Sudecki Oddział Terenowy PZK
  Welcome to: Sudecki Oddział Terenowy PZK [Guest] Strona GłównaKontaktPortal ZG PZKCzłonkowie SOT PZKRR ITUHistoria SOT wg SP6BGF
22 Lipiec 2019 03:20  
Dyplom Polska

Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 168
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp6sow
Nawigacja
Strona Główna

Kontakt
Statut PZK
Portal ZG PZK
Wstąp do PZK
Członkowie SOT PZK
Kodeks Krótkofalowca
Informacje składkowe
Odznaki Honorowe PZK
Częstotliwości lokal UKF

Linki
SR6J
Kluby
SR6JG
RR ITU
Download
DX cluster
Kodeks pracy DX
Etyka i procedury
Saga braci Odyńców
Pionierzy Radiotechniki -----Polskiej

FAQ
Egzaminy UKE 2019
Zawody KF UKF 2019r.

Silent Key
Historia SOT wg SP6BGF
Krótkofalowiec
New Page 1

Krótkofalowiec Polski Nr 07/2019 - kliknij

Tygodnik Krótkofalowca

kliknij celem pobrania

Czas lokalny
Zegar Polska
Propagacja
New Page 1

Tropo Europa - kliknij

Tropo Europa

Propagacja

Propagacja

Solar - kliknij

Radio Amateur Sat.

AMSAT

Polecamy

Dolnośląska Amatorska Sieć Ratownicza

Warto odwiedzić

Radar meteo

Radar meteorologiczny - kliknij

Radar meteo - opady

 Komunikat Sekretariatu ZG PZK na dzień 10 grudnia 2008Submit News Submit Article Visit our Forum Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:1.Sprawy antenowe ciągle aktualne.
W dniu wczorajszym reprezentowałem PZK jako stronę uczestniczącą w sprawie naszego Kolegi Krzysztofa SP2HYO o prawo do postawienia masztu antenowego na jego własnej działce. Sprawa, która swój początek miała w 2006 roku na skutek najróżniejszych decyzji Powiatowego Urzędu Nadzoru Budowlanego w Grudziądzu, później także Prezydenta Miasta Grudziądza znalazła swój finał w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Bydgoszczy. Skarga naszego Kolegi dotyczyła postanowienia Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Toruniu podtrzymującego w mocy krzywdzące dla nas decyzje urzędników z Grudziądza.
Wyrok Sądu jest dla nas bardzo korzystny. Niewątpliwie jednym z elementów było dopuszczenie PZK jako strony w sprawie oraz przyjęcie argumentów przedstawionych przeze mnie jako prezesa PZK w piśmie procesowym.


2.75 lat Łódzkiego Klubu Radionadawców.
W dniu 22 października br. minęła 75 rocznica założenia Łódzkiego Klubu Radio Nadawców. Łódzki Oddział Terenowy Polskiego Związku Krótkofalowców, który jest kontynuatorem tradycji tego Klubu, w ramach obchodów rocznicowych zorganizował szereg imprez i aktywność stacji okolicznościowej. Już od dnia 1 listopada br. aż do dnia 31 stycznia 2009 r. będzie pracuje stacja pod okolicznościowym znakiem HF75LD. Uroczyste obchody odbyły się 6 i 7 grudnia br. w Domu Kultury „Zarzew”, na które przybyli licznie członkowie Oddziału i zaproszeni goście tj. Bogusław Hubert Przewodniczący Rady Osiedla „Zarzew”, Bogdan Dąbrowski prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Zarzewie”, przedstawiciel Centrum Zarządzania Kryzysowego miasta Łodzi Pan Jaworski oraz Jan Dąbrowski vice prezes Polskiego Związku Krótkofalowców. Rozpoczęcia uroczystości i przedstawienia rysu historycznego Łódzkiego Klubu Radio Nadawców dokonał Jerzy Jakubowski SP7CBG Prezes Łódzki Oddział Terenowy Polskiego Związku Krótkofalowców. Następnie vice prezes Polskiego Związku Krótkofalowców wręczył trzynastu, szczególnie zasłużonym członkom Oddziału Odznaki Honorowe Polskiego Związku Krótkofalowców. Wyróżnieni zostali:
• Ryszard Muszalski SP7CKF,
• Wiesław Jałocha SP7BBO,
• Ludwik Lewandowski SP7BIT,
• Janusz Halladin SP7BMR,
• Roman Czacherski SP7AWG,
• Krzysztof Moczkowski SP7DCS,
• Wiktor Gagas SP7EBM,
• Andrzej Dobrynin SP7IXT,
• Andrzej Pająk SP7NJX – pośmiertnie,
• Janusz Łażewski SP7Q,
• Maciej Karpiński SP7TEE,
• Marian Kuciński SP5ABB,
• Przemysław Gołembowski SP7VC.
Grawertonami Polskiego Związku Krótkofalowców uhonorowani zostali Jerzy Jakubowski SP7CBG Prezes Łódzkiego Oddziału Terenowego Polskiego Związku Krótkofalowców oraz Łódzki Oddział Terenowy Polskiego Związku Krótkofalowców. Znamienici goście z rąk vice prezesa PZK otrzymali proporczyki Polskiego Związku Krótkofalowców. Wszyscy odznaczeni i zaproszeni goście otrzymali ponadto krawaty organizacyjne.
Vice prezes Polskiego Związku Krótkofalowców zapoznał zebranych z aktualnie realizowanymi przez Prezydium Zarządu Głównego PZK zadaniami. Szczególny nacisk położył na rozliczenie darowizn na rzecz PZK jako Organizacji Pożytku Publicznego, przedstawił odpowiedz Organu Nadzoru tj. Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy na część zarzutów postawionych naszemu Związkowi przez jednego z jego członków, omówił wyniki działalność komisji powołanych przez prezydium ZG PZK.
W dalszej części Tomek Ciepielewski SP5CCC przedstawił historię powstania i działalności Łódzkiego Klubu Radio Nadawców prelekcja wysłuchana została z wielkim zainteresowaniem a ożywiona dyskusja trwała bardzo długo. Przemek Gołembowski SP7VC w interesujący sposób zaprezentował materiał ze swoich wypraw DX. Rozmowom i dyskusjom nie było końca, a żeby ich uczestnikom nie zabrakło sił i odwagi, zadbali o to członkowie komitetu organizacyjnego. Info. Jan SP2JLR
Fotoreportaż i relacja nieco szersza pióra Jerzego SP7CBG w KP 1/2009


3.Krótkie sprawozdanie z Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków Opolskiego Oddziału Terenowego PZK (OT-11)

W dniu 7 grudnia 2008 roku w siedzibie Zespołu Placówek Oświatowych – Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Opolu odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Opolskiego Oddziału Terenowego PZK (OT-11). W zebraniu wzięło udział 44 członków oddziału na stan 88 członków czyli dokładnie 50%. W związku z powyższym zebranie odbyło się w II terminie.
Sprawozdanie z działalności przedstawili aktualni członkowie ustępującego Zarządu. Na wniosek Oddziałowej Komisji Rewizyjnej zebrani udzielili absolutorium wszystkim członkom Zarządu.
Należy podkreślić, że kadencja ustępującego Zarządu charakteryzowała się dużą dynamiką wzrostu liczby członków PZK, gdyż przybyło aż 36 członków PZK, co oznacza 32% wzrost szeregów PZK rocznie biorąc pod uwagę ostatnie 2 lata. Jednocześnie każdy rok działalności obfitował w wiele imprez okolicznościowych, rocznicowych i integracyjnych. Należy podkreślić, że cechą charakterystyczną jest, że spotkania organizowały kluby lub środowiska np. w przypadku międzynarodowego spotkania na Kopie Biskupiej. Osiągnięcia sportowe również nadążały za sukcesami organizacyjnymi.
W wyników wyborów skład nowego Zarządu jest następujący:
Leszek Przybylak SP6CIK – Prezes
Jarosław Misiak SP6OJK – Wiceprezes
Mirosław Dobrzański SQ6QQ – Skarbnik
Henryk Wróbel SP6LUP – Sekretarz
Paweł Pośpiech SQ6DXP – Członek Zarządu.
Skład Oddziałowej Komisji Rewizyjnej jest następujący:
Adam Piętka SP6OJJ – Przewodniczący
Janusz Bęben SP6AUI – Członek Komisji
Krzysztof Bieniewski SP6DVP - Członek Komisji
W Zebraniu brał udział Wiceprezes PZK ds. Sportowych Bogdan Machowiak SP3IQ, który Zapoznał zebranych z aktualną sytuacją w Związku ze szczególnym naciskiem na sprawy sportowe i rozliczenia darowizn na Organizację Pożytku Publicznego jaką jest Polski Związek Krótkofalowców.
Zebrani podjęli szereg uchwał, które dotyczyły spraw organizacyjnych, technicznych i sportowych:
1. Kontynuacja prac nad dyplomem Śląsk Opolski.
2. Współudział w organizacji spotkania na granicy 3 województw (ŁOŚ – łódzkiego, opolskiego i śląskiego).
3. Doprowadzenie do podpisania porozumienia z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Opolu.
4. Wymiana kabla i anteny przemiennika SR6F.
5. Rozwój APRS na terenie województwa – wspomaganie inicjatyw oddolnych.
6. Kopa Biskupia – pomoc OT-11 dla budowy bazy contestowej UKF.

Zebranie było bardzo udane i wydaje się, że w najbliższych latach na Opolszczyźnie nastąpi dalszy rozwój techniczny, sportowy i organizacyjny naszego Związku.
SP6CIK


4.Spotkanie opłatkowe Praskiego OT PZK ( OT37).
Otrzymaliśmy zaproszenie na Spotkanie Opłatkowe OT37 , które rozpocznie się w dniu 13 grudnia 2008 roku o godzinie 15:30 w klubie DGW , Wał Miedzeszyński 381. Serdecznie Dziękujemy Prezesowi POT Kol. Wisławowi SQ5ABG. Prezydium ZG PZK będzie reprezentował Kol. Janek SP2JLR Wiceprezes PZK.


5.Narodziny Krótkofalarstwa Polskiego
krajowe zawody HF pod patronatem Prezesa PZK

14 grudnia 2008 r. - 16.00-18.00 UTC

Tadeusz Heftman TPAX był, jak wiemy, pierwszym polskim krótkofalowcem, który nawiązał potwierdzoną łączność zagraniczną. Oczywistym jest, że Polska nie była na początku XX wieku najaktywniejszym uczestnikiem ruchu radioamatorskiego na świecie, ani w Europie. Przyczyn tego stanu rzeczy było wiele. Polska była krajem rozdartym zaborami i dopiero po 1918 r. zaistniały warunki do rozwoju wszelkich dziedzin aktywności społecznej, w tym radioamatorstwa i krótkofalarstwa. W 2008 roku obchodzimy 90. rocznicę odzyskania niepodległości. Krótkofalowcy SP uczcili tą ważną rocznicę uruchamiając w ramach organizowanej przez ZG LOK akcji „Polonia Restituta” szereg stacji okolicznościowych. Również z tego też powodu powinniśmy jak najliczniej wziąć udział w tegorocznej edycji zawodów NKP. Jest to jeszcze jeden czysto krótkofalarski akcent w obchodach tej doniosłej dla nas rocznicy.

Do usłyszenia! Piotr Skrzypczak SP2JMR Prezes PZK


6.PGA-C PZK INFORMUJE
Rocznica PGA
1 stycznia 2009 r. program dyplomowy PGA będzie obchodził swoją 1. rocznicę. Z tej okazji zespół PGA przygotował imprezę operatorską mającą na celu zdobycie dyplomu wyczynowego PGA 2009 Award. Szczegóły dostępne są na portalu PGA i w MK QTC. Bezpośredni link: http://www.skjkc.pl/pga/index.php?go=1years

Dyplomy PGA
Po blisko trzymiesięcznych testach system wydawania dyplomów PGA funkcjonuje już całkowicie. Oznacza to, że wnioski przyjmowane są za pośrednictwem formularza dostępnego na portalu PGA, a dyplomy wystawiane są natychmiast po przeprowadzeniu regulaminowej weryfikacji wykazanych łączności. Wydany dyplom można następnie natychmiast samodzielnie i bezpłatnie wydrukować. Zwolennicy tradycyjnych form dokonywania zgłoszeń mogą to robić wg stosowanych dotąd procedur. Szczegóły w regulaminie programu dyplomowego PGA oraz w MK QTC.

PGA-S Wn i PGA-S N Awards
Zespół PGA włączył do regulaminu dwa ekstremalne dyplomy wyczynowe:
* PGA-S WN Award - dyplom przyznawany jest za zorganizowanie w okresie zimowym (od 21 grudnia do 21 marca) co najmniej 5 ekspedycji gminnych i przeprowadzenie po co najmniej 100 QSO z każdej nich.
* PGA-S N Award - dyplom przyznawany jest za zorganizowanie w godzinach od 22.00 do 06.00 UTC co najmniej 5 ekspedycji gminnych i przeprowadzenie po co najmniej 100 QSO z każdej nich.


7.30 lat digi mode w SP.
W broszurze „30 lat digi mode w SP” zawarta zostanie informacja wskazująca daty pierwszych legalnych QSO poszczególnymi trybami digi. Poniżej przedstawiam daty uzyskane z ankiet zainteresowanych.
Zdaję sobie sprawę, że nie wszystkie odpowiadają faktom ale innych informacji nie udało mi się zebrać.
Uprzejmie proszę o przesłanie uwag –korekt na adres sp3cug@wp.pl

SSTV: 03.03.1980 SP0PIR(SP3ZHC)
RTTY: 23.12.1980 SP3CAI
FAX: 05.03.1988 SP4KM/SP2JPG
AMTOR: 17.03.1888 SP5DED
PR: 10.031989 SP4LVG/SP9VU
ATV: 13.06.1993 SP3CAI/SP3CMX/SP2JPG
BPSK 31 20.03.1997 SQ9AOR
HELL 01.01.1999 SP4CJA
THROP 7 02.06.2003 SP3AMZ
MFSK 34 06.07.2003 SP3AMZ
BPSK63 24.08.2003 SP3AMZ
MT 63 04.11.2003 SP3AMZ
BPSK 125 20.06.2004 SP3AMZ
OLIVIA 17.12.2005 SP3AMZ
CONTESTIA 01.05.2006 SP3AMZ
BPSK 250 27.03.2007 SP3AMZ
QPSK 31 13.12.2007 SP3AMZ

Liczę na pilną reakcję. Nie przewiduję wydania kolejnej broszury zatem nie będzie możliwej korekty .
Vy73 Ryszard SP3CUG


8.Leszczyński Kub Krótkofalowców „HKŁ” SP3ZAH zaprasza do udziału w krajowych zawodach DIGI Mode 1,8 MHz z okazji 90 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Temin 27.12.2008 regulamin w załączeniu.
Zawody te nie są ujęte w kalendarzu zawodów PZK na 2008 jednakże ze względu na doniosłość 90 rocznicy tego jednego z najważniejszych dla Wielkopolan wydarzeń historycznych zamieszczam niniejszą informację.


9. Spotkanie DX-owe w Białymstoku.
Studencki Klub Krótkofalowców SP4YPB zaprasza miłośników krótkofalarstwa na spotkanie z kolegą Przemkiem SP7VC.
Przemek jest znany m.in. w wielu podróży. Nadawał z Karaibów, Namibii,
Brazylii, Paragwaju, Argentyny, Boliwii, Peru i z innych miejsc. Opowiadania
o tych ekspedycjach będą wzbogacone o filmy i slajdy.
Ponadto Przemek omówi technikę przeprowadzania łączności typu Meteor
Scatter.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
Termin spotkania: 13 grudnia 2008r (sobota) godz. 17.00
Miejsce spotkania: Dom Studenta nr 2 przy Politechnice Białostockiej, ul
Zwierzyniecka 12, parter, sala vis a vis bufetu.

Gienek SP4JCQ

Tyle informacji na dzisiaj
Vy 73! Piotr SP2JMR
Prezes PZK


Załączniki :

Załacznik nr 1

NKP-2008

regulamin

motto
Uczestnik zawodów krótkofalarskich przestrzega regulaminu i zasad fair play. Pamięta też o wysłaniu swojego logu, ponieważ tylko wtedy przeprowadzone przez niego łączności mogą być zaliczone jego korespondentom.


regulamin

Krajowe zawody NKP organizowane są dla upamiętnienia nawiązania przez polskiego krótkofalowca Tadeusza Heftmana TPAX pierwszej potwierdzonej łączności radiowej (6 grudnia 1925 r.) ze stacją zagraniczną - holenderskim nadawcą Ten Kate - N0PM. Udział w nich daje możliwość zdobycia pamiątkowego dyplomu NKP 2008 Award.

Organizatorzy: Redakcja MK QTC oraz PGAC-PZK. Patronat nad zawodami sprawuje Prezes PZK. Za realizację postanowień niniejszego regulaminu odpowiedzialny jest Sylwester Jarkiewicz, SP2FAP – redaktor naczelny (qtc@post.pl).

Termin: 14 grudnia 2008 r., od 16.00 do 18.00 UTC.
Uwaga! Dopuszczalna odchyłka czasu w zalogowanym QSO wynosi +/- 3 min.

Uczestnicy
Operatorzy polskich radiostacji indywidualnych i klubowych posiadający ważne pozwolenia radiokomunikacyjne (licencje).
W zawodach dopuszcza się udział stacji zagranicznych, .../mm i .../am. Ich logi zostaną użyte tylko do kontroli, a przeprowadzone łączności zaliczane będą w programie dyplomowym PGA bez konieczności posiadania kart QSL.
Uwagi:
a) Przeprowadzone i zweryfikowane QSO zostają uznane do wszystkich dyplomów objętych programem PGA, bez konieczności posiadania kart QSL.
b) Każdy operator z SP, który weźmie udział w zawodach zostaje sklasyfikowany.
c) Rezultat każdego uczestnika podany zostanie w rozliczeniu szczegółowym.

Pasmo: 80m.

Emisje: CW i SSB - wyłącznie w segmentach pasma przeznaczonych dla danej emisji
(CW: 3510-3560 kHz, SSB: 3700-3775). Łączności mieszanych (cross-mode) nie zalicza się.

Łączności
a) Każda stacja może w danej chwili emitować tylko jeden sygnał (na CW lub SSB).
b) Z tą samą stacją można przeprowadzić daną emisją tylko jedno punktowane QSO.
c) Duplikaty, czyli łączności powtórzone tym samym rodzajem emisji nie są punktowane, ale należy je pozostawić w logu. Jeżeli pierwsza łączność jest poprawna, za duplikat zalicza się 0 (zero) punktów. Jeżeli pierwsza łączność nie jest poprawna, zaliczana jest ta druga (duplikat) .
d) Korzystanie z PGA-Clustera oraz systemu CW-Skimmer jest dozwolone.
e) Używanie telefonów lub Internetu do aranżowania łączności w czasie trwania zawodów jest niedozwolone.

Wywołanie w zawodach: na CW – „Test SP”, na SSB – „Wywołanie w zawodach”.

Wymiana
Uczestnicy zawodów wymieniają numery kontrolne złożone z raportu RS(T) oraz skrótu gminy (wg standardu z programu dyplomowego PGA), np. 599 EL09, 59 WM01 itp. Stacje zagraniczne, a także .../am i .../mm podają RS(T) + nr QSO.

Grupy klasyfikacyjne (CATEGORY)
MO-MIX stacje klubowe na CW i SSB
MO-CW stacje klubowe na CW
MO-SSB stacje klubowe na SSB
SO-MIX stacje indywidualne na CW i SSB
SO-CW stacje indywidualne na CW
SO-SSB stacje indywidualne na SSB
SO-QRP-MIX stacje indywidualne QRP na CW i SSB (CW do 5W, SSB do 10W)
SO-QRP-CW stacje indywidualne QRP na CW (do 5W)
SO-QRP-SSB stacje indywidualne QRP na SSB (do 10W)

Uwagi:
a) Uczestnik może być sklasyfikowany tylko w jednej grupie.
b) W pozycji „CATEGORY” nagłówka pliku Cabrillo należy używać wyłącznie podanych wyżej oznaczeń, czyli np.: MO-MIX lub MO-CW lub MO-SSB lub SO-MIX lub SO-CW lub SO-SSB lub SO-QRP-MIX lub SO-QRP-CW lub SO-QRP-SSB.
c) Stacje QRP zobowiązane są do łamania swojego znaku wywoławczego przez „QRP” np. SP2FAP/QRP. Także w takiej postaci znaki stacji QRP MUSZĄ być logowane w dziennikach.

Punktacja
Każde bezbłędne QSO - 1 pkt. Punktowane są wyłącznie łączności, podczas których obie stacje poprawnie odebrały znaki wywoławcze, raporty i grupy kontrolne, a różnica czasów zalogowanych łączności w logach obu korespondentów nie przekracza 3 minut.

Wynik końcowy
Suma punktów za QSO. Wyniku trzeba obliczać samodzielnie ponieważ wykona to komputerowy program sprawdzający.

Logi
Obowiązują wyłącznie logi elektroniczne, w formacie Cabrillo.
Przed wysyłką logu należy zwrócić baczną uwagę na wygenerowany nagłówek i wszystkie zapisy poszczególnych łączności (patrz przykład).
- W temacie listu należy podać TYLKO swój znak wywoławczy.
- Log musi być niespakowanym załącznikiem do listu mającym w nazwie TYLKO znak wywoławczy uczestnika i rozszerzenie .cbr lub .log. (np. log stacji SP4KDX - sp4kdx.cbr, log stacji SP5KP - sp5kp.log, log stacji SQ9NFI/2 – sq9nfi_9.cbr itp.).

Logi należy wysłać w ciągu 48 godzin na adres: nkp-contest@pzk.pl

Po przesłaniu listu robot serwera PGA automatycznie potwierdzi jego odbiór i poda adres, pod którym znajduje się wykaz otrzymanych, i wstępnie zweryfikowanych logów.
Jeśli log znalazł się w pozycji „Logi do wyjaśnienia” należy dokonać poprawek zgodnych z instrukcją robota, i wysłać go ponownie.
Uwagi:
a) Informacja taka może mieć charakter tylko techniczny i w żadnym wypadku nie może sugerować błędu / błędów w wykazie nadesłanych łączności.
b) Jakiekolwiek poprawki mogą być dokonywane przez uczestników - wyłącznie w odniesieniu do swoich logów.
c) W przypadku trudności z kolejnym dostarczeniem poprawnego logu należy zwrócić się bezpośrednio do dowolnego członka komisji zawodów (SP2FAP lub SP5KP lub SQ9NFI).
d) Logi otrzymane po terminie nie są analizowane i nie mają żadnego wpływy na wyniki końcowe zawodów.

Sędziowanie
- Obliczanie wyników odbywa się po wyznaczonym terminie przyjmowania logów, czyli po 48 godzinach od chwili zakończenia zawodów.
- W otrzymanych logach komisja nie poprawia żadnych danych związanych z wykazem QSO. Możliwe jest tylko poprawienie grupy klasyfikacyjnej, aby była ona zgodna z regulaminowym standardem.
- Rezultaty liczy się przy pomocy specjalnego programu komputerowego, który sprawdza wykazane we wszystkich otrzymanych logach łączności.
- Punktowane są tylko bezbłędne łączności, zalogowane z tolerancją +/- 3 minuty. Oznacza to, że obie korespondujące stacje muszą dbać o poprawność prowadzonego QSO, ponieważ jakikolwiek błąd w jednym lub drugim logu powoduje niezaliczenie danej łączności.
- Za łączność niesprawdzalną tzn. w przypadku braku logu korespondenta, otrzymuje się 0 (zero) punktów.

Rezultaty
Wyniki zawodów, w tym szczegółowe rozliczenie każdego uczestnika, będą publikowane na portalu programu dyplomowego PGA (www.skjkc.pl/pga) oraz w MK QTC.
Ewentualne reklamacje przyjmowane są w ciągu 24 godzin od chwili publikacji wyników na portalu PGA. Dopiero po tym okresie opublikowane wyniki zawodów można uznać za ostateczne i niepodlegające zaskarżeniu.

Dyplomy i wyróżnienia
* Za pierwsze miejsce w grupie MO-MIX – grawerton Prezesa PZK
* Za pierwsze miejsce w grupie SO-MIX – grawerton Prezesa PZK
* Nagroda rzeczowa Artura SQ5BUO za 1 miejsce w grupie SO-QRP-CW
* Za pierwsze miejsca w poszczególnych grupach przyznane będą dyplomy, dla pozostałych - Certyfikaty.
* Specjalne wyróżnienia przyznane będą za zorganizowane ekspedycje - do nieaktywnych do tej pory gmin.

Dyskwalifikacja
Za nieprzestrzeganie postanowień niniejszego regulaminu uczestnik zostaje zdyskwalifikowany. Powodem dyskwalifikacji może być także niesportowe zachowanie zgłoszone przez operatorów (upoważnionych) monitorujących zawody.

Uwagi końcowe
a) Udział w zawodach NKP-2008 oznacza akceptację niniejszego regulaminu.
b) Wszystkie informacje związane z zawodami publikowane są na oficjalnej stronie programu dyplomowego PGA www.skjkc.pl/pga/ oraz w MK QTC.
c) Uwagi dotyczące przebiegu zawodów, fotografie, karty QSL itp. należy przesyłać odrębnym listem na adres: qtc@post.pl
d) Organizator nie odpowiada za żadne szkody powstałe w związku z przygotowaniami do zawodów jak i samym w nich udziale.
e) Decyzje organizatora zawodów (Zespołu programowego PGA) są ostateczne i nie podlegają zaskarżeniu.

Zespół PGA zachęca krótkofalowców SP do udziału w zawodach, gwarantując sprawne i sprawiedliwe obliczanie wynikówPrzykład
logu Cabrillo stacji SP2FAP QRV w NKP Contest 2008

START-OF-LOG: 2.0
CONTEST: NKP-2008
CALLSIGN: SP2FAP
CATEGORY: SO-CW
NAME: Sylwester Jarkiewicz
ADDRESS: Suchacz-Zamek
ADDRESS: 82-340 Tolkmicko
QSO: 3500 CW 2008-12-14 1501 SP2FAP 599 EL09 SP8OOB 599 KS018
QSO: 3500 CW 2008-12-14 1526 SP2FAP 599 EL09 SP8JMA 599 LN02
QSO: 3500 CW 2008-12-14 1557 SP2FAP 599 EL09 SP4HHI 599 OU01
QSO: 3500 CW 2008-12-14 1608 SP2FAP 599 EL09 SP2IU/2 599 BY08
QSO: 3500 CW 2008-12-14 1628 SP2FAP 599 EL09 SP5DRE/QRP 599 WM01
QSO: 3500 CW 2008-12-14 1657 SP2FAP 599 EL09 SQ9XTX 599 CZ03
END-OF-LOG:

Zaleca się, aby przed wysyłką dokładnie sprawdzić log przy pomocy dowolnego edytora (np. Notatnika). Zwróć uwagę na to:
- Czy w pozycji CONTEST nagłówka Cabrillo wpisałeś właściwą nazwę zawodów?
- Czy w pozycji CALLSIGN nagłówka Cabrillo poprawnie wpisałeś swój znak wywoławczy?
- Czy w pozycji CATEGORY nagłówka Cabrillo oznaczenie Twojej grupy klasyfikacyjnej jest zgodne z regulaminowym standardem?
- Czy czas wszystkich Twoich łączności jest wg standardu UTC?
- Czy numery kontrolne nadane i odebrane są prawidłowo wygenerowane?
- Czy na końcu logu jest zapis: END-OF-LOG:
Jeśli wszystko jest dobrze, log należy niezwłocznie wysłać na właściwy adres.


Załącznik nr 2

NKP 2008 Award

Pamiątkowy dyplom NKP 2008 Award wydawany jest dla upamiętnienie nawiązania pierwszej potwierdzonej łączności radiowej TPAX z N-PM.

* Dyplom przyznawany jest za nawiązanie w dniach od 6 do 14 grudnia 2008 r. co najmniej 50 QSO/HRD.

* Wyciąg z dziennika stacyjnego zawierający wykaz wymaganych QSO/HRD należy przesłać na adres:

Redakcja MK QTC, Suchacz-Zamek, ul. Wielmoży 5b, 82-340 Tolkmicko;
qtc@post.pl

* Koszt dyplomu – 10 zł; wpłata na konto bankowe redakcji: 961140 2004 0000 3102 3124 6295.

Załącznik nr 3.


Z A P R O S Z E N I E
KRAJOWE ZAWODY DIGI MODE 1.8 MHz 2008 (KZD-M 1.8-08.)
Z OKAZJI 90 ROCZNICY WYBUCHU POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

Organizator: Leszczyński Klub Krótkofalowców „HKŁ” SP3ZAH w Lesznie.
Zarząd Oddziału Terenowego PZK w Poznaniu.
Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności UM w Lesznie
Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lesznie.
Sponsorzy: ZG PZK i Wydział Zarządzania Kryzysowego WUW w Poznaniu „Redakcja Świat Radio”, SP3AMZ, SP3CUG, SP3FFR
Cel zawodów: Uaktywnienie stacji SP pracujących emisjmi cyfrowymi w pasmie 1 .8 MHz,
ułatwienie zdobycia dyplomów digi mode wydawanych przez organizatora.
(Patrz http://SP3ZAH.webpark.pl)
Termin: 27.12.2008r.
RTTY- 20.00- 20.20 UTC , PSK 20.20- 20.40 UTC HELL 20-40- 21.00 UTC
Pasmo: 1.8 MHz wg. obowiązującego Band Planu
Raporty: RST + trzycyfrowy numer QSO + skrót województwa np. 599 004 R.
Wywołanie: CQ SP CONTEST
Punktacja: 1 punkt za QSO .
Mnożnik: Liczba województw. W przypadku, gdy z własnego województwa pracuje jedna stacja, to zalicza sobie własny mnożnik.
Wynik:
Ilość punktów (x) mnożnik. Przy jednakowej liczbie punktów o miejscu decyduje czas zakończenia ostatniego QSO.
Kategorie: A - stacje indywidualne i klubowe,
B - nasłuchowcy.
Uwagi:
- klasyfikacja w grupach będzie miała miejsce w przypadku, gdy do komisji trafi minimum 5 dzienników.
Wyróżnienia: Grawertony, dyplomy, prenumerata „Świat Radio”.
Warunki klasyfikacji: Sklasyfikowani zostaną uczestnicy, którzy w logach zawodów zamieszczą
oświadczenie o treści jak niżej oraz będą przestrzegać jego treści:
W zawodach uczestniczyłem zgodnie z regulaminem zawodów, zasadami ham spiritu, przestrzegając 5 minutowego QRT przed i po zawodach.
Logi zawartość: Preferowane logi w formacie cabrillo , do dziennika należy dołączyć ww. oświadczenie oraz wykaz zaliczonych województw, liczbę punktów i zgłoszony wynik.
Logi termin wysyłki: Logi zawodów należy przesłać w terminie do 30.12.2008r
- elektroniczne na adres e-mail: sp3cug@wp.pl
- papierowe na adres pocztowy: LKK skr. poczt. 106, 64-100 Leszno
Ogłoszenie wyników: Posiedzenie komisji odbędzie się w dniu 02.01.2009. Decyzje komisji są ostateczne. Wyniki rozesłane zostaną pocztą elektroniczną na adresy uczestników lub przez nich wskazane oraz do mediów krótkofalarskich, zamieszczone na stronie organizatora http://sp3zah.webpark.pl do 3.01.2009.
Dyplomy uczestnictwa: Dla wszystkich uczestników przygotowane zostaną dyplomy uczestnictwa sponsorowane przez ZG PZK

UWAGA:
ZALICZA SIĘ QSO ZE STACJAMI ZAGRANICZNYMI, KTÓRE DOSTARCZĄ DZIENNIKI ZAWODÓW.
KAZDA STACJA DAJE 1PKT.73 de Organizatorzy

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sq3lmr
28 listopad 2018
zapraszamy do udziału w akcji dyplomowej qrz.com/db/so100pw

sp6dwb
18 kwiecień 2018
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę wielu DXów potwierdzonych kartami QSL

SP5U
20 grudzień 2017
Wesołych Świąt oraz szczęśliwego 2018 życzę Wam Koleżanki i Koledzy oraz Waszym najbliższym. Mirek SP5U & SP6LTC

sp6dwb
18 kwiecień 2017
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę worek DXów

sp6dmq
14 kwiecień 2017
14/04/2017 20:46 Wesołych Świąt Wielkanocnych, mokrego dyngusa oraz duzo zdrowia !!! życzy Mariusz

sq3lmr
23 marzec 2017
Z okazji "Stulecia Harcerskiego Ruchu Wodnego" Radio-Klub Krobia będzie pracował od kwietnia do sierpnia pod znakiem HF100HRW . zapraszamy do odwiedzenia naszej strony klubowej sp3pgs.pl .

sp3p
08 wrzesień 2016
Góra Szybowcowa czy Burzenin. W tym roku Burzenin. Prośba do organizatorów, aby w miarę możliwości uwzględniać terminy dużych imprez krótkofalarskich.

sq6oxm
15 maj 2016
Fotki ze spotkania na górze szybowcowej w dniu 14.05.2016 sq6oxm.hopto.me/sq6oxm/20
16_05_14_Spotkanie_SOT.zi
p


sp6fig
10 wrzesień 2015
sp9cp Korzystam z 2m paraboli / wys. 300 m npm./oraz LNA 18db/0,8/+IC9100.

sp6fig
10 wrzesień 2015
Odbieram codziennie. Siła sygnału od S1 do S9... Świetne info co się dzieje na kierunku południowo-zachodnim. Dobrze , że ma małą moc . Pozdrawiam Krzysiek sp9cp

Archiwum
Krótkofalowcy BIS

RBI
SP6LB Poradnik UKF

kliknij celem pobrania

Callbook`s

Ciekawe informacje
SP5ZCC - news
SP-QRP - news
Zobacz
New Page 1

Szybka przeglądarka Maxthon

SOT PZK
Copyright © 1997 - 2019
zalecana rozdzielczość 1024x768
Aktualizacja 8.07.2019 20:45

Informujemy, że ta strona internetowa używa pliki cookie.
Można je wyłączyć poprzez zmianę ustawień przeglądarki.
Korzystanie z niniejszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
regulamin cookies

   Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Comstock by:
1821215 Unikalnych wizyt   

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu