Sudecki Oddział Terenowy PZK
  Welcome to: Sudecki Oddział Terenowy PZK [Guest] Strona GłównaKontaktPortal ZG PZKCzłonkowie SOT PZKRR ITUHistoria SOT wg SP6BGF
22 Lipiec 2019 19:35  
Dyplom Polska

Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 168
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp6sow
Nawigacja
Strona Główna

Kontakt
Statut PZK
Portal ZG PZK
Wstąp do PZK
Członkowie SOT PZK
Kodeks Krótkofalowca
Informacje składkowe
Odznaki Honorowe PZK
Częstotliwości lokal UKF

Linki
SR6J
Kluby
SR6JG
RR ITU
Download
DX cluster
Kodeks pracy DX
Etyka i procedury
Saga braci Odyńców
Pionierzy Radiotechniki -----Polskiej

FAQ
Egzaminy UKE 2019
Zawody KF UKF 2019r.

Silent Key
Historia SOT wg SP6BGF
Krótkofalowiec
New Page 1

Krótkofalowiec Polski Nr 07/2019 - kliknij

Tygodnik Krótkofalowca

kliknij celem pobrania

Czas lokalny
Zegar Polska
Propagacja
New Page 1

Tropo Europa - kliknij

Tropo Europa

Propagacja

Propagacja

Solar - kliknij

Radio Amateur Sat.

AMSAT

Polecamy

Dolnośląska Amatorska Sieć Ratownicza

Warto odwiedzić

Radar meteo

Radar meteorologiczny - kliknij

Radar meteo - opady

 Komunikat internetowy Prezydium ZG PZK z dnia 06 i 13.08.2008 rSubmit News Submit Article Visit our Forum 

Witam wszystkich słuchaczy Komunikatu !.

W związku z nieobecnością Prezesa ZG PZK – Piotra SP2JMR, który prowadzi szkolenie młodzieży w Poroninie i ma utrudniony dostęp do inernetu, autorem dzisiejszego Komunikatu jest Sekretarz ZG PZK – Tadeusz SP9HQJ.


A oto informacje :1. Obóz szkoleniowy w sportach obronnych w Poroninie.

Od 3 do 23 sierpnia br. w pensjonacie „U Chowańców” w Poroninie, ul. Tatrzańska 55 b, koło Zakopanego trwa obóz szkoleniowy w sportach obronnych, gdzie jednym z instruktorów jest Prezes PZK Piotr Skrzypczak – SP2JMR. Program szkolenia przygotowuje młodych uczestników obozu do zdania egzaminu na świadectwo operatora kategorii A, B, C i D – egzamin przewidziano na 22 sierpnia br. o godz. 9.00 w Poroninie. Tu ważna informacja : wszyscy chętni, którzy w tym dniu chcieliby wziąć udział w egzaminie na świadectwo operatora kategorii A, B, C i D w radiowej służbie radioamatorskiej, po uiszczeniu stosownej opłaty na konto UKE ( informacje o wysokości opłaty znajdują się na stronie internetowej UKE ), mogą kontaktować się z Prezesem PZK – SP2JMR, aby przystąpić do egzaminu. Namiary na Prezesa PZK : sp2jmr@pzk.or.pl oraz nr telefonu : 0602248182. Młody narybek polskiego krótkofalarstwa, poza typowymi zajęciami ( w tym nauka telegrafii ) zdobywa podstawową wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu radioorientacji sportowej, biegu na orientację. Dla uatrakcyjnienia pobytu w tym malowniczym kurorcie, nie zapomniano o zajęciach kulturalno – rekreacyjnych, jak też o wycieczkach do najbliższych okolic tj. na Kasprowy Wierch, na Gubałówkę, do Zakopanego, do Morskiego Oka, do zabytkowej kopalni soli w Wieliczce, jak też do okolicznych basenów. Dla przypomnienia – to kolejny już obóz młodzieżowy, realizowany w porozumieniu zawartym pomiędzy PZK a MON i dofinansowany z funduszy MON.

Info : SP2JMR2. Okolicznościowa radiostacja - 3Z9CESJ z Chorzowa.

W związku z IX Zlotem Skautów Środkowoeuropejskich „Silesia 2008” odbywającym się w Chorzowie, w którym bierze udział ponad 2000 skautów europejskich oraz z różnych zakątków świata, w okresie od 1 do 10 sierpnia br. pod znakiem okolicznościowym 3Z9CESJ pracują krótkofalowcy z harcerskiego, świętochłowickiego Klubu SP9ZHR. Zapraszamy wszystkich chętnych do nawiązania łączności z tą stacją, ponieważ operatorami stacji są przedstawiciele różnych rejonów świata. Nad całością czuwa niezawodny Druh Marian – SP9EMI wraz z Czesławem – SP9DSD.

Info : SP9HQJ3. Kolizja spotkań okolicznościowych – Holice, Zjazd SP OTC i spotkanie w

Gliczarowie Górnym.

Okres wakacyjny to spiętrzenie różnego typu spotkań okolicznościowych i w związku z tym, nie po raz pierwszy, dochodzi do kolizji tego typu spotkań. Z jednej strony świadczy to o zaktywizowaniu działalności lokalnych społeczności krótkofalarskich, z drugiej zaś należałoby pomyśleć o skoordynowaniu tego typu przedsięwzięć, aby w przyszłości nie dochodziło do kolizji. Tak się składa, że na ostatni weekend sierpnia br. zaplanowano jednocześnie aż trzy ważne przedsięwzięcia tj. międzynarodowe spotkanie w Holicach w Czechach ( prestiżowe dla PZK ), Zjazd SP OTC w Pradolinie pod Bydgoszczą oraz spotkanie w Gliczarowie Górnym, organizowane przez Małopolskie Stowarzyszenie krótkofalowców. W spotkaniu w Holicach ze strony Prezydium weźmie udział Bogdan – SP3IQ wraz z Tadeuszem – SP9HQJ – uruchomią tam polskie stoisko. W spotkaniu SP OTC weźmie udział Prezes PZK – Piotr SP2JMR, natomiast nie uzgodniono jeszcze kto będzie reprezentował PZK na spotkaniu w Gliczarowie, ale na pewno będzie tak przedstawiciel ZG PZK. Aby uniknąć tego typu problemów, a jednocześnie dać szansę udziału jak największej liczby osób w tego typu przedsięwzięciach proponuję, aby informacje o planowanych przedsięwzięciach w skali co najmniej regionalnej podawać do Prezydium ZG PZK ze znacznym wyprzedzeniem. Informacje i program spotkania SP OTC znajduje się na stronie http://www.pzk.bydgoszcz.pl/spotc/aktualnosci.ftml

natomiast informacje i program spotkania w Gliczarowie Górnym zamieszczono w ostatnim Komunikacie Prezydium ZG PZK i znajduje się on na stronie internetowej PZK. Przy okazji zapraszamy do zaglądania na stronę PZK, na której umieszczane są najbardziej aktualne informacje.

Info : SP9HQJ4. Raportowanie Komisji PZK.

W związku z dwutygodniowym urlopem Leska – SP6CIK, podjąłem się zbierania informacji ( i udzielania daleko idącej pomocy ) o stanie prac poszczególnych Komisji PZK, uchwalonych na ostatnim Zjeździe PZK, a następnie formalnie utworzonych w drodze uchwały Prezydium ZG PZK z 5 czerwca 2008 r. Proszę zatem o sukcesywne przesyłanie raportów o postępie prac poszczególnych Komisji. Dotychczas najbardziej aktywna jest Komisja ds. Strategii, kierowana przez Leszka SP6CIK ( pod nieobecność Leszką pracami Komisji kieruje Romek – SP9MRN ). Proszę zatem - zwłaszcza Komisję ds. Przeglądu Działalności Operacyjnej oraz Komisję ds. Analiz i Statystyki o wzmożenie swej aktywności i przesłanie raportu do Prezydium ZG PZK. Wyniki prac ostatnich Komisji są niezwykle istotne dla Komisji ds. Strategii PZK. W razie trudności – służę pomocą.

Info : SP9HQJ4. News z RBI.

Redakcja Radiowego Biuletynu Informacyjnego przekazuje poniższą wiadomość : Od poniedziałku 3.08.2008 r. na stronie internetowej RBI: http://www.rbi.ampr.org jest możliwość wysłuchania nowego okolicznościowego programu na temat łączności radiowej w pierwszej fazie Powstania Warszawskiego w sierpniu 1944 roku. Druga faza Powstania Warszawskiego obejmująca okres wrzesień i październik 1944 r. zostanie przedstawiona w programie wrześniowym. Ten ostatni program RBI, poświęcony łączności radiowej na KF i UKF podczas Powstania Warszawskiego, nadano pierwszy raz / premiera na falach krótkich / w dniu 03 .08.2008 r. o godzinie 08.00, 10.30 i 22.30 L w okolicy QRG 3700 kHz +/-QRM.

Powtórka programu na falach krótkich w niedziele: 10, 17, 24 i 31.08.2008 r. zgodnie ze stałym harmonogramem:

o godzinie 8.00 L na QRG 3700 kHz +/- QRM,

o godzinie 10.30 L na QRG 3700 kHz +/- QRM

oraz o godzinie 22.30 L w okolicy QRG 3700 kHz /3700-3710 kHz/.

Na falach krótkich jest aktualnie nadawany i w dalszym ciągu będzie nadawany, również, serwis informacyjny RBI zawierający bieżące informacje przesłane przez zainteresowanych programem słuchaczy. Te, nadesłane przez słuchaczy informacje, będą umieszczane również na stronie internetowej Radiowego Biuletynu Informacyjnego: http://www.rbi.ampr.org

W związku z zapytaniami i wątpliwościami, Redakcja RBI informuje wszystkich słuchaczy programu, że w okresie letnio - wakacyjnym w lipcu, sierpniu i wrześniu br. program i jego redakcja nie ma przerwy wakacyjnej i pracuje cały czas. Program dla słuchaczy w kraju jest nadawany na falach krótkich zgodnie z harmonogramem jak wyżej. Pierwszy program okolicznościowy RBI będzie w Internecie nadawany do 31.08.2008 r.

Część druga programu okolicznościowego we wrześniu b.r.

Info : Redakcja Radiowego Biuletynu Informacyjnego : Jerzy Kucharski SP5BLD i

Janusz Przybylski SP1LOP


5. Krótkofalowcy Bis.

Redakcja cyklicznie nadawanego programu telewizyjnego Krótkofalowcy Bis, nadaje regularnie zawsze o 22.00 reportaże na żywo z większym transferem. Fragmenty najciekawszych programów są zamieszczane jak zwykle na serwerze Studia VIDEOEXPRES Wrocław w postaci mocno skompresowanej, na portalu www.videoexpres.pl w Archiwum - ATV.

UWAGA !!!

W dniu 3.08.2008 roku w okolicach Zwardonia w górach, na styku trzech granic państwowych: Polski, Czech i Słowacji, spotkali się nadawcy tych krajów w ramach IV już międzynarodowej ekspedycji mikrofalowej zorganizowanej przez Sudecki Klub SP6KBL, celem przeprowadzenia łączności w pasmach 24, 47 i 76 GHz. Doszło tam do pierwszych udanych połączeń z wszystkimi uczestnikami ekspedycji, w trudnych warunkach terenowych. Redakcja programu KRÓTKOFALOWCY BIS zarejestrowała to międzynarodowe historyczne - wydarzenie mikrofalowe. Fragmenty najciekawsze tego telewizyjnego reportażu zostaną nadane w najbliższych dniach na stronie www.videoexpres.pl jak zwykle o godzinie 22.00.

Premierowe odtworzenie całego dokumentalnego, prawie godzinnego reportażu TV nastąpi na X Zjeździe Technicznym UKF w Zieleńcu k/Dusznik Zdroju, który będzie obradował w dniach od 14 do 17 bm. Dodatkowe szczegóły jak zwykle na stronie głównej www.videoexpres.pl

Info : Henryk Pacha ATV SP6ARR - www.videoexpres.plProsimy o nadsyłanie informacji o przedsięwzięciach organizowanych w okresie wakacyjnym przez kluby i oddziały. Zapraszam do lektury sierpniowego wydania „Świata Radio” i wakacyjnego wydania „MK QTC”.

Wszystkim nadawcom, nasłuchowcom i członkom ich rodzin życzymy udanego wypoczynku wakacyjnego, dużo słońca oraz „naładowania akumulatorów” na cały rok.

Vy 73 - Sekretarz PZK – Tadeusz SP9HQJKomunikat ZG PZK z 13.08.2008 r.

Witam odbiorców wakacyjnego wydania komunikatu internetowego. A oto informacje :

1. Mistrzostwa Polski w radioorientacji sportowej PZRS.

W dniach 01-03.08.2008 r. w miejscowości Głaz odbyły się Mistrzostwa Polski w radioorientacji sportowej. Polski Związek Krótkofalowców reprezentowało 7 zawodników, z których najlepsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych uzyskali :

- Michał Dyrka - SQ2NI, zajmując 2 miejsce w paśmie 144 MHz i 3 miejsce w klasyfikacji łącznej,
- Zbigniew Mądrzyński - SP2JNK, zajmując 2 miejsce w paśmie 144 MHz, 3. miejsce w paśmie 3,5 MHz oraz 2 miejsce w klasyfikacji łącznej.

W trakcie zawodów pracowała radiostacja SP2KRS pod znakiem okolicznościowym SP0FOX. Operatorami stacji byli : Jacek SP2LQC, Zbyszek SP2JNK i Marek SP5UAR, pracując z nieaktywnej gminy Galewice, gdzie stacja przeprowadziła wymaganą ilość łączności wystarczającą do uzyskania certyfikatu tej gminy w PGAC.

Info - Zbyszek SP2JNK.
2. Mistrzostwa w Amatorskiej Radiolokacji Sportowej Słowacji 2008.

W dniach 09-10.08.2008 r.w okolicach miejscowości Martin na Słowacji odbyły się Mistrzostwa Słowacji w łowach na lisa, w których brała udział ekipa Polskiego Związku Krótkofalowców w składzie 5 osób. Najlepsze miejsca w swoich kategorriach wiekowych uzyskali :

- Mateusz Szczypior : 3 miejsce w paśmie 144 MHz oraz 2 miejsce w paśmie 3,5 MHz,
- Mikołaj Wieczór : 2 miejsce w paśmie 3,5 MHz,
- Michał Dyrka - SQ2NI : 3 miejsce w paśmie 3,5 MHz,
- Zbigniew Mądrzyński - SP2JNK : 3 miejsce w paśmie 144 MHz.

Info : Ola SQ2GP, Zbyszek SP2JNK.
3. Pierwsze Ogólnopolskie Ćwiczenia Łączności Kryzysowej.

W sobotę 09.08.2008 r. w godzinach od 16.00 do 18.30 UTC w paśmie 80 m. odbyły się Pierwsze Ogólnopolskie Ćwiczenia Łączności Kryzysowej zorganizowane przez PZK. Nie były to zawody, lecz ćwiczenia i ich formuła zdecydowanie różniła się od typowych zawodów krajowych. Celem ćwiczeń było bezbłędne przekazywanie długich komunikatów do
adresata, bezpośrednio jak i przy pomocy stacji pośredniczących. Była to symulowana praca stacji amatorskich w sieci łączności kryzysowej. Stacją koordynującą była SP0PZK w Bydgoszczy z operatorem SQ2GXO. Pomimo skomplikowanego i trudnego regulaminu, w ćwiczeniach wzięło udział prawie 40 stacji, którym serdecznie dziękujemy za udział i
gratulujemy umiejętności operatorskich. Szczególnie cenny był udział stacji pracujących w "symulowanych" warunkach kryzysowych - z terenu, z zasilaniem z akumulatora lub
generatora czy też małą mocą nadajnika. Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikaty udziału. Podsumowanie ćwiczeń zawierające analizę błędów zostanie opublikowane w ciągu trzech
miesięcy.
Info : Marek SQ2GXO.
4. Radiostacja „Błyskawica” znowu nadaje.

Od 1 sierpnia do końca miesiąca pracuje radiostacja pod znakiem okolicznościowym HF60B („Błyskawica”) z operatorem Wiesławem – SQ5ABG. Karty QSL należy wysyłać via SQ5ABG. W dniu 13 sierpnia ( środa ) o godzinie 18.00 na QRG 3700 MHz ( +- QRM ) za pośrednictwem tej stacji będą nadawane fragmenty komunikatów, przeplatane melodiami powstańczymi radiostacji powstańczej "Błyskawica". Zapraszamy wysłuchania audycji i do nawiązywania łączności z tą stacją.

Info : Wiesław SQ5ABG
5. Zaproszenie do Biskupiej Kopy.

Od Kasztelana Biskupiej Kopy, a jednocześnie przyjaciela krótkofalowców – Mirka Petrzika, Klub SP9KDA w Oleśnie otrzymał zaproszenie na uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę schroniska na szczycie góry. Uroczystość ta odbędzie się 23.08.20008 r. i odbywać się będzie w szczególnej oprawie i przy udziale wojska Cesarza Franciszka Józefa. Dodać należy, że na planie schroniska jest już zaznaczone miejsce pod uchwyty antenowe i pokój dla krótkofalowców. W uroczystości tej należy zaakcentować obecność krótkofalowców i dlatego też zapraszamy na nią wszystkich chętnych.

Info : Marek SP9UO.
6. Aktywność mikrofalowa Klubu SP6KBL z Kłodzka.

Zespół Klubu SP6KBL w Kłodzku 3 sierpnia br., w ramach IV Ekspedycji, wziął udział w tegorocznych Letnich Zawodach UKF pracując z terenu Gór Beskidzkich ( JN99 ). W ramach zawodów członkowie tego Klubu zaliczyli 2 FIRSTY tj. :

- SP6RYL : 24 GHz – 12.00 – OM3ID – FIRST SP-OM,
- SP6BTV - 47 GHz – 12.14 – OM6TX – FIRST SP-OM,
- SP6BTV - 76 GHz – 14.39 – OM3ID – FIRST SP-OM ( QSO po zawodach ).

Pełniejsza relacja znajduje się na : http://hamradio.pl/sp6kbl/klub/news.php?readmore=118

Natomiast filmowa relacja będzie na : http://www.videoexpres.pl/

Info : Stanisław SP6BTV.
7. Zaproszenie na X Zjazd Techniczny UKF.

Od Sudeckiego Klubu Mikrofalowego w Kłodzku – SP6KBL otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w X Zjeździe Technicznym UKF odbywającym się w dniach 14 – 17 sierpnia br. w Dusznikach Zdroju. Ze strony Prezydium ZG PZK w Zjeździe tym weźmie udział Prezes PZK – Piotr Skrzypczak SP2JMR. Poniżej program ramowy Zjazdu :X ZJAZD TECHNICZNY UKF : 14 - 17 sierpień 2008rOrganizatorzy: Polski Związek Krótkofalowców Sudecki Oddział Terenowy w Jeleniej Górze, Polski Klub UKF, Sudecki Klub Mikrofalowy SP6KBL w Kłodzku.Termin: 14 - 17 sierpnia 2008 r.

Miejsce: Hotel "AGAL", Zieleniec 50, Duszniki Zdrój


PROGRAM RAMOWY :


14.08.2008r – Czwartek :

15:00 - 18:30 Rejestracja uczestników Zjazdu.
16:00 - 18:30 Pomiary urządzeń mikrofalowych.
16:00 - 23:00 Giełda krótkofalarska.
19:00 - 20:00 Obiadokolacja.
20:00 - 23:00 Pomiary urządzeń mikrofalowych.
20:00 - 23:00 Praca stacji mikrofalowych 10GHz;24GHz;47GHz;76GHz.
20:00 - 23:00 Spotkanie w grupach zainteresowań.15.08.2008r – Piątek :

08:00 - 09:00 Śniadanie.
09:30 - 17:30 Wycieczka do Czech.
10:00 - 23:00 Giełda krótkofalarska.
10:00 - 18:00 Pomiary urządzeń mikrofalowych.
19:00 - 20:00 Obiadokolacja.
20:00 - 23:00 Praca stacji mikrofalowych 10GHz;24GHz;47GHz;76GHz.
20:00 - 23:00 Prezentacja filmów o tematyce krótkofalarskiej
20:00 - 23:00 Spotkania w grupach zainteresowań.


16.08.2008r – Sobota :

08:00 - 09:00 Śniadanie.
09:30 - 13:00 Wycieczka do "Masarykowej Chaty".
09:30 - 10:30 Otwarcie X Zjazdu Technicznego UKF; Wystąpienie Prezesa Polskiego
Związku Krótkofalowców; Wystąpienie Prezesa Polskiego Klubu UKF;
Wystąpienie Prezesa Sudeckiego Oddziału Terenowego Polskiego Związku
Krótkofalowców; Wystąpienie UKF Managera PZK; Wystąpienie Prezesa
Sudeckiego Klubu Mikrofalowego. Wręczenie dyplomów okolicznościowych
dla organizatorów zjazdów oraz wkład w rozwój mikrofal i EME w Polsce.
Ogłoszenie wyników współzawodnictwa "TOP TEN UKF" za 2007 rok oraz
wręczenie nagród i dyplomów.

10:30 - 23:00 Giełda krótkofalarska.
10:30 - 11:00 Referat techniczny OK2ZZ.
11:00 - 11:30 Referat techniczny SP9QZO.
11:30 - 12:00 Referat techniczny DF6NA.
12:00 - 12:30 Referat techniczny DL2AM.
12:30 - 13:00 Referat techniczny OK1DFC.
13:00 - 13:30 Referat techniczny OK1AIY.
13:30 - 14:00 Referat techniczny DJ6EP.
14:00 - 14:45 Zebranie sprawozdawcze Sudeckiego Klubu Mikrofalowego SP6KBL
14:50 - 15:00 Zdjęcie grupowe uczestników Zjazdu.
15:00 - 18:30 Ognisko.
16:00 - 16:30 Loteria fantowa "UKF TOMBOLA".
17:00 - 17:30 Licytacja sprzętu UKF.
19:00 - 20:00 Obiadokolacja.
21:00 - 23:00 Praca stacji mikrofalowych 10GHz; 24GHz; 47GHz;76GHz.
21:00 - 23:00 Prezentacja filmów o tematyce krótkofalarskiej.
21:00 - 23:00 Spotkania w grupach zainteresowań.


17.08.2008r – Niedziela :

08:00 - 09:00 Śniadanie.
09:30 - 10:30 Konkurs na najlepsze urządzenie mikrofalowe.
10:30 - 13:00 Praca stacji mikrofalowych 10GHz; 24GHz; 47GHz;76GHz.
13:00 - 13:30 Wyjazd z Zieleńca.

Pozostałe dane na stronie naszego klubu SP6KBL.

http://hamradio.pl/sp6kbl/klub/news.php

Info : Roma SP6RYL.
Tyle informacji na dziś. Życzymy udanego wypoczynku wakacyjnego.

Vy 73 – Sekretarz PZK – Tadeusz SP9HQJ


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sq3lmr
28 listopad 2018
zapraszamy do udziału w akcji dyplomowej qrz.com/db/so100pw

sp6dwb
18 kwiecień 2018
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę wielu DXów potwierdzonych kartami QSL

SP5U
20 grudzień 2017
Wesołych Świąt oraz szczęśliwego 2018 życzę Wam Koleżanki i Koledzy oraz Waszym najbliższym. Mirek SP5U & SP6LTC

sp6dwb
18 kwiecień 2017
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę worek DXów

sp6dmq
14 kwiecień 2017
14/04/2017 20:46 Wesołych Świąt Wielkanocnych, mokrego dyngusa oraz duzo zdrowia !!! życzy Mariusz

sq3lmr
23 marzec 2017
Z okazji "Stulecia Harcerskiego Ruchu Wodnego" Radio-Klub Krobia będzie pracował od kwietnia do sierpnia pod znakiem HF100HRW . zapraszamy do odwiedzenia naszej strony klubowej sp3pgs.pl .

sp3p
08 wrzesień 2016
Góra Szybowcowa czy Burzenin. W tym roku Burzenin. Prośba do organizatorów, aby w miarę możliwości uwzględniać terminy dużych imprez krótkofalarskich.

sq6oxm
15 maj 2016
Fotki ze spotkania na górze szybowcowej w dniu 14.05.2016 sq6oxm.hopto.me/sq6oxm/20
16_05_14_Spotkanie_SOT.zi
p


sp6fig
10 wrzesień 2015
sp9cp Korzystam z 2m paraboli / wys. 300 m npm./oraz LNA 18db/0,8/+IC9100.

sp6fig
10 wrzesień 2015
Odbieram codziennie. Siła sygnału od S1 do S9... Świetne info co się dzieje na kierunku południowo-zachodnim. Dobrze , że ma małą moc . Pozdrawiam Krzysiek sp9cp

Archiwum
Krótkofalowcy BIS

RBI
SP6LB Poradnik UKF

kliknij celem pobrania

Callbook`s

Ciekawe informacje
SP5ZCC - news
SP-QRP - news
Zobacz
New Page 1

Szybka przeglądarka Maxthon

SOT PZK
Copyright © 1997 - 2019
zalecana rozdzielczość 1024x768
Aktualizacja 8.07.2019 20:45

Informujemy, że ta strona internetowa używa pliki cookie.
Można je wyłączyć poprzez zmianę ustawień przeglądarki.
Korzystanie z niniejszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
regulamin cookies

   Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Comstock by:
1824081 Unikalnych wizyt   

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu