Sudecki Oddział Terenowy PZK
  Welcome to: Sudecki Oddział Terenowy PZK [Guest] Strona GłównaKontaktPortal ZG PZKCzłonkowie SOT PZKRR ITUHistoria SOT wg SP6BGF
22 Lipiec 2019 19:42  
Dyplom Polska

Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 168
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp6sow
Nawigacja
Strona Główna

Kontakt
Statut PZK
Portal ZG PZK
Wstąp do PZK
Członkowie SOT PZK
Kodeks Krótkofalowca
Informacje składkowe
Odznaki Honorowe PZK
Częstotliwości lokal UKF

Linki
SR6J
Kluby
SR6JG
RR ITU
Download
DX cluster
Kodeks pracy DX
Etyka i procedury
Saga braci Odyńców
Pionierzy Radiotechniki -----Polskiej

FAQ
Egzaminy UKE 2019
Zawody KF UKF 2019r.

Silent Key
Historia SOT wg SP6BGF
Krótkofalowiec
New Page 1

Krótkofalowiec Polski Nr 07/2019 - kliknij

Tygodnik Krótkofalowca

kliknij celem pobrania

Czas lokalny
Zegar Polska
Propagacja
New Page 1

Tropo Europa - kliknij

Tropo Europa

Propagacja

Propagacja

Solar - kliknij

Radio Amateur Sat.

AMSAT

Polecamy

Dolnośląska Amatorska Sieć Ratownicza

Warto odwiedzić

Radar meteo

Radar meteorologiczny - kliknij

Radar meteo - opady

 Komunikat internetowy Prezydium ZG PZK z dnia 10 i 17.09.2008 r.Submit News Submit Article Visit our Forum 


Komunikat sekretariatu ZG PZK na 10 września 2008

Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszego komunikatu. A oto informacje.


1.Apel. GKR PZK oraz Prezydium ZG PZK apeluje do wszystkich członków PZK, a w szczególności Delegatów na ostatni Zjazd o powstrzymanie się od publicznych i internetowych wypowiedzi mogących godzić w interesy związku”.

2. Posiedzenie Prezydium ZG PZK 6.09.08. Obecni w czasie posiedzenia : Piotr Skrzypczak SP2JMR prezes PZK, Bogdan Machowiak SP3IQ wiceprezes PZK, Jan Dąbrowski SP2JLR wiceprezes PZK, Tadeusz Pamięta SP9HQJ sekretarz generalny PZK, Sławomir Chabiera SP2JMB skarbnik PZK, Marek Ruszczak SP5UAR członek GKR, Robert Luśnia SP5XVY prezes WOT.

Najważniejsze zagadnienia i uchwały III Posiedzenia Prezydium ZG PZK bieżącej kadencji.

-Komisja Analiz i Statystyk. Uzupełnienie składu komisji analiz i statystyk: w związku z wakatem na tej funkcji Prezydium powołuje kol. Janusza Czerwińskiego SP5JXK na przewodniczącego tej komisji.

-Konferencja IARU R1. Prezydium akceptuje uzgodniony w grudniu 2007 skład delegacji na konferencję Cavtat SP5HS, SP6LB, SP2DX, SP2JMR. Skład uległ zmianie. Ze składu ubył ŚP Andrzej SP7NJX.

Informacja o liście uczestników na konferencję oraz o zadaniach poszczególnych członków delegacji znajdzie się na liście dyskusyjnej ZG PZK w terminie 7 dni. Zwracamy się także z zapytaniem o kandydatów do władz R1 IARU oraz o opinie na temat ewentualnego Posiedzenia ZG PZK w tej sprawie.

-Prezydium podjęło także uchwałę o udziale Donaty SP5HNK w posiedzeniu WG HST podczas konferencji R1 IARU. Prośbę taką przekazał Piotrowi SP2JMR jako prezesowi PZK Oliver Tabakovski Z32TO Przewodniczący Grupy Roboczej Ds. Szybkiej Telegrafii R1 IARU.

- Powołanie KF Managera PZK. KF Mangerem PZK został mianowany Kol. Bogdan Rzedzicki SP7DRV. Kol. Bogdanowi przekazaliśmy materiały dot. KF na konferencję w Cavtat z prośbą o zaproponowanie stanowiska PZK w poruszanych tam kwestiach dot. KF.

-Powołanie likwidatora OT 33. Zgodnie z wnioskiem Kol Jeremiego SP7JQQ. – Prezydium powołuje na likwidatora OT 33 kol. Pawła Szmyta SP7SP prezesa OT03.

Sytuacja ekonomiczna PZK – Omówiono sytuację ekonomiczną PZK na dzień 5 września 2008. Jest ona dobra. Zwrócono uwagę na znaczną ilość przedsięwzięć realizowanych przez PZK w 2008 r. Do nich zliczyć należy:

a) Udział w Mistrzostwach HST R1 IARU w Pordenone ( kwiecień 2008)

b) Wsparcie międzyokręgowego spotkania krótkofalowców ŁOŚ 2008.

c)Organizacja XVII Zjazdu Krajowego PZK łącznie z nadzwyczajnym Posiedzeniem ZG PZK.

c)Przygotowanie uczestnictwa delegacji PZK na konferencję R1 IARU w Cavtat.

d)Udział naszej reprezentacji w Mistrzostwach Świata ARDF Korea 2008

e)Organizacja IV Obozu ( zgrupowania) Szkoleniowego w Sportach Obronnych dofinnasowanego z dotacji MON

Sprawy różne:- GKR zajęła stanowisko w sprawie uchwały nr 12 XVII Krajowego Zjazdu Delegatów PZK i wystąpiła z wnioskiem do ZG PZK, Prezydium ZG PZK, Prezesa PZK oraz Nadzwyczajnego Zjazdu delegatów PZK o zawieszenie jej wykonania oraz nie publikowania.

Lista Dyskusyjna ZG PZK - Kol. Robert SP5XVY stawia wniosek o zawieszenie Kazimierza Drzewieckiego SP2FAX we wszystkich funkcjach powierzonych mu przez Prezydium ZG PZK za wypowiedź na forum ZG PZK z dnia 4 września 2008, w której obraził "..wszystkich członków WOT PZK..". Prezydium zdecydowało zająć stanowisko w tej sprawie terminie późniejszym.

W ramach konsultacji po za posiedzeniem Prezydium ZG PZK uważa, ze w zaistniałej sytuacji, nie ma podstaw do zawieszania Kazimierza SP2FAX. Jednakże wyraża dezaprobatę do tego rodzaju publicznych wypowiedzi i apeluje o powstrzymanie się od tym podobnych.

3.EmComm Party. Kolejne ogólnoświatowe ćwiczenia "IARU EmComm Party on the Air" odbędą się ósmego listopada w godzinach od 0400 do 0800 UTC.
Pora dnia w każdej edycji ćwiczeń jest inna, aby więcej stacji z całego świata miało szanse na udział i aby zaznaczyć, że sytuacja kryzysowa może się wydarzyć w dowolnym momencie.
Będzie to ćwiczenie dla stacji zainteresowanych łącznością kryzysową, a nie zawody.
Praca stacji będzie koncentrować się w okolicach częstotliwości centrum aktywności (CoA) łączności kryzysowej (3760, 7060, 14300, 18160, 21360).
Częstotliwości znaleźć można również w aktualnych bandplanach.

Szczegóły ćwiczenia są dopracowywane i wkrótce będą opublikowane
na stronach www IARU Region 1 (www.iaru-r1.org).

Marek SQ2GXO EmCom Manager PZK


4.Mistrzostwa IARU w Amatorskiej Radiolokacji Sportowej KOREA 2008. Jak informuje szef polskiego zespołu Kol. Jacek SP2LQC: Nasze dziewczyny z W21 Magdalena Dura, Aleksandra Czerwińska i Joanna Lachowska zdobyły Brąz na 144, a Ryszard Bykowski i Władysław Pietrzykowski M60 – srebro ( to ich drugi medal na mistrzostwach poprzednio w Bułgarii Brąz)

Zawody były ciężkie bo w pierwszym dniu było dużo pól ryżowych , a w drugi z kolei górki o przewyższeniach powyżej 200 metrów. Wszyscy przybiegali bardzo zmęczeni bo słońce prażyło niemiłosiernie.

Gratulujemy naszym zawodnikom. To naprawdę znaczący sukces w tak trudnej konkurencji. Więcej informacji w Krótkofalowcu Polskim 10/2008 .

5.Zjazd PKRVG. W dniach 6-7 września 2008 w Ustroniu Morskim odbył się 25 Zjazd PKRVG. Zjazd był Zjazdem Sprawozdawczo Wyborczym. Zjazd wysłuchał sprawozdań Zarządu PKRVG, udzielił absolutorium członkom ustępującego Zarządu PKRVG. Oraz wybrał nowy w składzie Kol. Wojciech Cwojdziński SP2JPG-Prezes, Bartłomiej SP2CAI, Erwin SP3TYY, Krzysztof SP2UUU, SP2UU.

Po za tym Zjazd jak zwykle skupił się na tematach technicznych i sportowych. Dyskutowano o osiągnięciach sportowych oraz o rosnącej liczbie uczestników SPRTTY DXContest. W 2007 roku było 464 uczestników w tym 106 SP, a w 2008 549 w tym 95 z SP. Szefem Komisji Zawodów jest od lat Krzysztof SP2UUU.

Był tez czas na nieco historii. Wspomniałem organizację w 1983 roku Krajowego Sympozjum RTTY i SSTV w Bydgoszczy i jego organizatorów Kol. Bolka SP5ESH, Jurka SP2DDV. Byłem tam także i ja Piotr SP2JMR. Właśnie to Sympozjum dało początek PKRVG, który powstał w dniu 28 stycznia 1984 roku. Przez cały czas Prezesem PKRVG jest Kol. Wojciech SP2JPG, którego aktywność i determinacja są powodem ciągłego rozwoju klubu oraz promowania emisji cyfrowych.

Zjazd podjął uchwałę o każdorazowym udziale członka PKRVG w obozach szkoleniowych organizowanych przez PZK.

Nad całością Zjazdu czuwał Zbyszek SP1EUS, któremu za sprawną organizacje zjazdu serdecznie dziękujemy. W obradach Zjazdu uczestniczyło trzech członków prezydium ZG PZK: Jan SP2JLR, Tadeusz SP9HQJ i Piotr SP2JMR

6.Podsumowanie Zawodów o Statuetkę „Syrenki Warszawskiej” oraz „Zamki w Polsce”. Otrzymałem zaproszenie na uroczyste podsumowanie zawodów krótkofalarskich „Zamki w Polsce” i o Statuetkę „Syrenki Warszawskiej, które odbędą się w dniu 13 września 2008 roku o godzinie 12:00 na terenie Klubu DGW, Wał Miedzeszyński 381.

W programie między innymi: pokaz psów ratownictwa wodnego i psów poszukiwawczych oraz pokaz pracy stacji krótkofalarskiej w warunkach polowych i APRS.

Zaproszenie otrzymałem od Wiesława SQ5ABG Prezesa Praskiego Oddziału Terenowego PZK (OT 37)

Za zaproszenie serdecznie dziękuję. Niestety z ważnych powodów osobistych mój wyjazd po za Bydgoszcz jest obecnie nie możliwy.

7.Komunikat KRÓTKOFALOWCÓW BIS

UWAGA ! Prawie godzinny reportaż TV z ostatniego XX Zjazdu SP OTC, który odbywał się w Puszczy Bydgoskiej, jest na życzenie widzów nadany w pełnej postaci, codziennie od minionej niedzieli tj 7 bm o godzinie 22.00. Jest on powtarzany przez kolejnych 7 dni. Do najbliższej niedzieli włącznie.

Po tym czasie będzie do pobrania w postaci 5 minutowego, mocno okrojonego pliku video. Warto więc teraz zobaczyć całość.

Zapraszam do oglądania programu cyklicznego KRÓTKOFALOWCY BIS jak zwykle na stronie www.videoexpres.pl.

Tak więc do zobaczenia w TV INTERNET.
Henryk Pacha ATV SP6ARR

8.SN1IPA qrv. W dniach 05-09-2008 do 05-10-2008 członkowie klubu krótkofalowców SP9PZU z Rudy Śląskiej pracują pod okolicznościowym znakiem SN11IPA .

Jak w roku ubiegłym znak wydano z okazji kolejnego mettingu Śląskiej Grupy Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji. IPA

Zapraszamy do qso .

Qsl info

Biuro -via SP9PZU

Direct -via SQ9ZM

Kolegów mających dostęp do stron internetowych prosimy o umieszczenie tej informacji.

vy 73

SQ9ZM -SP9PZU team

9.3Z0NS oraz HF42NS qrv. W dniach 15-21 września 2008 będzie czynna stacja 3Z0NS ( QSL via SP2ZCI) oraz HF42NS ( QSL via SP2ZAO) z miejscowości Funka z okazji 42 Zlotu Drużyn Nieprzetartego Szlaku. Info SP2DHR

10.SN325S qrv. W dniach od 1 do 30 września br. pracuje z okazji 325 rocznicy

odsieczy wiedeńskiej stacja okolicznościowa SN325S ( jak Sobieski ).

Karty QSL via SP9PKZ.

Bożena SP9MAT

11.3Z0LH qrv. W dniach od 17-22 września 2008 z Wyspy Chełminek na Zakewie Szczecińskim będzie pracowała stacja 3Z0LH z Latarni Chełminek NortLight POL 050 i Chełminek South Ligh 051.
Lokator JO73GQ wyspa Chełminek ma polskie oznaczenie SZ-18. Praca głównie na KF oraz na UKF - /2m/. operatorami są SP1DPA, SP1DOZ, SP1FFC, SQ1EUG, SP1TMN . Organizator Wyprawy na Chełminek SP1TMN

Tyle informacji na dzisiaj.

Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK
Komunikat sekretariatu ZG PZK na 17. 09. 08

Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszego komunikatu. A oto informacje:1.SP6ZJP organizuje….W dniach 6-7.09.2007r. na dworcu kolejowym w Racławicach Śląskich (pow.Prudnik) miała miejsce impreza kolejowa z okazji 132 rocznicy powstania kolei Racławice Śl. - Głubczyce.
Współorganizatorem tej imprezy dofinansowanej z UE byli krótkofalowcy z Głubczyc z klubu SP6ZJP.
Z tej też okazji została uruchomiona stacja okolicznościowa SN0RCE nadająca z racławickiego dworca. W czasie imprezy przeprowadzono kilkadziesiąt łączności oraz wykonano prezentacje o tematyce krótkofalarskiej i archeologicznej, w związku z realizacją programu rządowego " Celtowie na Opolszczyźnie" współfinansowanego przez Samorząd Województwa Opolskiego.
W czasie pobytu w Racławicach udzielono kilku wywiadów dla TVP-3, Radia Opole, Radia Plus, Radia Vanessa i lokalnej prasy.
Kolejna impreza organizowana przez głubczyckich krótkofalowców, to prelekcja dr. Marka Bednarka pt.:"Dziedzictwo Celtów na Wysoczyźnie Głubczyckiej".
Wykład ma się odbyć w głubczyckim ratuszu, 25.09.2008r. o godz. 17.00.
Już dzisiaj na nią wszystkich serdecznie zapraszam.
73! Arek sp6ouj2.SN95ZHPOW . W dniach 08 listopada do 11 listopada br. będzie uruchomiona stacja okolicznościowa SN95ZHPOW z okazji 95 lecia Komendy Hufca ZHP w Ostrowie Wlkp. Stacja będzie nadawać z siedziby Hufca w Ostrowie Wlkp ul. Staszica. Karty QSL via biuro lub SP3FYX.

73 Krzysztof

sp3fyx3. Krótkofalarska Jesień na Pogórzu 2008

W dniach 12-13-14 września br, już kolejny raz w drugi pełny weekend września spotkaliśmy się na terenie Ośrodka Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej.

Pierwsze takie spotkanie odbyło się 23 lata temu.

Na spotkanie przybyło około 150 Kolegów wraz osobami towarzyszącymi.

Łącznie szacujemy około 200 osób.

Przez cały czas pracowały stacje okolicznościowe HF40ZBC oraz 3Z0PAM.
Koledzy przywieźli w tym roku ze sobą chyba rekordową ilość sprzętu. Wiele radiostacji, anten, mierników, urządzeń komputerowych i innych urządzeń również z demobilu.

Jak co roku też w piątek, już od godzin południowych rozpoczęło się zagospodarowanie obiektu, czyli rozwieszanie i stawianie anten, instalowanie sprzętu, TRX-ów itp. Po południu mimo padającego w piątek deszczu, stacje okolicznościowe już pracowały.

Przybyli też pierwsi Koledzy - stali bywalcy naszych spotkań.

Starym zwyczajem w sobotę od rana giełda sprzętu krótkofalarskiego a około południa wspólne zdjęcie. Później przerwa obiadowa i po obiedzie część oficjalna.Głównymi celami tegorocznego spotkania w części zwanej oficjalną były:

- Uczczenie 40 rocznicy powstania Harcerskiego Klubu Łączności SP9ZBC „Leliwa” przy tarnowskim Hufcu ZHP im. Gen. Józefa Bema – z tej okazji okolicznościowa stacja HF40ZBC.

- Informacja o odsłonięciu pomnika Andrzeja Małkowskiego w Tarnowie w dniu 19 września br.

Tu praca okolicznościowej stacji 3Z0PAM.

- Ogłoszenie wyników i wręczenie trofeów za Zawody Tarnowskie 2008.

Część oficjalną rozpoczął i prowadził Prezes OT PZK nr 28 w Tarnowie,

Kol. Zbyszek Wilczyński SP9IEK.

- Z ramienia ZG PZK wystąpił Kol. Jacek Rutyna SP9AKD – Członek GKR PZK. Odczytał on list Prezesa ZG PZK Kol. Piotra SP2JMR. W liście tym Prezes ZG PZK Kol. Piotr pozdrawia wszystkich uczestników spotkania. Przedstawił główne problemy nurtujące PZK, złożył życzenia jubilatom z okazji 40 lecia powstania Klubu SP9ZBC oraz złożył gratulacje zwycięzcom i zawodnikom Zawodów Tarnowskich.

- Część oficjalną spotkania z ramienia ZHP zaszczycili: Komendant Hufca ZHP w Tarnowie

dh Maksym Pękosz SQ9IAM, Kierownik Klubu SP9ZBC – dh Leszek Ignasik SQ9DET oraz

były Komendant Hufca ZHP w Tarnowie, obecnie przedstawiciel Wydziału Kultury UM w Tarnowie dh Marek Popiel – inicjator budowy pomnika Andrzeja Małkowskiego.

W/w przedstawiciele ZHP uhonorowani zostali dyplomami przez OT PZK w Tarnowie za wkład w krzewienie i popularyzację krótkofalarstwa na Ziemi Tarnowskiej, za pomoc dla naszego OT PZK w organizowaniu spotkań, użyczaniu swojego lokalu na comiesięczne spotkania oddziałowe.

- Następnie Kol Prezes – Zbyszek SP9IEK przedstawił krótko historię działalności Andrzeja Małkowskiego – twórcy skautingu polskiego i harcerstwa oraz okoliczności budowy i odsłonięcia jego pomnika w centrum Tarnowa.

Uroczyste odsłonięcie Pomnika Andrzeja Małkowskiego odbędzie się w dniu 19 września 2008r.

W tym dniu z miejsca zlotu Harcerzy planowana jest praca stacji okolicznościowej 3Z0PAM, usytuowanej w centralnym punkcie imprezy w specjalnie przeznaczonym do tego celu namiocie.

- W kolejnym punkcie programu Wiceprezes, Skarbnik i Przewodniczący Komisji Zawodów Tarnowskich, Kol. Janusz Banaś SP9LAS przedstawił wyniki zawodów oraz wręczył puchary i dyplomy zwycięzcom, oraz inne specjalne nagrody.

Należy wspomnieć, że za pierwsze miejsce w kategorii „C” - SSB KF, Kol. Marek SP9UMJ ufundował TRX UKF.Po części oficjalnej odbyło się wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek, pogaduchami, wspomnieniami itp. Nie obyło się też bez planów na przyszłość.

Spotkanie zakończone zostało w niedzielę w godzinach dopołudniowych, po zdemontowaniu sprzętu, anten i przekazaniu obiektu.Jak zwykle tradycyjnie od lat dopisuje nam pogoda – tak trzymać! Choć w tym roku było trochę chłodniej to jednak obyło się w sobotę i niedzielę bez deszczu, a przez znaczną część soboty i w niedzielny poranek przyświecało nam wszystkim słońce.

W spotkaniu wzięli udział Koledzy z południowej i centralnej Polski. Od Wrocławia przez Śląsk, Warszawę po Ustrzyki. Trudno wymienić wszystkie reprezentowane miejsca, więc posługuję się takim zarysem. Wszystkim SERDECZNIE DZIĘKUJEMY za udział w imprezie.Zapraszamy ponownie do udziału w kolejnych Zawodach Tarnowskich oraz rezerwacji sobie wolnych terminów na drugi weekend września 2009 roku.

Ponownie SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Stanisław sq9aor4.Spotkanie okolicznościowe „Turawa 2008”.

W dniach 13 – 14 września br., z inicjatywy Zarządu Piastowskiego Klubu Krótkofalowców SP6PAZ w Oplu, w Ośrodku „Jowisz” obok Jeziora Turawskiego odbyło się spotkanie okolicznościowe członków Opolskiego Oddziału PZK, w którym wzięło udział wielu znanych nadawców. W czasie spotkania odbyło się również wyjazdowe Posiedzenie Zarządu Oddziału, na którym omawiano najbardziej istotne sprawy lokalnego środowiska i podjęto stosowne decyzje. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż głubczycki Klub SP6ZJP uzyskał największą w kraju kwotę z tytułu 1 % odpisu na OPP tj. kwotę prawie 5000 złotych, stając się rekordzistą w kraju w tym zakresie. Kwotę tę można i należy więc wykorzystać na statutowe cele. Omawiano również sprawę głosowania elektronicznego na poziomie oddziałowym, aby szybko i sprawnie wypracowywać decyzje bez potrzeby osobistego spotykania się na posiedzeniach oddziałowych. Z tą sprawą należy jednak odczekać do czasu zatwierdzenia Statutu PZK przez KRS.

W czasie spotkania Leszek – SP6CIK poinformował między innymi zebranych o współzawodnictwie SPDXC – była też możliwość zweryfikowania swoich kart do tych współzawodnictw. Leszek nie omieszkał również podzielić się swymi spostrzeżeniami w zakresie stanu prac kierowanej przez Niego Komisji ds. Strategii PZK.

Wiceprezes Oddziału Opolskiego ds. technicznych Jarek – SP6OJK, przedstawił założenia i działania APRS stwierdzając, że to dobra możliwość do wykorzystania w ramach struktur zarządzania kryzysowego w sytuacji zagrożenia ludności miejscowym zagrożeniem.

Dość ciekawą prelekcję na temat przemiennika SR6A i działań miejscowych krótkofalowców w strukturach zarządzania kryzysowego przeprowadził Jarek - SQ6IUH.

Odbyła się również dość ciekawa prezentacja ruchomej stacji pomiarowej Opolskiej Delegatury UKE, w czasie której dwaj przedstawiciele UKE tj. naczelnik Wydziału Radiowego inż. Marian Goluzda wraz ze specjalistą tego Oddziału inż. Paweł Świąder zapoznawali uczestników spotkania ze specyfiką pomiarów i zasadami pracy stacji pomiarowej. A tak na marginesie : również w Opolu widać wzorową współpracę krótkofalowców z miejscową Delegaturą UKE, z pożytkiem dla obu stron.

Silnie reprezentowane były miejscowe kluby krótkofalarskie – między innymi przez głubczycki Klub SP6ZJP pod kierunkiem Arka – SP6OUJ, pioniera w zakresie programów pomocowych, który dzielił się swym doświadczeniem w zakresie opracowywania programów na rzecz PZK. Okazuje się, że zdobycie środków na działalność klubów czy oddziałów w ramach programów pomocowych nie jest sprawą zbyt trudną – takie programy znaleźć można na poziomie administracji samorządowej i należy zapełnić je treścią z uwzględnieniem problematyki krótkofalarskiej, a zwłaszcza szkoleniem i promowaniem naszego hobby w lokalnym środowisku. Niewątpliwie największym atutem jest jednak posiadanie osobowości prawnej przez klub lub oddział, ponieważ na środki nie trzeba czekać zbyt długo.

W spotkaniu nie mogło zabraknąć znanego powszechnie Krzysztofa – SP6DVP z Klubu SP6PAZ w Opolu, animatora wielu znanych powszechnie przedsięwzięć klubowych, który zadbał nie tylko o logistykę, ale wykazywał swą aktywność na wielu odcinkach.

W spotkaniu nie zabrakło również przedstawicieli Klubu SP9KDA z Olesna z Markiem – SP9UO, współorganizatorem akcji „Łoś 2008”. Brzeskie Towarzystwo Radiotechniczne „Dipol”, kierowane przez Jarka - SQ6IUH, wykazuje dużą aktywność w strukturach zarządzania kryzysowego, czego wymiernym efektem jest eliminowanie problemu antenowego i czytelny odbiór społeczny środowiska krótkofalowców jako sojusznika w sytuacji zagrożenia.

Z kronikarskiego obowiązku wypada stwierdzić, że nie zabrakło aktywistów Klubu SP6PNZ z Nysy i innych, których nie sposób tu wymienić.

Prezydium ZG reprezentował Sekretarz Generalny – Tadeusz SP9HQJ, który zapoznał zebranych z aktualną sytuacją w PZK, w tym w kontekście ostatnich wydarzeń m.in. w kontekście kontroli przez organ nadzoru tj. Urząd Miasta Stołecznego w Warszawie i podejmowanych działaniach ze strony ZG PZK. Tadeusz poinformował również zebranych o stanie prac Komisji ds. Strategii PZK i pracy pozostałych Komisji, których zadaniem jest wypracowanie stanowiska PZK w wielu kluczowych sprawach dla potrzeb Nadzwyczajnego Zjazdu PZK, aby doprowadzić do nowelizacji Statutu PZK do potrzeb wyzwań i potrzeb współczesnych czasów. Tadeusz odpowiadał również na wiele pytań i udzielał wyczerpujących odpowiedzi.

W spotkaniu wziął również Prezes Oddziału Nr 50 w Gliwicach – Romek SP9MRN, który wraz z Leszkiem SP6CIK podzielił się swymi spostrzeżeniami w zakresie prowadzonych prac w Komisji ds. Strategii PZK i odpowiadał na wiele pytań.

W godzinach wieczornych – do późnych godzin nocnych, przy kiełbaskach z grilla i napojach, toczyły się długie Polaków rozmowy, gdzie tematem wiodącym były sprawy związane z funkcjonowaniem naszego Związku.

Nad całością zebrania czuwał Prezes Oddziału Włodek – SQ6LBW, dbając o sprawny przebieg spotkania. Szczególne słowa uznania należą się Wiceprezesowi Oddziału ds. sportowych Andrzejowi – SP6JU, który wziął na siebie może zbyt dużo obowiązków - dwoił się i troił, aby wszystko wypadło na medal. Andrzeju – wielkie dzięki za zaangażowanie i organizację spotkania oraz troskę o uczestników spotkania. Spotkanie w Turawie wykazało dobrą integrację lokalnego środowiska krótkofalowców. Zatem do spotkania w przyszłym roku.

Opracował : Tadeusz SP9HQJ5. Spotkanie w OT 37 i podsumowanie Zawodów o Statuetkę „Syrenki Warszawskiej” oraz „Zamki w Polsce”. To spotkanie odbyło się zgodnie z zapowiedzią w dniu 13 września 2008 roku o godzinie 12:00 na terenie Klubu DGW, Wał Miedzeszyński 381.

Uczestniczyło ponad 70 krótkofalowców z rodzinami głównie z OT 37 oraz kilku krótkofalowców z OT 25. Spotkanie zaszczycili : Burmistrz Pragi Poludnie, przedstawiciel Dowódcy Garnizonu Warszawa, radni dzielnicy, przedstawicielka Centrum Promocji Kultury. Po za podsumowanie zawodów, wręczeniem statuetek, pucharów i dyplomów były i inne atrakcje. Do nich zaliczyć można pokaz psów ratowniczych " nufiaków" i oszukiwawczy. Natomiast losowanie nagród za udział w zawodach Syrenki i Zamkowych było powodem mnóstwa emocji. Odbył się także pokaz APRS-u oraz stacji polowej. Nie stety pogoda była nie najlepsza, ale humory i dobry nastrój dopisały. Info. SQ5ABG.6. Pięć (5) imprez na raz. Swoisty quintet imprezowy miał miejsce w ostatnią sobotę. Relacje z trzech z nich zamieszczam powyżej. Odbyło się jeszcze spotkanie Członków i Sympatyków Świętokrzyskiego OT PZK oraz Zjazd PK UKF.

Relacji z tych dwóch okazji niestety nie otrzymaliśmy.Tyle informacji na dzisiaj!

Vy 73! Piotr SP2JMR
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sq3lmr
28 listopad 2018
zapraszamy do udziału w akcji dyplomowej qrz.com/db/so100pw

sp6dwb
18 kwiecień 2018
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę wielu DXów potwierdzonych kartami QSL

SP5U
20 grudzień 2017
Wesołych Świąt oraz szczęśliwego 2018 życzę Wam Koleżanki i Koledzy oraz Waszym najbliższym. Mirek SP5U & SP6LTC

sp6dwb
18 kwiecień 2017
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę worek DXów

sp6dmq
14 kwiecień 2017
14/04/2017 20:46 Wesołych Świąt Wielkanocnych, mokrego dyngusa oraz duzo zdrowia !!! życzy Mariusz

sq3lmr
23 marzec 2017
Z okazji "Stulecia Harcerskiego Ruchu Wodnego" Radio-Klub Krobia będzie pracował od kwietnia do sierpnia pod znakiem HF100HRW . zapraszamy do odwiedzenia naszej strony klubowej sp3pgs.pl .

sp3p
08 wrzesień 2016
Góra Szybowcowa czy Burzenin. W tym roku Burzenin. Prośba do organizatorów, aby w miarę możliwości uwzględniać terminy dużych imprez krótkofalarskich.

sq6oxm
15 maj 2016
Fotki ze spotkania na górze szybowcowej w dniu 14.05.2016 sq6oxm.hopto.me/sq6oxm/20
16_05_14_Spotkanie_SOT.zi
p


sp6fig
10 wrzesień 2015
sp9cp Korzystam z 2m paraboli / wys. 300 m npm./oraz LNA 18db/0,8/+IC9100.

sp6fig
10 wrzesień 2015
Odbieram codziennie. Siła sygnału od S1 do S9... Świetne info co się dzieje na kierunku południowo-zachodnim. Dobrze , że ma małą moc . Pozdrawiam Krzysiek sp9cp

Archiwum
Krótkofalowcy BIS

RBI
SP6LB Poradnik UKF

kliknij celem pobrania

Callbook`s

Ciekawe informacje
SP5ZCC - news
SP-QRP - news
Zobacz
New Page 1

Szybka przeglądarka Maxthon

SOT PZK
Copyright © 1997 - 2019
zalecana rozdzielczość 1024x768
Aktualizacja 8.07.2019 20:45

Informujemy, że ta strona internetowa używa pliki cookie.
Można je wyłączyć poprzez zmianę ustawień przeglądarki.
Korzystanie z niniejszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
regulamin cookies

   Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Comstock by:
1824102 Unikalnych wizyt   

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu