Sudecki Oddział Terenowy PZK
  Welcome to: Sudecki Oddział Terenowy PZK [Guest] Strona GłównaKontaktPortal ZG PZKCzłonkowie SOT PZKRR ITUHistoria SOT wg SP6BGF
22 Lipiec 2019 20:26  
Dyplom Polska

Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 168
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp6sow
Nawigacja
Strona Główna

Kontakt
Statut PZK
Portal ZG PZK
Wstąp do PZK
Członkowie SOT PZK
Kodeks Krótkofalowca
Informacje składkowe
Odznaki Honorowe PZK
Częstotliwości lokal UKF

Linki
SR6J
Kluby
SR6JG
RR ITU
Download
DX cluster
Kodeks pracy DX
Etyka i procedury
Saga braci Odyńców
Pionierzy Radiotechniki -----Polskiej

FAQ
Egzaminy UKE 2019
Zawody KF UKF 2019r.

Silent Key
Historia SOT wg SP6BGF
Krótkofalowiec
New Page 1

Krótkofalowiec Polski Nr 07/2019 - kliknij

Tygodnik Krótkofalowca

kliknij celem pobrania

Czas lokalny
Zegar Polska
Propagacja
New Page 1

Tropo Europa - kliknij

Tropo Europa

Propagacja

Propagacja

Solar - kliknij

Radio Amateur Sat.

AMSAT

Polecamy

Dolnośląska Amatorska Sieć Ratownicza

Warto odwiedzić

Radar meteo

Radar meteorologiczny - kliknij

Radar meteo - opady

 Komunikat sekretariatu ZG PZK na 6 maja 2009Submit News Submit Article Visit our Forum 
1.Ministerstwo Środowiska, a krótkofalowcy.
W dniu jutrzejszym tj. 7 maja w Ministerstwie Środowiska odbędzie się spotkanie Pana Ministra Bernarda Błaszczyka Podsekretarza Stanu w MŚ oraz ekspertów Ministerstwa z zespołem negocjacyjnym PZK. Z naszej strony udział wezmą Witold Onaczyszyn SP9MRO jako szef zespołu negocjacyjnego , Robert Głowacki SP6RGB i Dionizy Studziński SP6IEQ w charakterze naszych ekspertów od PEM oraz obowiązującego prawa oraz Piotr Skrzypczak SP2JMR prezes PZK. O przebiegu potkania i ewentualnych ustaleniach poinformuję w oddzielnym komunikacie.2. Otwarte Mistrzostwa PZK w Radiolokacji Sportowej.
Z powodu suszy i dużego zagrożenia pożarowego Otwarte Mistrzostwa Polski Polskiego Związku Krótkofalowców w Radiolokacji Sportowej przełożone zostały z 8-10 maja na 19-21 czerwca.
Wszystkich zainteresowanych zawodami zapraszamy na stronę Klubu Radiolokacji Sportowej www.ardf.pl .
Zapraszamy byłych i obecnych „lisołapów” oraz wszystkich sympatyków radiolokacji.
73\' Jacek SP2LQC Prezes Klubu Radiolokacji Sportowej.3. Lot CP08 – Kolejna radioamatorska wyprawa do granic atmosfery.
Juz 9 maja 2009 r. startujemy z magicznego miejsca, jakim jest Park w Myślęcinku.
Leśny Park Kultury i Wypoczynku znajduje się na północy centralnej części Bydgoszczy w odległości zaledwie 5 km od centrum Bydgoszczy. Leśny Park Kultury i Wypoczynku znajduje się na północy centralnej części Bydgoszczy w odległości zaledwie 5 km od centrum miasta. Ma on ogromną wartość zarówno z punktu widzenia przyrodniczego, jak i krajobrazowego. Na szczególną uwagę zasługuje wielkość LPKiW, bowiem obszar, jaki zajmuje liczy sobie aż 830 ha. Aby uzmysłowić sobie z jak wielkim obiektem mamy do czynienia, wystarczy zestawić powierzchnię parku z wszystkimi zabudowaniami Bydgoszczy, co da nam aż 4,7 procenta. Niewiele jest w Polsce – ba, nawet w Europie! – miast, które legitymując się wysokim poziomem infrastruktury, mają jednocześnie – tak jak Bydgoszcz – równie malownicze zielone zaplecze.
Zbiorniki wodne stanowią 17,3 ha (2 % powierzchni parku), a największy z nich ma aż 10,3 hektara.

Miejsce startu: Polana Różopole
53 09.670 N 018 01.650 E
12:00 - start CP08 (pierwszy termin)
13:00 - start CP08 (drugi termin)

Tym razem testujemy:
Opentracker + nadajnik SRB MX146, GPS Trimble.
W tym roku nie planujemy startów z przemiennikiem cross-band. W zamian będziemy eksperymentowali z pomiarami promieniowania alfa, beta, gamma. W kapsule znajdzie się bowiem miejsce dla licznika Geigera.

Zespół Copernicus Project4.Pielgrzymka krótkofalowców.
"Grono krótkofalowców ziemi częstochowskiej zaprasza wszystkich krótkofalowców , nasłuchowców oraz sympatyków zaprasza na kolejną VII Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 9 maja 2009 r..Informacje szczegółowe na stronie klubowej
www.sp9kaj.com "
Z pozdrowieniami Bohdan SP9VJ5.Zaproszenie na VII Krótkofalarskie Warsztaty „Tama APRS”
VII Krótkofalarskie Warsztaty „Tama APRS” odbędą się w okolicy Bornego Sulinowa, w sobotę 16 maja 2009. Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy chcą odkrywać tajniki APRS. W programie przewidziane są prezentacje sprzętowe, programowe, zabawa terenowa, a także wiele innych atrakcji. W tym roku z okazji spotkania na Tamie będzie pracowała stacja okolicznościowa SP0APRS. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.aprs.pl/tama09.htm
Zapraszamy!
Zbyszek SP3BTT i Andrzej SP3LYR
Poznań, 5 maja 2009„Tama podnosi poziom”
6. SP5KVW ma nową siedzibę!
Znany większości krótkofalowców radioklub „Baza” SP5KVW od 20 kwietnia 2009 ma nowa siedzibę. Mieści się w Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Ostrołęce przy ul. Jana Kazimierza 1. Wszystko to dzięki ogromnej aktywności i determinacji Jurka SP5GJH oraz życzliwości Prezydenta Miasta Ostrołęki Pana Janusza Kotowskiego.
Gratulujemy i dziękujemy za wspaniały przykład współpracy krótkofalowców z władzami lokalnymi.7.Świat Elektromagnetyzmu i wielka impreza w „Blue City” w Warszawie.
Członkowie Praskiego OT PZK reprezentują nasz Związek w czasie konferencji naukowo technicznej poświeconej twórczości Profesora Stefana Manczarskiego. Z tej okazji od 8 do 13 maja 2009 będzie pracowała stacja 3Z0SM karty via SP5PPK . W trakcie konferencji (12-13 maja) odbędzie się też pokaz APRS i wykorzystanie go w sytuacjach kryzysowych oraz prelekcja : krótkofalowcy w sytuacjach zagrożeń skutkami katastrof –w ramach panelu dyskusyjnego. Członkowie POT (OT 37) z jego Prezesem Wiesławem SQ5ABG przygotowali też plansze informacyjne oraz wystawę znaczków pocztowych o tematyce radiokomunikacji oraz krótkofalarskiej. Całość jest organizowana przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich przy współpracy z Wojkową Akademią Techniczną, a zaproszenie do udziału otrzymaliśmy jeszcze w 2008 roku od Prezesa Oddziału EIT SEP Pana Mieczysława Żurawskiego. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska. Całość koordynuje Wiesław SQ5ABG : sq5abg@o2.pl8.SP3PKC –nowe aktywności.
W dniach 5-8 Maja oraz 10 Maja członkowie klubu SP3PKC będą pracowali z okazji 90 tej rocznicy powstania UAM.
łączności przeprowadzone w tym dniu będą potwierdzane kartą okolicznościową wydaną przez UM i G Śrem.
Również na dzień 14 Maja UMiG Śrem wydał okolicznościową kartę z okazji 160 rocznicy urodzin ks. Wawrzyniaka.
Ponieważ nakład jest niewielki przeprowadzimy ograniczoną ilość QSO tak , żeby wszystkim naszym korespondentom wysłać kartę z danych okazji.
jak poinformował nas wydział promocji UMiG Śrem w przygotowaniu są karty upamiętniające tegoroczne Dni Śremu.
W dniu 9 maja będziemy pracować z kolei z okazji oficjalnego otwarcia przystani Motorowodniaków na rzece Warcie. Za te łączności również motorowodniacy obiecali wydać specjalną kartę QSL.
To tylko najbliższe nasze aktywności.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do łączności z naszą stacją.

GL+VY 73!
Robert SP3SLD
9.SP7SZN.
W najbliższą sobotę i niedzielę 9 i 10 maja 2009 , na terenie gminnego ośrodka sportu w Dłutowie podczas imprezy z okazji Dni Dłutowa (sobota) i Festynu Strażackiego z okazji Dnia Strażaka(niedziela) będzie aktywna stacja SP7SZN. Dla zapoznania ze specyfiką łączności radiowych harcerzy , będzie również praca pod znakiem SP7ZJI. Pomoc w zorganizowaniu pracy stacji obiecali Jarek SP7EAA , Witek SP7WNA , Ania SP7UTC i grono przyjaciół i znajomych Tomka SP7SZN. Planujemy łączności w paśmie 80 metrowym dla uaktywnienia gminy Dłutów - PB03 jak też na wyższych pasmach KF i UKF.
Pozdrawiam SP7SZN
Tomek Frankiewicz phm tel. +48 604 22 55 88 fax.+48 42 213 02 18
www.desso.pl , www.podloga.info.pl, www.lasmobili.pl
skype: tomek_frankiewicz, gg: 355801510. Kontrola w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.
W dniu 27 kwietnia br. została przeprowadzona kontrola dokumentacji związanej z działalnością PZK jako organizacji Pożytku Publicznego. Więcej informacji po otrzymaniu protokółu.11.Komunikat programu KRÓTKOFALOWCY BIS
Informuję wszystkich zainteresowanych, że program KRÓTKOFALOWCY BIS od dnia 5.05.2008r emituje na żywo o 22.00 specjalne wydanie programu. Tym razem będzie to 35 minutowy reportaż o powstaniu repliki radiostacji BŁYSKAWICA. O tym oryginalnym przedsięwzięciu opowiada znany polski nadawca i konstruktor urządzeń radiokomunikacyjnych Antoni Zębik z Radomia, znak SP7LA i inicjator unikalnego przedsięwzięcia, budowy dubla radiostacji powstańczej Warszawy, Wiesław SQ5ABG.
Do zobaczenia w TV INTERNET na stronie www.videoexpres.pl
Henryk Pacha ATV SP6ARR12.Informacje PGA-C PZK

PGA TEST V
W majowej turze krajowych zawodów PGA TEST rozegranych 2 maja br. sklasyfikowano 160 stacji, które przeprowadziły łącznie 8787 bezbłędnych łączności (88,1%). Oficjalne wyniki wraz z rozliczeniem szczegółowym każdego uczestnika podane są na portalu PGA (www.pga.pzk.pl ). Będą także opublikowane w czerwcowym wydaniu MK QTC.

Dzień Europy
W ramach obchodów Dnia Europy (9 maja br.) oraz 5. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, w dniach od 8 do 15 bm. stacja Ogólnopolskiego Klubu Krótkofalowców PGA-C PZK będzie QRV z okolicznościowym znakiem wywoławczym HF59ED (Europe Day). QSL via eQSL.cc i eQSL.pga.

Rocznica eQSL.cc
11 maja br. amerykański serwis eQSL.cc będzie obchodził swoje 11. urodziny. Z tej okazji, stacja klubowa KŁ przy Redakcji MK QTC będzie QRV z okolicznościowym znakiem wywoławczym 3z11eQSLcc. Karty QSL via eQSL.c oraz eQSL.pga. Szczegóły na portalu PGA (www.pga.pzk.pl).

EDC Contest
EDC Contest (Europe Day Contest) rozegrany zostanie 9 maja br. (sobota) w godzinach od 15.00 do 17.00Z. Udział w tych zawodach będzie okazją do zdobycia pamiątkowego dyplomu Europe Day 2009 Award. Regulamin zawodów oraz dyplomu opublikowany jest w majowym wydaniu MK QTC; dostępny jest również na portalu PGA (www.pga.pzk.pl) oraz PZK (www.pzk.org.pl).

SP0PGC w Gagarin Cup 2008
W zawodach O Puchar J.A. Gagarina rozegranych w 2008 r. stacja klubowa PGA-C PZK zajęła 3. miejsce w grupie B. Na uwagę zasługuje pierwsze miejsce w grupie A80 centralnej stacji PZK SP0PZK.

Nowi członkowie
Członkami PGA-C PZK zostali: Krzysztof SP2UUU oraz Edward SP2FWF. Obecnie Klub liczy już 109 członków.

Magiczne dzwonki
Andy B, M1RGZ opracował program do generowania dzwonków telefonicznych – melodyjek grających teksty alfabetem Morse’a. Dzięki temu każdemu swojemu kontaktowi można w swoim telefonie przypisać inny tekst, np. znak wywoławczy. W ten sposób bardzo łatwo zidentyfikować dzwoniącego po samym tylko sygnale. Jak to zrobić – napiszemy w najbliższym wydaniu MK QTC. Dziś z kolei do wszystkich potencjalnych zawodników Klub PGA-C wysłał Email z zakodowanym zaproszeniem do udziału w EDC Contest.SP1TC s.k.
W dniu 3 maja br. odszedł od nas do krainy wiecznych DX-ów Kol.
Bogumił Smugała SP1TC. Aktywny krótkofalowiec, dobry kolega, członek PZK,
członek SPOTC odznaczony OH PZK nr 549 w 2001 roku.
Pogrzeb ś. p. Bogumiła SP1TC odbył się we wtorek 5 maja w kaplicy cmentarza komunalnego w Łobzie. Bog
Cześć jego pamięci.
Info przekazał Leszek SP1LOI.Tym smutnym akcentem kończę dzisiejszy komunikat.
Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sq3lmr
28 listopad 2018
zapraszamy do udziału w akcji dyplomowej qrz.com/db/so100pw

sp6dwb
18 kwiecień 2018
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę wielu DXów potwierdzonych kartami QSL

SP5U
20 grudzień 2017
Wesołych Świąt oraz szczęśliwego 2018 życzę Wam Koleżanki i Koledzy oraz Waszym najbliższym. Mirek SP5U & SP6LTC

sp6dwb
18 kwiecień 2017
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę worek DXów

sp6dmq
14 kwiecień 2017
14/04/2017 20:46 Wesołych Świąt Wielkanocnych, mokrego dyngusa oraz duzo zdrowia !!! życzy Mariusz

sq3lmr
23 marzec 2017
Z okazji "Stulecia Harcerskiego Ruchu Wodnego" Radio-Klub Krobia będzie pracował od kwietnia do sierpnia pod znakiem HF100HRW . zapraszamy do odwiedzenia naszej strony klubowej sp3pgs.pl .

sp3p
08 wrzesień 2016
Góra Szybowcowa czy Burzenin. W tym roku Burzenin. Prośba do organizatorów, aby w miarę możliwości uwzględniać terminy dużych imprez krótkofalarskich.

sq6oxm
15 maj 2016
Fotki ze spotkania na górze szybowcowej w dniu 14.05.2016 sq6oxm.hopto.me/sq6oxm/20
16_05_14_Spotkanie_SOT.zi
p


sp6fig
10 wrzesień 2015
sp9cp Korzystam z 2m paraboli / wys. 300 m npm./oraz LNA 18db/0,8/+IC9100.

sp6fig
10 wrzesień 2015
Odbieram codziennie. Siła sygnału od S1 do S9... Świetne info co się dzieje na kierunku południowo-zachodnim. Dobrze , że ma małą moc . Pozdrawiam Krzysiek sp9cp

Archiwum
Krótkofalowcy BIS

RBI
SP6LB Poradnik UKF

kliknij celem pobrania

Callbook`s

Ciekawe informacje
SP5ZCC - news
SP-QRP - news
Zobacz
New Page 1

Szybka przeglądarka Maxthon

SOT PZK
Copyright © 1997 - 2019
zalecana rozdzielczość 1024x768
Aktualizacja 8.07.2019 20:45

Informujemy, że ta strona internetowa używa pliki cookie.
Można je wyłączyć poprzez zmianę ustawień przeglądarki.
Korzystanie z niniejszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
regulamin cookies

   Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Comstock by:
1824245 Unikalnych wizyt   

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu