawione do konsultacji. Jan SP2JLR

A oto tekst stanowiska PZK.
„Polski Związek Krótkofalowców podtrzymuje swoje stanowisko zawarte
w naszym piśmie L.dz.prez.21/int/2008 z dnia 11 marca 2008 roku. Stoimy na stanowisku, że znaki tzw. okolicznościowe mają składać się z prefiksu (HF, SN, SP, SQ lub 3Z) jednej cyfry i maksymalnie czterech liter alfabetu łacińskiego, bez znaków diakrytycznych. Po prefiksie HF nie może występować cyfra 0, która to kombinacja zastrzeżona jest dla identyfikacji stacji amatorskich pracujących z Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego na wyspie Króla Jerzego. Zgodnie z Art. 19.68A (RR) w przypadku zdarzeń o charakterze szczególnym, znaki identyfikacyjne stacji amatorskich tzw. okolicznościowe mogą mieć inną postać niż określona powyżej. Dotyczy to w szczególności takich wydarzeń jak: wielkie święta, jubileusze, wydarzenia o skali międzynarodowej.

Okolicznościowe znaki identyfikacyjne stacji amatorskich powinny być przydzielane na okres do 3 miesiący, a jedynie w szczególnie uzasadnionych przypadkach na dłuższy okres czasu. Pozwolenie na używanie wymienione znaków okolicznościowych może być wydane z maksymalnie 6 miesięcznym wyprzedzeniem.

Uważamy, że tzw. znaki okolicznościowe powinny być wydawane wyłącznie nadawcom indywidualnym czy klubom, którzy zapewnią obsługę wymiany kart QSL poprzez biuro jednego ze Związków Krótkofalowców np. Polskiego Związku Krótkofalowców. Praca stacji amatorskiej pod znakiem okolicznościowym wiąże się z propagowaniem szczególnego wydarzenia. Udokumentowane jest to między innymi kartą QSL. Jeżeli stacja amatorska pracująca pod znakiem tzw. okolicznościowym nie potwierdza przeprowadzonych łączności kartami QSL przez biuro, to taki fakt źle świadczy nie tylko o operatorze tej stacji ale również o polskich krótkofalowcach, żeby nie powiedzieć, że o Polsce i Polakach.” Jan SP2JLR Wiceprezes PZK

-Spotkanie, które miało miejsce wczoraj (tj. 16 czerwca) jest kontynuacją trwającego ponad 15 lat procesu kształtowania polityki przyznawania znaków. Zawsze PAR, URT, URTiP , a teraz UKE brały pod uwagę stanowisko PZK w tej sprawie. Wyjątkiem był okres przed 2000 rokiem kiedy to zaczęły się pojawiać znaki kros-okręgowe oraz np. 3Z pomimo, że wolne były SQ i SP z odzysku..
Nie zawsze też były warunki i chęci ze strony działaczy PZK do prowadzenia szerokiej dyskusji w tym względzie. Obecnie są, a więc proszę o propozycje zapisów, pomysły etc. Z pewnością Janek SP2JLR je zbierze i wykorzysta w dalszych kontaktach i wystąpieniach. Wszelkie uwagi proszę przesyłać bezpośrednio na adres sp2jlr@pzk.org.pl .2. Piknik eterowy w Lipianach
18-19 lipca odbędzie się 24 piknik eterowy Lipiany 2009 . Miejsce to ul. Lipowa (plaża)
Otwarcie o godz.11.00 jak co roku. Piknik rozpocznie się od przywitania gości tj. władz wojewódzkich powiatowych i lokalnych jak również kolegów ze Schwedt nad Odrą, którzy już u nas 2 rok goszczą .
Po za wymianą doświadczeń pomiędzy uczestnikami spotkania przewidywane imprezy to:
1. występ zespołu folklorystycznego
2. pokaz urządzeń pomiarowych z Delegatury UKE w Szczecinie
3. Pokazy łączności różnymi emisjami
4. darmowa loteria dla dzieci
5. występ zespołu młodzieżowego
6. giełda
7. pokaz paralotni i loty paralotni po okolicy Lipian.
8. od 20:00 dyskoteka do rana.
Niektóre punkty mogą ulec zmianie, ale też i przybędą. Tak więc już teraz zapraszamy wszystkich chętnych do Lipian
vy73 ! Szef komitetu organizacyjnego Bronisław SP1RWU3.Koniaków 2009.
TAK, to już po raz czwarty!!! Henryk SP9FHZ wraz z Klubem SP9PKS przy Starostwie Powiatowym w Mikołowie serdecznie zapraszają Koleżanki i Kolegów krótkofalowców oraz sympatyków naszego hobby w dniach 11 i 12 lipca 2009 (sobota, niedziela) do Koniakowa do Gospody i Pensjonatu „Koronka” na IV Piknik Eterowy SP, OK i OM - Koniaków 2009.
Miejsce to sąsiaduje ze wzniesieniem „Koczy Zamek” (wys. 846 m n.p.m.) i położone jest na najwyższym wzniesieniu drogowym w Beskidzie Śląskim, bezpośrednio przy drodze wojewódzkiej nr 943 (DW 943) prowadzącej z Wisły do Milówki. Tam też znajduje się punkt widokowy, z którego można podziwiać wspaniałą panoramę Beskidów, a niekiedy i Tatr.
Lokator JN99LN, współrzędne geograficzne dla posiadaczy GPS: 49º32'53″ N, 18º58'26″ E.
Zaś w sąsiedniej Jaworzynce znajduje się miejsce styku granic państwowych Polski, Czech i Słowacji.
IV Piknik Eterowy SP, OK i OM - Koniaków 2009 jak zwykle towarzyszy XIII Dniom Gminy Istebna organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury pod hasłem:
„Z Ochodzitej, przez Skalite, po Kozubową".
W sobotnim bardziej oficjalnym programie pikniku m.in. przewidziano:
• Odczyty techniczne i prelekcje ( SDR dziś i jutro, Oddziaływanie elektromagnetyczne, Quiz techniczny )
• Giełdę krótkofalarską
• Tombolę z atrakcyjnymi nagrodami
• Występ kapeli góralskiej
• Wspólną fotografię
• Pracę radiostacji klubowej.
• Festyn i biesiadę przy grillu
Z kolei w niedzielne przedpołudnie proponujemy pełny luz i udział w licznych Krótkofalarskich Turniejach Sprawnościowych.
Tradycyjne dania kuchni góralskiej i tradycyjnej zapewnia oczywiście Gospoda „Koronka”.
Można będzie zakupić tamże koniakowskie koronki, w tym oczywiście sławne już stringi.
Rejestracja i przywitanie pierwszych gości -sobota od godz. 9-tej.
Rozpoczęcie pikniku o godz. 10-tej
Prosimy, aby noclegi każdy załatwił na własną rękę.
• Na miejscu w Pensjonacie „Koronka”: tel. +48 (33); adres Koniaków nr 799,
• Nieopodal w Pensjonacie „Koczy Zamek”: tel. +48 (33) 855617 ; adres Koniaków 755,
• Również w pobliżu, ale bardziej luksusowo „Karczma OCHODZITA”: tel. +48 602 478786; adres Koniaków-Pietraszyna.
Adresy innych miejsc noclegowych dostępne w internecie.
Obok parkingu udostępnione będzie także miejsce na przyczepy kempingowe i namioty.
Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy wszystkich chętnych do rejestrowania się przez wysłanie maila potwierdzającego uczestnictwo na adres klubu: sp9pks@poczta.onet.pl
W dniu pikniku nasłuch radiowy i praca na częstotliwości 145,500 MHz.
Bliższe informacje dotyczące szczegółów programu Pikniku jak i zalecanej trasy dojazdu (w okolicy Kubalonki prowadzone są dość rozległe roboty drogowe) dostępne będą m.in. na stronie Mikołowskiego Klubu Krótkofalowców www.sp9pks.yoyo.pl oraz www.ug.istebna.pl
Kontakt: Henryk SP9FHZ tel. 502-286600, e-mail sp9fhz@neostrada.pl
Do zobaczenia w Koniakowie!
W imieniu organizatorów i Prezesa klubu SP9PKS Stanisława SP9QLP zaprasza
-Sekretarz Henryk Jegła SP9FHZ.4. SP1PNW czyli „krótkofalarskie centrum promocji Dębna i Powiatu Myśliborskiego”.
Będąc w ub. środę prywatnie na zachodzie SP odwiedziłem jeden z najaktywniejszych radioklubów w regionie, a może i w SP czyli SP1PNW. W klubie w dniu klubowym było obecnych 8 kolegów. Moja wizyta była tuż po naszym komunikacie. Koledzy słusznie zauważyli, że komunikat odczytał Bogdan SP3IQ, a ja byłem już blisko Dębna.
Na uwagę zasługuje tu aktywność i konsekwencja Henryka SP1FYJ prezesa klubu, który przy pomocy jeszcze dwóch kolegów zreaktywował dawny klub SP1KNW pod znakiem SP1PNW (OT 14 PZK) i doprowadził do jego rozwoju. Jeden z elementów potwierdzających sukces Henryka to ilość krótkofalowców w regionie. W roku 2002 w regionie Dębna było 7 krótkofalowców , a obecnie jest ich już 26, z czego większość w PZK.
Jak tego Henryk SP1FYJ i koledzy z SP1PNW dokonali? A no ogromną pracą i aktywnością. Nie było w okolicy Dębna imprezy, na której nie byłoby radiostacji amatorskiej z SP1PNW (pod różnymi znakami okolicznościowymi -np. SN0MD). To oczywiście świetna promocja dla krótkofalarstwa. Na tym nie koniec. W klubie organizuje się kursy krótkofalarskie, wspólne wyjazdy na spotkania i warsztaty, a także pomaga w zdobywaniu czy zakupie sprzętu, co jest szczególnie ważne dla nowych HAM’s. W najbliższym czasie koledzy z SP1PNW przygotowują akcję dyplomową związana z zakonem Templariuszy. I z pewnością na tym nie koniec. Klub ma swą siedzibę w miejscowym Dębnowskim Ośrodku Kultury przy ul. Daszyńskiego 26, niezły sprzęt i ciągle doskonali bazę antenową. Oby takich przykładów było jak najwięcej w SP.
Miałem również okazję odwiedzić Jurka SP1MWF w jego „posiadłości” w miejscowości Mieszkowice ok. 20 km od Dębna, ale o tej krótkiej wizycie w późniejszym czasie. (SP2JMR)


Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sq3lmr
28 listopad 2018
zapraszamy do udziału w akcji dyplomowej qrz.com/db/so100pw

sp6dwb
18 kwiecień 2018
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę wielu DXów potwierdzonych kartami QSL

SP5U
20 grudzień 2017
Wesołych Świąt oraz szczęśliwego 2018 życzę Wam Koleżanki i Koledzy oraz Waszym najbliższym. Mirek SP5U & SP6LTC

sp6dwb
18 kwiecień 2017
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę worek DXów

sp6dmq
14 kwiecień 2017
14/04/2017 20:46 Wesołych Świąt Wielkanocnych, mokrego dyngusa oraz duzo zdrowia !!! życzy Mariusz

sq3lmr
23 marzec 2017
Z okazji "Stulecia Harcerskiego Ruchu Wodnego" Radio-Klub Krobia będzie pracował od kwietnia do sierpnia pod znakiem HF100HRW . zapraszamy do odwiedzenia naszej strony klubowej sp3pgs.pl .

sp3p
08 wrzesień 2016
Góra Szybowcowa czy Burzenin. W tym roku Burzenin. Prośba do organizatorów, aby w miarę możliwości uwzględniać terminy dużych imprez krótkofalarskich.

sq6oxm
15 maj 2016
Fotki ze spotkania na górze szybowcowej w dniu 14.05.2016 sq6oxm.hopto.me/sq6oxm/20
16_05_14_Spotkanie_SOT.zi
p


sp6fig
10 wrzesień 2015
sp9cp Korzystam z 2m paraboli / wys. 300 m npm./oraz LNA 18db/0,8/+IC9100.

sp6fig
10 wrzesień 2015
Odbieram codziennie. Siła sygnału od S1 do S9... Świetne info co się dzieje na kierunku południowo-zachodnim. Dobrze , że ma małą moc . Pozdrawiam Krzysiek sp9cp

Archiwum
Krótkofalowcy BIS

RBI
SP6LB Poradnik UKF

kliknij celem pobrania

Callbook`s

Ciekawe informacje
SP5ZCC - news
SP-QRP - news
Zobacz
New Page 1

Szybka przeglądarka Maxthon

SOT PZK
Copyright © 1997 - 2019
zalecana rozdzielczość 1024x768
Aktualizacja 8.07.2019 20:45

Informujemy, że ta strona internetowa używa pliki cookie.
Można je wyłączyć poprzez zmianę ustawień przeglądarki.
Korzystanie z niniejszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
regulamin cookies

   Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Comstock by:
1823353 Unikalnych wizyt   

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu