Sudecki Oddział Terenowy PZK
  Welcome to: Sudecki Oddział Terenowy PZK [Guest] Strona GłównaKontaktPortal ZG PZKCzłonkowie SOT PZKRR ITUHistoria SOT wg SP6BGF
22 Lipiec 2019 02:16  
Dyplom Polska

Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 168
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp6sow
Nawigacja
Strona Główna

Kontakt
Statut PZK
Portal ZG PZK
Wstąp do PZK
Członkowie SOT PZK
Kodeks Krótkofalowca
Informacje składkowe
Odznaki Honorowe PZK
Częstotliwości lokal UKF

Linki
SR6J
Kluby
SR6JG
RR ITU
Download
DX cluster
Kodeks pracy DX
Etyka i procedury
Saga braci Odyńców
Pionierzy Radiotechniki -----Polskiej

FAQ
Egzaminy UKE 2019
Zawody KF UKF 2019r.

Silent Key
Historia SOT wg SP6BGF
Krótkofalowiec
New Page 1

Krótkofalowiec Polski Nr 07/2019 - kliknij

Tygodnik Krótkofalowca

kliknij celem pobrania

Czas lokalny
Zegar Polska
Propagacja
New Page 1

Tropo Europa - kliknij

Tropo Europa

Propagacja

Propagacja

Solar - kliknij

Radio Amateur Sat.

AMSAT

Polecamy

Dolnośląska Amatorska Sieć Ratownicza

Warto odwiedzić

Radar meteo

Radar meteorologiczny - kliknij

Radar meteo - opady

 Komunikat prezydium Zarządu Głównego PZK z dnia 08.04.2009Submit News Submit Article Visit our Forum 
1. Obrona interesów PZK - ciąg dalszy.
Informujemy, że akcja PZK zmierzająca do obrony naszych krótkofalarskich interesów przybiera na sile i nadal się rozwija. Dziękujemy za liczny udział polskich krótkofalowców w obronie naszych interesów. Taka mobilizacja naszych krótkofalarskich szeregów na pewno zostanie dostrzeżona przez Ministerstwo Środowiska i inne środowiska i mamy nadzieję, że nasze interesy zostaną obronione. Prezydium ZG PZK podjęło uchwałę o powołaniu Specjalnej Komisji PZK do prowadzenia działań w Ministerstwie Środowiska, w skład której wchodzą następujące osoby:

1. Witold Onaczyszyn SP9MRO.
2. Robert Głowacki SP6RGB.
3. Dionizy Studziński SP6IEQ.
4. Leszek Przybylak SP6CIK.
5. Bogdan Machowiak SP3IQ.

Członkowie Specjalnej Komisji są upoważnieni przez Prezydium ZG PZK do prowadzenia wszelkich działań zmierzających do zmiany projektów MŚ na korzystne dla środowiska Polskiego Związku Krótkofalowców oraz do reprezentowania PZK w tej sprawie. Niezależnie od powołania Komisji, podjęto szereg skoordynowanych działań polegających między innymi na wysłaniu stosownych pism do Prezydenta Państwa, Marszałka Sejmu i Senatu, posłów i senatorów, eurodeputowanych, redakcji pism, ośrodków radiowych i telewizyjnych, telewizyjnych także odbywają się spotkania w biurach poselskich i senatorskich, aktywiści udzielają licznych wywiadów w ośrodkach radiowych i telewizyjnych, jak też w redakcjach pism informując społeczeństwo o naszym problemie. Działania odbywają się na różnych poziomach tj. w klubach, oddziałach i na szczeblu centralnym.

Ponadto uruchomiono internetową bazę członków PZK, do których wysłano swoistą ściągę z sugestią przesyłania protestu do Ministerstwa Środowiska. Jak wynika z posiadanych informacji, akcja przyjęła wymiar ogólnopolski i bardzo dziękujemy za takie zmasowane działania. Ponawiamy zatem prośbę do osób, które nie podjęły jeszcze działań w tym kierunku o włączenie się do akcji obrony naszych interesów, bo zostało nam jeszcze 2 dni. Prosimy o docieranie do lokalnych redakcji pism, ośrodków radiowych i telewizyjnych, jak też do lokalnych posłów i senatorów z prośbą o udzielenie pomocy naszemu środowisku. Jako argument nie do odparcia, mamy służebną rolę ruchu krótkofalarskiego w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa powszechnego tj. w przypadku pożarów, powodzi i różnego typu kataklizmów, jakie dotykają nasze społeczeństwo.

W czasie licznych spotkań należy podawać jako przykład ogromne zaangażowanie krótkofalowców w czasie pożaru w rejonie Kuźni Raciborskiej w latach 80 – tych, powodzi w dorzeczu Odry w 1997 roku, kiedy to zdaliśmy praktyczny egzamin w zakresie służby na rzecz interesu ogólnospołecznego. W czasie rozmów z posłami, senatorami i dziennikarzami należy zwracać uwagę na fakt, że polscy krótkofalowcy od lat funkcjonują w strukturach obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego na różnych szczeblach i ich obecność jest wysoko oceniana przez władze lokalne. Należy podkreślać w nieskończoność, że polski krótkofalowiec to sojusznik społeczeństwa i władz, ponieważ na jego pomoc można liczyć w każdej sytuacji – nawet wówczas, gdy profesjonalne służby zawodzą chociażby z powodu awarii elektryczności.

Krótkofalowiec, będący w strukturach obrony cywilnej czy centrum zarządzania kryzysowego nie zawiedzie, bo nie musi oglądać się na elektryczność – ma do dyspozycji akumulator, baterię czy inne „cuda”. To są nasze argumenty nie do odparcia i podkreślajmy to. Bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy podjęli ogromny wysiłek w ochronie naszych interesów. Szczególnie dziękujemy członkom powołanej Specjalnej Komisji PZK, a zwłaszcza Witkowi SP9MRO, Dionizemu SP6IEQ, Robertowi SP6RGB, Leszkowi SP6CIK, Bogdanowi SP3IQ, Jurkowi SP8HPW, Zbyszkowi SP8AUP i wielu innym.

Dziękujemy również Wiesławowi SP2DX, który wysłał tekst w języku angielskim do IARI i do organizacji krótkofalarskich szerzonych w IARU z prośbą o solidarność i poparcie naszych działań. Dziękujemy wszystkim tym, którzy spontanicznie włączyli się do naszej akcji protestacyjnej. Pamiętać należy, że to pierwszy taki przypadek w świecie, kiedy to administracja państwowa ogranicza nasze krótkofalarskie interesy. Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do zachowania naszego staut quo.
Info : Tadeusz SP9HQJ i Bogdan SP3IQ.


2. Czeski Radioklub (CRK) wyraża dezaprobatę wobec projektów MŚ i solidaryzuje się z nami.
Karel OK1SKQ, członek prezydium CRK kontaktował się z nami w celu wyrażenia solidarności w naszej walce oraz wyraził dezaprobatę wobec projektach Rozporządzeń Ministra Środowiska. Karel mówił, że będzie sprawa nagłaśniana i wyjaśniana w CRK. Zarząd CRK postanowił wystosować odpowiednie pismo do Ministra Środowiska. Odwiedzając www.crk.cz zobaczymy aktualne News w naszej sprawie.
Info Bogdan sp3iq


3. 3Z50 KPN w eterze.
Za nami już dwa miesiące pracy stacji okolicznościowej. Zgodnie z oczekiwaniami zainteresowanie (i łączności) koncentruje się w weekendy. W logu mamy ponad 1300 łączności fonicznych i cyfrowych. Pracowaliśmy już z pięciu gmin: Izabelin (WZ02), m. st. Warszawa (WM01), Stare Babice (WZ07), Czosnków (ND02) i Łomianki (WZ05).
Staramy się prezentować nasz znak w zawodach krajowych i zagranicznych. Trzeba przyznać, że dochodzi przy tym do zabawnych historii – niektórzy nasi korespondenci nie zdają sobie sprawy z faktu, że prefiks 3Z to stacja z Polski. Byliśmy aktywni w pięciu zawodach krajowych oraz w takich zawodach zagranicznych jak „Black Sea Cup”, RDX Contest, CQ WW WPX SSB oraz SP DX Contest. Wśród korespondentów zagranicznych mamy stacje z 15 krajów europejskich, a spośród DX-ów - Kazachstan, azjatycka Rosja, Tadżykistan, Indonezja, USA, Kanada, Irak, Arabia Saudyjska, Japonia, a nawet stacja polarna Indii na Antarktydzie.
Wydaliśmy już 24 dyplomy (w tym cztery dla nadawców z SP). Pierwszymi byli: Anatolij UA9PC z Nowosybirska, Vadim UA9CLB z Jekaterynburga, Sergiej RZ9HG z Tomska, Nadir EY8MM z Duszanbe oraz Genna UN7QF z Ałma-Aty. Pierwszymi nadawcami z SP, którzy spełnili warunki są: Jurek SP2CQF, Kazimierz SQ4IOH, Tadeusz SQ2AHL oraz Andrzej SQ6NTL. Dziewiętnaście dyplomów powinno być już u adresatów. W czterech przypadkach wróciły odrzucone przez serwer maile (YB3JZ, JA3REK, W3DA, RA9YAI), a w przypadku Andrzeja SQ6NTL walczymy z polskimi czcionkami „wysypującymi się” w momencie transformacji z CDR do PDF. Ale za kilka dni dyplom do Andrzeja dotrze. Karty QSL są w druku i powinny trafić do nas przed końcem kwietnia. Nadal szukamy chętnych do wsparcia naszej akcji na terenach gmin Leszno i Brochów.
Zapraszamy do łączności.
Info : Marek SP5UAR.


4. Spotkanie z posłem Andrzejem Biernatem.
W dniu dzisiejszym tj 08.04.2009 o godzinie 10.30 odbyło się spotkanie z posłem ziemi łódzko-sieradzkiej Andrzejem Biernatem. Spotkanie odbyło się po wcześniejszym spotkaniu ze Starostą Pabianickim i umówieniu tego spotkania przez Starostę. Na spotkaniu poseł Andrzej Biernat otrzymał pismo wyjaśniające szkodliwość wprowadzenia nowego rozporządzenia Ministra Ochrony Środowiska i z odniesieniem do stanowiska Sudeckiego Oddziału PZK przekazane już do p. Bernarda Błaszczyka z MOŚ. Poseł przyjął dokumenty ze zrozumieniem i obiecał interwencję w naszej sprawie. Jako załącznik (niska wartość nie podlegająca wpisowi do rejestru korzyści majątkowych) przekazano kartę mikro SD z kilkoma filmami w formacie mp4 o działaniach radioamatorów krótkofalowców na świecie podczas klęsk żywiołowych. Obecnie Tomek Frankiewicz SP7SZN, który był organizatorem tego spotkania, zajmie się przygotowaniem spotkania z posłem Januszem Palikotem.

5. Spotkanie z posłem Mieczysławem Kasprzakiem SQ8CMV.
Jak informuje Zbyszek SP8AUP, spotkał się w Jarosławskim Biurze Poselskim (pierwszym Posłem Krótkofalowcem w Polsce) SQ8CMV Posłem Mieczysławem Kasprzakiem PSL, który prosił o wysłanie mu zwięzłej informacji na piśmie i obiecał zaraz po świętach doprowadzić do kontaktu z właściwym w naszej sprawie Ministrem. Ponadto planowane jest spotkanie z Jarosławskimi Posłami Panem Tomaszem Kuleszą PO i Panem Mieczysławem Golbą PIS..
Info Zbyszek SP8AUP.

6. Pani poseł Joanna Mucha otrzymała materiały.
Jak informuje prezes OT-20 w Lublinie, Zarząd Woj. LOK w Lublinie w porozumieniu z OT20 (Lublin) skierowali protest do MOS w sprawie projektów rozporządzeń. Dzisiaj to jest 8 kwietnia 2009, w biurze posłanki Joanny Muchy (PO) Jerzy SP8HPW złożył pismo z prośbą o interwencję poselską. Pani posłanka Joanna Mucha obiecała pomóc w tej sprawie.
info Jurek, SP8HPW.

7. Planowane spotkanie z posłem Grzegorzem Tobiszowskim.
Romuald SQ9ZM a bieżąco jest w kontakcie z biurami poselskimi z poseł Grzegorz Tobiszowski PIS. Spotkanie umówione jest na 15-tego kwietnia, materiały dostarczone zostały już dostarczone.
Również planowane jest spotkanie z Panią poseł Danutą Pietraszewską PO, trwa ustalania terminu spotkania.
Info Romuald SQ9ZM

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim krótkofalowcom i członkom Ich rodzin wszystkiego dobrego, zdrowych i spokojnych świąt oraz obfitego dyngusa.

Komunikat przygotowali:
Tadeusz Pamięta SP9HQJ
Bogdan Machowiak SP3IQ.


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sq3lmr
28 listopad 2018
zapraszamy do udziału w akcji dyplomowej qrz.com/db/so100pw

sp6dwb
18 kwiecień 2018
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę wielu DXów potwierdzonych kartami QSL

SP5U
20 grudzień 2017
Wesołych Świąt oraz szczęśliwego 2018 życzę Wam Koleżanki i Koledzy oraz Waszym najbliższym. Mirek SP5U & SP6LTC

sp6dwb
18 kwiecień 2017
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę worek DXów

sp6dmq
14 kwiecień 2017
14/04/2017 20:46 Wesołych Świąt Wielkanocnych, mokrego dyngusa oraz duzo zdrowia !!! życzy Mariusz

sq3lmr
23 marzec 2017
Z okazji "Stulecia Harcerskiego Ruchu Wodnego" Radio-Klub Krobia będzie pracował od kwietnia do sierpnia pod znakiem HF100HRW . zapraszamy do odwiedzenia naszej strony klubowej sp3pgs.pl .

sp3p
08 wrzesień 2016
Góra Szybowcowa czy Burzenin. W tym roku Burzenin. Prośba do organizatorów, aby w miarę możliwości uwzględniać terminy dużych imprez krótkofalarskich.

sq6oxm
15 maj 2016
Fotki ze spotkania na górze szybowcowej w dniu 14.05.2016 sq6oxm.hopto.me/sq6oxm/20
16_05_14_Spotkanie_SOT.zi
p


sp6fig
10 wrzesień 2015
sp9cp Korzystam z 2m paraboli / wys. 300 m npm./oraz LNA 18db/0,8/+IC9100.

sp6fig
10 wrzesień 2015
Odbieram codziennie. Siła sygnału od S1 do S9... Świetne info co się dzieje na kierunku południowo-zachodnim. Dobrze , że ma małą moc . Pozdrawiam Krzysiek sp9cp

Archiwum
Krótkofalowcy BIS

RBI
SP6LB Poradnik UKF

kliknij celem pobrania

Callbook`s

Ciekawe informacje
SP5ZCC - news
SP-QRP - news
Zobacz
New Page 1

Szybka przeglądarka Maxthon

SOT PZK
Copyright © 1997 - 2019
zalecana rozdzielczość 1024x768
Aktualizacja 8.07.2019 20:45

Informujemy, że ta strona internetowa używa pliki cookie.
Można je wyłączyć poprzez zmianę ustawień przeglądarki.
Korzystanie z niniejszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
regulamin cookies

   Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Comstock by:
1820973 Unikalnych wizyt   

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu