Sudecki Oddział Terenowy PZK
  Welcome to: Sudecki Oddział Terenowy PZK [Guest] Strona GłównaKontaktPortal ZG PZKCzłonkowie SOT PZKRR ITUHistoria SOT wg SP6BGF
22 Lipiec 2019 15:13  
Dyplom Polska

Online
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 168
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp6sow
Nawigacja
Strona Główna

Kontakt
Statut PZK
Portal ZG PZK
Wstąp do PZK
Członkowie SOT PZK
Kodeks Krótkofalowca
Informacje składkowe
Odznaki Honorowe PZK
Częstotliwości lokal UKF

Linki
SR6J
Kluby
SR6JG
RR ITU
Download
DX cluster
Kodeks pracy DX
Etyka i procedury
Saga braci Odyńców
Pionierzy Radiotechniki -----Polskiej

FAQ
Egzaminy UKE 2019
Zawody KF UKF 2019r.

Silent Key
Historia SOT wg SP6BGF
Krótkofalowiec
New Page 1

Krótkofalowiec Polski Nr 07/2019 - kliknij

Tygodnik Krótkofalowca

kliknij celem pobrania

Czas lokalny
Zegar Polska
Propagacja
New Page 1

Tropo Europa - kliknij

Tropo Europa

Propagacja

Propagacja

Solar - kliknij

Radio Amateur Sat.

AMSAT

Polecamy

Dolnośląska Amatorska Sieć Ratownicza

Warto odwiedzić

Radar meteo

Radar meteorologiczny - kliknij

Radar meteo - opady

  Komunikat Sekretariatu ZG PZK na 18 lutego 2009Submit News Submit Article Visit our Forum 
1.No more war.
Akcja związana z obchodami 70. Rocznicy wybuchu II wojny światowej organizowana przez PZK nabiera rozmachu. Wszystkich chętnych do pracy pod znakami okolicznościowymi z tej okazji prosimy o kontakt z Czesławem SP2UKB pod adresem internetowym. Lokalizacja stacji nie jest istotna liczy się możliwość bycia aktywnym w okresie trwania akcji.
sp2ukb@pzk.org.pl , tel. 0601-823-917.


2. Walne Zebranie OT 17.
Zarząd Oddziału Terenowego PZK w Białymstoku informuje, że w dniu 7 marca 2009 roku (sobota) w Sali Konferencyjnej Hotelu 3 TRIO w Białymstoku ul. Hurtowa 3 o godz. 10.oo w pierwszym terminie, a w przypadku braku kworum o 10.30 w drugim terminie odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków OT PZK w Białymstoku. Info. przesłał Tadeusz SP4GFG.


3. Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze OT PZK w Toruniu (OT26).
W dniu 1 marca 2009 w Wąbrzeskim Domu Kultury odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze Toruńskiego OT PZK. Początek godzina 10.00- 10.30 drugi termin. Informację i zaproszenie przesłał Gabriel SP2FMN
Dziękujemy.


4.XXVII ognisko WOT 14. 02. 2009.
Jak co roku na przedwiośniu w lasku na Bemowie spotkali się członkowie Warszawskiego Oddziału Terenowego PZK. Tegoroczne ognisko nie miało współorganizatora czyli POT (OT 37). Zaproszenie od Zarządu WOT było skierowane do całego środowiska krótkofalowców SP, tak więc w spotkaniu uczestniczyło kilku krótkofalowców z poza OT25.
Spotkanie prowadził Prezes WOT Robert SP5XVY. Z terenu spotkania pracowała stacja okolicznościowa 3Z50KPN z okazji 50. lat Kampinoskiego Parku Narodowego, z jej inicjatorem i duchem opiekuńczym Markiem SP5UAR w roli głównej. Wśród gości tegorocznego ogniska na uwagę zasłużył Pan Henryk Berezowski światowy autorytet w dziedzinie starych radioodbiorników, autor działu „Radio retro” w „Świecie Radio”. Pan Henryk ofiarował Muzeum Powstania Warszawskiego oryginalny mikrofon, na jakim pracowała radiostacja powstańcza „Błyskawica”. Nie zabrakło także Andrzeja SP5AHT Redaktora Naczelnego „Świata Radio”. Pogoda dopisała, lekki mróz i drobno prószący śnieg sprzyjały wspólnemu spędzaniu czasu. W ognisku uczestniczyło ok. 50 osób. Byliśmy tam także i my tj Janek SP2JLR i piszący te słowa Piotr SP2JMR. Pełna relacja i fotoreportaż w miesięczniku „Świat Radio” 4/2009 w dziale „Z życia klubów i oddziałów PZK”.
Info. Piotr SP2JMR.


5. Podsumowanie Zawodów Barbórkowych oraz Holiday Contest 2009 .
Walne Zebranie Sprawozdawcze Śląskiego OT PZK (OT 06).
To była w zasadzie jedna impreza krótkofalarska w dwóch odsłonach. Odbyła się ona w dniu 15 lutego 2009 w Zespole Szkół Górniczych „ Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej. Całość prowadził Jacek SP9JCN Prezes OT 06. W podsumowaniu zawodów „Barbórkowych” oraz wakacyjnych „Holiday Contest” brało udział ponad 30 osób. Podczas części dotyczącej zawodów prowadzenie przejął Kazik SP9GFI, który po kolei odczytał wyniki w poszczególnych kategoriach zawodów. Wręczania pucharów, plakiet i dyplomów dokonywali na zmianę zaproszeni goście, a było ich sporo. Na tej właśnie pierwszej sportowej części spotkania na sali znajdowali się: Pan płk mgr Ryszard Kasprzyk Dyrektor Biura Śląskiego Zarządu Wojewódzkiego LOK, Pani Barbara Karge Specjalista ds. organizacyjno –statutowych ZW LOK w Katowicach, Pan mgr Józef Koczwara Dyrektor Departamentu Energomechanicznego Wyższego Urzędu Górniczego, Pan mgr Andrzej Szmit Prezes Zarządu Miejskiego LOK w Dąbrowie Górniczej, Pani Lidia Kolasa Kierownik Referatu Ochrony Ludności Wydz. Zarządzania Kryzysowego w Dąbrowie Górniczej. Za stołem prezydialnym obok Jacka SP9JCN oraz Kazika SP9GFI zasiadł gospodarz tej imprezy w osobie Pani Moniki Pawlukiewicz Zastępcy Dyrektora Zespołu Szkół Górniczych
„ Sztygarka”. Szkoła ta w bieżącym roku obchodzi jubileusz 120 lat działalnosci.
Drodzy czytelnicy wymieniłem te wszystkie ważne osoby nie dlatego, że nie mam nic lepszego do opisywania, ale dlatego, aby można było zauważyć stopień integracji środowiska śląskich krótkofalowców z organizacjami i osobami, na współpracy z którymi powinno szczególnie nam zależeć. Tam jest tak jak być powinno, bo przecież my krótkofalowcy nie działamy w oderwaniu od społeczeństwa czy innych organizacji. Działamy wspólnie realizując nie tylko cele sportowe czy hobbystyczne, ale i ogólnospołeczne chociażby współpracując ze strukturami OC różnych szczebli oraz organizując zajęcia pozaszkolne w klubach krótkofalarskich. Wyniki zawodów są znane, można je znaleźć chociażby na portalu www.pzk.org.pl czy w naszej prasie krótkofalarskiej, tak więc sądzę, że nie ma potrzeby ich tu przytaczać.
Po za pucharami , dyplomami, i plakietami na uwagę zasługuje osoba Anety SP9IWP, która po raz drugi zdobyła puchar przechodni w konkursie „Silezia” ufundowany przez Zbyszka SP9LDB.

Po ok. 15 minutowej przerwie odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Śląskiego OT PZK.
Tu już niepodzielnie panował nad salą Jacek SP9JCN. Uroczystym akcentem było przypięcie Złotej Odznaki Honorowej Kol. Stanisławowi Nowakowi SP9UH, niestety drugi z beneficjentów ZOH Kol. Witold Wichura SP9DW ze względu na stan zdrowia nie mógł przybyć na zebranie. Jak przy każdej tego typu okazji były sprawozdania Zarządu OT 06 oraz OKR OT 06. Była i dyskusja. Dotyczyła ona wykorzystania środków z OPP dla OT 06 oraz ubezpieczenia członków PZK, które jako novum stało się faktem od 1 lutego 2009 roku. Korzystając z okazji wspomniałem także o akcji „ No more war” organizowanej przez PZK dla uczczenia chwały Polskiego oręża w kampanii wrześniowej 1939 r.
Oba te spotkania trwały nieco ponad trzy godziny i jak już na wstępie pisałem frekwencja nie była zachwycająca, bo na ponad 200 osobowy OT obecnych było ok. 20 % składu. No cóż, zima, która szczególnie na Śląsku dała się we znaki skutecznie utrudniła dotarcie na zebranie wielu kolegom.
Info Piotr SP2JMR


6.Skrócony spis treści ŚR 3/09

AKTUALNOŚCI - Wiadomości DX-owe dla krótkofalowców, Zawody
TEST- Pomiary i oceny eksploatacyjne K3
PREZENTACJA - Spectrum Master MS2724B, Intek HX174S i HX460S,
Anteny samochodowe HF
ŚWIAT KF/UKF - Z życia klubów i oddziałów PZK
ŁĄCZNOŚĆ - Oznaczenia fal radiowych, Ile grup na minutę?
RADIO RETRO - Urodox – uranowy ogranicznik prądu
WYWIAD - Specjalizuję się w mikrofalach
DYPLOMY - Dyplomy rosyjskie Karielian Islands Award
HOBBY - Mikrofalowy syntezer PLL, CW Dekoder SQ2JSC
DIGEST- Nowe urządzenia nadawczo-odbiorcze
FORUM CZYTELNIKÓW – Listy, Porady
LISTA OBECNOŚCI
RYNEK I GIEŁDA
DODATEK: skróty powiatów SP


7.KRÓTKOFALOWIEC POLSKI 3/09
Ubezpieczenia członków PZK
Spotkanie w Toruniu 17.01.09
Jarosław OT35 reportaż ze spotkania.
Zjazd Bydgoskiego OT PZK
DASR –raport z ćwiczeń.
SP6KBL fotoreportaż ze spotkania 14.12.08
Informacja o XI Zjeździe Technicznym UKF
Inforamcje Award Managera
No more war
Walne Zebranie Śląskiego OT PZK
XXVII ognisko WOT
Eliminacje do HST
Silent key’s


8.Spotkanie noworoczne w Klubie Łączności SP9KJM w Siemianowicach Śl.
W ostatni piątek tj. 13 lutego br. w restauracji „Maximus” w Siemianowicach Śl. odbyło się Spotkanie Noworoczne członków i sympatyków Klubu Łączności LOK – SP9KJM w Siemianowicach Śl., mającego swoją siedzibę w Domu Kultury „Chemik” przy ul. Niepodległości 51 w Siemianowicach Śl. W spotkaniu uczestniczyło niemal 50 osób, w tym Wiceprezydent Miasta Siemianowic Śl. Dariusz Bochenek oraz prezes Zarządu Miejskiego LOK w Siemianowicach Śl. i były prezes Siemianowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej Stanisław Kowarczyk, a także sekretarz PZK Tadeusz Pamięta – SP9HQJ, będący jednocześnie członkiem Klubu Łączności w Siemianowicach Śl.
W krótkim sprawozdaniu, prezes Klubu Łączności Eugeniusz Kurzeja – SP9IIA złożył relację z działalności Klubu za rok poprzedni i należy przyznać, że miał się czym pochwalić, ponieważ Klub odniósł kilka znaczących sukcesów. Do najważniejszych z nich należało :
- zorganizowanie w okresie od 30 maja do 1 czerwca 2008 r. wraz z Zarządem
Wojewódzkim LOK w Katowicach wojewódzkich zawodów wieloboju łączności i
radioorientacji sportowej dla dzieci i młodzieży do lat 18 w Kokotku koło Lublińca, gdzie wystawiono pełne składy drużynowe we wszystkich kategoriach. Drużynowo
siemianowicka ekipa zajęła zdecydowanie pierwsze miejsce, natomiast indywidualnie w poszczególnych kategoriach miejsca od pierwszego do czwartego ;
- w dniach 27 – 28 czerwca 2008 r. w ogólnopolskich zawodach wieloboju łączności dla dzieci i młodzieży przedstawiciel Klubu Adam Skorupka zajął II miejsce w kraju w kategorii dzieci – chłopców do lat 10, uzyskując tytuł Wicemistrza Polski. W tych samych zawodach drugi przedstawiciel Klubu – Mikołaj Krynojewski zajął VII miejsce w Polsce.
Na podkreślenie zasługuje fakt, iż w zawodach tych, poza Polakami, uczestniczyli przedstawiciele państw wschodnich, w tym z Białorusi i Ukrainy ;
- w styczniu 2008 r. w ramach półkolonii zimowych w Domu Kultury „Chemik”
przeprowadzono zawody sportowo – obronne dla 66 kolonistów ;
- w dniach 17 – 18 maja Klub Łączności wraz z Zarządem Śląskiego Oddziału Terenowego Polskiego Związku Krótkofalowców w Siemianowicach Śl. był współorganizatorem XVII Zjazdu Krajowego PZK w Szczyrku, zapewniając pełną logistykę Zjazdu. W dowód
uznania za sprawny przebieg Zjazdu Klub Łączności i jego organizatorzy otrzymali okolicznościowe dyplomy uznania, jak też sprawa ta znalazła swój wyraz w postaci stosownej uchwały zjazdowej wysoko oceniającej sprawne przygotowanie Zjazdu. Z tej okazji na Zjeździe pracowała siemianowicka radiostacja pod znakiem okolicznościowym HF0PZK, która informowała korespondentów krajowych i zagranicznych o przebiegu Zjazdu i jego ustaleniach ;
- w związku z 15 – leciem Katowickiego Holdingu Węglowego w Katowicach, w ostatni weekend czerwca 2008 r. radiostacja klubowa pracowała pod znakiem okolicznościowym HF15KHW, organizując ogólnopolski konkurs radiowy o Puchar Prezesa Holdingu. Z tej okazji wydano okolicznościowy dyplom i karty QSL. W konkursie uczestniczyło 150 nadawców z kraju ;
- zawody strzeleckie z broni pneumatycznej zorganizowane w czerwcu 2008 r. dla członków koła LOK Siemianowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, w których uczestniczyło 45 zawodników. Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy.
- udział w spotkaniach integracyjnych środowiska śląskich krótkofalowców tj. w
Koniakowie w lipcu 2008 r. oraz w Czechach w październiku 2008 r. ;
- przygotowanie członków Klubu do egzaminu państwowego na licencję nadawczą kategorii I i II ;
- utworzenie w listopadzie 2008 r. Komitetu Honorowego i Roboczego dla upamiętnienia 50 – lecia Klubu, które odbędzie się w kwietniu br. Z tej okazji członek Klubu – Tadeusz Pamięta SP9HQJ napisał okolicznościową monografię, liczącą 117 stron pod tytułem „ 50 – lecie Klubu SP9KJM w Siemianowicach Śl.”, która została przekazana do druku i ukaże się niebawem na rynku księgarskim. Ponadto planowane jest zorganizowanie wystawy sprzętu łączności z lat 60 – tych i późniejszych, jak też uruchomienie się siemianowickich nadawców do pracy emisją ATV w kwietniu br.
Dość ciekawie zapowiadają się plany Klubu na rok bieżący. Do najważniejszych z nich zaliczyć należy :
- organizacja międzynarodowych zawodów wieloboju łączności w czerwcu br. w Kucobach koło Olesna przy współudziale ZW LOK w Katowicach ;
- organizacja krótkofalarskich sierpniu br. ogólnopolskich zawodów krótkofalarskich w związku z wybuchem I Powstania Śląskiego ;
- organizacja akcji „Lato 2009” dla dzieci i młodzieży;
- prowadzenie szkoleń zawodników do zawodów wieloboju łączności i radioorientacji sportowej oraz przygotowanie kolejnych członków Klubu do zdania egzaminów na I i II kategorię licencji nadawczej.
Wiceprezydent Miasta Siemianowic Śl. Dariusz Bochenek, wysoko oceniając dokonania siemianowickich krótkofalowców, podziękował im za dotychczasową aktywność i zobowiązał się do udzielenia pomocy finansowej w druku okolicznościowej broszury.
Również prezes Zarządu Miejskiego LOK w Siemianowicach Śl. Stanisław Kowarczyk zwrócił uwagę na niezwykłą aktywność środowiska krótkofalowców, podkreślając, iż jest to najbardziej prężne ogniwo ZM LOK.
Sekretarz PZK Tadeusz Pamięta – SP9HQJ zapoznał zebranych z aktualną sytuacją w PZK, kierunkami pracy Prezydium i ZG PZK na najbliższe miesiące i lata oraz podejmowanymi działaniami mającymi na celu odmłodzenie krótkofalarskich szeregów. Nawiązał również do trwających przygotowań do Nadzwyczajnego Zjazdu PZK, który odbędzie się w maju br., na którym to zostanie uchwalony nowy Statut PZK, uwzględniający oczekiwania członków PZK.
Po części oficjalnej uroczystości odbyła się część nieoficjalna połączona z poczęstunkiem, a dużą część uczestników spotkania wzięła udział w nieoficjalnej części połączonej z zabawą taneczną trwającą do późnych godzin nocnych.
Opracował : Tadeusz Pamięta SP9HQJ

Kondolencje dla SP5HFS. Najlepszemu przyjacielowi Zbyszkowi SP5HFS szczere wyrazy współczucia z powodu śmierci żony Ali Tadeusz SP5NHK oraz grono kolegów i krótkofalowców SP5.
SP9CFP s.k. Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 14 lutego 2009 r. odszedł od nas na zawsze, po długiej i ciężkiej chorobie, nasz Kolega Tomasz Janicki SP9CFP.
Był członkiem Polskiego Związku Krótkofalowców od 1967 r.
Jako student Politechniki Częstochowskiej rozwijał swoje zainteresowania krótkofalarskie i aktywnie pracował pod swoim znakiem w szczególności w zawodach krajowych. Przynależąc do klubów krakowskich działał również na terenie Częstochowy. Był konstruktorem wielu urządzeń nadawczo–odbiorczych .
Tą aktywną działalność przerwała Mu niespodziewana i ciężka choroba w efekcie której został całkowicie unieruchomiony i mógł się jedynie poruszać się na wózku inwalidzkim. Po wielkim załamaniu powrócił do krótkofalarstwa , znajdując dla siebie dziedzinę , która pozwoliła zapomnieć o swoich problemach. W lutym 1998 roku założył stronę internetową naszego Oddziału : www.sp9pkz.republika.pl , którą administrował do samego końca. Dzięki Jego inwencji strona była na bieżąco uzupełniana i stanowiła wizytówkę naszego Stowarzyszenia. Był autorem graficznego wydania strony . Dodatkowo redagował wraz z zespołem radiowe komunikaty oddziałowe nadawane w każdy pierwszy i trzeci wtorek miesiąca, a tak że zamieszczał je w internecie. Czuwał również nad prawidłową pracą węzła packet radio. Pomimo swojego kalectwa pracował na falach krótkich i UKF. Swoim doświadczeniem konstruktorskim i informatycznym służy wielu kolegom, którzy odwiedzali Go szukając u Niego pomocy i porad. Był niesłychanie uczynnym i koleżeńskim członkiem naszego Oddziału i stanowił przykład jak krótkofalarstwo może wpływać pozytywnie na życie człowieka. W 2008 roku został odznaczony Honorową Odznaką Polskiego Związku Krótkofalowców.
Pogrzeb odbędzie się w dniu 20 lutego o godzinie 12.20 na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.
Cześć Jego Pamięci.
Koleżanki i Koledzy MSK OT PZK w Krakowie


Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sq3lmr
28 listopad 2018
zapraszamy do udziału w akcji dyplomowej qrz.com/db/so100pw

sp6dwb
18 kwiecień 2018
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę wielu DXów potwierdzonych kartami QSL

SP5U
20 grudzień 2017
Wesołych Świąt oraz szczęśliwego 2018 życzę Wam Koleżanki i Koledzy oraz Waszym najbliższym. Mirek SP5U & SP6LTC

sp6dwb
18 kwiecień 2017
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę worek DXów

sp6dmq
14 kwiecień 2017
14/04/2017 20:46 Wesołych Świąt Wielkanocnych, mokrego dyngusa oraz duzo zdrowia !!! życzy Mariusz

sq3lmr
23 marzec 2017
Z okazji "Stulecia Harcerskiego Ruchu Wodnego" Radio-Klub Krobia będzie pracował od kwietnia do sierpnia pod znakiem HF100HRW . zapraszamy do odwiedzenia naszej strony klubowej sp3pgs.pl .

sp3p
08 wrzesień 2016
Góra Szybowcowa czy Burzenin. W tym roku Burzenin. Prośba do organizatorów, aby w miarę możliwości uwzględniać terminy dużych imprez krótkofalarskich.

sq6oxm
15 maj 2016
Fotki ze spotkania na górze szybowcowej w dniu 14.05.2016 sq6oxm.hopto.me/sq6oxm/20
16_05_14_Spotkanie_SOT.zi
p


sp6fig
10 wrzesień 2015
sp9cp Korzystam z 2m paraboli / wys. 300 m npm./oraz LNA 18db/0,8/+IC9100.

sp6fig
10 wrzesień 2015
Odbieram codziennie. Siła sygnału od S1 do S9... Świetne info co się dzieje na kierunku południowo-zachodnim. Dobrze , że ma małą moc . Pozdrawiam Krzysiek sp9cp

Archiwum
Krótkofalowcy BIS

RBI
SP6LB Poradnik UKF

kliknij celem pobrania

Callbook`s

Ciekawe informacje
SP5ZCC - news
SP-QRP - news
Zobacz
New Page 1

Szybka przeglądarka Maxthon

SOT PZK
Copyright © 1997 - 2019
zalecana rozdzielczość 1024x768
Aktualizacja 8.07.2019 20:45

Informujemy, że ta strona internetowa używa pliki cookie.
Można je wyłączyć poprzez zmianę ustawień przeglądarki.
Korzystanie z niniejszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
regulamin cookies

   Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Comstock by:
1823229 Unikalnych wizyt   

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu