Sudecki Oddział Terenowy PZK
  Welcome to: Sudecki Oddział Terenowy PZK [Guest] Strona GłównaKontaktPortal ZG PZKCzłonkowie SOT PZKRR ITUHistoria SOT wg SP6BGF
22 Lipiec 2019 15:49  
Dyplom Polska

Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 168
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp6sow
Nawigacja
Strona Główna

Kontakt
Statut PZK
Portal ZG PZK
Wstąp do PZK
Członkowie SOT PZK
Kodeks Krótkofalowca
Informacje składkowe
Odznaki Honorowe PZK
Częstotliwości lokal UKF

Linki
SR6J
Kluby
SR6JG
RR ITU
Download
DX cluster
Kodeks pracy DX
Etyka i procedury
Saga braci Odyńców
Pionierzy Radiotechniki -----Polskiej

FAQ
Egzaminy UKE 2019
Zawody KF UKF 2019r.

Silent Key
Historia SOT wg SP6BGF
Krótkofalowiec
New Page 1

Krótkofalowiec Polski Nr 07/2019 - kliknij

Tygodnik Krótkofalowca

kliknij celem pobrania

Czas lokalny
Zegar Polska
Propagacja
New Page 1

Tropo Europa - kliknij

Tropo Europa

Propagacja

Propagacja

Solar - kliknij

Radio Amateur Sat.

AMSAT

Polecamy

Dolnośląska Amatorska Sieć Ratownicza

Warto odwiedzić

Radar meteo

Radar meteorologiczny - kliknij

Radar meteo - opady

 Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 09 lipca 2008Submit News Submit Article Visit our Forum 

Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje. Zaczynam niestety od smutnych:
SP6PH Silent Key.
W dn. 6.07.08 ok. godziny 5.25 w wieku 73 lat po długiej ciężkiej chorobie zmarł kol. Jan Zbigniew Podlaszewski SP6PH. Długoletni członek PZK. Założyciel klubów SP6PBA, SP6PGP. Wychowawca wielu młodych
adeptów krótkofalarstwa. Konstruktor sprzętu KF i UKF. Czynny nadawca do ostatnich dni.
Cześć jego pamięci, Marian SP6FIG

SP2OVG Silent Key.
Dzisiaj t.j. w dniu 9 lipca zmarł nagle nasz Kolega Włodzimierz Gocek, SP2OVG z Sopotu-Kamiennego Potoku, członek OT-09, Członek Honorowy Klubu „Błyskawica” SP2PMW.
Pogrzeb odbędzie się w dniu 11.07 ogodz.12.30 na cmentarzu komunalnym w Sopocie przy ul. J. Malczewskiego. Cześć jego pamięci!
Wiadomość od SP2BJM i SP2DX

1. Mistrzostwa i SN0HQ.
W dniu 12 i 13 lipca 2008 w godz. 12.00 UTC 12.07 do 12.00 UTC 13.07. Mistrzostwa Świata na KF czyli HF Championship IARU 2008. Są to jedyne zawody międzynarodowe, w których uczestniczą oficjalne reprezentacje poszczególnych organizacji. Nasza startuje pod znakiem SN0HQ w systemie tzw.” multi –multi” . Jest to 12 stacji pracujących z różnych lokalizacji na wszystkich pasmach od 160 do 10 m. Są osobne lokalizacje dla CW i dla SSB stąd 6+6. Są to jedyne zawody, w których ważnym elementem w rywalizacji o najwyższe miejsca w klasyfikacji jest aktywność stacji z danego kraju czyli dla nas stacji z SP. To świadczy o naszej aktywności w eterze, a także o sprawności organizacyjnej oraz o poziomie operatorskim naszych stacji. Udział w tych mistrzostwach to punkt honoru dla każdego czynnego krótkofalowca.
Prezydium ZG PZK apeluje zatem do wszystkich zrzeszonych i nie zrzeszonych w PZK krótkofalowców, którzy mają możliwość pracy na jak największej ilości pasm o udział w mistrzostwach i zaliczanie łączności z o ile to możliwe ze wszystkimi lokalizacjami stacji SN0HQ na wszystkich pasmach i obiema emisjami.
Zespół SN0HQ liczy prawie 100 osób. Wśród nich są wybitni „contestmani”, którzy we własnym czasie i na przez siebie wyposażonych i specjalnie przygotowanych stacjach walczą o mistrzostwo świata. Przygotowanie do tej rangi zwodów to nie tylko stacje, ale także i potężne zaplecze informatyczne, trwające cały rok z różnym natężeniem treningi w obsłudze programów logujących oraz cały szereg różnych przygotowań. Kończę ten apel pozdrowieniem Kapitana Zespołu SN0HQ Kol. Tomasza SP6T „ Niech moc będzie z Wami” Piotr SP2JMR & Bogdan SP3IQ

2. Nowa jakość współpracy LOK – PZK.
Otwarte Mistrzostwa Polski w Szybkiej Telegrafii. W dniach 26-29 czerwca 2008 w Zespole Szkół Zawodowych Skierniewicach były się kolejne już Mistrzostwa w HST. Odbywają się one od b. wielu lat i wcześniej miały charakter głównie imprezy młodzieżowej. Po raz pierwszy zyskały one inną rangę. Po raz pierwszy współorganizatorem tych mistrzostw był Polski Związek Krótkofalowców. Także po raz pierwszy Głównym Sędzią Mistrzostw był Przewodniczący Grypy Roboczej I Regionu IARU ds. Szybkiej Telegrafii Oliver Tabakovski Z32TO. Oliver wraz ze swoim przyjacielem Tonim Stanojoskim, autorem programu „Aleksandria” specjalnie opracowanym na użytek mistrzostw w HST stanowili trzon ekipy sędziowskiej mistrzostw. Oprócz ekipy SP startowali zawodnicy z Litwy i Ukrainy.
Otwarcie Mistrzostw połączono z inauguracją drugiej organizowanej przez LOK imprezy pod nazwą „Wielobój Łączności Dzieci i Młodzieży”. Odbyło się ono we czwartek 26 czerwca o godzinie 20.00 w sali Domu Kultury w Skierniewicach. Na sali znalazło się ponad 200 osób głównie zawodników, ich rodzin i sporo gości w tym kompletny Zarząd Skierniewickiego OT PZK ( OT 24) . Ceremonię otworzył Kol. Alfred Cwynar SP7HOR, główny organizator obydwóch imprez. Po tym przyszedł czas na wystąpienia Kol. Włodka Karczewskiego SQ5WWK Szefa Sportów Łączności w GK LOK w Warszawie, Dyrektora LOK w Skierniewicach oraz Przewodniczącego Grupy roboczej HST I Reg. IARU Olivera Tabakovskiego Z32TO z Macedonii. Minie przypadł zaszczyt tłumaczenia wystąpienia Olivera z j. angielskiego na polski. Moje wystąpienie było ostatnim i mnie też przypadło w udziale uroczyste otwarcie obydwóch imprez. Obydwie wystartowały następnego dnia we wczesnych godzinach porannych.
Mistrzostwa HST po raz pierwszy zostały przeprowadzone wg zasad obowiązujących w IARU. Chyba najważniejszym aspektem tych zawodów, poza rywalizacją o jak najlepszy wynik jest duch sportowy i sama rywalizacja. W korytarzu Zespołu Szkół Zawodowych panowało spore napięcie, trwała cały czas dyskusja, wymiana doświadczeń, a nawet treningi w nadawaniu znaków Morse’a....
Ta impreza jest już trzecią w tym roku organizowaną wspólnie przez LOK i PZK . Wcześniej był to wspólny wyjazd na Mistrzostwa HST I Reg IARU w Pordenone , później wspólne zawody w Amatorskiej Radiolokacji Sportowej w Rudniku k. Grudziądza.
Te trzy imprezy stanowią zalążek nowego oblicza współpracy pomiędzy LOK i PZK, współpracy, na której bardzo obydwu naszym organizacjom zależy, a która głównie z przyczyn informacyjno logistycznych z różnym szczęściem przebiegała. Jaskółką zwiastującą nadejście nowej ery w naszych relacjach była zmiana dotychczasowego charakteru cyklicznych zawodów SPK na Mistrzostwa SP ARKI czyli Mistrzostwa Stacji Amatorskich Klubowych i indywidualnych. Metamorfoza ta dokonała się przy wydatnym udziale wybitnych” contestmanów” z PZK. Ogromną rolę odegrał w tworzeniu nowej jakości naszych relacji Kol. Włodek Karczewski SQ5WWK, który jest jednocześnie skarbnikiem WOT PZK czyli OT 25.
Więcej informacji oraz zdjęcia z imprez w najbliższym wydaniu „Krótkofalowca Polskiego”.

3. III Piknik Eterowy KONIAKÓW 2008.
III Piknik Eterowy SP-OK-OM odbył się w dniach 5-6 lipca 2008r. w
Pensjonacie "Koronka" w Koniakowie. Jak zwykle był on imprezą towarzyszącą
Dniom Gminy Istebna. W pierwszym tylko dniu, mimo deszczowej aury wzięło
udział aż 65 licencjonowanych krótkofalowców (w tym SP1, SP3, SP5, SP6, SP9 i OK) wraz z rodzinami. Zawitało do nas również kilku CB-stów.
Podczas rejestracji każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy identyfikator
zawierający motywy góralskie. Pracowała też radiostacja klubowa SP9PKS/9.
Piknik otworzyli: Henryk SP9FHZ (organizator) oraz Prezes ZG PZK Piotr
SP2JMR. Gości przywitał również szef klubu SP9PKS Stanisław SP9QLP.
Pierwszą multimedialną prezentację będącą bardzo ciekawą relacją z wyprawy
na ZL7 (Nowa Zelandia), którą przedstawił jej uczestnik Marek SP9BQJ.
Kolejny temat dotyczący "Naszego prawa do instalacji anten" przedstawił
Piotr SP2JMR. Jako że dotyczy on wielu z nas, cieszył się on dużym
zainteresowaniem. Konstrukcje i szczegółowe funkcjonowanie TRX-a o bezpośredniej przemianie przedstawił multimedialnie i zaprezentował wykonany egzemplarz Piotr SP9FKP. "Ochrona odgromowa i przepięciowa urządzeń nadawczo-odbiorczych" była tematem ciekawej prezentacji przedstawionej przez Piotra SP9TPZ.
Po każdej prezentacji wręczaliśmy nasze klubowe OSKARY:
* SP2JMR - za walkę o nasze prawa do instalacji anten w niezbyt
tolerancyjnym niestety społeczeństwie
* SP9BQJ - i zaocznie dla SP9PT - za niezawodne relacjonowanie
uczestnikom Pikniku wrażeń z licznych wypraw krótkofalarskich
* SP9FKP i SP9GO - za działalność konstrukcyjną - ze szczególnym
uwzględnieniem nowych technik formowania sygnału - prezentacja "TRX o
bezpośredniej przemianie" –info . Henryk SP9FHZ.
Oczywiście jak zwykle przy takich okazjach była dość spora giełda oraz bardzo urozmaicona cześć kulturalno-rozrywkowa łącznie z kapelą góralską , a to dzięki uprzejmości Pani Barbary Rabin Wójta Gminy Istebna.
W imieniu organizatorów zapraszam już na następne takie spotkanie za rok tj. w 2009 roku. Obszerna relacja oraz fotoreportaż ukażą się w Krótkofalowcu Polskim nr 8/2008.

4. HamFest Frierdrchshafen 2008.
Jak co roku nad jeziorem Bodeńskim odbył się największy w Europie festyn krótkofalarski. Impreza główna czyli targi i prezentacje poszczególnych organizacji to tylko jedna strona tego wydarzenia. Jak co roku były także bardzo ważne dla przyszłości krótkofalarstwa spotkania. W tym roku najważniejszym chyba była GAREC czyli Światowa Konferencja Amatorskiej Łączności Bezpieczeństwa. Z ramienia PZK uczestniczył w niej Kol. Marek SQ2GXO EmCom Manager PZK oraz Wiesław SP2DX Oficer Łącznikowy IARU –PZK. Obsadę naszego stanowiska zapewnili Bogdan SP3IQ oraz Andrzej SP3TYC. Pełna relacja z HamFestu łącznie ze zdjęciami ukaże się w Krótkofalowcu Polskim 8/2008.

W okresie wakacyjnym tj do końca sierpnia br. jak co roku ukazywać się będą nieregularne komunikaty internetowe. Również we środy o godz.18.00 komunikaty te przeważnie nie będą odczytywane.


Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sq3lmr
28 listopad 2018
zapraszamy do udziału w akcji dyplomowej qrz.com/db/so100pw

sp6dwb
18 kwiecień 2018
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę wielu DXów potwierdzonych kartami QSL

SP5U
20 grudzień 2017
Wesołych Świąt oraz szczęśliwego 2018 życzę Wam Koleżanki i Koledzy oraz Waszym najbliższym. Mirek SP5U & SP6LTC

sp6dwb
18 kwiecień 2017
Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wszystkim Kolegom życzę worek DXów

sp6dmq
14 kwiecień 2017
14/04/2017 20:46 Wesołych Świąt Wielkanocnych, mokrego dyngusa oraz duzo zdrowia !!! życzy Mariusz

sq3lmr
23 marzec 2017
Z okazji "Stulecia Harcerskiego Ruchu Wodnego" Radio-Klub Krobia będzie pracował od kwietnia do sierpnia pod znakiem HF100HRW . zapraszamy do odwiedzenia naszej strony klubowej sp3pgs.pl .

sp3p
08 wrzesień 2016
Góra Szybowcowa czy Burzenin. W tym roku Burzenin. Prośba do organizatorów, aby w miarę możliwości uwzględniać terminy dużych imprez krótkofalarskich.

sq6oxm
15 maj 2016
Fotki ze spotkania na górze szybowcowej w dniu 14.05.2016 sq6oxm.hopto.me/sq6oxm/20
16_05_14_Spotkanie_SOT.zi
p


sp6fig
10 wrzesień 2015
sp9cp Korzystam z 2m paraboli / wys. 300 m npm./oraz LNA 18db/0,8/+IC9100.

sp6fig
10 wrzesień 2015
Odbieram codziennie. Siła sygnału od S1 do S9... Świetne info co się dzieje na kierunku południowo-zachodnim. Dobrze , że ma małą moc . Pozdrawiam Krzysiek sp9cp

Archiwum
Krótkofalowcy BIS

RBI
SP6LB Poradnik UKF

kliknij celem pobrania

Callbook`s

Ciekawe informacje
SP5ZCC - news
SP-QRP - news
Zobacz
New Page 1

Szybka przeglądarka Maxthon

SOT PZK
Copyright © 1997 - 2019
zalecana rozdzielczość 1024x768
Aktualizacja 8.07.2019 20:45

Informujemy, że ta strona internetowa używa pliki cookie.
Można je wyłączyć poprzez zmianę ustawień przeglądarki.
Korzystanie z niniejszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
regulamin cookies

   Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Comstock by:
1823375 Unikalnych wizyt   

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu