Sudecki Oddział Terenowy PZK
  Welcome to: Sudecki Oddział Terenowy PZK [Guest] Strona GłównaKontaktPortal ZG PZKCzłonkowie SOT PZKRR ITUHistoria SOT wg SP6BGF
21 Sierpień 2019 12:26  
Dyplom Polska

Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 168
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp6sow
Nawigacja
Strona Główna

Kontakt
Statut PZK
Portal ZG PZK
Wstąp do PZK
Członkowie SOT PZK
Kodeks Krótkofalowca
Informacje składkowe
Odznaki Honorowe PZK
Częstotliwości lokal UKF

Linki
SR6J
Kluby
SR6JG
RR ITU
Download
DX cluster
Kodeks pracy DX
Etyka i procedury
Saga braci Odyńców
Pionierzy Radiotechniki -----Polskiej

FAQ
Egzaminy UKE 2019
Zawody KF UKF 2019r.

Silent Key
Historia SOT wg SP6BGF
Krótkofalowiec
New Page 1

Krótkofalowiec Polski Nr 09/2019 - kliknij

Tygodnik Krótkofalowca

kliknij celem pobrania

Czas lokalny
Zegar Polska
Propagacja
New Page 1

Tropo Europa - kliknij

Tropo Europa

Propagacja

Propagacja

Solar - kliknij

Radio Amateur Sat.

AMSAT

Polecamy

Dolnośląska Amatorska Sieć Ratownicza

Warto odwiedzić

Radar meteo

Radar meteorologiczny - kliknij

Radar meteo - opady

 Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 24.09.2008 r.Submit News Submit Article Visit our Forum Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:
SP8LNI s.k. 17.09.2008 r. we wczesnych godzinach nocnych zmarł Kol. Czesław Robert Pikor SP8LNI. Do krainy wiecznych DX-ów odszedł wspaniały konstruktor, popularyzator krótkofalarstwa, uczynny kolega służący radą i pomocą. Nasza pamięć o Czesławie pozostanie na zawsze !

Wojciech W. Geło – SP8MI

1.Jesienne spotkanie PG APRS

Akademicki Klub Radiowo – Turystyczny „Ryjek” SP9KGP wraz z Dolnośląskim Klubem Krótkofalowców Sympatyków APRS-u SP6PRS zaprasza na kolejne jesienne spotkanie członków PG APRS oraz osób zainteresowanych APRS i krótkofalarstwem wraz z rodzinami.

Tegoroczne spotkanie odbędzie sie w dniach 18-19 pazdziernika 2008r w Schronisku PTTK na Kudłaczach w Beskidzie Srednim , około 20 km na południe od Myslenic i 50 km Krakowa.

W programie tegorocznego spotkania:

prelekcja nt APRS, szkolenie z zakresu ratownictwa przedmedycznego, zabawa terenowa i tradycyjnie – dyskusja przy ognisku oraz pogadanka nt. zasad bezpieczeństwa i norm zachowania na szlakach górskich.

Koszt uczestnictwa – 15 zł/os – w ramach czego organizatorzy zapewniają ciepły posiłek w sobotę, kiełbaskę na ognisko oraz pamiątkę – niespodziankę.

Zakwaterowanie w schronisku PTTK Kudłacze (www.kudlacze.pttk.pl) – koszt noclegu – 15-18 zł/os. (konieczne śpiwory). Możliwość noclegu z piątku na sobotę oraz z soboty na niedziele. Istnieje możliwość zakwaterowania (na własna rękę) w sąsiadującym ośrodku o wyższym standardzie (www.kudlacze.pl).

Dojazd samochodem i parking w okolicy schroniska. Wyżywienie (śniadanie, kolacja) – we własnym zakresie. Schronisko oferuje szeroki wybór dań w cenach ok 5-12 zł.

Program:

10:00 powitanie uczestników

10:30 szkolenie z zakresu ratownictwa przedmedycznego

12:30 obiad

13:30 przygotowanie do zabawy terenowej

14:00 rozpoczęcie zabawy terenowej

16:00 zakończenie zabawy, ogłoszenie wyników i wręczenie nagrody zwycięskiej drużynie

16:30 prezentacja klubu SP9KGP

17:00 ognisko i pogadanka nt. bezpieczeństwa w górach. Na drużynę która zajmie 1. miejsce w zabawie terenowej czeka nagroda, radiotelefon przenośny Kenwood TH-K2ET, a dla wszystkich zarejestrowanych uczestników spotkania (wypełnione zgłoszenie on-line) specjalna oferta handlowa polegająca na promocyjnej cenie zakupu do końca października

następujących urządzeń: Radiotelefon samochodowy Kenwood TM-D710E (1749 zł)

Radiotelefon przenośny Kenwood TH-F7E (899 zł). Nagrodę oraz ofertę przygotował dla uczestników spotkania autoryzowany dealer produktów marki KENWOOD firma Sławomir Kubiński INTERSYSTEM S.C. tel. +48 22 389 56 40

fax +48 22 730 87 72 www.radiotelefony.info.pl

W trakcie spotkania będzie czynny digi APRS oraz będzie pracowała stacja okolicznościowa SN0APRS.

Zgłoszenia prosimy wypełniać na stronie internetowej klubu SP6PRS (www.sp6prs.org).

Kontakt:

Magdalena Mika SQ9MDH lessa@zorza.eu

Arek Zajac SQ6XL sp6prs@sp6prs.org

Dyżurna częstotliwość: 145.550

Dyżur w recepcji: od pt. godz. 15:00

Serdecznie zapraszamy! 73!
2.Skrócony spis terści ŚR10:

Aktualności: Wiadomości DX-we dla krótkofalowców; Zawody

Test: President Jackson II: ku lepszemu

Prezentacja: Nowatorski system łaczności i transmisji danych; Mostek szumu

Świat KF/UKF: Z życia klubów i oddziałów PZK

Łączność: Co z tym Słońcem i propagacją?; DFCWi

Radio Retro: Radiostacja brytyjskich bombowców

Wywiad: Nieuchronność usdrawiania PZK

Hobby: Cyfrowe skale częstotliwości HF

Dyplomy: Nowe dyplomy krajowe

Digest: Urzadzenia nadawczo-odbiorcze i pomiarowe

Forum Czytelników: Listy, Porady

Lista Obecności: Radiotelefony profesjonalne VHF/UHF

Rynek i Giełda

Dodatek: MAX 291 i RA08H1317MKP10/08:

IV Obóz Szkoleniowy PZK w Sportach Obronnych

14 Mistrzostwa ARDF Korea 2008

Uchwały z posiedzenia Prezydium ZG PZK 6 września 2008

X Zjazd Techniczny UKF Zieleniec 2008

Zjazd PK UKF –Wadowice 2008

Jodłówka Tuchowska 2008

Zjazd PKRVG

Zjazd SPOTC3. II warsztaty SP-QRP

W przedostatni weekend września (19-21.09.2008) odbyły się w Broku II Warsztaty QRP zorganizowane przez grupę kolegów z portalu qrp.pl z Włodkiem SP5DDJ na czele.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 80 osób przy czym 50. kolegów przyjechało już w piątek.

Założeniem tegorocznych warsztatów była szeroko rozumiana praktyka techniczno-konstruktorska. Na stole montażowym wyposażonym przez AVT Korporacja Spółka z o.o. (wydawca m.in. Świata Radio) odbył się montaż prostych a użytecznych kitów radiowych (skrzynek antenowych SP5JNW, mierników LC SP5EIN, wzmacniaczy mikrofonowych…).

Była okazja do zademonstrowania najnowocześniejszych rozwiązań w tym nowych transceiverów (Proteus – SP3RAF, Mini-Max - SP6IFN), analizatorów antenowych (MAX6 - SP3SWJ) oraz pierwszych odbiorników i transceiverów SDR (SQ4AVS).

Podczas spotkania miała miejsce giełda sprzętu radiowego a także różne konkursy z nagrodami.

Szerzej o spotkaniu i wybranych konstrukcjach będzie w listopadowym numerze Świata Radio.

Kilka zdjęć znajduje się na stronie www.swiatradio.pl.Do tej pory nie było w Polsce podobnej imprezy bo nie miał kto zająć się tym ważnym tematem, a także nie było skąd pozyskać środków na zorganizowanie takich spotkań. Tymczasem ważnym jest, by młody człowiek mógł zobaczyć, na własne oczy przekonać się, że sprzęt radiowy: różnego rodzaju odbiorniki, transceivery, anteny czy specjalizowane urządzenia pomiarowe - można wykonywać we własnym zakresie, a potem z sukcesem wykorzystywać nie tylko w ramach hobby. Dokładne opisy urządzeń ze zdjęciami i schematami w czasopismach niestety nie wszystkim wystarczają. Doświadczonemu konstruktorowi tak, ale co ma powiedzieć początkujący? Gdzie ma poznać prawidłowe zasady montażu i strojenia urządzenia radiowego czy anteny? Oczywiście powinien w klubie czy przyszkolnych kołach zainteresowań, ale jak jest w praktyce, każdy widzi. W innych, bardziej rozwiniętych krajach, jak Niemcy, Japonia czy USA, takie warsztaty organizują zazwyczaj krajowe związki zrzeszające radioamatorów.

Warsztaty te pokazały, że mamy wielu w Polsce wspaniałych konstruktorów radiowych i dobrych organizatorów. Jak widać, nie potrzeba związku ze statutem, aby odbywać wspaniałe i wartościowe spotkania. Wartościowe, bo każdy wrócił z warsztatów bogatszy o doświadczenia, których nie można opisać ani w miesięczniku, ani w Internecie. Warto więc inwestować (tu uśmiech w stronę sponsorów) w takie spotkania, bo one z pewnością zaowocują w przyszłości. Deklaruję, że redakcja Świata Radio jest gotowa objąć patronatem medialnym każde kolejne takie spotkanie.

Andrzej Janeczek SP5AHT4. 40 lat SP9KRT. W dniu 5. września 2008 r. zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami odbyły się uroczystości 40-lecia klubu SP9KRT w Piekarach Śląskich. Rozpoczęły się Mszą Św. w Bazylice NMP w Piekarach Śląskich, w intencji wszystkich żyjących i zmarłych w ciągu 40 lat klubu radioamatorów, krótkofalowców, członków i sympatyków klubu.

Po uroczystościach religijnych licznie zaproszeni goście spotkali się na uroczystej kolacji w obecnej siedzibie klubu, w Hotelu Miejskim. Wśród blisko 50 gości przybyli m.in. przedstawiciele władz miejskich, Miejskiego Domu Kultury oraz szeregu środowisk krótkofalarskich i radioamatorskich jak np. klubu SP-OTC, klubu CB-Radio „Senior Papa Radio” z Rybnika, krótkofalowców z Częstochowy, Warszawy, Krakowa, Towarzystwa Przyjaciół Radia Piekary i inni.W trakcie spotkania wręczone zostały w dowód uznania skromne nagrody książkowe wyróżniającym się członkom i sympatykom klubu.

Zarząd klubu pragnie tą drogą serdecznie podziękować wszystkim patronom i opiekunom klubu, którzy walnie przyczynili się do zorganizowania uroczystości jubileuszu klubu.

Komitet Organizacyjny.5.Nowy przemiennik SR6F -

Przemiennik został zamontowany na górze Wysoka w lokatorze JO90BL około 30 km od Opola w dniu 20-09-2008Jak już Koleżankom i Kolegom wiadomo z relacji zamieszczonej na stronach internetowych przez Pawła SQ6DXP oraz Jarka SP6OJK (konstruktorów nowego urządzenia) w sobotnie przedpołudnie 20 września 2008 został zainstalowany i uruchomiony przemiennik opolski SR6F. Zarząd Piastowskiego Klubu Krótkofalowców SP6PAZ-SN6O składa na ręce w/w Kolegów słowa uznania i podziękowania za szybką realizację tego przedsięwzięcia . Dziękujemy również grupie przybyłej z Głubczyc z klubu SP6ZJP o osobach : Szymon SQ6LZM , którego alpinistyczne i profesjonalne podejście do sprawy znacznie przyspieszyło montaż anten i wymianę okablowania . Ewelinie SQ6IUW oraz Arkowi SP6OUJ za udokumentowanie tego wydarzenia na zdjęciach cyfrowych oraz nagraniu filmu video. Podwania należą się także Szymonowi SQ6NDM za ofiarny przyjazd rowerem z Kędzierzyna Koźla oraz udzieloną w trakcie montażu pomoc. Dziękujemy również Bogdanowi SP6LUV ( sysopowi SR6F ) za fachową pomoc w pracach na wysokościach oraz załatwienie spraw formalnych w swojej firmie związanych z ponowną lokalizacją przemiennika SR6F na obiekcie Wysoka.

Słowa podziękowanie kierujemy również Koledze Zbyszkowi SQ6HHY za przygotowanie i umieszczenie filmu video na stronie – będzie to pamiątka dla ludzi , którzy przyczynili się do budowy nowego przemiennika.

Składamy również podziękowania Kolegom , którzy finansowo wspomogli zakup 2 sztuk Motoroli GM 300 . Są to ( podajemy w kolejności wpłat) : NORBERT SP6CXB , CZESŁAW SP6SNS , KRZYSZTOF SP6DVP , LESZEK SP6CIK , KRZYSZTOF SP6TPF , IGNACY SP6FIK , WIKTOR SP6BFL , ZYGFRYD SP6LUT , ANTONI SP6EJY , PAWEŁ SQ6GAE , TADEUSZ SP6GIY , STANISŁAW SP6LK, RYSZARD SQ6IEC . Dziękujemy Michałowi SQ6MNN za przekazanie nieodpłatnie na potrzeby przemiennika anteny Diamond X50N. Koledzy Jarek SP6OJK oraz Paweł SQ6DXP z własnych funduszy pokryli inne wydatki związane z uruchomieniem SR6F.

Kolegom z Brzeskiego Towarzystwa Radiotechnicznego ,,DIPOL’’ -Tomkowi SQ6ACM, Darkowi SQ6DNF oraz Jarkowi SQ6IUH za cenne uwagi, które zostały uwzględnione przy uruchamianiu SR6F. Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję , że ,,nowy’’ SR6F będzie wielce przydatny dla całego naszego środowiska krótkofalarskiego w województwie opolskim oraz województw sąsiednich . Wszyscy pamiętamy jakie znaczenie miał przemiennik w lipcu 1997 roku podczas powodzi. Vy 73Opole 22 września 2008 Krzysztof Bieniewski SP6DVP-SO6V

/prezes klubu SP6PAZ /

6.Lot CP06_CP07 zakończony sukcesemStowarzyszenie Copernicus Projekt Informuje, iż loty oznaczone jako CP06 i CP07 zostały połączone. Lot odbył się 20 września br. Była to spontaniczna decyzja w trakcie przygotowań do startu. Postanowiliśmy wykorzystać tym razem balon 3000 g, który jest w stanie wynieść więcej ładunku. Dotychczas stosowaliśmy balony 1200 g.
Wszystkie kaspuły zostały podpięte pod ten sam balon. Były to zgodnie z zapowiedzią:
FLY2 - przemiennik crossband i tracker SR0FLY
FLY3 - tracker SR0FLY-11
BOBAS - kapsuła Marcina SQ5FNQ
Wszystkie łączności, których log został zgłoszony do organizatorów zostaną potwierdzone kartą QSL.

W dniach 19-21 września w ośrodku ZHP Funka k. Chojnic odbyła się kolejna szkółka techniczna Stowarzyszenia. Więcej informacji oraz wspaniały fotoreportaż znajduje się na stronie Stowarzyszenia.

2008-09-21, Maciej, SP2SGF Prezes Stowarzyszenia Copernicus Project.7.Komunikat aktualny Redakcji KRÓTKOFALOWCY BIS

Informuje stałych i nowych widzów programu, że w bieżącym tygodniu codziennie na stronie www.videoexpres.pl od godziny 22.00 nadawany jest ciekawy reportaż telewizyjny z otwarcia po remoncie Klubu Krótkofalowców PZK imienia Adama Zaleskiego znak SP6OF. Klub działa przy Stowarzyszeniu Elektryków Polskich Dolnego Śląska we Wrocłaswiu. Stacja Klubowa ma znak SP6PWW i jest czynna w eterze na wszystkich pasmach.

Reportaż będzie nadawany przez najbliższy tydzień. Pozdrawiam Henryk Pacha ATV SP6ARR

WWW.videoexpres.plTyle informacji na dzisiaj

Vy 73! Piotr SP2JMR Prezes PZK


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sq3lmr
28 listopad 2018
zapraszamy do udziału w akcji dyplomowej qrz.com/db/so100pw

sp6dwb
18 kwiecień 2018
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę wielu DXów potwierdzonych kartami QSL

SP5U
20 grudzień 2017
Wesołych Świąt oraz szczęśliwego 2018 życzę Wam Koleżanki i Koledzy oraz Waszym najbliższym. Mirek SP5U & SP6LTC

sp6dwb
18 kwiecień 2017
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę worek DXów

sp6dmq
14 kwiecień 2017
14/04/2017 20:46 Wesołych Świąt Wielkanocnych, mokrego dyngusa oraz duzo zdrowia !!! życzy Mariusz

sq3lmr
23 marzec 2017
Z okazji "Stulecia Harcerskiego Ruchu Wodnego" Radio-Klub Krobia będzie pracował od kwietnia do sierpnia pod znakiem HF100HRW . zapraszamy do odwiedzenia naszej strony klubowej sp3pgs.pl .

sp3p
08 wrzesień 2016
Góra Szybowcowa czy Burzenin. W tym roku Burzenin. Prośba do organizatorów, aby w miarę możliwości uwzględniać terminy dużych imprez krótkofalarskich.

sq6oxm
15 maj 2016
Fotki ze spotkania na górze szybowcowej w dniu 14.05.2016 sq6oxm.hopto.me/sq6oxm/20
16_05_14_Spotkanie_SOT.zi
p


sp6fig
10 wrzesień 2015
sp9cp Korzystam z 2m paraboli / wys. 300 m npm./oraz LNA 18db/0,8/+IC9100.

sp6fig
10 wrzesień 2015
Odbieram codziennie. Siła sygnału od S1 do S9... Świetne info co się dzieje na kierunku południowo-zachodnim. Dobrze , że ma małą moc . Pozdrawiam Krzysiek sp9cp

Archiwum
Krótkofalowcy BIS

RBI
SP6LB Poradnik UKF

kliknij celem pobrania

Callbook`s

Ciekawe informacje
SP5ZCC - news
SP-QRP - news
Zobacz
New Page 1

Szybka przeglądarka Maxthon

SOT PZK
Copyright © 1997 - 2019
zalecana rozdzielczość 1024x768
Aktualizacja 20.08.2019 21:22

Informujemy, że ta strona internetowa używa pliki cookie.
Można je wyłączyć poprzez zmianę ustawień przeglądarki.
Korzystanie z niniejszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
regulamin cookies

   Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Comstock by:
1932974 Unikalnych wizyt   

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu