Sudecki Oddział Terenowy PZK
  Welcome to: Sudecki Oddział Terenowy PZK [Guest] Strona GłównaKontaktPortal ZG PZKCzłonkowie SOT PZKRR ITUHistoria SOT wg SP6BGF
21 Sierpień 2019 12:15  
Dyplom Polska

Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 168
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp6sow
Nawigacja
Strona Główna

Kontakt
Statut PZK
Portal ZG PZK
Wstąp do PZK
Członkowie SOT PZK
Kodeks Krótkofalowca
Informacje składkowe
Odznaki Honorowe PZK
Częstotliwości lokal UKF

Linki
SR6J
Kluby
SR6JG
RR ITU
Download
DX cluster
Kodeks pracy DX
Etyka i procedury
Saga braci Odyńców
Pionierzy Radiotechniki -----Polskiej

FAQ
Egzaminy UKE 2019
Zawody KF UKF 2019r.

Silent Key
Historia SOT wg SP6BGF
Krótkofalowiec
New Page 1

Krótkofalowiec Polski Nr 09/2019 - kliknij

Tygodnik Krótkofalowca

kliknij celem pobrania

Czas lokalny
Zegar Polska
Propagacja
New Page 1

Tropo Europa - kliknij

Tropo Europa

Propagacja

Propagacja

Solar - kliknij

Radio Amateur Sat.

AMSAT

Polecamy

Dolnośląska Amatorska Sieć Ratownicza

Warto odwiedzić

Radar meteo

Radar meteorologiczny - kliknij

Radar meteo - opady

 Komunikat sekretariatu ZG PZK na 29.04.2009Submit News Submit Article Visit our Forum 
1.Konsultacje z Ministerstwem Środowiska.
Pomimo iż niektórzy członkowie PZK podważają zasadność działań prezydium ZG PZK oraz powołanej przez ten organ komisji trwają bezustanne działania na rzecz zmiany proponowanych przez Ministerstwo niekorzystnych dla krótkofalowców zapisów w aktach prawnych. Praktycznie codziennie odbywają się spotkania i rozmowy zarówno z urzędnikami jak i parlamentarzystami RP. Otrzymujemy też do wiadomości liczne pisma kierowane do Ministerstwa Środowiska zawierające poparcie dla naszego stanowiska. Ogromny wysiłek w proces konsultacyjny wkładają Witek SP9MRO, Robert SP6RGB, Dionizy SP6IEQ oraz Andrzej SP9ENO.
Bez nich prace nie posułyby się tak szybko. Dziękuję.


2.Lot CP08 – Kolejna radioamatorska wyprawa do granic atmosfery.
Juz 9 maja 2009 r. startujemy z magicznego miejsca, jakim jest Park w Myślęcinku.
Leśny Park Kultury i Wypoczynku znajduje się na północy centralnej części Bydgoszczy w odległości zaledwie 5 km od centrum Bydgoszczy. Leśny Park Kultury i Wypoczynku znajduje się na północy centralnej części Bydgoszczy w odległości zaledwie 5 km od centrum miasta. Ma on ogromną wartość zarówno z punktu widzenia przyrodniczego, jak i krajobrazowego. Na szczególną uwagę zasługuje wielkość LPKiW, bowiem obszar, jaki zajmuje liczy sobie aż 830 ha. Aby uzmysłowić sobie z jak wielkim obiektem mamy do czynienia, wystarczy zestawić powierzchnię parku z wszystkimi zabudowaniami Bydgoszczy, co da nam aż 4,7 procenta. Niewiele jest w Polsce – ba, nawet w Europie! – miast, które legitymując się wysokim poziomem infrastruktury, mają jednocześnie – tak jak Bydgoszcz – równie malownicze zielone zaplecze.
Zbiorniki wodne stanowią 17,3 ha (2 % powierzchni parku), a największy z nich ma aż 10,3 hektara.
Miejsce startu: Polana Różopole
53 09.670 N 018 01.650 E
12:00 - start CP08 (pierwszy termin)
13:00 - start CP08 (drugi termin)
Tym razem testujemy:
Opentracker + nadajnik SRB MX146, GPS Trimble.
W tym roku nie planujemy startów z przemiennikiem cross-band. W zamian będziemy eksperymentowali z pomiarami promieniowania alfa, beta, gamma. W kapsule znajdzie się bowiem miejsce dla licznika Geigera.
Zespół Copernicus Project (Maciej SP2SGF)


3.Tri Studnie 2009.
W dniach 24-26 kwietnia 2009 na Morawach w Tri Studniach odbyło się 18 Seminarium EME i Mikrofal. Do hotelu Hornik zjechało 112 radioamatorów z OK, OM, DL i SP.
SP reprezentowali: SP6BTV, SP6CTB, SP6GWN, SP9MTS, SP9NLT, SP9QZO, SP9WY, SWL x 2 i SP6RYL. Zgodnie z programem odbyły się referaty techniczne, pomiary sprzętu i minigiełda. Ważnym elementem spotkań w Tri Studniach są osobiste spotkania i ustalania następnych wzajemnych kontaktów. Punktem kulminacyjnym seminarium było spotkanie się pięciu zestawów na 122 GHz: OK1AIY, OK1UFL, OK2IMH, SP6BTV i SP6RYL. Nawiązano kilkanaście QSO na 122 GHz, w których nie było najważniejsze QRB, ale fakt pracy poszczególnych urządzeń na podobnej częstotliwości, co przy 864 krotnym powielaniu OCXO mogło nastręczyć trudności. Poszczególne zestawy testował DL2AM i bardzo podobało mu się zastosowanie przez SP6BTV lasera o mocy 240 mW do justowania anten.
W czasie całego spotkania panowała wspaniała atmosfera, a organizacja seminarium była na wysokim poziomie i dlatego już dzisiaj deklaruję przyjazd na 19 seminarium, które zaplanowano wstępnie na 10-11 kwietnia 2010 rok.

Fotka P4250397
Od lewej: Pavel OK1AIY, Jan OM3ID, Stan SP6BTV i Roma SP6RYL

Fotka P4250490
Przy swoim urządzeniu na 122 GHz czołowy czeski mikrofalowiec: Milan OK1UFL.

Fotka tri_Studne_2009_25
Przy swoich 122 GHz Stan SP6BTV i Roma SP6RYL
Z tyłu stoi, z lewej Waldek SWL z klubu SP6KBL, a koło niego stoi Milan OK2IMH, właściciel 122 GHz widocznego koło niego.

Na wszelki wypadek dołączam jeszcze jedną fotkę: P4250465
Czołowy niemiecki mikrofalowiec i świetlny konstruktor podzespołów mikrofalowych Philips DL2AM testuje urządzenie SP6BTV w którym właśnie zastosowano jego powielacz13/40 GHz. Ocena wypadła bardzo pozytywnie.

73 Roma SP6RYL
Sekretarz SP6KBL


4."WYPRAWA HISTORYCZNA"
Szlakiem II Wojny Światowej – Kwatery główne III Rzeszy
"WILCZY SZANIEC" – Gierłoż oraz MAMERKI 1-2 maja 2009
Planujemy prace na pasmach: 80/20/17m
Juz dziś serdecznie zapraszam do łącznosci z tych dwóch historycznych miejsc.
vy 73.
Marcin
www.SQ2HRJ.pl
www.pldxc.com

Wiecej informacji o tych miejscach:
http://www.mamerki.com/kwatera_g.html
http://www.wolfsschanze.home.pl


5. SP9MRO w Afryce.
W czasie pobytu w Afryce ( w 2008 r w Senegalu ) pod znakiem 6V7K Witek SP9MRO zajął 1 miejsce w ARI contest w kategorii kontynent Afryka i zajął 2 miejsce na SSB na świecie w tych zawodach. Fenomenalny wynik uzyskała stacja US0LW , która znalazła się na pierwszym miejscu.
Więcej na stronie
http://www.qsl.net/contest_ari/
Tegoroczne ARI Contest już 2 Maja
PS. nasze gratulacje Witku!


6.KRÓTKOFALOWCY NA SZLAKU TEMPLARIUSZY
Pod koniec XIII wieku w Chwarszczanach mieściła się stolica wschodnioeuropejskiej prowincji rycerskiego zakonu templariuszy. O ówczesnej randze ośrodka świadczy imponująca wielkością wczesnogotycka kaplica w przeszłości stanowiąca część dworu zakonnego. Od 2004 roku trwają prace na rzecz ochrony tego miejsca i restauracji użytkowanej do dzisiaj zabytkowej świątyni.
W dniach 7-9 sierpnia 2009 Zakon Rycerstwa Templariuszy organizuje Konwent Chwarszczany 2009. Współorganizatorami imprezy są krótkofalowcy z klubu SP1PNW Dębno.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z wielką historią.
W programie:
Koncert muzyki dawnej, pokaz rycerskich walk konnych i pieszych, turnieje łucznicze , zabawa ludowa, i wiele innych równie ciekawych imprez.

INFORMACJA RATUNEK OBRONNOŚĆ ta stara zasada krótkofalarska będzie prezentowana przez Klub Krótkofalowców SP1PNW z Dębna.
Zapraszamy entuzjastów krótkofalarstwa, w tym zainteresowanych najnowszymi osiągnięciami technicznym jak APRS, digi Woice, satelitarne systemy antenowe itp. także ostatnie wiadomości z wyprawy z Bazy Arctowskiego .
Czy widziałeś rycerzy Zakonu Templariuszy pracujących na radiostacji oraz nadających alfabetem Mors'a lewą nogą? To przyjedź do Chwarszczan, czekają, na Was ciekawe pamiątki i niespodzianki i... kapuśniak niespodzianka
Henryk SP3FYJ


7.Zaproszenie do Zawodów MSK czyli OT 10 PZK.
Zaprasza do udziału w zawodach Strażackich o puchar Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie na 2 maja 2009 oraz „Memoriał Janusza Twardzickiego SP9DT”, które odbędą się w dniu 30 kwietnia czyli już jutro. Regulaminy stanowią załącznik do niniejszego komunikatu.


8.Zaproszenie do Zawodów Warszawskich.
Organizatorzy zapraszają do udziału w Zawodach Warszawskich 2009. Organizowane one są dla upamiętnienia uchwalenia Konstytucji 3 maja, a więc odbywają się 3 maja w godz. od 4-6 UTC czyli do 6-8 czasu lokalnego. Zaproszenie przekazał Zygmunt SP5ELA manager ds. mediów WOT (OT25). Regulamin w załączniku. Do usłyszenia.


9.Spotkanie na Biskupiej Kopie.
W dniu 1.05.2009r. odbędzie się spotkanie krótkofalowców Gór Opawskich.
O godz. 12.00 swoimi występami uświetni Gwardia Cesarska z Czech z Francem Jozefem na czele. Od 1.05.2009r. bedzie też czynna radiostacja okolicznościowa z okazji 25-lecia Międzynarodowych Spotkań Krotkofalowcw na Biskupiej Kopie.
Swój udział w imprezie zapowiedziała TVP3 i Radio Opole.
73! Arek sp6ouj


10.PGA-C PZK INFO
3Z11eQSLcc
W ramach obchodów 11. rocznicy wprowadzenia w życie serwisu eQSL.cc (Electronic QSL Card Center), w maju będzie QRV stacja PGA-C PZK ze specjalnym znakiem wywoławczym 3Z11eQSLcc. Przeprowadzone łączności będą potwierdzane elektronicznymi kartami dostępnymi w Internecie na portalu eQSL.cc, a także w systemie QSL.pga Szczegóły w majowym wydaniu MK QTC.

HF59ED
Dzień Europy (Europe Day) klub PGA –C PZK uczci pracując ze znakiem HF59ED. QSL będą dostępne w eQSL.cc i eQSL.pga.

WARD 2009Contest
Krajowe zawody HF WARD Contest rozegrane były 18 kwietnia br., w ramach obchodów Światowego Dnia Krótkofalowca. W 12 grupach sklasyfikowano 215 stacji. Najliczniej reprezentowana była grupa SSB, ale i zwolenników CW było ponad 70. W zawodach były dwie grupy stacji QRV z niezależnych źródeł zasilania, w których sklasyfikowano 10 stacji. Tym razem było nieco mniej, bo tylko 12 stacji QRP. Uczestnicy przeprowadzili łącznie 13928 QSO, z czego 11566 łączności poprawnych (83%). Trochę niższy procent bezbłędnych QSO to skutek kilkunastu nie przysłanych logów. Szkoda, że jeszcze nie wszyscy SP-HAMs poważnie traktują udział w rozgrywkach. Jest to wyraźne lekceważenie swoich korespondentów, co zresztą podkreślano w opiniach pokontestowych. Zespół PGA dziękuje wszystkim za liczny udział i dobrą zabawę na paśmie.
Puchary Prezesa PZK otrzymują:
• MO-MIX SP3KWA,
• MO-CW SP8KEA
• MO-SSB SN7T
• SO-MIX SO6I
• SO-CW SP7OGP
• SO-SSB SP9IEK
• SPEC-EXP SP9HZW/9
• SPEC SP9LDU
Wyniki opublikowane są w majowym wydaniu MK QTC oraz na portalu PGA.

PGA TEST V
Majowa tura PGA TEST rozegrana zostanie 2 maja br. (sobota). I etap od 06.00 do 07.00Z, II – od 15.00 do 16.00Z.
Termin przyjmowania logów za te turę zostaje przedłużony do 5 maja.Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZKZałączniki.


Regulamin Zawodów Strażackich o puchar Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie.
1. Cel zawodów: Zawody z okazji dorocznego święta "Dzień Strażaka"
2. Organizator: Klub Łączności przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeziorzanach - SP9PSJ.
3. Termin zawodów: pierwsza sobota maja - 2 maj 2009 r.
4. Czas, pasma i emisje: 3.5MHz, SSB, CW od 04.00 do 06.00 UTC, obowiązuje 5 minutowe QRT przed i po zawodach,
Obowiązuje przestrzeganie Band Planu dla zawodów. Może być czynny tylko jeden nadajnik. Maksymalna moc użyta w zawodach – 100 W.
5. Wywołanie: „Wywołanie w zawodach strażackich” na SSB, „CQ TEST” na CW.
6. Raporty: RS (RST) + skrót powiatu np. 59 KR (599 KR). Stacje zagraniczne podają RS (RST) + numer kolejny łączności.
Nasłuchowców obowiązuje odebranie znaków i raportów obu stacji, stacje te nie mogą powtarzać się w kolejnych nasłuchach ( po każdym zaliczonym nasłuchu należy zmienić częstotliwość odbioru).Liczba nasłuchów tej samej stacji nie może przekraczać 10 % ogólnej liczby nasłuchów.
7. Punktacja: za łączność (nasłuch) na SSB – 1 pkt. na CW – 2 pkt. Nie zalicza się łączności mieszanych. Z daną stacją można powtórzyć łączność inną emisją. Mnożnikiem są zaliczone powiaty tylko jeden raz.
8. Klasyfikacje :
grupa "A" stacje indywidualne CW + SSB
grupa "B" stacje klubowe CW + SSB
grupa„C” stacje QRP (do 5 W output lub 10 W input) CW + SSB
grupa „D” stacje nasłuchowe
grupa "E" stacje indywidualne SSB
grupa "F" stacje klubowe SSB
grupa„G” stacje QRP (do 5 W output lub 10 W input) SSB
Powyższe poszczególne grupy klasyfikacji dla nadawców i nasłuchowców będą aktualne wyłącznie w przypadku uczestnictwa minimum 3 stacji. Przy mniejszej ilości nadesłanych logów dla danej grupy nie będzie ona wykazana w rozliczeniu zawodów. Zawodnicy w grupie „C” i „G” winni łamać swój znak przez QRP np. SP9XXX/QRP
9. Wynik końcowy stanowi suma punktów razy mnożnik. Rozliczenie zawodów odbędzie się przy użyciu programu komputerowego autorstwa Marka SP7DQR. W przypadku rozbieżności czasu pomiędzy logami powyżej 3 minut, łączności nie zalicza się.
10. Nagrody: dyplomy dla pierwszych 10 stacji w każdej grupie. Za pierwsze miejsca w grupie – puchary. Nagrody zostaną przesłane w ciągu 2 miesięcy od rozliczenia zawodów.
11. Dziennik łączności winien zawierać: czas (UTC), znak korespondenta, raport nadany, raport odebrany. W nagłówku dziennika powinien być podany: znak, imię i nazwisko (nazwa klubu), adres pocztowy, kategoria w jakiej startowano.
Na dzienniki zawodów organizator oczekuje 14 dni. Dzienniki należy przesłać na adres e-mail: sp9psj@op.pl (jako pliki cabrillo w załączniku e-mail'a). W temacie wiadomości należy umieścić własny znak. Na stronie klubu sp9psj@op.pl będzie zamieszczony wykaz otrzymywanych logów za zawody.
Otrzymanie dziennika nadesłanego drogą elektroniczną organizator potwierdzi osobną wiadomością e-mail do nadawcy.
12. Zawody zostaną rozliczone w ciągu 1 miesiąca i podane do opublikowania w prasie krótkofalarskiej i na stronie internetowej www.sp9psj.prv.pl .
13. Komisja Zawodów zostanie utworzona z członków Klubu SP9PSJ. Członkowie Komisji nie będą klasyfikowani, ich dzienniki zostaną użyte do kontroli . Decyzje Komisji Zawodów są ostateczne.
REGULAMIN KRAJOWYCH ZAWODÓW QRP
"MEMORIAŁ JANUSZA TWARDZICKIEGO SP9DT"

Czas trwania:
30 kwietnia - 15.00 - 16.59 UTC - I – tura
1 maja - 03.00 - 04.59 UTC - II – tura

Emisja: tylko telegrafia A1A
Pasmo: podzakres 3.510 - 3.560 MHz.
Wywołanie: ''QRP SP DE......''
Łączności: ze wszystkimi stacjami polskimi indywidualnymi i klubowymi biorącymi udział w zawodach, w każdej z tur zalicza się tylko jedną łączność (łączność można powtórzyć w drugiej turze).
Numery kontrolne: w czasie QSO wymienia się raporty składające się z poniższych elementów:
- raport RST
- kolejny trzycyfrowy numer łączności, poczynając od 001 (numeracja w obydwu turach ciągła)
- kategorię mocy nadajnika A, B lub C (bez spacji po numerze łączności) np. 469 034A, 568 002B, 599 121C, itp.
Punktacja: Nadawcy:
- za zaliczoną łączność z korespondentem pracującym w kategorii A - 10 pkt.,
- za zaliczoną łączność z korespondentem pracującym w kategorii B - 5 pkt.,
- za zaliczoną łączność z korespondentem pracującym w kategorii C - 1 pkt.

Nasłuchowcy:
- za zaliczony nasłuch - 5 pkt.,
- znak stacji pracującej w zawodach może być wykazany w dzienniku tylko 1 raz w każdej z tur,
- obowiązuje odebranie znaków wywoławczych obydwóch korespondentów.
Wynik końcowy: wynik stanowi suma punktów za QSO's (HRD) w obydwu turach (mnożnika nie stosuje się).
Klasyfikacja: stacje biorące udział w zawodach rozliczane są w poniższych kategoriach:
- kategoria A - stacje nie przekraczające mocy 1W output i 2W input,
- kategoria B - stacje nie przekraczające mocy 5W output i 10W input,
- kategoria C - stacje nie przekraczające mocy 10W output i 20W input,
- kategoria D - stacje nasłuchowe /indywidualne i klubowe/.

W w/w kategoriach mieszczą się oprócz urządzeń amatorskich spełniających jednocześnie obydwa warunki dotyczące mocy output i input, wszystkie urządzenia fabryczne o mocach output, jw. lub posiadające fabrycznie przewidzianą możliwość redukcji mocy output do wymienionych powyżej poziomów. W logu należy wyszczególnić dokładnie typ urządzenia.
Nie dopuszcza się urządzeń fabrycznych, w których dokonano samodzielnych przeróbek celem uzyskania redukcji mocy.
Dziennik zawodów: Preferowane są logi elektroniczne w formacie Cabrillo. Sugerowany program do logowania to DQRLOG autorstwa Marka SP7DQR. W logu powinna być podana właściwa kategoria klasyfikacyjna (np. CATEGORY: A), a grupy kontrolne nie powinny zawierać odstępów (np. 121C). Krótki opis urządzenia należy umieścić w polach przeznaczonych na komentarz (SOAPBOX: ). Logi elektroniczne należy przesłać na adres: sp9pkz@op.pl w terminie 14 dni. Wszyscy uczestnicy, którzy prześlą logi elektronicznie otrzymają niezwłocznie potwierdzenie. W przypadku jego braku prosimy o ponowne przesłanie dziennika zawodów.
Nadesłanie logu elektronicznego jest równoznaczne z podpisaniem oświadczenia o treści:
''Oświadczam, że w zawodach QRP pracowałem zgodnie z regulaminem zawodów i zdaję sobie sprawę, że nieprawdziwym oświadczeniem skrzywdziłbym innych uczestniczących w zawodach krótkofalowców.''

Rozliczanie zawodów odbywa się elektronicznie. Logi papierowe w 2009 roku będą przepisywane. W przypadku mało czytelnych dzienników Komisja Zawodów zastrzega sobie prawo ich użycia wyłącznie do kontroli. Logi papierowe sporządzone wg powszechnie przyjętych wzorów, powinny zawierać zapis daty, czasu /wyłącznie UTC/, znaku stacji korespondenta i wymienionych raportów. Dodatkowo: opis urządzenia; w przypadku urządzeń fabrycznych określić dokładnie jego typ, stosowane w zawodach anteny oraz dołączyć w/w oświadczenie. Dziennik należy wysłać w terminie 14 dni /decyduje data stempla pocztowego/ na adres:
Małopolskie Stowarzyszenie Krótkofalowców
OT PZK w Krakowie
P. O. Box 606
30 – 960 Kraków


Dyplomy: Za zajęcie pierwszych miejsc w każdej kategorii zawodnicy otrzymują puchary oraz za zajęcie pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii, uczestnicy otrzymują dyplomy.
Wyniki: wyniki zawodów zostaną opublikowane do końca sierpnia. Decyzje komisji zawodów są ostateczne.

Za komisję zawodów:
SP9ADV, SP9FWQ, SP9ITP
Zawody Warszawskie 2009 (Konstytucji 3-Maja)

1. Do udziału w zawodach zaprasza się wszystkie stacje indywidualne, klubowe oraz nasłuchowców.
2. Cel zawodów
Celem zawodów jest uczczenie 218 rocznicy uchwalenia Konstytucji w dniu 3 Maja 1791 oraz podnoszenie umiejętności operatorskich stacji indywidualnych, klubowych, nasłuchowych oraz ułatwienie zdobywania „Dyplomu Warszawa”.
3. Termin i czas zawodów: 3 maja 2009r.
Pasmo 3.5 MHz w godzinach 04.00-06.00 UTC.
4. Pasma i emisje
KF 3,5, emisje SSB i CW zgodnie z band planem. Obowiązuje ograniczenie mocy do 100W.
5. Wywołanie w zawodach:
Na CW - TEST SP, na fonii - WYWOŁANIE W ZAWODACH WARSZAWSKICH.
6. Raporty i grupy kontrolne
RS(T) + nr QSO (od 01) + skrót województwa i powiatu np. 59(9) 01 RWM. Numeracja łączności ciągła na obu emisjach.
7. Punktacja
Za QSO na SSB 1 pkt, CW 2 pkt.
Za QSO ze stacja z „RWM” SSB 2 pkt, CW 4 pkt.
W kategorii Mixed można nawiązać z daną stacją dwie łączności lecz różna emisją.
8. Premia
Za ułożenie hasła KONSTYTUCJA wykorzystując ostatnią literę sufiksu korespondentów - premia 10 pkt. Litera T musi wystąpić dwa razy w sufiksach stacji.
9. Bonifikata
Uczestnicy zawodów posiadający dyplom Warszawa otrzymują dodatkowo 20 punktów o ile w logu zamieszczą numer dyplomu i datę jego wydania.
10. Wynik końcowy
Wynik końcowy zawodów stanowi suma punktów za QSO + bonifikata + premia. Nie stosuje się mnożników. Nasłuchowcy: punktacja jak dla nadawców - jedna stacja może być wykazana w logu najwyżej dwa razy. Łączności nie zalicza się w przypadku: niezgodności grup kontrolnych oraz różnicy czasu ponad 3 minuty.
11. Nasłuchowcy
Punktacja jak dla nadawców. Dzienniki stacji nasłuchowych (osobno dla każdego rodzaju emisji) muszą zawierać: datę i czas lokalny, znak stacji , znak korespondenta, oba raporty i grupy kontrolne. Jedna stacja może być wykazana w logu najwyżej dwa razy.


12. Klasyfikacja
Kategorie:
(A) Stacje indywidualne na SSB,
(B) Stacje indywidualne na CW,
(C) Stacje indywidualne na CW i SSB (MIXED)
(D)Stacje klubowe na CW i SSB (MIXED)
(E) Stacje QRP na CW i SSB, (MIXED)
(F) Stacje SWL na CW i SSB (MIXED)
Uwaga! Uczestnik zawodów może być sklasyfikowany wyłącznie w jednej kategorii.

13. Dzienniki zawodów.
Dzienniki w postaci elektronicznej w formacie Cabrillo (log w tym formacie generowany jest przez programy do logowania w zawodach - DQR_Log, WT, N1MM, CT i inne). W nazwie pliku należy podać znak stacji - przykład sp5xyz.cbr lub sp5xyz, w temacie listu tylko znak wywoławczy: SP5XYZ.
Log należy wysłać na adres e-mail: zawody-ot25@pzk.org.pl

Dzienniki papierowe należy wysłać na adres: Warszawski Oddział Terenowy PZK, skr. poczt. 3,
00-955 Warszawa 15, z dopiskiem Zawody Warszawskie.
Termin wysyłki logów: 14 dni (decyduje data wysyłki).
Dzienniki nadesłane po terminie będą wykorzystane tylko do kontroli.

Uwaga! Logi nasłuchowe prosimy przysyłać wyłącznie w formacie Cabrillo via e-mail.. Logi nasłuchowe papierowe zostaną zakwalifikowane wyłącznie do kontroli.
14. Nagrody i wyróżnienia.
Komisja ustali ilość dyplomów i pucharów w odpowiedniej kategorii w zależności od ilości uczestników. Za udział w zawodach każda stacja otrzymuje dyplom.
15. Wyniki.
Zgłoszone logi będą publikowane na stronie WOT PZK: (http://www.ot25.pzk.org.pl )
Wyniki zawodów zostaną opublikowane na stronie WOT PZK w Internecie, w RBI, Magazynie Świat Radio i MK QTC oraz rozesłane via e-mail. Termin zakończenia prac Komisji Zawodów - 30.06.2009r. O sposobie wręczenia nagród będzie podana informacja w oddzielnym komunikacie.
16. Dyskwalifikacja.
Podstawą do dyskwalifikacji może być: niesportowe zachowanie, przekroczenie regulaminu i przepisów, nieprzestrzeganie band planu, nieczytelny lub źle wypełniony dziennik.
17. Komisja zawodów.
Skład komisji zawodów: przewodniczący Irek SQ5MX, członkowie SP5ELA, SP7DQR.
Decyzje komisji zawodów są ostateczne.
18. Uwagi końcowe
Zawody Warszawskie rozliczane są elektronicznie programami udostępnionymi i zaadaptowanymi przez Marka - SP7DQR.
19. Organizator zawodów.
Organizatorem zawodów jest Warszawski Oddział Terenowy PZK.
20. Informacja dodatkowa:
Preferowany jest format logu: plik w formacie Cabrillo, nazwa pliku: tylko znak stacji (sp5xyz.cbr).
Adres strony Marka SP7DQR, gdzie znajdują się darmowe programy umożliwiające przygotowanie pliku Cabrillo: http://www.sp7dqr.waw.pl

• SWL_DQR_Log - do logowania nasłuchów w czasie
• SWL_Cabrillo - do opracowania logów nasłuchowych po zawodach w przypadku logowania papierowego,
• DQR_Log - program dla nadawców do logowania łączności w czasie rzeczywistym,
• Cabrillo_gen – program do wprowadzenia łączności po zawodach w przypadku logowania papierowego
Komisja Zawodów, WOT PZK (WOT-OT25 PZK)


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sq3lmr
28 listopad 2018
zapraszamy do udziału w akcji dyplomowej qrz.com/db/so100pw

sp6dwb
18 kwiecień 2018
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę wielu DXów potwierdzonych kartami QSL

SP5U
20 grudzień 2017
Wesołych Świąt oraz szczęśliwego 2018 życzę Wam Koleżanki i Koledzy oraz Waszym najbliższym. Mirek SP5U & SP6LTC

sp6dwb
18 kwiecień 2017
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę worek DXów

sp6dmq
14 kwiecień 2017
14/04/2017 20:46 Wesołych Świąt Wielkanocnych, mokrego dyngusa oraz duzo zdrowia !!! życzy Mariusz

sq3lmr
23 marzec 2017
Z okazji "Stulecia Harcerskiego Ruchu Wodnego" Radio-Klub Krobia będzie pracował od kwietnia do sierpnia pod znakiem HF100HRW . zapraszamy do odwiedzenia naszej strony klubowej sp3pgs.pl .

sp3p
08 wrzesień 2016
Góra Szybowcowa czy Burzenin. W tym roku Burzenin. Prośba do organizatorów, aby w miarę możliwości uwzględniać terminy dużych imprez krótkofalarskich.

sq6oxm
15 maj 2016
Fotki ze spotkania na górze szybowcowej w dniu 14.05.2016 sq6oxm.hopto.me/sq6oxm/20
16_05_14_Spotkanie_SOT.zi
p


sp6fig
10 wrzesień 2015
sp9cp Korzystam z 2m paraboli / wys. 300 m npm./oraz LNA 18db/0,8/+IC9100.

sp6fig
10 wrzesień 2015
Odbieram codziennie. Siła sygnału od S1 do S9... Świetne info co się dzieje na kierunku południowo-zachodnim. Dobrze , że ma małą moc . Pozdrawiam Krzysiek sp9cp

Archiwum
Krótkofalowcy BIS

RBI
SP6LB Poradnik UKF

kliknij celem pobrania

Callbook`s

Ciekawe informacje
SP5ZCC - news
SP-QRP - news
Zobacz
New Page 1

Szybka przeglądarka Maxthon

SOT PZK
Copyright © 1997 - 2019
zalecana rozdzielczość 1024x768
Aktualizacja 20.08.2019 21:22

Informujemy, że ta strona internetowa używa pliki cookie.
Można je wyłączyć poprzez zmianę ustawień przeglądarki.
Korzystanie z niniejszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
regulamin cookies

   Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Comstock by:
1932934 Unikalnych wizyt   

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu