Sudecki Oddział Terenowy PZK
  Welcome to: Sudecki Oddział Terenowy PZK [Guest] Strona GłównaKontaktPortal ZG PZKCzłonkowie SOT PZKRR ITUHistoria SOT wg SP6BGF
22 Lipiec 2019 20:12  
Dyplom Polska

Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 168
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp6sow
Nawigacja
Strona Główna

Kontakt
Statut PZK
Portal ZG PZK
Wstąp do PZK
Członkowie SOT PZK
Kodeks Krótkofalowca
Informacje składkowe
Odznaki Honorowe PZK
Częstotliwości lokal UKF

Linki
SR6J
Kluby
SR6JG
RR ITU
Download
DX cluster
Kodeks pracy DX
Etyka i procedury
Saga braci Odyńców
Pionierzy Radiotechniki -----Polskiej

FAQ
Egzaminy UKE 2019
Zawody KF UKF 2019r.

Silent Key
Historia SOT wg SP6BGF
Krótkofalowiec
New Page 1

Krótkofalowiec Polski Nr 07/2019 - kliknij

Tygodnik Krótkofalowca

kliknij celem pobrania

Czas lokalny
Zegar Polska
Propagacja
New Page 1

Tropo Europa - kliknij

Tropo Europa

Propagacja

Propagacja

Solar - kliknij

Radio Amateur Sat.

AMSAT

Polecamy

Dolnośląska Amatorska Sieć Ratownicza

Warto odwiedzić

Radar meteo

Radar meteorologiczny - kliknij

Radar meteo - opady

 Komunikat internetowy Prezydium ZG PZK z dnia 03.09.2008 r.Submit News Submit Article Visit our Forum Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:1. XX Zjazd SPOTC PZK czyli Klubu Seniorów Polskiego Związku Krótkofalowców .

W miniony weekend w dniach 29-31 sierpnia w ośrodku Prądocin k. Brzozy w okol. Bydgoszczy odbył się jubileuszowy XX Zjazd SPOTC W Zjeździe wzięło udział ponad 100 krótkofalowców nie koniecznie członków tego elitarnego klubu. Zjazd Był zjazdem sprawozdawczo wyborczym. Zjazd przyjął sprawozdanie ustępującego Zarządu oraz wybrał nowy Zarząd SPOTC w składzie Ryszard SP2IW- Prezes , Zbigniew SP2IU, Wiesław SP2DX, Jan SP2EXN, Grzegorz SP3CSD.

Zjazd, jak piszę, był jubileuszowy. Uczestnicy Zjazdu zgotowali Ryszardowi SP2IW II z kolei Prezesowi SPOTC ogromną owację, a od przedstawicielek piękniejszej części krótkofalowców czyli licznie uczestniczących XYL członków i sympatyków SPOTC Ryszard otrzymał piękny bukiet kwiatów, a od członków pamiątkowy dyplom. Ryszard SP2IW sprawuje ta prestiżową funkcję od 1993 roku, kiedy to na Zjeździe Piekarach przejął tę funkcję po rezygnacji ŚP Tadeusza SP2AO.

Z tej okazji w imieniu ZG PZK Ryszardowi złożyłem serdeczne życzenia oraz podziękowania za 15 letnią WSPANIAŁĄ działalność na rzecz PZK. Ryszard SP2IW jest równocześnie Prezesem Bydgoskiego OT PZK od 1983 roku, kiedy to jeszcze OT 04 nazywał się Wojewódzkim OT PZK. Ryszard SP2IW należy do tych działaczy PZK, którzy działają skutecznie na rzecz jedności ruchu krótkofalarskiego w SP i potrafią przyciągnąć wielu nowych członków w szeregi naszej organizacji. Jego spokój, rozwaga i opanowanie w nieraz trudnych i skomplikowanych sytuacjach stanowią wzór postawy działacza PZK i dla mnie od początku mojej działalności tj. od ponad 25 lat był i nadal jest niedoścignionym wzorem do naśladowania. Chciałbym, aby było to prawdą dla coraz szerzej rzeszy aktywnych członków PZK.

Ryszardzie jeszcze raz za wszystko co dla nas zrobiłeś i nadal robisz serdecznie dziękuję.Zjazd był znakomicie zorganizowany za co organizatorowi Grzegorzowi SP3CSD oraz jego małżonce Barbarze należy się wdzięczność. To juz kolejny czwarty Zjazd SPOTC, który Grzegorz zorganizował. ( SP2JMR)
2. III Posiedzenie Prezydium ZG PZK bieżącej kadencji.

W dniu 6 września 2008 w Ustroniu Morskim w pensjonacie „Bursztynowa” w odbędzie się Posiedzenie Prezydium ZG PZK. W czasie posiedzenia prezydium zajmie się m.in. sytuacją finansową PZK w tym środkami z 1% na PZK jako OPP, sprawami sportowymi, stanem prac komisji powołanych przez prezydium na podstawie uchwały XVII Zjazdu PZK oraz uzupełnieniem ich składu, a także tematyką konferencji I Reg. IARU w Cavdat. Nie przez przypadek posiedzenie Prezydium odbywa się w czasie Zjazdu PKRVG, na który otrzymaliśmy zaproszenie od Prezesa PKRVG Kol. Wojciecha SP2JPG. O Zjeździe tego działającego 27 lat klubu specjalistycznego już informowaliśmy zarówno w komunikatach jak i w KP.

Emisje cyfrowe nabierają coraz większego znaczenia w radiokomunikacji, a więc i w radiokomunikacji amatorskiej. Wydaje się być ten temat ważny w obliczu trwających w komisjach , a zwłaszcza w Komisji Działaności Operacyjnej oraz Komisji Strategii prac związanych z kierunkami rozwoju PZK.
3. IX Zakopiański Zlot Krótkofalowców w Gliczarowie GórnymJuż po raz dziewiąty w dniach 30 i 31 sierpnia br. odbył się Zakopiański Zlot Krótkofalowców, a po raz piąty w Gliczarowie Górnym. Organizatorem spotkania było Małopolskie Stowarzyszenie Krótkofalowców OT PZK w Krakowie i Radioklub SP9PTG przy Towarzystwie Gimnastycznym „ Sokół „ w Zakopanem, zaś Gospodarzem spotkania był nasz Kolega ks. proboszcz Szczepan Gacek SP9VRJ.

Sprawdziły, więc się słowa napisane przez Kolegę Szczepana SP9VRJ na stronie internetowej Gliczarowa Górnego:, „ kto raz przyjedzie chce tutaj wrócić „

Wypoczynkowa miejscowość, najwyżej położona w Polsce po raz kolejny gościła krótkofalowców nie tylko z Małopolski i ościennych województw. Na nasze spotkanie przyjechali koledzy z innych odległych województw wraz z rodzinami. A więc,jak co roku, mieliśmy okazję spotkać się ze znajomymi z SP2, SP5, SP7 , SP8 i SP9.

Zgodnie z program spotkania w sobotę, 30 sierpnia br. odbył się Egzamin Państwowy UKE na świadectwo uzdolnienia, do którego przystąpiło kilkanaście osób.

Wśród zdających były również trzy panie, które zdały bez żadnych problemów.

Po ogłoszeniu wyników egzaminacyjnych i obiedzie mieliśmy możliwość oglądnąć audiowizualny program przygotowany przez Kolegę Piotra, SP9BWJ na temat 80 – lecia krótkofalarstwa na ziemi krakowskiej. Opowieść, połączona z prezentacją zdjęć oraz schematów zaczerpniętych ze starych przedwojennych czasopism, poświęconych początkom i rozwojowi naszego hobby objęła okres od 1927 roku do czasów współczesnych. Mieliśmy w ten sposób, możliwość oglądnięcia postępu, który dokonał się w ciągu zaledwie 80 lat.

Po ogłoszeniu wyników zawodów QRP o Memoriał Janusza Twardzickiego SP9DT za 2008 rok rozpoczęła się prezentacja Krakowskiej Grupy Ekspedycji Radiowych. Program przygotowany i przedstawiony przez Tomka SP9ITP, był w pewnym sensie również materiałem historycznym. Film pokazał wyprawę radioamatorów do Dobczyc w roku 1967 , a następnie 41 lat później, czyli w 2008 roku. Mogliśmy zobaczyć naszych Kolegów i ich sprzęt z tamtych lat , jak również nowy narybek i ich współczesny sprzęt. Tylko oprawa, czyli zamek w Dobczycach pozostał ten sam.Najważniejszym punktem naszego spotkania było wręczenie Złotych Odznak Honorowych Polskiego Związku Krótkofalowców.

Ceremonii wręczenia dokonał Kolega V-ce Prezes Zarządu Głównego PZK Jan Dąbrowski SP2JLR. Odznaczeni zostali:

Roman Hajduk SP9BCV, Jan Nattich SP9CUU, Wojciech Kalinowski SP9IKN i

Jerzy Szcześniak-Maszadro SP9KJ. W imieniu odznaczonych głos zabrał Kol. Jurek SP9KJ. W kilku słowach podziękował Zarządowi Głównemu PZK oraz Zarządowi Oddziału za uznanie ich dotychczasowej pracy na rzecz Polskiego Związku Krótkofalowców.V-ce Prezes Zarządu Głównego PZK Jan Dąbrowski SP2JLR wręczył również proporczyk PZK gospodarzowi spotkania ,ks. Szczepanowi Gackowi SP9VRJ.W niedzielę, po mszy świętej odprawionej przez ks. Szczepana zostało zrobione wspólne zdjęcie, oraz oglądnęliśmy występ zespołu „ Mali Gliczarowianie „.

Jak co roku osobiste spotkania krótkofalowców były okazją do wymiany doświadczeń i wspomnień. Wielu z nas znało się tylko z eteru, a więc była okazja do poznania się. Przez cały czas Zlotu ,pracowała stacja okolicznościowa SN0GG.

Wyrazy podziękowania należą się Paniom, które zadbały o wyśmienitą kuchnię, czyli

Krystynie SQ9CHO i Pani Janinie – sympatyczce krótkofalarstwa.

Opuszczając gościnne progi Gliczarowa Górnego i dziękując za wspaniałe przyjęcie

Ks. Szczepanowi SP9VRJ wyraziliśmy nadzieję że odbędziemy tu dziesiąte, jubileuszowe spotkanie w 2009 roku.Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Zlotu serdeczne dziękujemy .

Opr. Bożena SP9MAT

4. Międzynarodowe Spotkanie Krótkofalowców w Holicach.

W dniach 29 – 30 września br. w Holicach w Czechach odbyło się kolejne – tym razem 19 Międzynarodowe Spotkanie Krótkofalowców, w którym wzięły udział reprezentacje europejskich organizacji krótkofalarskich. Polski Związek Krótkofalowców reprezentowany był przez 2 członków Prezydium ZG PZK tj. Bogdana SP3IQ i Tadeusza SP9HQJ, którzy wystawili polskie stoisko z licznymi materiałami propagandowymi i gadżetami. Udział w tym prestiżowym spotkaniu był doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i zacieśnienia więzów przyjaźni z przedstawicielami władz krótkofalarskich państw europejskich. Miłym akcentem spotkania była wizyta u Starosty powiatu holickiego, który od delegacji polskiej w prezencie otrzymał między innymi lampę górniczą. Jak zwykle w spotkaniu tym nie zabrakło silnej reprezentacji SP6, w tym dużej delegacji z ziębickiego Klubu SP6KYU z Jurkiem SQ6FHP na czele oraz delegacji kłodzkiego Klubu SP6KBL z Romą SP6RYL i Stanisławem SP6BTV na czele. Wśród uczestników spotkania były znane postacie polskiego światka krótkofalarskiego tj. Jurek SP9EVP – uczestnik wielu wypraw krótkofalarskich, Włodek SP6EQZ – uczestnik wyprawy na Agalegę i Saint Brandon, a także Tadeusz SP6HQT – twórca przemiennika ATV na Górze Chełmie koło Wałbrzych. Stwierdzić należy, iż spotkanie te cieszą się coraz większym powodzeniem i z każdym rokiem przybywa polskich krótkofalowców. Była też ogromna giełda sprzętu nadawczego, począwszy od muzealnych niemal okazów, a skończywszy na najbardziej nowoczesnych cackach. Były też swoiste perełki np. klucz telegraficzny wykonany z klamerki do zawieszania prania. Jak zwykle, nie zawiódł Janek OK2BIQ z Tyry, który już dziś zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie w Tyrze 11 października br. Nie zawiódł również Czesław SP6SNS z Opola, oferując do sprzedaży swoje towary. Pełna relacja ze spotkania ukaże się w październikowym wydaniu „Krótkofalowca Polskiego”. Zdjęcia ze spotkania obejrzeć można między innymi na stronach http://www,pzk.org.pl/news.php?readmore=547,http://hamradio.pl/sp6kbl/klub/news.php?readmore=122 oraz www.sp6kyu.ziebice.pl

Info : Tadeusz SP9HQJ

5. Stanowisko Zarządu WOT PZK
W związku z punktem 10 Komunikatu Prezydium ZG PZK z dnia 27.08.2008 roku, zwracamy uwagę, że z pismami do organu nadzoru wystąpił członek PZK korzystając ze swoich ustawowych praw.
Informujemy też, że taki twór jak "WOT OT 25 w Warszawie" nie istnieje. Istnieje natomiast Warszawski Oddział Terenowy Polskiego Związku Krótkofalowców (WOT PZK).
Ponadto jesteśmy zdania, że do czasu rozstrzygnięcia sprawy przez organ nadzoru, jakiekolwiek komentowanie sprawy jest nie na miejscu. Uważamy, że tak przedstawiona kwestia przez kol. Tadeusza SP9HQJ może prowadzić do niepotrzebnego skłócania środowiska członków PZK.

Zarząd WOT PZK
6. Komunikat KRÓTKOFALOWCÓW BIS

Informuję wszystkich zainteresowanych, że od 1 do 7 bm, codziennie o godzinie 22.00 nadawany jest reportaż telewizyjny z IV Ekspedycji Mikrofalowej zorganizowanej przez nadawców z klubu SP6KBL w Kłodzku.

UWAGA ! Reportaż TV z ostatniego XX Zjazdu SP OTC, który odbywał się w Puszczy Bydgoskiej, będzie nadany w w najbliższą niedzielę 7 bm o godzinie 22.30. Będzie on powtarzany przez kolejnych 7 dni.

Zapraszam do oglądania programu cyklicznego KRÓTKOFALOWCY BIS jak zwykle na st6ronie www.videoexpres.pl.

Tak więc do zobaczenia w TV INTERNET.

Henryk Pacha ATV SP6ARR
7. HF1ETT .

Z okazji odbywającej się w Chojnie w dniach 11.09.2008r. do 14.09.2008r. Konferencji DOUZELAGE- EUROPEAN TOWN TWINNING ( Organizacji Miast Bliźniaczych do której należy 21 miast z 21 państw Europejskich w tym Chojna. Od 10 do 20 września br. pracowała będzie stacja okolicznościowa o znaku wywoławczym HF1ETT QSL via SP1KZE, OT-14.

Paweł sp1mwn
8. Spotkanie członków i nie tylko OT 03.

Szanowne Koleżanki i Koledzy!

Mam zaszczyt zaprosić Was na jesienne spotkanie członków naszego oddziału, które odbędzie się w Restauracji-Campingu "Pod Skałką" w Nowej Słupii, w dniu 13 września

2008 roku (sobota) o godzinie 10:00 w pierwszym terminie i o godz. 10:30 w drugim terminie.

Proponowany program spotkania:1. Przywitanie uczestników spotkania i zaproszonych gości

2. Ogłoszenie wyników "Zawodów Świętokrzyskich" oraz wręczenie nagród i dyplomów

3. Powołanie protokólanta oraz komisji uchwał i wniosków

4. Sprawozdania Prezesa oraz członków Zarządu OT o3

5. Dyskusja na temat przemiennika świętokrzyskiego SR7V - blokować CTCSS-em, czy pozostawić otwierany nośną

6. Wolne wnioski

7. Obiad ok. 14:00

8. Zakończenie obrad

9. OgniskoZapraszam serdecznie wszystkich chętnych do wspólnego spędzenia czasu w tym sympatycznym i niedrogim ośrodku do niedzieli 14.09.2008 r. Będzie wtedy więcej czasu i możliwości do towarzyskiego spotkania nie tylko przy herbacie.Zainteresowanym podaję cennik wynegocjowany dla nas z kierownictwem ośrodka:Obiad 16 zł

Kolacja 9 zł

Śniadanie 9 zł

Nocleg 20 złNa spotkanie zapraszam nie tylko naszych członków, ale również ich rodziny oraz wszystkich przyjaciół naszego Oddziału.W związku z uroczystością wręczenia nagród za "Zawody Świętokrzyskie", zaproszeni zostaną na nasze spotkanie sponsorzy głównych nagród:

-Prezydent Kielc

-Wojewoda Świętokrzyski

-Marszałek Województwa

Oraz tradycyjnie przedstawiciel ZG PZK oraz Pan Prezes Delegatury UKE w Kielcach.

Liczę na dużą frekwencję, zapewniam pogodę i dobry humor!

Prezes OT3 PZK Paweł Szmyd sp7sp.
9. Krótkofalarska Jesień na Pogórzu.

Już tylko dwa tygodnie dzieli nas od kolejnego 23-tego spotkania pod hasłem:

Krótkofalarska Jesień na Pogórzu.
Spotkanie odbędzie się jak zwykle w Ośrodku Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej w piątek po południu a zakończy w niedzielę....12-13-14 września 2008r. Przez cały czas na miejscu będą pracować stacje:

3Z0PAM - znak okolicznościowy z okazji odsłonięcia pomnika A.Małkowskiego w Tarnowie, oraz HF40ZBC - 40-sto lecie HKŁ - SP9ZBC.

Program spotkania:

Piątek: Impreza uruchamiana jest w piątek po południu.
Jest to rozmieszczanie sprzętu, wieszanie anten,
przygotowywanie pomieszczeń inaczej mówiąc - zagospodarowanie terenu i sprzętu.
Sobota: od rana - giełda sprzętu, pogawędki, i zajęcia własne,
około godź 12-stej - wspólne zdjęcie,
od godź 13-stej - obiad,
po obiedzie - ok godz. 14.30 - część oficjalna - podsumowanie zawodów,

40-lecie HKŁ SP9ZBC,
ok godź 17-stej - wspólne ognisko.
Niedziela: giełda, zajęcia indywidualne, spacery, pogawędki, grzybobranie itp.
Około południa /po obiedzie/ zakończenie imprezy, zamknięcie Ośrodka.

Już od piątku można korzystać z noclegów w miejscowym Ośrodku Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej. Można się też zakwaterować mniej komfortowo, na wspólnej sali w klasie szkolnej gdzie udostępniane będą materace i koce. Są dostępne posiłki w dowolnej konfiguracji /wg mnie również nie drogie/ w stołówce Ośrodka. Noclegi załatwiamy na miejscu po przyjeździe. Powinno wystarczyć dla wszystkich.

Cennik aktualny na wrzśniowe spotkanie 2007r nie powinien znacząco ulec zmianie.
Nocleg - 17 zł od łóżka
Śniadanie - 7 zł
Obiad - 10 zł
Kolacja - 5 zł
Domki w zestawie: przedpokój, łazienka, dwie sypialnie 4-ro osobowe.

Więcej informacji - patrz załaczone linki:

http://www.dwdjt.pl/index.php

http://www.dwd.tvc.pl/dwd/

Aby zobaczyć poprzednie spotkania zerknij na stronę: http://sp9pta.w.interia.pl/

Serdecznie zapraszamy!!!

Za organizatora: Stanisław sq9aor

Od redakcji komunikatu. – Jodłówka Tuchowska to jedno z najładniejszych krajobrazowo miejsc w SP. A spotkania krótkofalowców organizowane przez Tarnowski OT PZK mają spora tradycję i są uważane jako jedne z najważniejszych zwłaszcza dla Kolegów z okręgów 7. 8 i 9. Tam wypada być.

Piotr SP2JMR
10. Mistrzostwa Świata IARU w Amatorskiej Radiolokacji Sportowej. Od jutra ruszają w Hwaseong ( Korea Południowa) Mistrzostwa ARDF IARU.

Konkurencje sportowe będą się jutro tj w czwartek 4.09.08 (pasmo 144 MHz) i w sobotę 6.09.08 (pasmo 3,5 MHz). W Mistrzostwach bierze udział 18 osobowa reprezentacja PZK w skład której wchodzą także zawodnicy z PZRS. Stało się to możliwe dzięki dobrze układającej się współpracy pomiędzy PZK, Klubem Radiolokacji Sportowej oraz Polskim Związkiem Radioorientacji Sportowej z jego Prezesem Zdzisławem Strzemiecznym na czele.

Ta dyscyplina krótkofalarska jest przedszkolem dla krótkofalarstwa w odniesieniu do dzieci i młodzieży, więc powinniśmy dbać o rozwój ARS w naszych szeregach.

Na uwagę zasługuje wysoki prestiż jakim cieszy się PZK w IARU jeśli chodzi o ten rodzaj naszej działalności. W dowód uznania wysokich kwalifikacji Kol. Krzysztof Słomczyński SP5HS (jak już pisałem w poprzednich komunikatach) jest sędzią głównym Mistrzostw. To wielkie wyróżnienie zarówno dla Krzysztofa jak i dla PZK.

Mistrzostwa takie zwykle gromadzą ponad 500 zawodników z trzech Regionów IARU, a więc konkurencja ogromna. Trzymajmy kciuki za naszych.11. Podsumowanie Konkursu Strażackiego.

Na prośbę organizatorów konkursu Strażackiego z dnia 5 maja 2008 w załączniku załączam wyniki oraz protokół z posiedzenia komisji konkursu.

Tyle informacji na dzisiaj

Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK


Załącznik do komunikatu.

Orzech, dnia 21.06.2008 r.


PROTOKÓŁ
z POSIEDZENIA KOMISJI KONKURSU
STRAŻACKIEGO

z 5 maja 2008 r.

Obecni: SP9QMF Stanisław Prezes Klubu SP9YST przy OSP Orzech.
SQ9JKU Grzegorz Prezes Klubu SP9KSP przy OSP Łosień.
SP9XLC Andrzej Kierownik radiostacji SP9YST.
SP9WAY Irena I Operator radiostacji.

W zawodach Strażackich w części KF na konkurs wpłynęło 52 dzienniki stacyjne.

Po sprawdzeniu i rozliczeniu punktacji, Komisja konkursowa postanowiła uhonorować pierwsze dwa miejsca pucharami, 3 dyplomem w następujących kategoriach:

Kategoria radiostacja z operatorem Strażakiem następujące stacje:
miejsce SQ9LBC qrp pkt. 87
miejsce SQ9IEQ pkt. 80
miejsce SP9RTZ/9 pkt. 51

Kategoria radiostacja Klubowa przy OSP:
1.miejsce HF55KEH przy OSP w Ursusie via SP5KEH pkt. 101
2. miejsce SP9KVZ/9 przy OSP w Borowcach pkt. 45
3. miejsce SP5KVP przy OSP w Ursusie pkt. 43

Kategoria operator radiostacji niezwiązany ze Strażą:
1. SQ3 JPV pkt. 134
SQ9 CWO pkt. 134
2. SP4 HHI pkt. 132
3. SP9 YKD pkt. 121

Kategoria operator stacji SWL:
1. SP3 1058
2. SP8 20 100

W zawodach Strażackich w części UKF na konkurs wpłynęło 25 dzienników stacyjnych.

Po sprawdzeniu i rozliczeniu punktacji, Komisja konkursowa postanowiła uhonorować pierwsze dwa miejsca pucharami, 3 miejsce dyplomem w następujących kategoriach:

Kategoria radiostacja z operatorem Strażakiem.
1. SQ9IEQ pkt. 2275
2. SP9IWP pkt. 2253
3. SP9DHP pkt. 1836

Kategoria radiostacja z operatorem niezwiązanym z Strażą
1. SP9EM/9 pkt. 10507
2. SP9YKD pkt 10193
3. SN6G pkt. 8282


Podpisy Komisji: SP9QMF Stanisław ...........................................

SQ9JKU Grzegorz ...........................................

SP9XLC Andrzej ...........................................

SP9WAY Irena ...........................................Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sq3lmr
28 listopad 2018
zapraszamy do udziału w akcji dyplomowej qrz.com/db/so100pw

sp6dwb
18 kwiecień 2018
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę wielu DXów potwierdzonych kartami QSL

SP5U
20 grudzień 2017
Wesołych Świąt oraz szczęśliwego 2018 życzę Wam Koleżanki i Koledzy oraz Waszym najbliższym. Mirek SP5U & SP6LTC

sp6dwb
18 kwiecień 2017
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę worek DXów

sp6dmq
14 kwiecień 2017
14/04/2017 20:46 Wesołych Świąt Wielkanocnych, mokrego dyngusa oraz duzo zdrowia !!! życzy Mariusz

sq3lmr
23 marzec 2017
Z okazji "Stulecia Harcerskiego Ruchu Wodnego" Radio-Klub Krobia będzie pracował od kwietnia do sierpnia pod znakiem HF100HRW . zapraszamy do odwiedzenia naszej strony klubowej sp3pgs.pl .

sp3p
08 wrzesień 2016
Góra Szybowcowa czy Burzenin. W tym roku Burzenin. Prośba do organizatorów, aby w miarę możliwości uwzględniać terminy dużych imprez krótkofalarskich.

sq6oxm
15 maj 2016
Fotki ze spotkania na górze szybowcowej w dniu 14.05.2016 sq6oxm.hopto.me/sq6oxm/20
16_05_14_Spotkanie_SOT.zi
p


sp6fig
10 wrzesień 2015
sp9cp Korzystam z 2m paraboli / wys. 300 m npm./oraz LNA 18db/0,8/+IC9100.

sp6fig
10 wrzesień 2015
Odbieram codziennie. Siła sygnału od S1 do S9... Świetne info co się dzieje na kierunku południowo-zachodnim. Dobrze , że ma małą moc . Pozdrawiam Krzysiek sp9cp

Archiwum
Krótkofalowcy BIS

RBI
SP6LB Poradnik UKF

kliknij celem pobrania

Callbook`s

Ciekawe informacje
SP5ZCC - news
SP-QRP - news
Zobacz
New Page 1

Szybka przeglądarka Maxthon

SOT PZK
Copyright © 1997 - 2019
zalecana rozdzielczość 1024x768
Aktualizacja 8.07.2019 20:45

Informujemy, że ta strona internetowa używa pliki cookie.
Można je wyłączyć poprzez zmianę ustawień przeglądarki.
Korzystanie z niniejszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
regulamin cookies

   Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Comstock by:
1824201 Unikalnych wizyt   

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu