Sudecki Oddział Terenowy PZK
  Welcome to: Sudecki Oddział Terenowy PZK [Guest] Strona GłównaKontaktPortal ZG PZKCzłonkowie SOT PZKRR ITUHistoria SOT wg SP6BGF
22 Lipiec 2019 19:17  
Dyplom Polska

Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 168
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp6sow
Nawigacja
Strona Główna

Kontakt
Statut PZK
Portal ZG PZK
Wstąp do PZK
Członkowie SOT PZK
Kodeks Krótkofalowca
Informacje składkowe
Odznaki Honorowe PZK
Częstotliwości lokal UKF

Linki
SR6J
Kluby
SR6JG
RR ITU
Download
DX cluster
Kodeks pracy DX
Etyka i procedury
Saga braci Odyńców
Pionierzy Radiotechniki -----Polskiej

FAQ
Egzaminy UKE 2019
Zawody KF UKF 2019r.

Silent Key
Historia SOT wg SP6BGF
Krótkofalowiec
New Page 1

Krótkofalowiec Polski Nr 07/2019 - kliknij

Tygodnik Krótkofalowca

kliknij celem pobrania

Czas lokalny
Zegar Polska
Propagacja
New Page 1

Tropo Europa - kliknij

Tropo Europa

Propagacja

Propagacja

Solar - kliknij

Radio Amateur Sat.

AMSAT

Polecamy

Dolnośląska Amatorska Sieć Ratownicza

Warto odwiedzić

Radar meteo

Radar meteorologiczny - kliknij

Radar meteo - opady

 Komunikat po konsultacjach w Ministerstwie Środowiska.Submit News Submit Article Visit our Forum 
Jak wiecie po naszych masowych wystąpieniach do MŚ, podczas spotkania w dniu 7 maja br. Związek nasz reprezentowany przez SP2JMR , SP6RGB , SP6IEQ i SP9MRO ustalił z przedstawicielami Ministerstwa Środowiska zmiany w przygotowywanych rozporządzeniach . Zmiany te są efektem kompromisu obu stron i wynikają z obowiązku monitorowania oddziaływania wszelkich źródeł wytwarzających pole elektromagnetyczne.
Ministerstwo Środowiska odniosło się generalnie pozytywnie do naszych postulatów, efektem czego będzie wyłączenie nas, w pewnym zakresie z całości obowiązujących przepisów. Jest to niewątpliwie naszą zasługą , ale też wielu Posłów i Senatorów RP , którzy nas bardzo aktywnie poparli.

Kolega Dionizy SP6IEQ przy pomocy Roberta SP6RBG oraz Huberta SP6RT – światowej sławy naukowca, profesora Politechniki Wrocławskiej opracował zestaw dokumentów , które w przyszłości będą konieczne do wyliczania i przedstawienia wielkości i rozkładu pola elektromagnetycznego oddziałującego w miejscach dostępnych dla osób postronnych.
Zdając sobie sprawę, że zestaw ten może sprawić wielu Kolegom trudności, Komisja wnioskuje, aby przy każdym Oddziale Terenowym była 1 lub 2 osoby techniczne - specjaliści do pomocy w wypełnianiu lub sprawdzaniu poprawności wykonania obliczeń. Po skompletowaniu tych osób Komisja zobowiązuje się do przeprowadzenia odpowiedniego szkolenia.

Dokument ten o nazwie „Zgłoszenie instalacji” przyjął się w powszechnym nazewnictwie jako „Raport Dionizego” i chcemy, aby był dla członków Związku dostępny bezpłatnie wraz z koleżeńskim suportem przy jego wypełnianiu i opracowaniu niezbędnych załączników. Zostanie on umieszczony na stronie PZK wraz z dokumentami pomocniczymi.
Oczywiście należy się spodziewać, że inne bardziej lub mniej podobne dokumenty powstaną i każdy z nich będzie dobry o ile nie będzie kwestionowany przez Inspektorów Ochrony Środowiska.
Uzgodnione z Ministerstwem Środowiska zmiany wskazują, że dla mniejszych mocy wymagana dokumentacja przez terenowe organy ochrony środowiska nie będzie skomplikowana. Natomiast dla stacji o
mocy większej zakres niezbędnych dokumentów i opracowań będzie zdecydowanie większy a brak tych dokumentów może skutkować sankcjami prawnymi.

Chcemy również zwrócić uwagę , że już obecnie na mocy obowiązujących przepisów powinniśmy dokonywać zgłoszeń naszych instalacji, a więc najwyższa pora zacząć przygotowywać swoje dokumenty zgłoszeniowe i ewentualnie jest jeszcze czas na poprawki konstrukcyjne anten itp.

Wg wstępnych ustaleń stacje terenowe, pracujące do 2-3 miesięcy ( okres w uzgodnieniach ), nie posiadające stałych instalacji i mobilne nie będą musiały wykonywać bardzo skomplikowanych zgłoszeń, być może jedynie powiadomią o okresie swej aktywności Wojewódzkie lub Terenowe Inspektoraty Środowiskowe.

Zespół Spec komisji ds. MOŚInfo: SP2JMR


Komunikat ZG PZK

Komunikat sekretariatu ZG PZK na 10 czerwca 2009.

Witam wszystkich odbiorców komunikatów. A to informacje

1. Zapowiedź kolejnej polskiej ekspedycji DX-owej.
"Grupa polskich krótkofalowców ( Leszek SP3DOI, Jan SP3CYY, Wojciech SP9PT i Jozef SP9-31029 ) przy współudziale Michaela FO5QB planuje aktywność z Tubuai ( Australs Isl. w okresie od 29.09. do 12.10.2009 oraz z Nuku Hiva ( Marqueses Isl.) od 16.10. do 22.10.2009. Zamierzamy pracować na niskich pasmach ze szczególnym zwróceniem uwagi na Eu. Szczegóły zamieszczone zostały na stronie http://fo2009sp.pl ."
vy 73 de Wojciech sp9pt.


2. Świat Radio.
Jego wydawca korporacja AVT jest największym partnerem PZK w sprawach wydawniczych oraz sponsorem wielu naszych krótkofalarskich imprez. Przypomnę tylko, że bez żadnych opłat jako wkładka do miesięcznika "Świat Radio" ukazuje się nasze oficjalne pismo związkowe "Krótkofalowiec Polski", a jego nakład jest o ok 600 egzemplarzy większy od samego ŚR. Dodatkowe egzemplarze są przesyłane do OT PZK. W styczniu bieżącego roku ukazał się nakładem AVT "Kalendarz Krótkofalowca". Jako sponsor AVT partycypowała w kosztach organizacji większości imprez sportowych oraz okolicznościowych organizowanych centralnie przez PZK.
Poniżej zamieszczam link do portalu AVT, gdzie znajduje się krótka prezentacja działalności naszego partnera.
Portal to: www.avt.pl film prezentujący AVT: http://www.avt.pl/prezentacja_filmowa.php
Zapraszam do obejrzenia:
Piotr SP2JMR prezes PZK"


3. 3Z50KPN .
Stacja 3Z50KPN posiada przedłużoną licencję do 30 czerwca br. W dniach 24, 30 i 31 maja pracowaliśmy z siódmej już gminy (Leoncin – ND03). W logu mamy już ponad 2300 QSO. Ponad 130 stacji spełniło warunki do uzyskania dyplomu „50 Lat KPN.

Dyplomy przyznane stacjom polskim otrzymali:
Nr SP 001 Jurek SP2CQF, QTH Staropole;
Nr SP 002 Kazimierz SQ4IOH, QTH Pluski;
Nr SP 003 Tadeusz SQ2AHL, QTH Inowrocław;
Nr SP 004 Andrzej SQ6NTL, QTH Wrocław;
Nr SP 005 Janek SQ9CWO, QTH Olesno;
Nr SP 006 Antoni SQ3XBC, QTH Glinno;
Nr SP 007 Janek SQ7LQJ, QTH Kielce;
Nr SP 008 Tomasz, SQ6NTM, QTH ??;
Nr SP 009 Marek SQ7JHJ, QTH Zduny;
Nr SP 010 Grzegorz SQ6ILG; QTH Raszków;
Nr SP 011 Klub SP6KTZ, QTH Nowa Ruda;
Nr SP 012 Adam SP7TEC, QTH Piotrków Trybunalski;
Nr SP 013 Tadeusz SQ5EBE, QTH Legionowo;
Nr SP 014 Janek SQ9DXT, QTH Zebrzydowice;
Nr SP 015 Andrzej SP5X, QTH Maków Mazowiecki;

Do godz.. 12.00 dnia 4 czerwca warunki dyplomu spełnili także (w kolejności alfabetycznej):
Piotr SN3B (SQ3JPV),
??? SN3S (SQ3LVO),
??? SN7T,
Wiesław SP2BSD, QTH Pruszcz Gdański,
Franek SP2CMB, QTH Chojnice;
Paweł SP2OFP, QTH Włocławek,
Zbyszek SP2WDV, QTH Stargard Gdański,
Włodek SP3EWP, QTH Kalisz,
Mietek SP5AHR, QTH Warszawa,
Marian SP5BRG, QTH Legionowo,
Edward SP5CGN, QTH Błonie,
Mariusz SP5XSL, QTH Czernice Borowe,
Waldek SP5XVR, QTH Warszawa;
HKŁ SP5ZIP, QTH Warszawa,
Jerzy SP6JIR, QTH Bolków,
Jarek SP7VCL, QTH Łódź,
Irek SP8DWI, QTH Lubaczów,
Andrzej, SP8DYY, QTH Barłogi,
Janek SP8RSL, QTH Kazimierz Dolny,
Krzysztof SP9HZW, QTH Olesno Tarnowskie,
Zbyszek SP9IEK, QTH Tarnów,
Lesław SP9NLQ, QTH Bielsko-Biała;
Jan SP9NRO, QTH Siemianowice Śląskie;
Bernard SQ4INW, QTH Bynowo-Kolonia,
Marek SQ8MFM,
Cezary SQ8MXC, QTH Dębica;
Piotr SQ9JXS, QTH Kopalnia.
Czekamy na aplikacje mailowe (sp5uar@tlen.pl ) lub listy na adres Marek Ruszczak, ul. Poniatowskiego 30, 05-080 IZABELIN

Ponadto kilkudziesięciu OM zaliczyło po 3 gminy i do zdobycia dyplomu brakuje im jeszcze jednej QSO z nową (dla nich) gminą lub QSO „jokera”.

Wszystkim naszym korespondentom przypominamy, że 13-14 czerwca będziemy pracować w ramach „Zielonych dni” (Word Green Days) z terenu gminy Kampinos (WZ-03).

Natomiast w dniach 27 i 28 czerwca wszystkie łączności będą dla stacji polskich oraz EU „jokerami” (czyli zastąpią brakującą czwartą lub drugą gminę)

Vy73
Zespół 3Z50KPN (SP5ZRW)


4.3Z400IYA.
Rok 2009 ogłoszony został Międzynarodowym Rokiem Astronomii (International Year of Astronomy). Z tej okazji będzie QRV kilka stacji okolicznościowych, w tym centralna radiostacja PGA-C PZK - 3Z400IYA. Będzie pracowała m.in. w dniach 12-15 bm., a także w ciągu trzech dni każdego miesiąca br. Szczegóły tej aktywności podane są w czerwcowym wydaniu MK QTC.

Najbliższa wiec aktywność 3Z400IYA bedzie miała miejsce podczas PGA TEST-VI w dniu 13 czerwca. Stacja będzie QRV z Tolkmicka (PGA EL09), gdzie znajduje się fragment zamku - JEL03.
73 + sp2fap


5.Zaproszenie do udziału w zawodach Tarnowskich.
Serdecznie zapraszamy Kolażanki i Kolegów do zarezerwowania sobie czasu i wzięcia udziału w "Zawodach Tarnowskich".
Czas zawodów zbliża się wielkimi krokami i ani się ogłądnąć jak nadejdzie trzeci weekend czerwca i nasze zawody - TO JUŻ ZA 2 TYGODNIE
Terminy zawodów:
Dla UKF - 20.06.2009r, w godz. 18.00 - 20.00 UTC.
Dla KF - 21 czerwca 2009r, godz.4.00 - 6 .00 UTC
Podsumowanie jak zwykle od 25 lat, na spotkaniu "Krótkofalarska Jesień Na Pogórzu" w Jodłówce Tuchowskiej.
Serdecznie zapraszamy.
W załączeniu regulaminy zawodów.
Dostępne są także na naszej stronie http://sp9pta.w.interia.pl/ w zakładce "Zawody tarnowskie", na stronie ZG PK oraz w QTC, i Świat Radio.

Prosimy uprzejmie o przekazanie informacji o tych zawodach swoim koleżankom i kolegom oraz sympatykom krótkofalarstwa.
Vy 73. Staszek sq9aor.


6. INFORMACJE PGA

(1) Czerwcowa tura PGA TEST VI (13 czerwca br.) będzie rozegrana po angielsku, tj, z użyciem (na SSB) procedur stosowanych w zawodach międzynarodowych. Zachęcamy do udziału. Regulamin: www.skjkc.pl/pga/index.php?go=pgatest2009
Zwracamy uwagę na nowy zapis w regulaminie rozwiązujący dotychczasowy problem udziału tej samej stacji z dwóch różnych gmin. Uwaga! W PGA TEST –VI wśród wszystkich uczestników zawodów rozlosowane zostaną 3 nagrody rzeczowe (półroczne prenumeraty MK QTC). Oznacza to, że szanse na nagrodę ma każdy, nawet ten, kto przeprowadzi parę QSO.

(2) W najbliższy weekend odbędzie się ciekawa akcja operatorska pn. GreenDays organizowana przez zespół programowy WFF (Word Flora Fauna). Przewidziana jest praca kilku stacji SP z terenu parków narodowych i krajobrazowych. Będzie QRV m.in. stacja Ogólnopolskiego Klubu Krótkofalowców PGA-C PZK SP0PGC/ff. Regulamin na portalu PGA: www.skjkc.pl/pga/index.php?go=news&id=900

(3) WFF – Word Flora Fauna to nowy program dyplomowy popularyzujący idę tworzenia i utrzymywania parków narodowych / krajobrazowych i rezerwatów przyrody. Funkcjonuje zaledwie rok, a już ma swoich zwolenników. W najbliższym wydaniu MK QTC opublikowany będzie nowy regulamin.

(4) PNP Award to program dyplomowy związany ściśle z WFF. Dyplomy przyznawane będą za prace z terenu polskich parków narodowych / krajobrazowych i rezerwatów przyrody (FF), a także za QSOz takim stacjami. Program sponsorowany jest przez Ogólnopolski Klub PGA-C PZK i Redakcję MK QTC. Szczegóły regulaminowe w wakacyjnym wydaniu.

(5) W ramach obchodów Międzynarodowego Roku Astronomii na HF będzie QRV stacja o specjalnym znaku wywoławczym 3Z400IYA (International Lear of Astronomy). Stacja będzie pracowała m.in. w PGA TEST-VI w dniu 13 bm. QSL via SP2FAP (direct) lub via eQSL.cc 3Z400IYA będzie jeszcze QRV w sierpniu, wrześniu, październiku, listopadzie i grudniu. Szczegóły na portalu PGA.

(6) Zespół PGA wydał kolejnych 11 certyfikatów i 2 dyplomy wyczynowe. Członkostwo w PGA-C PZK uzyskało trzech OMs. Członkostwo uzyskał m.in. Janek, OK2BIQ krótkofalowiec od 1961 r. Po swojej przygodzie z DXCC teraz chce trochę czasu poświęcić polskiemu programowi PGA.

(7) Przypominamy, że wszelkie oficjalne informacje dot. programu dyplomowego PGA i zawodów organizowanych przez Zespół PGA publikowane są w MK QTC oraz na portalu www.pga.pzk.pl


7. Piknik eterowy w Lipianach
18-19 lipca odbędzie się 24 piknik eterowy Lipiany 2009 . Miejsce to ul. Lipowa (plaża)
Otwarcie o godz.11.00 jak co roku. Piknik rozpocznie się od przywitania
gości tj. władz wojewódzkich powiatowych i lokalnych jak
również kolegów ze Schwedt nad Odrą, którzy już u nas 2 rok goszczą .
Po za wymianą doświadczeń pomiędzy uczestnikami spotkania przewidywane imprezy to:
1. występ zespołu folklorystycznego
2. pokaz urządzeń pomiarowych z Delegatury UKE w Szczecinie
3. Pokazy łączności różnymi emisjami
4. darmowa loteria dla dzieci
5. występ zespołu młodzieżowego
6. giełda
7. pokaz paralotni i loty paralotni po okolicy Lipian.
8. od 20:00 dyskoteka do rana.
Niektóre punkty mogą ulec zmianie, ale też i przybędą. Tak więc już teraz zapraszamy wszystkich chętnych do Lipian
vy73 ! Szef komitetu organizacyjnego Bronisław SP1RWU

SP3IAE sk. W dniu 6 czerwca br. odszedł do krainy wiecznych DX-ów ś.p. Tadeusz Polański SP3IAE. Aktywny krótkofalowiec członek PZK. Pogrzeb odbył sie w dniu 9 czerwca na cmentarzu w Międzyrzeczu..Cześć jego pamięci!
Piotr SP2JMR"


Tyle informacji na dzisiaj.

Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK

 Komentarze
Brak komentarzy.
 Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sq3lmr
28 listopad 2018
zapraszamy do udziału w akcji dyplomowej qrz.com/db/so100pw

sp6dwb
18 kwiecień 2018
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę wielu DXów potwierdzonych kartami QSL

SP5U
20 grudzień 2017
Wesołych Świąt oraz szczęśliwego 2018 życzę Wam Koleżanki i Koledzy oraz Waszym najbliższym. Mirek SP5U & SP6LTC

sp6dwb
18 kwiecień 2017
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę worek DXów

sp6dmq
14 kwiecień 2017
14/04/2017 20:46 Wesołych Świąt Wielkanocnych, mokrego dyngusa oraz duzo zdrowia !!! życzy Mariusz

sq3lmr
23 marzec 2017
Z okazji "Stulecia Harcerskiego Ruchu Wodnego" Radio-Klub Krobia będzie pracował od kwietnia do sierpnia pod znakiem HF100HRW . zapraszamy do odwiedzenia naszej strony klubowej sp3pgs.pl .

sp3p
08 wrzesień 2016
Góra Szybowcowa czy Burzenin. W tym roku Burzenin. Prośba do organizatorów, aby w miarę możliwości uwzględniać terminy dużych imprez krótkofalarskich.

sq6oxm
15 maj 2016
Fotki ze spotkania na górze szybowcowej w dniu 14.05.2016 sq6oxm.hopto.me/sq6oxm/20
16_05_14_Spotkanie_SOT.zi
p


sp6fig
10 wrzesień 2015
sp9cp Korzystam z 2m paraboli / wys. 300 m npm./oraz LNA 18db/0,8/+IC9100.

sp6fig
10 wrzesień 2015
Odbieram codziennie. Siła sygnału od S1 do S9... Świetne info co się dzieje na kierunku południowo-zachodnim. Dobrze , że ma małą moc . Pozdrawiam Krzysiek sp9cp

Archiwum
Krótkofalowcy BIS

RBI
SP6LB Poradnik UKF

kliknij celem pobrania

Callbook`s

Ciekawe informacje
SP5ZCC - news
SP-QRP - news
Zobacz
New Page 1

Szybka przeglądarka Maxthon

SOT PZK
Copyright © 1997 - 2019
zalecana rozdzielczość 1024x768
Aktualizacja 8.07.2019 20:45

Informujemy, że ta strona internetowa używa pliki cookie.
Można je wyłączyć poprzez zmianę ustawień przeglądarki.
Korzystanie z niniejszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
regulamin cookies

   Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Comstock by:
1824011 Unikalnych wizyt   

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu